Dodaj do ulubionych

Lista ucieczkowa...

13.03.22, 16:08
W związku z niepewnością tego co może się wydarzyć w przyszłości zaczęłam się zastanawiać czy nie miałoby sensu stworzenie sobie listy rzeczy do zapakowania w razie gdybym musiała uciekać.
Lepiej zrobić to teraz na spokojnie niż gdy lęk i adrenalina przejmą władzę nad mózgiem.
Myślę, że w najbliższych dniach przygotuje sobie taką listę i ją gdzieś będę miała.
Myślę że najważniejsze:

Moja walizka:
- paszporty, dowody, karty bankomatowe
- teczka z aktem notarialnym mieszkania, aktami urodzenia dzieci, polisą
- gotówka (planuje wybrać USD które mam jako oszczędności)
- biżuteria złota
- laptop i ładowarka
- powerbanki
- okulary z pokrowcem + soczewki
- kilka par majtek i skarpetek i 2 staniki
- 2-3 pary spodni
- bluza, sweter, t-shirt
- kurtka żeglarska, Softshell
-czapka, komin, rekawiczki
- trochę proszku do prania w woreczku by przeprać bielizne
- piżama
- klapki
- suszarka do wlosow
- 2 buteleczki moich najlepszych perfum (wiem mam wchodzę i jestem w xuj dziwna)
- próbki kosmetyków - zajmują mało miejsca i są lekkie a pozwolą przez pierwsze dni na namiastkę normalności
- buty trekkingowe i sneakersy
- słuchawki do telefonu
- kabelki do ładowania
- opaski na rękę dzieci z numerami telefonów i danymi

Walizka dzieci:
- jedna para butów na nogach i zapasowa w walizce, trochę bielizny, bluzy funkcyjne, spodnie, pizamki
- ulubione pluszaki dzieci
- kredki, zeszyty, jakieś książeczki

Walizka trzecia:
- jedzenie..

Do tego jeden plecak na plecy, tam najważniejsze i najbardziej potrzebne rzeczy

Część z powyższych można już wcześniej przygotować i składować w jednym miejscu bo nie są na codzien używane (np teczka z dokumentami, zapasy próbek z kosmetykami, powerbanki, kable do ładowania, opaski dzieci).

Co sądzicie? Czy zapominam o czymś ważnym?
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:15
      Podpaski, nawilżane chusteczki, podręczna apteczka z plastrami, środkami odkażającymi, przeciwbólowymi, sól fizjologiczna np. do przepłukania oka, grzebień/szczotka do włosów, woreczki jednorazowe, worki na śmieci.
      • no_name33 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:31
        Wow...jak ematce się optyka zmieniła
        • milva24 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:35
          Tzn?
          • no_name33 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:49
            milva24 napisała:

> Tzn?

Jeszcze niedawno wysmiewały princess...że starszy wojną
            • ewka.n Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 23:43
              no_name33 napisała:
              > Jeszcze niedawno wysmiewały princess...że starszy wojną

Jak to mawiają starzy ukraińscy cyganie: "Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę."
        • mamdomek Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 00:37
          Może to chwilowe. Walnęła się mocno w skrzynkę?
    • chicarica Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:17
      Nie bierz 3 par spodni bo po co. Zaopatrz się w kurtkę puchówkę tzw packable jacket, nawet latem w nocy może się przydać.
      • chicarica Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:18
        I wełniane skarpety, są ciepłe nawet mokre.
        • chicarica Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:19
          A, i zamiast proszku do prania mydło w kostce - dobre do mycia się i pranie też można w nim zrobić.
    • login.na.raz Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:20
      Suszarka do włosów?!
    • morekac Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:20
      Za dużo tego...
      • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:24
        Wcale nie..mam maly plecak a duzo wiecej. Po prostu kupuje sie wersje mini wszystkiego.
        • morekac Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:27
          Za dużo pakunków...
          • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:16
            Kazdy ma swoj pakunek jeden
        • leosia-wspaniala Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:17
          A jak wygląda wersja mini 3 par spodni, butów trekkingowych, kurtki żeglarskiej i sneakersów?
          • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:35
            Krótkie spodenki, sandałki, parka z poliestru i zwijane baleriny! big_grin
            • segregatorwpaski Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:14
              xD
          • princesswhitewolf [...] 13.03.22, 17:41
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • leosia-wspaniala Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:47
              >Idz do sklepu dla camperow, himalaistow, poogladaj moze cos sie dowiesz osiolku.

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie. Jak wygląda mini wersja butów trekkingowych i sneakersów. Kurtka puchowa to kurtka puchowa, nie mini wersja palta. Napisałaś o mini wersjach WSZYSTKIEGO.
              • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:35
                >Napisałaś o mini wersjach WSZYSTKIEGO.

A ty jak wszystko zrozumialas dosłownie. Idz so sklepu specjalistycznego i obejrzyj buty lekkie do wkelokilometrowego trekkingu.

Ja naprawde nie jestem twoja sluzaca i nie bede odrabiac zadania za ciebie bo ewidentnie w kwestii biwakowania i tekkingu czy prepersow to zatrzymalas sie w XX wieku
          • snajper55 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:01
            leosia-wspaniala napisał(a):

> A jak wygląda wersja mini 3 par spodni, butów trekkingowych, kurtki żeglarskiej
            > i sneakersów?

Spodnie mini to szorty, majtki mini - stringi. big_grin

S.
        • georgia.guidestones Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:01
          princesswhitewolf napisała:

> Wcale nie..mam maly plecak a duzo wiecej. Po prostu kupuje sie wersje mini wszy
          > stkiego.
          Wersji mini ubran i butow tak jakby niekoniecznie. Twarz, cialo, wlosy, tosamo u dzieci i pranie mozna ogarnac jadną kostką myjącą, ale pewne rzeczy sa pelnowymiarowe.
          • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:19
            Chodzi o lekkosc w przypadku ubran. Himalaisci i kamperzy znaja sprawe.

• g.r.uu Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:21
      Biorąc pod uwagę, że mam troje dzieci w wieku 1,5 miesiąca, 3 lata, niespełna 5 lat to jaka walizka? Ręki bym nie miała żeby walizkę ciągnąć, najwyżej plecak. Dokumenty, kasa, ubrania na zmianę w foliowych woreczkach, laptop, telefon, powerbank, pastylki do wody, jakieś jedzenie dla dzieci, folia termiczna, śpiwór i więcej by nie weszło. Pozostałoby mieć nadzieję na ludzką życzliwość
      • bylamnarandce Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:52
        Ale nie każdy ma tak małe dzieci. Moje są w wieku szkolnym.
        Fakt ze śpiwory i coś do okrycia, tego nie wzięłam pod uwagę, dzieki
        • g.r.uu Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:01
          No ja piszę o sobie przecież, a taka mam sytuację. Folia termiczna, serio bardzo ważna, a lekka i nie zajmuje miejsca. I ogrzewcze chemiczne.
          • bylamnarandce Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:41
            Ogarne te folie, dzięki!
            • georgia.guidestones Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:02
              Ogrzewacze do rąk też ogarnij. Jakies liofilizowane jedzenie do zalania wrzatkiem (nie zupki chinskie)
      • asia_i_p Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:01
        MIałby sens dwuoosobowy wózek, który obwieszasz torbami/ plecakami. Albo jeden z tych takich głębokich, co ludzie czepiają do rowerów, to tam w razie potrzeby i trójkę upchasz.

Ja ostatnio myślałam i u nas kluczowe byłoby dokupienie drugiego dużego plecaka, żeby było po jednym na dorosłego i dokupienie transportera dla kota w formie plecaka. Wtedy córka niesie kota, my z mężem duże ładunki, syn jakieś drobiazgi.
        • g.r.uu Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:29
          Mam dwuosobowy wózek: dwoje dzieci się zmieści, kosz jest niewielki, ale coś wejdzie, można powiesić torbę jeszcze ale nie za wiele
      • mid.week Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:11
        Ja podwedze jakiś wózek sklepowy, najlepiej z Leroy Merlin, bo oni nie opuścili rynku ruskiego więc im się należy, wszystko spakuje do srodka i popędze A4 na zachód. Polecam.
        • agonyaunt Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:22
          Tak.

https://i.gr-assets.com/images/S/compressed.photo.goodreads.com/hostedimages/1550977679i/27109767.jpg
      • lannnnntana Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:23
        Jak to dobrze, że mam jedynaka nastolatka
      • turzyca Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 13:34
        W Niemczech popularne są takie wózki:
        https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTK-4seXl_t2w2kOGI6h6qQCbR7O1BHZxS6ft-1KPpPw_pn3XLHFAx2LsBuItNpbhCMZhk&usqp=CAU
        robią za wózek dla dzieci, służą też do przewożenia ciężarów. Wybrałabym taki, który da się i pchać i ciągnąc, na lanych kołach, możliwie szerokich, składany. Dodatkowa zaleta taka, że można położyć dzieci spać na podniesieniu, a nie na podłodze/ziemi i można użyć konstrukcji, żeby rozłożyć coś na kształt prostego namiotu.
        • panna.nasturcja Re: Lista ucieczkowa... 15.03.22, 00:25
          Do czego byś go wybrała, do ewakuacji?
          A jak Ci się wydaje dlaczego na dworcu w Przemyślu stały wózki dla dzieci zostawione tam przez polskie matki?
          Bo do pociągów, autokarów, busów, którymi jadą uchodźcy bierze się jak najmniej bagażu żeby zabrać jak najwięcej ludzi. Dlatego wózki zostawały, nawet, gdy matka miała kilkumiesięczniaka bez nosidełka.
    • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:23
      Gotowke dodaj
      Telefon.... No na pewno wezmiesz...
      Ladowarka solarna
      Latarka
      Mokre i suche chusteczki. Woda do picia i butelka z filtrem.Mapa, szczoteczka do zebow,pasta mydlo ( wszystko moze byc mini)
      Zapalniczka,
      Mini apteczka( odkazanie, bandaz plastry, paracetamol ibuprofen, antybiotyk, masc antybiotykowa i antyhistaminowa i lekarstwa jakkie bierzesz)
      Podpaski,
      Srebrna folia ogrzewajaca ( to naprawde jest maciupkie)
      Dmuchany rogal pod glowe
      Thermalma bielizna

Batony proteinowo bialkowe w żywności

Dziecku to takie cos co swieci po zlamaniu bo wtedy znajdziesz go w tlumie

Suszarka i perfumy niepotrzebne. W zyciu moze raz uzylam suszarke.

(Zaraz zaraz... A ty nie jedna z tych co sie ze mnie smialy jak mowilam o zapasach i plecaku ucieczkowym? Jak nie ty to przepraszam)
      • snajper55 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:59

> Mokre i suche chusteczki. Woda do picia i butelka z filtrem.Mapa, szczoteczka d
        > o zebow

O, a to interesujące. Mapę czego chcesz zapakować?

S.
        • milupaa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:14
          To samo pytanie miałam 😀, mapę czego?? Jeśli ucieczka z kraju to nie jest potrzebna, raczej kilka powetbankow, mapy sobie można ściągnąć na tel, z wszelkimi informacjami.
          • leosia-wspaniala Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:18
            Princess mieszka na wyspie, to z kraju może się być trudno wydostać w razie wielkiej katastrofy. Na jej miejscu dołożyłabym ponton albo chociaż dmuchanego jednorożca.
            • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:37
              leosia-wspaniala napisał(a):

> Princess mieszka na wyspie, to z kraju może się być trudno wydostać w razie wie
              > lkiej katastrofy. Na jej miejscu dołożyłabym ponton albo chociaż dmuchanego jed
              > norożca.

big_grin i patelnię, do wiosłowania, to będzie b. ergonomicznie!
            • princesswhitewolf [...] 13.03.22, 17:44
              • panna_lila Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:00
                śmiechłam...dzięki annaboleyn
              • leosia-wspaniala Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:03
                >Wydostac sie dokad?

Z KRAJU. Rozumiesz, tego w którym mieszkasz.

>Bo najada nas czolgi?

A uj wie, może UFO zaatakuje? Albo przypłyną Francuzi? Albo Włochom się zamarzy odbudowa potęgi Imperium Romanum? Nie jesteś gotowa na wszystko? Ach, to pewnie wyparcie big_grin

>To nie jest mala wysepka.

Ukraina też nie jest mała.

>osiolku

No wymyśl jakiś lepszy epitet big_grin
                • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:05
                  Zwykle jest to coś o psychiatrii lub psychologii (w charakterze epitetu). Potem zwykle oznajmia, że wychodzi, niestety - zawsze wraca wink
                  • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:41
                    Na ten temat tylko z toba anna. Przeczytalam na moderacji ze taniarada bywala na Psychologii. Wiec by sprawdzic czy to faktycznie facet ( chyba jednak tak) udalam tam sie. No i duzo o tobie sie tam mozna dowiedziec tez. Tam i na Kraj bo on tam tez wystepuje.
                    • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:56
                      Jak na takiego dzielnego preppersa, to strasznie szybko ci nerwy puszczają wink Muszę przyznać jednak, ze ty i nasz zbanowany szczęśliwie taniarada to para dobrana w niebie - intelektem, klasą i bogactwem słownictwa wink
                • princesswhitewolf [...] 13.03.22, 19:39
                  • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:57
                    Właśnie, leosia, nie doceniłaś takich światłych rad od doświadczonej prepperk - to się teraz sama zajmuj!!
                    big_grin
          • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:19
            Kazdy prepper wie ze niekoniecznie sieci komorkowe beda dzialac bo lubia walic bombami w iglice itd.

Mape kraju i mini kompas bo zdejmuja tablicr by zmylic wroga. I broń Boże nie walic do Warszawy czy duzych miast. Wsiami,nie głównymi drogami
            • milupaa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:25
              Mapy można ściągnąć i miec off line.
              • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:45
                >Mapy można ściągnąć i miec off line

Co jest dobrym pomyslem jesli soe nie oszczedza energii e telefonie, ale nie mowie o mapis ksiazce. Tylko malej lskkiej rozkladanej mapie
                Rade taka znajdziesz na kazdym kanale prepperskim
                • melmire Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:13
                  nadal, mape czego? turystyczna na tyle dokladne ze widac gdzie jestes obejmuja malutki wycinek, mapa calego kraju jest super niedokladna.
                  • snajper55 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:24
                    melmire napisała:

> nadal, mape czego? turystyczna na tyle dokladne ze widac gdzie jestes obejmuja
                    > malutki wycinek, mapa calego kraju jest super niedokladna.

Najlepiej zabrać mały globus. Licho wie gdzie nas losy rzucą.

S.
                    • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:35
                      Globus Polski!
                      • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:38
                        Globus histericus?
                        • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:46
                          Oo, tak!
                    • mid.week Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 22:26
                      snajper55 napisał:

> melmire napisała:
                      >
                      > > nadal, mape czego? turystyczna na tyle dokladne ze widac gdzie jestes obe
                      > jmuja
                      > > malutki wycinek, mapa calego kraju jest super niedokladna.
                      >
                      > Najlepiej zabrać mały globus. Licho wie gdzie nas losy rzucą.
                      >
                      > S.

Widziałam dmuchane na allegro. Super sprawa, nie zajmie dużo miejsca w walizce
                • milupaa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 22:21
                  Ale mapę czego? Europy? Świata? To atlas trzeba 🙂
            • memphis90 Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 07:05
              >Wsiami,nie głównymi drogami
              U nas główne drogi prowadzą przez wsie właśnie...
              • alicia033 Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 07:59
                memphis90 napisała:

> U nas główne drogi prowadzą przez wsie właśnie...

zbożem! Zbożem się idzie, bo we wsi moskal stoi
                • perspektywa Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 10:04
                  To trzeba teraz czekać aż urośnie. Ewentualnie dopisać do listy siatkę maskującą.
        • asia_i_p Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:35
          Peru.
          Przepraszam, nie mogłam się oprzeć. To chyba Kabaret Moralnego Niepokoju miał ten skecz o partyzantach polskich z mapą Peru, bo to jest wojna, a na wojnie się walczy tym, co się ma.
          • mid.week Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:14
            Zawsze można taka mapą rozpalić ognisko
            • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:39
              Tez...papier na rozpalke sie przyda. Podobno uchodzcy sie dogrzeali cichami bo niektorzy brudne dawali
              • kandyzowana3x Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 06:44
                Ale gdzie się dogrzewali ???
    • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:23
      A tak z ciekawości, ten akt notarialny to na jaką okoliczność?
      • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:31
        big_grin wojna wojną a sprawiedliwość musi być po naszej stronie?
        • bylamnarandce Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:32
          Nie wiem co w tym zabawnego. To mieszkanie to dorobek mojego życia. Jak wróciłbym owszem mogłoby go nie być już. Ale może będzie. Wtedy łatwo pokazuje prawo do niego. Naprawdę te kilka stron aż tak dużo nie waży. Poza tym dobrze mieć poskanowaane takie rzeczy i wysłać sobie na pocztę - ja tak zrobilam
          • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:38
            No tak całkiem poważnie - jeżeli będzie, to nie będziesz musiała udowadniać prawa do niego, chyba, że nastąpi sytuacja, w której ktoś zajmie mieszkanie/gruzy po nim prawem silniejszego. Wtedy z Twoich papierów będziesz mogła, obawiam się, złożyć co najwyżej model MIG-29 i posłać agresorowi z bezpiecznej odległości.
            • bylamnarandce Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:43
              Hmm nie wiem czy wiesz że po drugiej wojnie ludzie odzyskiwali swoje majątki.
              • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:47
                Myślisz, że dzięki aktom notarialnym... Poza tym od tego czasu kilka kwestii się odrobinę zmieniło.
                • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:04
                  Tak, miedzy innymi dzięki papierom notarialnym. Do ok 2000 roku bazy danych byly archiwami papierowymi ktore w wojne ulegly zniszczeniu
                  • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:25

> Tak, miedzy innymi dzięki papierom notarialnym. Do ok 2000 roku bazy danych byl
                    > y archiwami papierowymi ktore w wojne ulegly zniszczeniu

Owe "bazy danych" to księgi wieczyste (istotnie były papierowe i nadal istnieją w tej formie owe stare KW) a nie akty notarialne.
                    Akt notarialny stwierdza, że 21 grudnia 2008 roku Kowalska nabyła od Nowaka lokal przy Bzdurnej 25/7. Nie dowodzi natomiast, że w dniu 22 marca 2022 roku, kiedy Kowalska zwiewała przed ruską armią, była właścicielką lokalu przy Bzdurnej 25/7. Od tego jest księga wieczysta. Elektroniczna.
                    Toteż, jeśli się obawiamy, że Rosja zniszczy nam elektroniczne księgi wieczystej, to już raczej większy sens ma pobranie sobie w miarę aktualnego odpisu s system EKW, a nie tachanie aktu notarialnego
                    • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:44
                      No ale mowa byla o tym co kiedys bylo.

Poza tym wszystko to co elektroniczne, nie jest niezniszczalne w czasie wojny. Wojna dotyczy tez satelit jak to widzimy.
                      • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:49

> No ale mowa byla o tym co kiedys bylo.

Też nie akt notarialne pomogły odzyskać to co się dało odzyskać a księgo wieczyste (rozmaicie nazywane). Akt notarialny to dokument potwierdzający zawarcia umowy o okreslonej treści w określonej dacie a nie prawo wlasnosci nieruchomości w dacie późniejszej.

>
                        > Poza tym wszystko to co elektroniczne, nie jest niezniszczalne w czasie wojny.
                        > Wojna dotyczy tez satelit jak to widzimy.

Nooo, więc doradziłam pobranie sobie odpisu EKW, zakładając, że Rosjanie nie tylko zniszczą system informatyczny, ale spalą wszystkie archiwa wszystkich sądów wieczystoksiegowych.
                      • memphis90 Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 07:08
                        Satelit, powiadasz.... uważasz, że informacje są trzymane w satelitach...?
                  • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:25

> Tak, miedzy innymi dzięki papierom notarialnym. Do ok 2000 roku bazy danych byl
                    > y archiwami papierowymi ktore w wojne ulegly zniszczeniu.

Bezlitośnie logiczne big_grin
                    • panna.nasturcja Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:22
                      To ta super umiejetność posługiwania się językiem polskim.
                      • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:25
                        Tak, ona kiedyś, kiedy sobie miło rozmawiałyśmy o książkach - wjechała z jakimś absurdalnie nadętym tekstem, że na czytanie po polsku szkoda jej czasu, co mogę powiedzieć - to się silnie rzuca w oczy wink)
                        • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:37
                          Anna czy mozesz skonczyc mobbowac i linczowac?
                          • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:41
                            Prynceso, dorośli rozmawiają, nie przeszkadzaj, proszę wink Okaż szacunek własnym słowom sprzed paru minut, tym mówiącym o tym, jak to szkoda ci czasu na rozmowę ze mną big_grin
          • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:20
            bylamnarandce napisał(a):

> Nie wiem co w tym zabawnego. To mieszkanie to dorobek mojego życia. Jak wróciłb
            > ym owszem mogłoby go nie być już. Ale może będzie. Wtedy łatwo pokazuje prawo d
            > o niego.

No i właśnie dlatego pytam- akt notarialny w żaden sposób nie stanowi dowodu na to, że w dniu ucieczki byłaś właścicielką owego mieszkania. Dowodzi tylko, że je nabyłaś w dacie, która na nim widnieje.
            Przecież między nabyciem a ucieczką mogłaś mieszkanie sprzedać.
            To już raczej odpis z KW na dzień ucieczki warto sobie ściągnąć na telefon a nie wozić alto notarialny
            • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:25
              Daniela! Zepsułaś zabawę, liczyłam na dalsze rewelacje o "papierach notarialnych" big_grin
              • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:30
                😝
                • bylamnarandce Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:32
                  Daniela, dzięki za podpowiedź!
              • princesswhitewolf [...] 13.03.22, 18:45
                • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:58
                  Porażające riposty wink Rozumiem, że na forum dla preppersow nie wykładają erystyki, spróbuję to napisać w taki trosze bardziej zrozumiały sposób, bardziej prosto, specjalnie dla Ciebie: - pitonisz bzdury, nie masz pojęcia o czym mówisz i tylko dzięki faktowi, że te bzdury są zwykle bzdurne lecz nieszkodliwe - jesteś forumowym pośmiewiskiem, nie czymś gorszym wink
                  • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:42
                    A tym forumowym mobem. Na kazdym watku lincz. To dlugo nie potrwa mobie.
                    • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:58
                      Cieszmy się zatem ulotnymi chwilami! Ale możesz mieć racje, ta niewinna rozrywka może się skończyć szybciej, niż planowałaś, twoje wypowiedzi, nie wiedzieć dlaczego, lecą stąd z szybkością światła, uuups big_grin
            • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:47
              >To już raczej odpis z KW na dzień ucieczki warto sobie ściągnąć na telefon a nie wozić alto notarialny

Tez moglby ktos zakwestionowac ze nie uciekala tylko sprzedala tego dnia....bez elektronicznych danych.

Ale to dobrze ze potwierdzasz co sie bardziej by przydalo jesli juz, daniela
              • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:50
                Gdyby ów ktoś zakwestionował, to jeszcze musialby przedstawić na to jakiś dowód.
              • mid.week Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:16

> >To już raczej odpis z KW na dzień ucieczki warto sobie ściągnąć na telefon
                > a nie wozić alto notarialny
                >
                > Tez moglby ktos zakwestionowac ze nie uciekala tylko sprzedala tego dnia....bez
                > elektronicznych danych.
                >
                > Ale to dobrze ze potwierdzasz co sie bardziej by przydalo jesli juz, daniela

Musisz spakować serwer sądu
                • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:18
                  Gorzej-ministerstwa sprawiedliwości, to ono prowadzi EKW. Podobnie jak inne rejestry sądowe 😝
                  • panna_lila Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:53
                    to najlepiej zabrać ministra sprawiedliwości...to i walizki poniesiesmile
                    • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:54
                      Gdzie Ci ta łamaga poniesie... ale jestem za, zabrać i niech się zgubi w lesie!
                    • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:57
                      panna_lila napisała:

> to najlepiej zabrać ministra sprawiedliwości...to i walizki poniesiesmile

Jezus Maria, nie! Nigdzie go nie zabierać: walizki zgubi, drogę pomyli, zapasy wyżre i jeszcze będzie całą drogę mamrotał o "tyj złyj łunii." A na końcu, jak już dotrzecie w bezpieczne miejsce to będzie się domagał klauzuli bezkarności za wszystko co po drodze spie...zepsuł.
                      • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:04
                        Ale może go chociaż wilki zjedzo!
                        • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:09
                          Wilków szkoda.
                          • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:10
                            Prawda, ale czy czas żałować linków, gdy płoną KW??
                            • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:19
                              annaboleyn napisała:

> Prawda, ale czy czas żałować linków, gdy płoną KW??

🤣🤣🤣

Płomień rozgryzie wieczyste tomiszcza
                              Po archiwaliach pozostaną zgliszcza
                              Akt ujdzie cało
                              • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:27
                                <3
                                O Ty, co jesteś Prawa profilem.
                                Któremu na imię Dopełnienie;
                                To — co w Przepisach mianują Stylem,
                                Iż przenika pieśń, kształci kamienie…
                                O! Ty — co się w Dziejach zowiesz Zerem
                                Gdzie zaś ani historii zenit jest,
                                Zwiesz się razem: Duchem i Literą
                                I „consummatum est”
                                • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:32
                                  <3 <3 <3

Iiiii...pozamiatane
                                  • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:33
                                    Muu!
                                    • daniela34 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:33
                                      Muuu!
                        • chatgris01 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:14
                          annaboleyn napisała:

> Ale może go chociaż wilki zjedzo!

Albo na pole minowe go puscic pierwszego, niech wytycza szlak!
                          • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:29
                            I będzie mógł napisać, jak w powojennej Warszawie: "мин нет"!
                    • kk345 Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 01:53
                      panna_lila napisała:

> to najlepiej zabrać ministra sprawiedliwości...to i walizki poniesiesmile
                      Dziewczyny, kocham Was!
                      I tak sobie myślę, może nie trzeba tych serwerów pakować, może te dane są u jakiegoś ministra na Gmailu? Ktos wie?
                • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:43
                  Gdybym tylko posiadala cokolwiek w Polsce to zapewne bym sie zaopatrzyla w co daniela radzi.

O dwoch takich co server ukradli...
                • memphis90 Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 07:12
                  Jaki serwer? Satelitę przecież! Ale satelita fruwa, więc można ją sznurkiem do plecaka i bez wysiłku ciągnąć.
    • ja_mamma Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:24
      Mam ogromną nadzieję, że niebawem będziemy się śmiać z tego wątku (podobnie jak z płatków śniadaniowych na kwarantannie) 😭
      • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:32
        I to jest postawa, której po sobie oczekuję.
      • mid.week Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:17
        To najśmieszniejszy wątek wojenny jaki czytalam 😂
        • nuclearwinter Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 19:33
          Prawda, też się uśmiałam, fajny wątek big_grin

Ale też serio zmęczyła mnie sama wizja pakowania tego całego tałatajstwa, to już faktycznie lepiej zostać w domu i robić te koktajle 🙈
          • milupaa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 22:30
            Też się uśmiałam, fajny odstresowacz 😀
            • kropka_kom Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 11:41
              ale ludzie naprawdę się pakują...już slyszałam o takich przypadkach...nawet jest problem z kupnem śpiworów i folii termicznych
              • panna.nasturcja Re: Lista ucieczkowa... 15.03.22, 00:28
                Nie dlatego, że ludzie się pakują tylko dlatego, że folie i śpiwory jadą do walczących w Ukrainie.
                • milva24 Re: Lista ucieczkowa... 15.03.22, 06:49
                  panna.nasturcja napisał(a):

> Nie dlatego, że ludzie się pakują tylko dlatego, że folie i śpiwory jadą do wal
                  > czących w Ukrainie.

Właśnie tak.
    • ewka.n Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:30
      - gaz pieprzowy i inne takie do samoobrony;

Oczywiście nie przed nacierającymi wojskami, ale w sytuacjach ekstremalnych to nawet ze strony współuciekinierów może nam coś zagrozić i zmusić nas do obrony/walki. Wystarczy obejrzeć dowolny film katastroficzny uncertain
      • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:21
        Zgadzam sie
      • asia_i_p Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:36
        No właśnie na dowolnym filmie katastroficznym to uchodźcy już się powinni nawzajem zjadać. Ludzkość na żywo jakoś lepiej wypada.
        Ale gaz pieprzowy nie zaszkodzi, nawet na jakieś zwierzaki.
        • bylamnarandce Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:43
          Gdzie to się kupuje? Macie rację że chyba warto jednak miec
    • tanebo001 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:34
      Wyjdźcie wreszcie z tej piwnicy!!!
      • perspektywa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 18:57
        Nie możemy, właśnie je urządzamy. Piwnica rasowej ematki musi być funkcjonalna, przygotowana na każdy kataklizm i przytulna.
    • sumire Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:34
      Suszarka?
      I walizki?...
      Rili?.......
      • ewka.n Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:37
        Survival survivalem, ale bycie ematką zobowiązuje wink
        • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:40
          Przestańcie, nie było bidetu!
          • ewka.n Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 16:44
            annaboleyn napisała:

> Przestańcie, nie było bidetu!

Bidet nie da rady zapakować nawet do walizek ematki, ale szczotka do kibla, którą potem można będzie odświeżać w zmywarce goszczącej nas rodziny, powinna dać się upchać.
            • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:02
              O Boże, zapomniałam o tym słynnym aspekcie...
            • jasnoklarowna Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:02
              Jak któraś ma dziecko wózkowe, to bidet można do kosza pod wózkiem.....
              • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:08
                Ooo, do tego sporo wejdzie, myślę, że co najmniej garnki creuset, suszarka miele i kanapa na zamówienie, jeżeli oczywiscie da sie doczyscic po dziecku szwagierki!
                • kasiamat00 Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 00:18
                  O, widzisz, i nawet bron bedziesz miec, jak przywalisz takim le creusetem przez leb, to przeciwnik juz nie wstanie.
                  • annaboleyn Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 00:29
                    Właśnie, a jak chcesz, zeby broń nie była jednorazowa, to możesz pokazać cenę! A w rublach to już w ogóle.
            • eliszka25 Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 20:36
              ewka.n napisał(a):

> Bidet nie da rady zapakować nawet do walizek ematki, ale szczotka do kibla, któ
              > rą potem można będzie odświeżać w zmywarce goszczącej nas rodziny, powinna dać
              > się upchać.

No jak nie, jak tak!? Prawdziwa ematka zawsze ma w pogotowiu bidet przenośny!
              allegro.pl/oferta/bidet-na-toalete-do-higieny-intymnej-przenosny-8870145773?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=MjRlNWY5MjktNGM5YS00Y2Y5LTg1NjItMjBjM2FkOTRlZTQ5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9ab93128-ed31-4871-8ebf-415022bba7c7
              • ewka.n Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 21:14
                eliszka25 napisała:
                > No jak nie, jak tak!? Prawdziwa ematka zawsze ma w pogotowiu bidet przenośny!

Gdyby jedna z walizek była dla partnera życiowego ematki...

Uwaga na boku: nie wchodźmy w dyskusję, czy ma zostać i walczyć on powinien (bo może mieć jeszcze możliwość ucieczki, bałagan z niewypuszczaniem na granicy itp.), aby nie zmuszać ematki do gołosłownych deklaracji, jakie polecenie by od niej otrzymał.

Więc gdyby jedna z walizek była dla partnera życiowego ematki, to wypakować mu z niej to Tekst linku, jeśliby pod wpływem tego przenośnego bideta sobie zapakował, bo doktor Chan stanowczo odradza jako niezdrowe.
            • mytoya Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 11:08
              No przepraszam..Ale są wersje mobilne..bidetki takie "psiukane".
              • asia.sthm Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 11:20
                > Ale są wersje mobilne..bidetki takie "psiukane".

zapisuje w notesie. Bidetki psiukane na stale zagoszcza w moim slowniku.
                • latarnia_umarlych Re: Lista ucieczkowa... 14.03.22, 23:39
                  asia.sthm napisała:

> > Ale są wersje mobilne..bidetki takie "psiukane".
                  >
                  > zapisuje w notesie. Bidetki psiukane na stale zagoszcza w moim slowniku.
                  >
                  >

Wyję..
      • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:22
        >I walizki?...

Really. Z mala walizka na kolkach ktora jednoczesnie ma uchwyty na plecy na schodach itd mozesz wiac i byc mniej zmeczony niz dzwigajac. Mamy21 wiek
        • milupaa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:28
          I z tymi kółkami po bezdrożach? Ewentualnie gruzach po bombardowaniu🙂?
          • asia.sthm Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:32
            > po bezdrożach? Ewentualnie gruzach po bombardowaniu🙂?

No co ty, ematka ucieknie wlasnym samochodem zanim to sie wszystko zacznie i korki beda.
            Magiczne slowo bardzo akuratne w czasie wojny: ZAWCZASU.
            • milupaa Re: Lista ucieczkowa... 13.03.22, 17:33
              To najlepiej już się zbierać.
            • princesswhitewolf Re: Lista ucieczkowa...