Dodaj do ulubionych

Pani z Ukrainy - praca zdalna

30.03.22, 22:29
Może ktoś wie. Pani dostała już PESEL itd. Pracuje cały czas dla tej samej firmy, zdalnie (branża IT). Gdzie będzie się rozliczała podatkowo? W Ukrainie, Polsce? Czy da się to powiedzieć teraz czy dopiero po zakończeniu roku kiedy będzie wiedziała ile czasu spędziła w PL a ile w Ukrainie?
Obserwuj wątek
    • nickbezznaczenia Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:34
      Jeżeli firma w Ukrainie to tam, a jeżeli nie to w państwie, które ją zatrudnia.
      • chococaffe Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:37
        Firma matka USA, filia w Ukrainie. Cały czas pracuje dla tej filii w Ukrainie. Czy ma znaczenie do jakiego banku wpływa wynagrodzenie?
        • nickbezznaczenia Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:39
          Znaczenie ma gdzie jest filia moim zdaniem.
        • kagiali Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:41
          Konto i waluta ma znaczenie. Nie wiem dlaczego pewna firma powiedziala mi, ze nie moga mi placic w euro w Polsce.
          • nickbezznaczenia Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:42
            Bo mogą.
          • g.r.uu Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:51
            To jakaś bzdura... Ja mam klienta w Niemczech i normalnie mi płacą w euro, tylko księgowa to rozlicza jakoś z przewalutowaniem.
    • kagiali Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:39
      Pracuje z Polski musi rozliczać się zgodnie z polskim prawem podatkowym. Dlatego korporacje nie pozwalają wyjeżdzac do innych krajów i pracować, bo istnieje ryzyko, że nie rozlicza się podatkowo poprawnie. Ale z drugiej strony czasem korppracje pozwalają tydzień za granicą pracować. Znam tez firmy b2b rozliczające sie na Cyprze, ale warunkiem jest miesiąc pracy na Cyprze w roki.
      • chococaffe Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 30.03.22, 22:45
        Ale (trzymając kciuki) nie jest jeszcze powiedziane, że większość roku podatkowego spędzi w Polsce - jak tylko będzie jakaś nadzieja chce wracać. I ciekawa jestem czy jednak sytuacja kryzysowa nie wiąże się z inny regulacjami prawnymi.
    • volta2 Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 14:18
      żeby mieć tutejszą rezydencję to trzeba tu chyba się zgłosić, i przepracować 181 dni. coś mi tak się kołacze po głowie. czy będą przychylnie patrzeć na ukarińców to się okaże.
      • chococaffe Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 14:21
        No więc własnie. Pewnie w rozliczeniu rocznym jak bedzie już wiadomo gdzie była rezydencja podatkowa, będą ewentualne korekty - ale tylko zgaduję
    • woman_in_love Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 14:47
      Pani z Ukrainy sugeruje sprzątaczkę.

A to jest wąska specjalistka. Należało zatem napisać: Informatyczka z Ukrainy - praca zdalna.
      • ichi51e Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 15:00
        równie dobrze Pani to mogłaby być nauczycielka 🤣🤣🤣
        • woman_in_love Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 15:26
          zgadzam się, gdyż: "Pani" sugeruje zawód mało popłatny i wstydliwy

a w przypadku wonskich specjalistek nie musimy ukrywać się za "Pani" tylko możemy wykrzyczeć całemu światu: jestem kimś, jestem lekarką, prawniczką, informatyczką! I nie wstydzimy się go!
          • woman_in_love Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 15:26
            a tak w ogóle to trololo
            • chococaffe Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 22:54
              wyobraź sobie, że niewinkbig_grin
      • chococaffe Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 15:05
        Z jakiegoś powodu napisałam tak jak napisałam wink
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 20:05
      Nie jestem podatkowcem, ale w Nowym Ładzie jest dosyć fajna ulga, z której mogłaby skorzystać, jeśli rozliczy się w Polsce. O ile po planowanych zmianach ta ulga się utrzyma. www.infor.pl/5387249,Ulga-PIT0-dla-powracajacych-z-emigracji.html.amp
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 20:06
        www.google.com/amp/s/www.infor.pl/5387249,Ulga-PIT0-dla-powracajacych-z-emigracji.html.amp
        • chococaffe Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 22:59
          Polecanie komuś wnikania w Nowy Ład jest dosyć ryzykowne
      • koronka2012 Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 20:12
        W nowym ladzie fajna jest tylko ulga dla właścicieli pałacyków, nic wiecej
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Pani z Ukrainy - praca zdalna 31.03.22, 20:25
          Ma być zlikwidowana smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka