Dodaj do ulubionych

Marina Owsiannikowa

15.03.22, 09:27
Widziałyście wczoraj? Pokazała się z plakatem antywojennym za plecami prezenterki w ruskiej telewizji.
Natychmiast ja zatrzymano. Nie ma z nią kontaktu 😢
Co za odważna kobieta.
Nawet nie chce myśleć co jej robią w ruskim areszcie.
Obserwuj wątek
    • taje Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 11:05
      A tymczasem na Zachodzie wielu twierdzi, że to było wyreżyserowane a z kolei Ukraińcy się burzą, że mówiąc o jej odwadze wybiela się jej winy jako dziennikarki reżimowej. Ja ją podziwiam, bo cokolwiek wcześniej robiła w telewizji to jednak tym razem wymagało to odwagi i zaryzykowała swoim życiem.
      • bistian Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 11:11
        taje napisała:

> A tymczasem na Zachodzie wielu twierdzi, że to było wyreżyserowane a z kolei Uk
        > raińcy się burzą, że mówiąc o jej odwadze wybiela się jej winy jako dziennikark
        > i reżimowej. Ja ją podziwiam, bo cokolwiek wcześniej robiła w telewizji to jedn
        > ak tym razem wymagało to odwagi i zaryzykowała swoim życiem.

Może tak być, jak piszesz. Za dużo ludzi protestuje, wszystkich nie da się zamknąć, więc władze robią takie wentyle na emocje. Mniej zaangażowani, trochę sobie pogadają i odpuszczą, wyjdą z dyskusji z przekonaniem, że nie jest dobrze, ale przecież NATO, a Ukraina też nie jest taka uczciwa, jak o sobie myśli. Takie klasyczne rozmydlanie, potem te dwie strony, będą ostro dyskutować w Rosji. Takie trollowanie własnych obywateli, to już mają dobrze przećwiczone, choćby w Polsce.
      • kicifura Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 07:54
        taje napisała:

> A tymczasem na Zachodzie wielu twierdzi, że to było wyreżyserowane a z kolei Uk
        > raińcy się burzą, że mówiąc o jej odwadze wybiela się jej winy jako dziennikark
        > i reżimowej. Ja ją podziwiam, bo cokolwiek wcześniej robiła w telewizji to jedn
        > ak tym razem wymagało to odwagi i zaryzykowała swoim życiem.

Tak twierdził od początku ukraiński parlamentarzysta. Jeśli Ukraińcy nie kupili tego gestu solidarności to znaczy że coś śmierdzi.
    • mama-ola Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 11:10
      Wczoraj widziałam, że policja zatrzymuje każdego na Placu Czerwonym. Ludzie mają kartki z napisami "нет войнe" albo "Два слова" albo *** ***** i za to idą do aresztu. Podziwiam ludzi, którzy mimo wszystko biorą te kartki i idą tam. Wciąż ich mało. Co by policja zrobiła, gdyby było ich więcej niż policjantów?
      Aresztują też ludzi, którzy udzielają wypowiedzi dziennikarzom. Była nawet śmieszna sytuacja, bo jedna pani mówiła właśnie do mikrofonu, że popiera działania Putina, gdy jej przerwali i też ją zgarnęli do radiowozu.
    • leosia-wspaniala Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 11:14
      Widziałam. Widziałam też kobietę aresztowaną za karteczkę z napisem: "Dwa słowa". U nas też były problemy za błyskawice - nie takie oczywiście, nie porównuję skutków, ale sposób działania państwa już taki sam.
    • 35wcieniu Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 11:15
      Już się znalazła.

– Po ciężkiej nocy zostałam zwolniona i umieszczona w areszcie domowym. Nie wiem, co się ze mną stanie w najbliższym czasie. Mój prawnik powiedział mi, że grozi mi odsiadka od pięciu do 10 lat. Nie żałuję – przekazała Marina Owsiannikowa, rosyjska dziennikarka, która w telewizji państwowej w programie na żywo zaprotestowała przeciwko wojnie.

Jest na onecie.
    • irma223 Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 12:47
      Nagrała wcześniej swój krótki występ i zamieściła na swoim profilu.
      Jest córką Ukraińca i Rosjanki, tłumaczy, że to były, to są bratnie narody, nie są sobie wrogami, jedynym winnym jest Putin, to Putin jest sprawcą tego, że Rosja stała się państwem agresorem i zaatakowała Ukrainę.
      Przeprosiła, że przez lata, od 2014 roku, nie sprzeciwiała się kłamstwom wciskanym Rosjanom, ba sama pracowała w Pierwszym Kanale telewizji rosyjskiej i sama w rozpowszechnianiu tych kłamstw i tej propagandy brała udział.
      Dalej mówiła, że to Rosjanie mogą zakończyć tę wojnę, że nie powinni się bać, bo wszystkich ich przecież nie zamkną.
        • irma223 Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 13:13
          Ja tu kłamstwa nie widzę. Można dodać pewnie jakichś jego doradców i współpracowników, ale bardzo wątpię, by Rosjanie tłumnie i od lat marzyli o bombardowaniu domów, blokowisk, szkół i szpitali oraz strzelaniu do kobiet i dzieci. W 2014 roku już Ukraińcy tłumaczyli, że Rosja nie powinna ich atakować, bo to nie służy przyjaźni, a przecież wiele rodzin jest mieszanych, rosyjsko-ukraińskich.
          • alicia033 Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 13:44
            irma223 napisała:

> Ja tu kłamstwa nie widzę.

nie no, jasne, putin sam wywołał tę wojnę.
            Sam, samiuteńki. I to absolutnie nie rosjanie go popierali, tylko jacyś kosmici. Zwłaszcza po aneksji Krymu ani trochę mu poparcie w narodzie nie spadło.
            Zaraz się okaże, że z rosjanami będzie taki cud, jak z francuzami po II wojnie światowej - wszyscy działali w la résistance, kolaborował tylko pétain.
            • irma223 Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 14:03
              Ale bierzesz pod uwagę, że on się nawet boi powiedzieć narodowi, że wywołał wojnę?
              Że za słowo "wojna", "inwazja" "bombardowanie cywili" grozi 15 lat łagru?
              Stworzył im Matrix, wmówił, że chronią cywili, których mordują ukraińskie władze, zainstalowane przemocą przez Amerykanów.

Dopiero ci, którym się udało zorientować w rzeczywistości, protestują, reszta żyje w naiwnym przekonaniu o słuszności sprawy.
              Nie wiedzą, że zamordowali ciężarną z Mariupola i jej dziecko. Niejedno i niejedną, niestety.
              Niemcy w Niemczech w czasie II wojny światowej naprawdę myśleli, że Żydzi są wywożeni na wschód do pracy i zagospodarowywania przejmowanych ziem i terenów. Jest na to literatura, także relacje Żydów, którzy przeżyli w III Rzeszy.
              • alicia033 Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 14:13
                irma223 napisała:

> Ale bierzesz pod uwagę, że on się nawet boi powiedzieć narodowi, że wywołał wojnę?

Ale nie rozmawiamy o putinie, tylko o o niej.
                Kobieta była dziennikarką reżimowych mediów i z tego powodu musi mieć świetnie opanowaną kontrolę nad słowem.
                Nie wątpię, że to, co się dzieje w Ukrainie nią wstrząsnęło ale nie kupuję robienia z niej teraz bohaterki i patrzenia przez palce na to, co robiła i co i jak napisała. Kobieta od lat była dziennikarką reżimowych mediów i z tego powodu musi mieć świetnie opanowaną kontrolę nad słowem. No nie kupuję takich przeprosin z jednoczesnym przerzucaniem winy na wyłącznie kogoś innego.
                  • bistian Re: Marina Owsiannikowa 15.03.22, 15:52
                    taje napisała:

> No nie wiem, czy jednak nie zmienię zdania o autentyczności wystąpienia. twitter.com/maxseddon/status/1503733894520131587?s=20&t=3Yl8KbnOGsYUAv52w0XILw

Po co się robi takie akcje? Żeby szybko wyłapać potencjalnych oponentów i zamknąć sprawę na dłuższy czas.
                    Ja jeszcze pamiętam PRL, więc się nie daję tak często nabierać, czasami się daję, fakt. smile
                    Gdyby protestowała po 2014, uwierzyłbym, ale minęło już 8 lat. Przez ten czas, w ramach protestu bez słów, mogła się zwolnić i zatrudnić do prac porządkowych przy klombach obok gmachu telewizji big_grin
                      • melikles Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 07:45
                        Sytuacja się rozwija. "Dzielna reżimowa dziennikarka", która w końcu nie mogła znieść kłamstwa big_grin

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28226152,ukrainski-polityk-protest-dziennikarki-mogl-byc-jedynie-przedstawieniem.html#s=BoxMMtImg3
                        • bistian Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 08:07
                          melikles napisał(a):

> Sytuacja się rozwija. "Dzielna reżimowa dziennikarka", która w końcu nie mogła
                          > znieść kłamstwa big_grin

Musiała posiedzieć gdzieś 14 godzin i nigdzie się nie pokazywać, to było prawdziwe poświęcenie big_grin
                          W sumie, śmieszne zagranie, Rosja udowadnia, że ma więcej opozycji, niż tam faktycznie jest.
                          Jakaś większa akcja się rozwija, tamten żołnierz, teraz dziennikarka, ale protestów nie pokażą.
                          • melikles Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 08:16
                            Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to jak "wąskie specjalistki", wykształcone, wyszczekane, postępowe, łykają każdy fejk, niczym nie różniąc się od tępego, wyśmiewanego przez "suwerena" big_grin
                            • mama-ola Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 08:28
                              > Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to jak "wąskie specjalistki", wykształcon
                              > e, wyszczekane, postępowe, łykają każdy fejk, niczym nie różniąc się od tępego,
                              > wyśmiewanego przez "suwerena" big_grin

Bez przesady. Skąd niby miałyśmy wiedzieć, że to ustawka, jakimi narzędziami to rozpoznać? Dopiero ten ukraiński dziennikarz wskazał elementy to potwierdzające - on tu okazał się wąskim specjalistą w dziedzinie reżimowych mediów.
                            • lodomeria Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 08:37
                              I co? W tej całej sytuacji najważniejsze jest dla Ciebie to, że sobie możesz dokopać (głupkowato) 'wąskim specjalistkom' a nie to, że rosyjski reżim własnie pracuje na to, żeby nikt już poważnie ich opozycjonistów nie traktował?

No na serio, pogratulować priorytetów i źródła satysfakcji.
                        • mama-ola Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 08:26
                          Mnie te argumenty za ustawką przekonują. Gdyby to było na serio, nie wyszłoby tak. Pisanie nie uszłoby uwagi innych, wnoszenie tak dużego przedmiotu zostałoby zauważone, nie wyświetlałoby się to tak długo itd. Czyli ustawka. Bardzo ciekawa sprawa smile
                            • bistian Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 09:16
                              rb_111222333 napisał(a):

> No i kara jest za niska

Co wiemy na temat stanu Ramana Pratasiewicza i miejsca obecnego pobytu?
                              Nic! No właśnie, tym się różni sytuacja tych dwóch osób.
                          • buldog2 Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 09:26
                            Może i tak. Chcę zwrócić na inne zatrzymanie, które na pewno ustawką nie jest.
                            Chodzi o Sołowia, tubę FSB Patruszewa, mocno skonfliktowanego z Putinem. Miesiąc-dwa temu, po tym jak Putinowi poprawiło się (przywieziono mu jakieś lekarstwo) i zaczął przywracać niektóre ze swoich porządków, Sołowiej został zatrzymany na ileś (sporo) godzin, przesłuchany i wypuszczony/posadzony, chyba też do aresztu domowego.
                            Że FSB jest w opozycji do Putina, to wiadomo. Że w opozycji do wojny, też łatwo się domyślić, bo wskutek wojny nie armia, ale FSB traci ogromne majątki.

Putin ma w Rosji długie ręce. Długie, ale nie aż tak, żeby wszystkich których chciałby, mógł sadzać do więzienia. Wiadomo to nie od dziś, tu:
                            u.pcloud.link/publink/show?code=XZLuaVVZiq2lhU4skpmMhSTb3zCAxYrytJPV
                            jeden z pierwszych przykładów podziału we władzach.
        • bistian Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 08:50
          milva24 napisała:

> Też mi się tak wydaje, napisy po angielsku w rosyjskiej telewizji, na kartce sk
          > ierowanej do Rosjan?

Już nie róbmy z Rosjan takich gamoni, oni wszyscy znają alfabet łaciński, większość potrafi pisać po rosyjsku łacińskimi znakami, a tam przecież po angielsku był prosty napis, to też większość zna bez słownika.
          Ale, że to była ustawka, no była.

Zazwyczaj, Rosjanie mają kilka celów przy takich akcjach. Część opozycji sama się zwolniła, część się ujawniła, zagranica uwierzyła, że Rosja nie jest jednorodna, puszczono sondę, czy dałoby coś odsunięcie Putina na chwilę, może da się coś na tym ugrać?
          • bywalczyni.hosteli Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 09:08
            Uwierz mi, młodzi Rosjanie mają ogromny problem z angielskim i nie są w powtórzyć powtórzyć prostych zwrotów znanych nam od dziecka, typu Hał dojudu.
            Nie mówię o pracownikach internacjonalnych korpo, ale pracownikach dużych rosyjskich firm.
          • alicia033 Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 09:11
            bistian napisał:

> większość potrafi pisać po rosyjsku łacińskimi znakami,

jak się pisze po rosyjsku łacińskimi znakami?
            Serio pytam.
            Znam rosyjski ale łaciński alfabet w zapisie to widywałam tylko w zapisie "fonetycznym", gdy ktoś niekumający rosyjskiego (ani, oczywiście, znaków fonetycznych) chciał, żeby mu zapisać, jak coś ma powiedzieć w języku zbliżonym do rosyjskiego, żeby było kurtuazyjnie.
            • iwles Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 13:44
              alicia033 napisała:

> jak się pisze po rosyjsku łacińskimi znakami?
              > Serio pytam.
              > Znam rosyjski ale łaciński alfabet w zapisie to widywałam tylko w zapisie "fone
              > tycznym", gdy ktoś niekumający rosyjskiego (ani, oczywiście, znaków fonetycznyc
              > h) chciał, żeby mu zapisać, jak coś ma powiedzieć w języku zbliżonym do rosyjsk
              > iego, żeby było kurtuazyjnie.

Istnieje międzynarodowa norma ISO 9 (od 2000 roku obowiązuje PN-ISO 9:2000) do transliteracji cyrylicy.
              Nie ma to nic wspólnego z zapisem fonetycznym.
        • veryvery Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 10:14
          Jesli to nie ustawka to te angielskie wstawki to z myslą o miedzynarodowym odbiorcy bo babka wiedziala ze bedzie to na calym swiecie a jesli ma w sobie rys narcystyczny to idealna okazja do zaprezentowania sie światu, mogla karmić miłość własną.

Tak w ogole to czy w rosji jest jakakolwiek audycja na żywo? Nawet newsowe programy nie mają np minutowego poślizgu żeby własnie wyłapac takie akcje zanim pójdą do ludzi?
    • ja_mamma Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 10:54
      Przeczytajcie. Ma to sens.

Na niski wyrok Owsiannikowej zareagował również autor książki „Rosja od Kuchni” Witold Szabłowski. W jego ocenie protest nie byłby możliwy, gdyby zgoda na niego nie zapadła na najwyższych szczeblach władzy. „Gdyby ktoś powiedział albo napisał takie słowa w Rosji bez zgody (albo wręcz - polecenia) kogoś bardzo wysoko, to by się nie wykpił 1200 złotych, ale już by siedział w pociągu do łagrów. Co to znaczy? Tyle, że ktoś taką zgodę dał” - napisał na Facebooku.
      www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wojna-na-ukrainie-kontrowersje-wok%c3%b3%c5%82-protestu-rosyjskiej-dziennikarki/ar-AAV7fE8
        • mama-ola Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 11:42
          znowu.to.samo napisała:

> Tyle tylko że nie widze w tym logiki, dlaczego jakaś kobieta miałaby wyskakiwać
          > z transparentem na wizji za wiedzą władz? Taka próba wycofania się z propagand
          > y? Bo innego powodu nie widze

Ty nie widzisz innego powodu, a dziennikarz z Ukrainy widzi co najmniej kilka - zacznij może od przeczytania jego tekstu.
        • buldog2 Re: Marina Owsiannikowa 16.03.22, 11:49
          Mogła być wtyką rzeczonego Patruszewa i robić zamieszanie (listy funkcjonariusza FSB wyglądają podobnie). Jednocześnie pod ochroną, tam jest tyle intryg, że nic nie jest wykluczone, a Putin nie jest wszechmocny. Szefowi FSKN zlecił podsłuchiwanie FSB i 2007 czy 2008 FSB na lotnisku aresztowała z-cę szefa FSKN, gen. Bulbowa. Jego szef gen. Czerkiesow nie mógł nic zrobić, Putin też (nie mógł). Bulbow długo siedział w areszcie, w końcu dostał 3 lata w zawieszeniu.
          Tu: tjournal.ru/stories/191622-rabotaet-narkokontrol-istoriya-vzleta-i-padeniya-fskn

jest ciekawy artykuł, nieźle ukazujący rosyjskie realia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka