Dodaj do ulubionych

Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie

01.04.22, 00:32
Ponad 80 procent Rosjan deklaruje aprobatę dla Władimira Putina. W ciągu miesiąca poparcie dla prezydenta Rosji wzrosło aż o 12 punktów procentowych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez niezależny ośrodek badania opinii.

Obejrzałam wywiad z Krystyna Redlich, który zalinkowalam w wątku o potworze z Uralu, wcześniej wywiady z Barbara Włodarczyk i jej dokument Putin Szalona miłość (dostępny na you tube - wart obejrzenia). Wszystko układa się w całość. Rosjanie to naród zgubiony w putinowskiej iluzji. Nieliczni tylko dostrzegli i zrozumieli błąd Matrixa, ale jest to ilość śladowa, niemal nieistotna.

Wrogowie reżimu są systematycznie likwidowani, a ewentualni kandydaci na przyszłych opozycjonistów skutecznie odstraszani i zastraszani. Będzie jeszcze groźniej, jeszcze straszniej i jeszcze mroczniej bo Putin przekroczył już wszelkie granice i nie cofnie się przed niczym, bo nie ma już nic do stracenia i nie ma absolutnie żadnych hamulców moralnych. Niestety po tym co usłyszałam od obu dziennikarek, - z resztą naprawdę fantastycznych i po zestawieniu ich obrazu Putina, społeczeństwa rosyjskiego i Kremla z bieżącymi informacjami, nie mam już żadnych nadziei na pozytywny obrót wydarzeń. Rosja jest jak czarna dziura. Sama się w końcu unicestwi, ale wcześniej powciąga co tylko się da.
Obserwuj wątek
            • sueellen Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 08:59
              Ale chwila, - z Pisem można się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale umówmy się - PIS nie truje, nie morduje swoich przeciwników, nie wywołuje wojen, Polska w ostatnich 30 latach poszła do przodu i się rozwija (i PIS tego nie niszczy), walczy z korupcją a nie ją wzmacnia. Polska jest krajem demokratycznym, ma wolne media i nikt za poglądy nikogo do więzienia nie wsadza. Są więc chyba pewne różnice, nie uważasz? Tymczasem, nawet ci Rosjanie którzy mieszkają za granicą, mający dostęp do zachodnich mediów, nadal popierają działania zbrodniarza, kłamcy i psychopaty który prowadzi ich kraj do ruiny. Rozumiem, że propaganda ma wpływ na ludzi w Rosji, funkcjonujących w totalitarnej rzeczywistości, ale że ci na zachodzie dalej wierzą w kłamstwa Putina? Dla mnie kosmos...
              • milva24 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 09:16
                sueellen napisała:

> Ale chwila, - z Pisem można się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale umówmy się -
                > PIS nie truje, nie morduje swoich przeciwników, nie wywołuje wojen, Polska w o
                > statnich 30 latach poszła do przodu i się rozwija (i PIS tego nie niszczy), wal
                > czy z korupcją a nie ją wzmacnia. Polska jest krajem demokratycznym, ma wolne m
                > edia i nikt za poglądy nikogo do więzienia nie wsadza. Są więc chyba pewne różn
                > ice,

Żartujesz? Owszem, może Pisowi do Putina jeszcze daleko ale: PiS poobsadzał niekompetentnymi ludźmi ważne stanowiska, rozwalił armię, doprowadził do kryzysu w służbie zdrowia wypychając ludzi w prywatne usługi w tym zakresie, psuje szkolnictwo (pomysły Czarnka), miesza w sądach, robi przewały publicznych pieniędzy i się tego nie wstydzi ani przesadnie z tym nie kryje, afera podsluchowa przed wyborami, pałowanie kobiet na demonstracjach ale również pałowanie na pochodzie 11 listopada, seryjny samobójca grasujący w polskich więzieniach, galopujaca inflacją, którą przypomnę mieliśmy i przed wojną, booordel w prawie podatkowym (mamy kwiecień a ja nie wiem jak w końcu bede rozliczana w tym roku), to tylko pobieżne dokonania Pisu z niecałych dwóch kadencji. Za następne dwie może I wojny byśmy się doczekali.
              • aqua48 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 09:34
                sueellen napisała:

> ale że ci na zachodzie dalej wierzą w kłamstwa Putina? Dla mnie kosmos...

Dla Ciebie kosmos, a dla ludzi wychowanych od dziecka w przekonaniu, ze ich kraj jest najlepszy, że jego władze mają zawsze rację i stoją po stronie jedynych wartości uniwersalnych, i dają wskazówki jak żyć, to nie jest kosmos. Nawet jeśli ci ludzie wyemigrowali na zachód z powodów ekonomicznych ten zachód z jego demokracją i nie tylko wolnością wyboru ale wręcz KONIECZNOŚCIĄ podejmowania rozmaitych wyborów właściwie każdego dnia jawi im się jako zgnilizna, chaos moralny, i rozpasanie. Nic dziwnego że żyjąc we względnym nawet dobrobycie zagranicą w marzeniach wracają do czasów gdy wyborów nie musieli podejmować bo władza wskazywała jedyny właściwy tok myślenia, i wprowadzała "porządek" karząc myślących nieprawomyślnie. To bardzo, bardzo wygodne.
              • leosia-wspaniala Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 09:41
                >Polska w ostatnich 30 latach poszła do przodu i się rozwija (i PIS tego nie niszczy)

Hyhy.

>walczy z korupcją a nie ją wzmacnia.

Sikam.

> Polska jest krajem demokratycznym

Hyhy.

>ma wolne media

Hyhy. Jeszcze trochę ma, ale w rankingu wolności mediów jesteśmy między Armenią i Bhutanem.

>nikt za poglądy nikogo do więzienia nie wsadza.

Ale pobicia i areszty bez powodu się zdarzają.

>Są więc chyba pewne różnice, nie uważasz?

Poczytaj wątek o pushbackach - kilka forumek, w tym wykształcona zona pana prawnika i matka przyszłego prawnika, uważa, że polski sąd stosujący polskie prawo "kala gniazdo".
                  • milva24 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 10:43
                    Ale dlaczego okręcasz kota ogonem? Niektórzy Polacy głosujący na PiS są odcięci od internetu i mają wyprane mózgi przez TVP na przykład moi rodzice. Do zniewolenia i zastraszania to jeszcze z dziesięć lat musi upłynąć, przecież Ci piszę. I aputin na początku jawił się jako charyzmatyczny przywódca skłaniający się ku Europie, co z tego po 20 latach wyszło widać.
                    • sueellen Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 02.04.22, 20:43
                      A pozostali, którzy Internet mają, oglądają nie tylko TVP, ba studiują i pracują też mają wyprane mózgi? PiS ma w Polsce bardzo duże poparcie, więc zwalanie na wyprane mózgi jest naiwnością.

I aputin na początku jawił się jako charyzmatyczny przywódca skłaniający się ku Europie, co z tego po 20 latach wyszło widać.

Nie śledziłam specjalnie, ale z tego co wiem dla Rosjan nie zrobił nic, - poza Moskwą i Petersburgiem jest smród brud i ubóstwo. Putin od początku tylko kradł i mordował opozycjonistów, nieprzychylnych dziennikarzy. Z rosyjskiego szpitala wiałabyś co sił w nogach po dziurawych drogach... Rosja to kraj trzeciego świata.

Tymczasem Polacy żyją na poziomie europejskim. Owszem, potrzeba trochę aby dogonić zachód, ale naprawdę nie ma powodu do wstydu. Moi znajomi po każdej wizycie w Polsce wracają zachwyceni (a znajomych mam z całego świata). Są pod wrażeniem nowoczesności Polski, a jeżdżą w różne miejsca, bo robią w Polsce interesy. Moja rodzina i znajomi się pobudowali - domy duże, ładne, urządzone ze smakiem. Nie to co moi Angole wciąż przywiązani do swoich małych cottage wink Za każdym razem gdy jadę do Polski widzę postęp, a od wejścia do UE Polska bardzo się rozwinęła. Oczywiście, - są ludzie którym nie wyszło, ale tacy są absolutnie wszędzie, w każdym kraju.
                      • alicia033 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 02.04.22, 20:55
                        sueellen napisała:

> Tymczasem Polacy żyją na poziomie europejskim.

Bynajmniej nie dzięki pissowi.
                        Plan piss dla Polaków wygląda tak:
                        www.youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU
                        i był dotąd konsekwentnie i systematycznie przez nich realizowany, przez wygaszanie sfery usług publicznych oraz rozwalanie gospodarki.
        • irma223 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 08:42
          A to oni już nie nazywają się Russlanddeutsche?

Znałam kiedyś niektórych takich ludzi, ale byli raczej otwarci na cały świat i wszystkim życzliwi.

Żalili się, że w ZSRR byli źle traktowani jako Niemcy, czyli "faszyści" (także ci, urodzeni wiele lat po wojnie), bardzo bym się zdziwiła, gdyby teraz zatęsknili za Putinem i agresją Rosji wobec Ukrainy.
        • chatgris01 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 10:02
          trudneslowa napisała:

> milupaa napisała:
          >
          > >
          > > Rosjanie podobno tak się boją, ze prawdę co myślą, mówią tylko między sob
          > ą w do
          > > mowej kuchni.
          >
          > Jasne. Russdeutsche też? Mieszkam w Niemczech, znam mnóstwo Rosjan. Absolutnie
          > ani jeden nie wyraził dezaprobaty wobec agresji Putina.

Moze maja rodzine zamieszkala w Rosji?
        • buldog2 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 14:04
          Tu są dwie możliwości. Najczęściej to ludzie uprzywilejowani w państwie rosyjskim i bronią swoich przywilejów i tego państwa, nawet jeśli wojna im się nie podoba. A jeśli nawet chcieliby potępić wojnę, to się boją, bo ktoś powtórzy, a za to teraz poważne konsekwencje dla nich i ich rodzin (jeśli się pojawią w Rosji).

Niedawno wpisałem się na yt pod filmem z piosenka Zoji Jaszczenko, do którego dziewczyna dorobiła obrazki (zrobiła wideo). Życzyłem jej wszystkiego dobrego w tych ciemnych czasach. W odpowiedzi napisała o "nie najbardziej jasnych czasach".

Zastanawiam się nad sankcjami w stosunku do ludzi spoza władz (wcześniej w wątku Kury napisałem, że jestem za). Jestem za w stosunku do grup branych jako całość (za wyjątkiem nielicznych, antyreżymowych z definicji). Ale w stosunku do konkretnych ludzi, takich jak ta dziewczyna... To jednak nie.
      • milva24 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 07:16
        milupaa napisała:

> przez niezależny ośrodek badania opinii.
        > Czyli?
        > Rosjanie podobno tak się boją, ze prawdę co myślą, mówią tylko między sobą w do
        > mowej kuchni.

Mam małe dzieci, gdybym żyła teraz w Rosji nie ukrywam, że starałabym się nie rozmawiać o "operacji specjalnej" i tym co o niej sądzę z nikim spoza najbliższej rodziny. To nie jest kraj z wolnością słowa, ja nie wątpię, że wielu Rosjan Putina popiera, szczególnie tych którzy nie mają dostępu do niczego poza propagandą rządową, ale Ci co nie popierają a nie są mega odważni, tacy zwykli ludzie jak ja, siedzą cicho bo się zwyczajnie boją. A kiedy badanie opinii publicznej robi "niezależny ośrodek" i jest ono anonimowe to podejrzewam, że ludzie nie są pewni ani niezależności ośrodka ani anonimowości.
    • irma223 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 07:32
      Ponoć 200 tys. wyjechało z Rosji, w rosyjskim Google najpopularniejszym hasłem stało się: "Jak opuścić Rosję", a aktywistom niepopierającym wojny, których mieszkania są pod obserwacją policji, "nieznani sprawcy" malują "Z" na drzwiach, naklejają ich fotografie z napisem "zdrajca" czy "kolaborant", obrzucają drzwi gnojem.

W tej sytuacji zaniedługo Putin będzie mia 99,8 % poparcia. Tyle samo było jeszcze w PRL poparcia dla PZPR. Po każdych wyborach tak pisano. Dopiero w 1989 roku się zdziwili.
    • mama-ola Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 08:13
      Zanim służby specjalne wybrały Putina na prezydenta, sondowały ludzi, jaki powinien był prezydent. Z konglomeratu cech, których sobie życzyli, wyszło im, że Putin będzie idealny. Więc został kandydatem i oczywiście wygrał.
      Putin jest nieodrodnym synem tego narodu, on jest z nich. Jak mieliby go nie popierać, skoro uosabia wszystko, co mają w genach. To taki naród i tyle.
    • saszanasza Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 08:53
      sueellen napisała:

> Ponad 80 procent Rosjan deklaruje aprobatę dla Władimira Putina. W ciągu miesią
      > ca poparcie dla prezydenta Rosji wzrosło aż o 12 punktów procentowych - wynika
      > z sondażu przeprowadzonego przez niezależny ośrodek badania opinii.
      >

A całkiem niedawno Putin był przeświadczony, że armia rosyjska jest w stanie pokonać Ukraińców w ciągu 1 dnia, bo jest duża, nowoczesna i sprawna. Tak mówili jego doradcy i tak mówiła głoszona przez niego propaganda.
      Teraz ktoś wmawia mu (i światu), że prawie wszyscy Rosjanie popierają Putina. Naiwnością byłoby w to wierzyć.
        • iuscogens Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 15:24
          maly_fiolek napisała:

> > Co sprawiło że napadli na suwerenny kraj? Hmmm. Zastanówmy się.
          > No właśnie, dlaczego? Zachodni eksperci informowali o możliwości wojny pomiędzy
          > Rosją a Ukrainą już w lato. I nie jest to 'usunięcie faszystów od rządu'.

I co zastanowiłas już się?
          Po drugie nie mamy wojny między Ukrainą a Rosją. Mamy wojnę spowodowaną tym, że Rosja napadła na Ukrainę.
    • mama-ola Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 10:41
      > Pytanie - co sprawiło że zdecydowali się na tak desperacki krok i zaatakowali Ukrainę?

Ależ to akurat wiemy! Rosjanie bali się, że Ukraina ich napadnie. Wyprzedzili ją tylko - to była obrona. Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała, ona się tylko broni przed napaścią.
      • buldog2 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 14:16
        Tak jak Milva24, nie mogę się z tym zgodzić. Poza tym o sondażu służb na temat, jaki powinien być przyszły prezydent, nie słyszałem. Było wtedy co innego, oczekiwanie na kogoś takiego jak Pinochet, takie było przesłanie książki Ruś okajannaja, w atmosferze czekania na zbawcę występował (jako przyszły zbawca) Rochlin, nie Putin. Putin został wybrany ze względu na lojalność i przekonanie Jelcyna, że zagwarantuje mu bezpieczeństwo. Co też zrobił, następnego dnia po objęciu urzędu podpisał dekret bezkarność+ dla Jelcyna i rodziny. Akurat wtedy FSB miała do powiedzenia stosunkowo niewiele, to Bierezowski chwalił się, że zrobił z niego prezydenta (chyba coś o małpie było), chodziło o kampanię.
    • palacinka2020 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 11:25
      Od wiekow uwazaja ze ukraina jest "ich", a od lat mowili ze nie podoba im sie ekspansja nato. Dostali zapewnienia, ze nato nie rozszerzy sie poza Niemcy. Tymczasem przyjeto wszystkie kraje srodkowoeuropejskie, a teraz jeszcze Ukraina zostala kandydatem do wejscia.
      To ich nie usprawiedliwia, wojna z tak blahego powodu jest dziwna, zwlaszcza ze nato wcale nie chce atakowac Rosji, and powiedzmy troche tlumaczy.
      • maly_fiolek Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 11:53
        Widzisz do czego prowadzi jednostronna narracja?

Praktycznie przemilczaną sprawą w polskich mediach jest kwestia wody na Krymie.
        Za czasów ZSRR wybudowano potężny kanał którym płynęło 85% zaopatrzenia Krymu w wodę. Ukraińcy wybudowali tamę i odcięli mieszkańców Krymu od wody w 2015, skazując ten wielomilionowy region na katastrofę gospodarczą i ekologiczną. Rosja chciała kupić wodę, Ukraina powiedziała że nie sprzeda i już.

Kolejna sprawa to kwestia rozwiązania wojny w Donbasie. Z jednej strony mamy rząd ukraiński który łamie prawa mniejszości - zakazując używania języka rosyjskiego w szkołach średnich, wyższych oraz urzędach - za używanie innego języka niż rosyjski przez urzędników są przewidziane drakońskie kary!
        Z drugiej mieszkańców tego regionu którzy chcą żyć i działać w języku który 90% ludzi tam mieszkających zna. Do tego dochodzą związki gospodarcze wschodniej Ukrainy z Rosją, które zachodni Ukraińcy mają w gdzieś.
        Czy są jeszcze jakieś sprawy? Nie wiem. Pewnie są. Raczej NATO i 'usunięcie rządu' to były działania propagandowe.

• bananananas Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 12:36

mały_fiolek
          >Praktycznie przemilczaną sprawą w polskich mediach jest kwestia wody na Krymie.
          Za czasów ZSRR wybudowano potężny kanał którym płynęło 85% zaopatrzenia Krymu w wodę. Ukraińcy wybudowali tamę i odcięli mieszkańców Krymu od wody w 2015, skazując ten wielomilionowy region na katastrofę gospodarczą i ekologiczną. Rosja chciała kupić wodę, Ukraina powiedziała że nie sprzeda i już.

Poprzestaniesz na mniejszym teraz, bo się na większym nie udało?
          Rosja też niedobra, ale przecież miała ważkie powody, żeby zrównać z ziemią Mariupol i wywozić na Syberię jego mieszkańców (tych co jeszcze nie umarli z wycieńczenia) oraz dążyć do ustanowienia podporządkowanych sobie władz w całej Ukrainie, gdzie Rosjan pragnących tego już na lekarstwo. I zapomnijmy, że była jakaś agresja w 2014, Ukraina tak sobie odcięła wodę Krymowi. Zapomnijmy też, że zajmuje obecnie wybrzeże Morza Czarnego, żeby odciąć Ukrainę od niego, "wyzwolić" następnie Naddniestrze i podejść sobie do Rumunii, gdzie zaraz znajdą się pokrzywdzeni Rosjanie oczywiście.

Ile masz kont po internetach?
          • maly_fiolek Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 14:19
            > Poprzestaniesz na mniejszym teraz, bo się na większym nie udało?

Wiedza o tym co ważne a co nie, jest istotna aby wiedzieć jak postępować i co zrobić.
            Obecny (niesłychanie proamerykański) rząd zochydza Rosję jakby to Polska była bombardowana.
            Pokazuje Rosjan jako krwiożercze bezmyślne hordy które zupełnie bez powodu zaatakowały biedną, niewinną Ukrainę. I wg mediów każdy Rosjanin jest winny, nawet jak ma polskie obywatelstwo i jest przeciw Putinowi.

Pytanie co jest celem polskiego rządu i jakie złe dla społeczeństwa decyzje może ten rząd podjąć pod wpływem własnej propagandy.
            Może rozwalić polskie firmy -vide pisowska poseł Zalewska i Cersanit.
            Może spowodować ucięcie dostaw rosyjskiego gazu i ropy.
            Ale ten gaz i ropę musimy gdzieś kupić. I tu wyskakuje nam USA które po 'okazyjnej' (2 krotnie droższej od rosyjskiego) cenie opycha nam gaz LNG.
            Rząd się wyżywi.
            Ale znaczna część społeczeństwa będzie biedować uncertain, a gospodarka padnie bez szans na utrzymanie konkurencyjności sad.
            Szczęście w nieszczęściu zimy mamy łagodne, ale jeśli przyjdą mrozy -30 przez miesiąc to 1/3 gospodarstw może zbankrutować. Dzięki naszemu rządowi i wypinaniu się na Rosję. Czy Rosja jest 'cacy'? Nie.
            Ale (na razie) jest nam niezbędna, czy się to komuś podoba, czy nie.
            • irma223 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 20:29
              Fiołeczku, podążaj drogą, jaką wskazano rosyjskiemu okrętowi wojennemu.

W Polsce każdy rząd musi być proamerykanski, bo społeczeństwo takie jest. Od stu lat z hakiem nie znajdziesz w społeczeństwie polskim nikogo, kto by chciał dorowolnie należeć do Rosji.

Przekaż to swojemu naczalstwu.

Tak, Rosjanie zachowują się na Ukrainie, jak krwiożercze hordy.
              "znaleziono dwa ciała cywilnych ofiar, związanych, ze śladami postrzałów" (komunikat ukraiński), "widzieliśmy ciała bez oczu, ciała z rozciętym tułowiem" (polski najemnik)

Za gaz obecnie płacimy światową rynkową cenę, więc wszystko już jedno, od kogo ów gaz kupimy.

Nie mam zamiaru dawać Putinowi pieniądze, za które on nas potem zamorduje.

W grudniu zeszłego roku Ławrow się wypowiedział, że Polska to nie tyle niepodległy, co "bezpański" kraj.
            • tanebo001 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 20:48
              Rosja i tak już przegrała. Może Ukrainę zrównać z ziemią ale nie może jej okupować. Rosji na to nie stać. Tylko że Unia da kasę na odbudowę Ukrainy. Wiesz co to oznacza? Że będzie bogata Ukraina i biedna Rosja. Tak więc Rosja już nie istnieje. Góra za 20 lat Rosja będzie tylko w starych atlasach...
        • irma223 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 15:10
          maly_fiolek napisała:

>
          > Praktycznie przemilczaną sprawą w polskich mediach jest kwestia wody na Krymie.
          >
          > Za czasów ZSRR wybudowano potężny kanał którym płynęło 85% zaopatrzenia Krymu w
          > wodę.

> Ukraińcy wybudowali tamę i odcięli mieszkańców Krymu od wody w 2015, ska
          > zując ten wielomilionowy region na katastrofę gospodarczą i ekologiczną. Rosja
          > chciała kupić wodę, Ukraina powiedziała że nie sprzeda i już.

Wybudowano go z Ukrainy.

I woda pochodziła z Ukrainy.

Dopóki Krym był Autonomiczną Republiką Krymu, to pomimo tabliczek granicznych woda na Krym z Ukrainy płynęła.

Skoro Putinowi zachciało się zagarnąć Krym (bo zagarnął go "zielonymi ludzikami z uzbrojeniem kupionym w sklepie z bronią", a nie demokratyczną wolą mieszkańców, by się całkowicie odciąć od Ukrainy i przejść pod skrzydła Rosji), to dlaczego Ukraina miałaby dostarczać tam wodę? Niech się władze Rosji o to postarają. Rosja przejęła ziemię wraz z ludźmi, niech Rosja o nich zadba.
          Założenie Ukrainy było takie, że Rosja się wycofa z Krymu, kiedy się zorientuje, że nie jest w stanie zadbać o sprawy życiowe mieszkańców. Okazało się błędne.

> Kolejna sprawa to kwestia rozwiązania wojny w Donbasie. Z jednej strony mamy rz
          > ąd ukraiński który łamie prawa mniejszości - zakazując używania języka rosyjski
          > ego w szkołach średnich, wyższych oraz urzędach - za używanie innego języka niż
          > rosyjski przez urzędników są przewidziane drakońskie kary
          !
          > Z drugiej mieszkańców tego regionu którzy chcą żyć i działać w języku który 90%
          > ludzi tam mieszkających zna.

Pogubiłam się. Większość mieszkańców wschodniej Ukrainy mówi po rosyjsku, sami słyszymy to na filmach.
          Na tych filmach, na których po rosyjsku opowiadają, jak Rosjanie ich bombardują, ostrzeliwują, mordują ich bliskich, gwałcą. I tak, chcą żyć.

> Do tego dochodzą związki gospodarcze wschodniej Ukrainy z Rosją, które zachodni Ukraińcy mają w gdzieś.

Przez 31 lat jakoś pewnie sobie te związki rozwiązali, nie uważasz?

> Czy są jeszcze jakieś sprawy? Nie wiem. Pewnie są. Raczej NATO i 'usunięcie rządu' to były działania propagandowe.

Nie ma żadnych spraw, które by usprawiedliwiały mordowanie ludności i burzenie infrastruktury cywilnej.

"Detelewizoracja" i "depierścionkizacja" Ukrainy, widocznie to był najgłówniejszy powód.

• morekac Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 02.04.22, 05:05
            I jeszcze w ramach wspierania języka rosyjskiego, ruscy bombardują miasta we wschodniej Ukrainie, gdzie spora część ludzi mówi po rosyjsku...
            No i ten rosyjsko języczny prezydent jakoś nie pasuje do tej relacji - przecież on nawet antyputinowskie skecze po rosyjsku mówił...
            Fiołek, a o nazistach aby nie zapomniałaś? Broni chemicznej? Biologiczne? Czy za to już nie płacą?
        • iuscogens Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 16:06
          maly_fiolek napisała:

> Widzisz do czego prowadzi jednostronna narracja?
          >
          > Praktycznie przemilczaną sprawą w polskich mediach jest kwestia wody na Krymie.
          >
          > Za czasów ZSRR wybudowano potężny kanał którym płynęło 85% zaopatrzenia Krymu w
          > wodę. Ukraińcy wybudowali tamę i odcięli mieszkańców Krymu od wody w 2015, ska
          > zując ten wielomilionowy region na katastrofę gospodarczą i ekologiczną. Rosja
          > chciała kupić wodę, Ukraina powiedziała że nie sprzeda i już.

Aneksję Krymu w 2014 wyparlas z pamięci czy jak?

>
          > Kolejna sprawa to kwestia rozwiązania wojny w Donbasie. Z jednej strony mamy rz
          > ąd ukraiński który łamie prawa mniejszości - zakazując używania języka rosyjski
          > ego w szkołach średnich, wyższych oraz urzędach - za używanie innego języka niż
          > rosyjski przez urzędników są przewidziane drakońskie kary!
          > Z drugiej mieszkańców tego regionu którzy chcą żyć i działać w języku który 90%
          > ludzi tam mieszkających zna.

No z tym życiem to może być trudna sprawa, bo na razie to Rosjanie mordują hurtowo zarówno etnicznych Rosjan jak i rosyjskojęzycznych Ukraińców.
          Ci którym uda się przezyc w Mariupolu na pewno docenią to, jak dzielnie Rosjanie walczą z ich wykluczeniem narodowościowym.

Do tego dochodzą związki gospodarcze wschodniej U
          > krainy z Rosją, które zachodni Ukraińcy mają w gdzieś.

No to teraz związków nie będzie, Ukraińcy ze wschodu znienawidzą ruskich na pokolenia.

> Czy są jeszcze jakieś sprawy? Nie wiem. Pewnie są. Raczej NATO i 'usunięcie rzą
          > du' to były działania propagandowe.
          >

Jak miło, że dbasz żeby na forum była obecna ruska propaganda.
        • paszczakowna1 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 02.04.22, 00:20

O mój Boże! Rosjanie napadli na sąsiadujący kraj, zajęli siłą jego terytorium, a tamci tak perfidnie odcięli wodę! No to OCZYWIŚCIE musieli napaść znowu, burzyć miasta i mordować cywili! Dlaczego świat nie widzi, że to Rosja jest tu prawdziwą ofiarą, chlip, chlip.

> Z jednej strony mamy rząd ukraiński który łamie prawa mniejszości - zakazując używania języka rosyjskiego w szkołach średnich, wyższych oraz urzędach - za używanie innego języka niż rosyjski przez urzędników są przewidziane drakońskie kary!

Z tej dyskryminacji aż wybrali rosyjskojęzycznego Ukraińca na prezydenta. Skandal!

> Z drugiej mieszkańców tego regionu którzy chcą żyć i działać w języku który 90% ludzi tam mieszkających zna.

I w związku z tym trzeba ich zbombardować i pozabijać. (Większość uchodźczyń z którymi mam do czynienia to rosyjskojęzyczne Ukrainki. Naprawdę, chętnie bym zobaczyła ich reakcję na twoje pierdoły. Albo lepiej nie, po co dokładać im stresu, niech myślą, że Polski są fajne,) Tak, to ma sens.
    • irma223 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 11:34
      maly_fiolek napisała:

> w Iraku lub
      > Aganistanie (tam zginęły dziesiątki tysięcy dzieci

Tterrorystycznegoak, były bombardowane przez fanatyków muzułmańskich, bo chcuały chodzić do szkoły. Zapytaj Malalę zresztą.

> bombardowania Serbii.

Bo Serbowie pod przywództwem Miloševičia to był taki sam naród miłujący pokój, jak obecnie Rosjanie pod przywództwem Putina.

> Jest problem, nie widzimy sprawy z punktu widzenia Rosjan

To ty nam teraz to przedstawisz.

> Pytanie - co sprawiło że zdecydowali się na tak desperacki krok i zaatakowali U
      > krainę?

A tego to już nawet rosyjska propaganda nie wie.

oko.press/goworit-moskwa-jak-rosja-zmienia-cele-najazdu-na-ukraine-slowniczek/
    • hungaria Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 11:47
      Relacja nastolatka z Mariupolu:

'In our family, everyone – my mum, brother and I – listens to my father. We have always been against Ukraine and firmly on Putin’s side. Dad says Putin has lifted Russia up and cares about all of its people. (...)

On 16 March, soldiers from the [self-proclaimed] Donetsk People’s Republic (DPR) came to rescue us. They told us Ukrainian snipers were sitting in the next building, killing everyone. We were assured they would save us from the Ukrainians, who had apparently seized everything. They said the Russian air force would soon strike our homes to destroy the Ukrainian nationalists. (...)
      We were taken to Bezymennoye, 30km from Mariupol, where we were given food and clothes. Now we are in Yaroslavl, north-east of Moscow and are waiting to be settled somewhere.

I believe the Ukrainians are guilty and caused the suffering of everyone in our basement. They shot at civilians, killed people at night, and Russia saved us. If it was not for Russia, the Ukrainians would have come down and shot all of us.'

To tylko dziecko, ale widac jaki klimat panuje w rodzinie, ktora nie zyla w Rosji, wiec miala tez alternatywne zrodla informacji. A ty sie dziwisz tym, co siedza w matuszce.
      • irma223 Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 16:51
        hungaria napisał(a):

> Relacja nastolatka z Mariupolu:
        >
        > 'In our family, everyone – my mum, brother and I – listens to my father. We hav
        > e always been against Ukraine and firmly on Putin’s side. Dad says Putin has li
        > fted Russia up and cares about all of its people. (...)

???? Czy ci ludzie byli obywateli rosyjskimi?

> On 16 March, soldiers from the [self-proclaimed] Donetsk People’s Republic (DPR
        > ) came to rescue us. They told us Ukrainian snipers were sitting in the next bu
        > ilding, killing everyone.

A po co ukraińscy żołnierze mieliby zabijać każdego, skoro nie robili tego do tej pory?
        W przytaczanej relacji dzieciak z rodziny prorosyjskiej mówi tylko o tym, co usłyszał od żołnierzy z samozwańczej republiki donieckiej. Nie mówi, że Ukraińcy strzelali do niego.

> We were assured they would save us from the Ukrainians, who had apparently seized everything. They said the Russian air force would soon strike our homes to destroy the Ukrainian nationalists. (...)

O patrz, czyli jednak chłopak twierdzi, że powiedziano mu, że rosyjskie lotnictwo zbombarduje ich domy.
        Bo rosyjska wersja byłą taka, że to Ukraińcy zbombardowali domy w Mariupolu. Po co? A bo tak.

> We were taken to Bezymennoye, 30km from Mariupol, where we were given food and
        > clothes. Now we are in Yaroslavl, north-east of Moscow and are waiting to be se
        > ttled somewhere.
        >
        > I believe the Ukrainians are guilty and caused the suffering of everyone in our
        > basement. They shot at civilians, killed people at night, and Russia saved us.
        > If it was not for Russia, the Ukrainians would have come down and shot all of
        > us.'

No nie wiem, jak ja bym na przykład zgłosiła na policję, że w sąsiednim budynku pojawili się chuligani, którzy zastraszają mieszkańców w okolicy, a powiedzianoby mi w odpowiedzi, że mam się wynosić do jakiegoś obozu kilka tysięcy kilometrów dalej, bo całe moje osiedle zostanie zbombardowane, by zabić owych chuliganów, to raczej bym uznała, że rzekome "siły porządkowe" powinny się od mojego osiedla odpie...olić. A najlepiej walnąć baranka w ścianę.

Cała scenka wygląda mi na równie"wiarygodną", jak owa czeczeńska ustawka: filmik, gdzie kadyrowcy zza samochodu parkującego pod (niezbombardowanym) blokiem strzelają z karabinów do osmalonych okien jakiegoś mieszkania na 7-mym piętrze owego bloku, z których to okien też padają strzały, jednak w pewnym momencie - nie wiedzieć czemu - kadyrowcy zaprzestają strzelania i od razu schodzą do piwnicy bloku, skąd zaraz wynoszą dziewczynkę i wyprowadzają kobietę z inną dziewczynką. I całują dziewczynkę w czółko zapewniając, że jest już bezpieczna. Och, jak słodko.
        Cała scenka zajmuje dwie minuty. Jakoś nikomu nie wpadnie do głowy posłać na górę żołnierzy, by sprawdzili, czy tam na górze nie ma pozostałych przy życiu snajperów przeciwnika. Aż wstyd takie filmiki kręcić, które nawet ja jestem w stanie rozszyfrować jako fałszywkę.
    • suki-z-godzin Re: Poparcie Rosjan dla Putina znów rośnie 01.04.22, 15:07
      maly_fiolek napisała:

> I dlaczego mimo to Putin ma nadal takie poparcie?

źle zadane pytanie, myszko. jedyne co można stwierdzić, to że według machiny propagandowej putin ma 80% poparcie
      acha, i za pozwoleniem, nie nazywaj aktu agresji wojennej "desperackim krokiem", bo to pasuje jak onuca do sukni balowej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka