Dodaj do ulubionych

Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyślać:(

14.03.22, 10:26
Wczoraj na wyraźne życzenie rodziny robiłam naleśniki i ogórczankę. Myślałam, że starczy na dziś ale widać były za dobre bo pożarli prawie wszystko.
Zainspirujecie?
Obserwuj wątek
    • no_name33 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:31
      Warzywa na patelnie i jajko sadzone.

Nie mam czasu nic wymyślać.
    • tilijka123 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:35
      U mnie jarzynowa z mięsem z wywaru i domowe kokosanki.
      • mama_duzych_dzieci Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:00
        proszę powiedz co to domowe kokosanki?
        • tilijka123 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:25
          ciastka z tego przepisu mojewypieki.com/przepis/kokosanki-przepis-iii
    • daniela34 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:36
      Żurek-z wczoraj
      Kurczak w sosie z papryką- z wczoraj
      Ryż

Na deser piwoszki i resztki drożdżowego z borówkami
      • mebloscianka_dziadka_franka Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:48
        Mogę przepis na kurczaka w sosie z papryką? Najbardziej mnie ten sos interesuje smile
        • daniela34 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:02
          To jest moja własna wariacja na temat przepisu bazującego na gotowym sosie z torebki. Jako że sosy z torebki to no-no, wyprodukowałam dwie własne wersje
          Wersja pierwsza: pierś z kurczaka doprawiam (curry, chili, imbir), podsmażam, zdejmuję z patelni, na niewielkiej ilości oliwy podsmażam cebulę i paprykę pokrojone w kostkę, dokładam kurczaka i dodaję mleko kokosowe. Dodaję ananasa pokrojonego w kostkę (ananasa można sobie odpuścić, nam akurat pasuje)
          Druga wersja- kurczaka przyprawiam mniej azjatycko (tylko papryka, sól, pieprz) - dalej tak samo, ale zamiast mleka kokosowego daję trochę wody i zabielam odrobiną śmietany.
          • mebloscianka_dziadka_franka Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 19:53
            Dzięki smile
        • kurt.wallander Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:52
          A jeśli chcesz spróbować czegoś innego, to zobacz sobie ten przepis:

www.eintopf.pl/2014/01/makaron-w-sosie-z-pieczonej-papryki-z.html

Sos z pieczonej papryki jest przepyszny, mnie smakuje również w wersji bez sera (lub z mniejszą ilością sera). Myślę, że spokojnie można go użyć z mięsem, jeśli tak wolisz.
    • cudko1 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:37
      ja zaczelam wczoraj gulasz, powinno byc na dwa dni chociaz,

ale nie wiem co do niego dorzucic, zeby byl najpyszniejszy pod sloncem suspicious macie jakies patenty na niesamowity gulasz? wink
      • daniela34 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:40
        Czosnek niedźwiedzi.
      • tilijka123 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:53
        cudko1 napisała:

> ja zaczelam wczoraj gulasz, powinno byc na dwa dni chociaz,
        >
        > ale nie wiem co do niego dorzucic, zeby byl najpyszniejszy pod sloncem suspicious m
        > acie jakies patenty na niesamowity gulasz? wink

Ja robie z tych dwóch przepisów:
        wieprzowy zorganizowanydom.blogspot.com/2013/11/atwy-gulasz-wieprzowy-dobry-do.html
        wołowy zorganizowanydom.blogspot.com/2013/10/najlepszy-gulasz-woowy.html
      • ingaki Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:56
        Owoc jałowca.
      • annaboleyn Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 01:05
        Deglasuję patelnię po obsmażeniu na niej mięsa. Przyprawiam chyba normalnie - lubczyk, grzyby, czosnek niedźwiedzi, papryka ostra i słodka, ziele angielskie, liście laurowe. Zaprawiam słodką śmietanką.
    • borsuczyca.klusek Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:39
      Mam dzisiaj vege kotleciki z ciecierzycy (z garmażu). Do tego będzie jajko sadzone i surówka z kiszonej kapusty.
    • magata.d Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:41
      Dla dziecka pieczona polędwiczka z wczoraj. Dla mnie i męża zrobię pieczonego bakłażana z sosem czosnkowym i pomidorkami koktajlowymi.
    • mama-ola Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:44
      Warzywa z mrożonki wrzucę na patelnię, do tego makaron, ser i zioła.
      • grey_delphinum Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:49
        Ogórkowa, do tego ciasto ucierane z borowkami że słoika i gruszkami. Starczy 😉
        • odnawialna Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:54
          Przeczytałam ciasto z borowikami i już chciałam prosić o przepis 😀
    • aqua48 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:49
      Z wczoraj mam schab w sosie. Wczoraj był z kluskami śląskimi i brokułem, a dzisiaj będzie z kaszą i ogórkiem kiszonym.
    • alicia033 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:56
      ziemniaki Hasselback i surówka z cykorii, pomarańczy i granata.
      • grey_delphinum Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 10:59
        Alicio, podaj, proszę, dokładny przepis na te surówkę.
        • alicia033 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:51
          grey_delphinum napisał(a):

> Alicio, podaj, proszę, dokładny przepis na te surówkę.

kiedy to się na oko robismile
          Cykorię pokroić w paski, pomarańczę wyfiletować i pokroić w drobniejsze cząstki, granata rozbroićwink nad miską znaczy wydostać nasiona tak, żeby zebrać sok. Sok wyciekający z pomarańczy przy jej krojeniu też zlewać do miski. Z soku, oliwy, soli i pieprzu zrobić vinaigret, wszystko wymieszać. W wersji wykwintniejszej można z cykorią wymieszać tylko sos i część owoców, resztą ładnie udekorować wierzch surówki. Albo wymieszać z sosem i pomarańczami, granatem posypać po wierzchu. Można dorzucić jakieś posiekane orzechy czy migdały.
          Na ok. pół kilo cykorii biorę jedną pomarańczę i 1 średniego granata (ok. 200 g w skórce, pomarańcza podobnej wagi).
          • grey_delphinum Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 22:05
            Dziękuję! Brzmi przepysznie.
    • rozaliaolaboga Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:00
      U mnie linguine z sosem pomidorowym domowej roboty: oliwa, czosnek, pomidory, bazylia, oregano i ser.
    • mea8 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:03
      Krupnik. Chodził za mną od kilku dni.
    • krwawy.lolo Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:07
      Właśnie o tym samym sobie pomyślałem. Ugotuję makaron a do makaronu usmażę kiełbasę z jajem. Oczywiście z zieleniną i na ostro.
      • krwawy.lolo Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:07
        .
    • wena-suela Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:08
      Zupa tom kha z boczniakami i tofu z ryżem jaśminowym.
      • krwawy.lolo Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:11
        mmniammm!
        • piataziuta Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 23:30
          Żadne "mniam".

To jest przepis z jadłonomii, z którego korzystałam.

Wnioski mam takie:
          - w momencie publikacji przepisu Marta Dymek była pijana;
          - w momencie publikacji przepisu Marta miała 15 lat i myślała, że wymyśla świat od nowa.

Ta zupa to woda o wątłym smaku pomyj z trawy cytrynowej.
          • wena-suela Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 11:37
            Moja jest pysznaaaaa. Nie dolałaś mleka kokosowego? Musi mieć min. 15% tłuszczu. No i ja korzystam z wietnamskich albo tajskich past z przypraw. Moje tofu tez jest zupełnie inne świeże z zalewy i jedwabiste a nie z polsoji z woreczkawink. M. Dymek zdaje się też nie daje kolendry, której ja mam wielki pęk co tydzień. Ani papryczki bird's eye. Nie wiem co źle robisz, ale ta zupa jest gęsta i aromatyczna. I radzę nie trzymać się sztywno przepisów.
            • piataziuta Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 11:52
              Oczywiście, że dolałam mleko kokosowe i dodałam dużo kolendry.
              W jej przepisie nie ma pasty - jakbym wtedy pastę miała to bym dodała, choć unikam gotowców. Ten jej przepis to pomyje - robiłam cuda wianki, żeby to potem jakoś uratować.

• piataziuta Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 11:52
          składniki na pho mam w lodówce
          oprócz mięsa
          • krwawy.lolo Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 12:34
            Pho to po prostu zupa. Pikantna ale. Uczeni wyprowadzają tę nazwę z francuskiego, że niby "gohonce".
            • piataziuta Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 13:17
              Nie wiem o co chodzi z pho w wersji francuskiej. Ja znam tylko wersję wietnamską. Umiem zrobić nawet wegańskie pho.
    • pepsi.only Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:15
      Zupa pomidorowa z makaronem.
      • pepsi.only Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:16
        Na deser mamy muffinki z malinami (chociaż teraz je pożeramy, więc nie wiem czy coś zostanie na "poobiedzie"
        tongue_out
    • biala_ladecka Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:15
      U nas sos grzybowy z soboty, kopytka z ziemniaków z niedzieli. Groszek + marchewka, bo chce juz wyjsc z lodówki i pewnie miks sałat, bo został toping z niedzieli.
    • lannnnntana Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 11:35
      Dziś udka kacze gotowe z Biedry, do tego kupna sałatka i ziemniaczane puree.
    • eliszka25 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:01
      Dzisiaj mam lenia. Wróciłam z pilatesu i odgrzałam swojską białą kiełbasę, którą wczoraj upiekłam z warzywami na kolację. Coś ambitniejszego wymyślę wieczorem 🙃
    • kurt.wallander Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:02
      U mnie dzisiaj mało oryginalnie - fasolka po bretońsku, na życzenie męża. Spełniam, bo zazwyczaj to on musi sie dostosować do naszych koreańskich dań.
      Za to jutro mąż będzie wykańczał fasolkę, a my z córkami uraczymy się koreańskimi hot dogami (coś jak corn dogi)
      • karme-lowa Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:04
        Makaron z pesto z czosnku niedźwiedziego, pomidorów i prażonego słonecznika.
    • gaga-sie Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:14
      Bitki wołowe w sosie, kluski śląskie, surówka coleslaw lub buraczki na ciepło do wyboru.
    • sueellen Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:35
      A ja poproszę o dobry przepis na surówkę z kiszonej kapusty.
      • feniks_z_popiolu Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:50
        Surówka z kiszonej kapusty? Pewnie każda gospodyni ma swój przepis, który uważa za najlepszy.
        Ja do kapusty dodaję trochę pokrojonego jabłka, olej, odrobinę pieprzu i cukru .
        • thank_you Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:09
          U mnie to marchew i olej lniany. smile
        • aqua48 Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 18:18
          Ja dodaję utarte na grubej tarce jabłko i marchewkę, posypuję kminkiem i papryką i zalewam oliwą.
          W moim domu rodzinnym robiło się kapustę kiszoną z cukrem który chrzęścił w zębach i cebulą. Nie znosiłam tej wersji.
          • sueellen Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 21:04
            U mnie też cebula i cukrem i marchewką. Z kminkiem? Chyba dzieci nie rusza ale może do swojej dodam, dzięki
      • lumeria Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 21:02
        Wiosenna sałatka z kiszoną kapustą - trochę kiszonej i trochę świeżej kapusty, zielona cebulka, sok z cytryny i trochę cukru bądź miodu. Mozna dodać posiekanej pietruszki.
        • lumeria Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 19:26
          Zapomniałam o dobrej oliwie smile
      • lilia.z.doliny Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 15.03.22, 06:40
        A ja poproszę o dobry przepis na surówkę z kiszonej kapusty.
        Moja mama robiła najlepsza smile
        Kapusta, troszkę oleju, pojrpjony drobno Por plus- to clou- dobry majonez. Zmieszać dobrze, przyprawić. Nigdy nie jadłam.lepszej surówki. Zaczęłam robić w domu i też się obzeraja
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 12:47
      Dzisiaj dla dziecka makaron z cukinią, pieczarkami i szpinakiem w śmietanie, a dla nas makaron ze szpinakiem i pomidorami suszonymi i serem parmezanopodobnym big_grin
    • thank_you Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:08
      U mnie dzis piersi z kaczki, sos malinowy, puree z selera i ... tabbouleh (zostało dużo z wczoraj). 😜
      • feniks_z_popiolu Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:11
        To puree z selera? Jak robisz?
        • thank_you Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:17
          www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wieprzowina/poledwiczki_w_szynce/przepis.html

Czasami, gdy pieke warzywa na rosół, to robie puree z pieczonych warzyw.

Ważne - nigdy tego nie blenduje tylko przeciskam przez sito (mam taka przystawkę w mikserze; ale zanim ja miałam to po prostu najpierw tym czymś do puree - zapomniałam nazwy, a potem przez zwykle sitko).

Można dodać jabłko, gruszkę. smile Co kto lubi, seler to bardzo wdzięczne warzywo, jedno z moich ulubionych.
    • zurekgirl Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:49
      Masz jakies warzywa? Ciach w grube kawalki, oliwa, sol pieprz, do piekarnika. To samo z kawalkami kurczaka. Do tego sos majonez+jogurt+czosnek.
    • a.g.n.i Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 13:49
      Mam biały barszcz, taki z dużą ilością warzyw i ziemniaków, do niego może ugotuję jajka.

Mam dziś wolny dzień i nasmażyłam jak głupia naleśników - wyszło 9 krokietów z kapustą i grzybami, 4 z serem na słodko i jeszcze dwa najbrzydsze zostały "gołe" - zawsze ktoś takiego zje.

Ciekawe na ile starczy smile ja na pewno wezmę jutro jednego krokieta do pracy. W domu już chyba nie zjem (stary teraz zjadł 3, a ja wyjadłam podczas smażenia resztę farszu kapuściano-grzybowego, bo było za mało do kolejnego naleśnika i coś nie jestem głodna, wcześniej zresztą też farsz podjadałam). Na kolację będą te z serem.
      • feniks_z_popiolu Re: Co dziś na obiad? Tak mi się nie chce wymyśl 14.03.22, 14:43
        Ja zrobiłam 18 naleśników z serem. Fakt, rzadko je robię bo sama nie przepadam za nimi. Pewnie dlatego szybko znikają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka