Dodaj do ulubionych

Jak funkcjonować z kimś takim?

02.04.22, 12:46
Jak funkcjonować z bliskim człowiekiem który jest pod wpływem środowiska które jest wam dalekie i odbiega od waszego stylu życia? Przykład partner ma od jakiegoś czasu grono znajomych które nastawione jest na ciągłą rywalizację, podnoszenie poprzeczek i osiąganie, ciągłe ciśnienie i perfekcyjność.
Podoba mu się to i w sumie nie byłoby nic w tym złego. Problem polega na tym że człowiek pod wpływem programu który ma aktualnie wgrany w system operacyjny mózgu zaczyna się specyficznie zachowywać
np irytuje go u innych luz a wręcz zaczyna mieć ludzi za nieudolnych bo nie mają ochoty doskakiwać do jakichś wysoko postawionych poprzeczek, nie mają ochoty być perfekcyjni.
Ja np wiem że perfekcjonizm jest zły, że życie pod presją jest na dłuższą metę wycieńczające i on to kiedyś zrozumie, ponieważ wiem że nie ma osobowości perfekcjonisty a jest jedynie podatny na różne wpływy.
Inna sprawa że żyjemy w kulturze która daje gratyfikację i społeczne głaski za perfekcjonizm, ciągłe parcie, doskakiwanie do wysoko postawionych poprzeczek. Jednak nie każdy ma na to ochotę i w gruncie rzeczy nie jest to dla człowieka dobre.
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 12:57
      A to zależy, na czym sie zafiksował. Jeśli na zostaniu perfekcyjnym mężem, ojcem, gospodarzem itd., to nie widzę przeszkód. Jeśli rzekomy perfekcjonizm ma zaś być przykrywką do zwalenia na innych wszelkich obowiazków w dowolnej dziedzinie, byle móc się oddawać własnej rozrywce, to cóż, ja też mam pola, na ktorych mogłabym pielegnować taki perfekcjonizm 😀
    • ichi51e Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 13:00
      trzeba po prostu pilnować swoich granic i nie dać sobie wejść na głowę. Zrozumieć ze ta osoba się stara i docenić to. Jednocześnie zaakceptować się w swoim luzie i dać sobie prawo na bycie sobą. Każdy musi się skupić na sobie w takim układzie.
    • mae224 Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 13:18
      Ale perfekcyjnie wykonuje pracę? I dzięki temu jest doceniony i dobrze zarabia?
      Czy może chodzi o perfekcyjny wygląd? Bo jeśli u siebie, to ok, jeśli nie kosztem rodziny, jeśli u partnerki, która nagle ma doszusować to jakiegoś wzorca, to pass.
      A może chodzi o idealną rodzinę, perfekcyjny wzorzec we wszystkich aspektach od idealnie zaprojektowanego domu po idealne wkacje na jakiejś Dominikanie (coś mi się kojarzy, że jest takie środowisko zawodowe, które strasznie się nawzajem kontroluje w tej zprawie), to w ogóle nie jest do naprawienia.
    • sueellen Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 13:28
      Powiedz mu tak: to ty biegnij w tym wyścigu szczurów, a ja posiedzę, popatrzę i Ci pokibicuje popijając drinki z palemką. A kiedy on będzie cię namawiał do startu w tym wyścigu, odpowiedz, że szanujesz jego zainteresowania, ale ich nie podzielasz więc jeśli nie chce kwasów ma co dać święty spokój bo inaczej dasz mu po głowie. Po prostu. Powiedz mu jasno i wyraźnie że nie będziesz się bawić w rywalizację bo cię to nie kreci i ma ci przestać suszyć o to głowę.
    • woman_in_love Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 14:25
      Przykład partner ma od jakiegoś czasu grono znajomych które nastawione jest na ciągłą rywalizację, podnoszenie poprzeczek i osiąganie, ciągłe ciśnienie i perfekcyjność.

Motywować do przynoszenia jeszcze większej kasy, a jak padnie na zawał, to cieszyć się życiem na Zanzibarze z młodym i przystojnymi masażystami.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 14:29
      Generalnie rozjazd dość istotnych priorytetów życiowych źle rokuje. Miałam parę znajomych, gdzie on się ścigał ze swoimi znajomymi na gadżety i drogie wyposażenie domu. Wszystko musiało być najlepsze, najnowsze i najdroższe. (Za to na buty dla dziecka oczywiście nie było, takie przyziemne rzeczy jak buty dla dziecka czy opłata za przedszkole go nie interesowały, tym się miała matka zajmować). Rozwiedli się, pani się też wkurzyła i wniosła o ograniczenie panu praw rodzicielskich.
    • anorektycznazdzira Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 15:28
      To jeszcze zależy czego on się tam uczepił
      a także czy stosuje to do siebie, czy do wszystkich wokół.
      Jak chce być mistrzem języka Japońskiego, ale ode mnie tego nie wymaga, to kibicuję.
      Jak zaczął biegać, zrzucił 2 kg i uznał, że ja mam zatem obowiązek przemienić się teraz w 18letnią modelkę, to niech sp***.
    • asfiksja Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 18:02
      >irytuje go u innych luz a wręcz zaczyna mieć ludzi za nieudolnych bo nie mają ochoty doskakiwać do jakichś wysoko postawionych poprzeczek
      Zrzędliwość jest cechą nasilającą się z wiekiem, lepiej nie będzie. Albo to akceptujesz, albo nie.
    • zurekgirl Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 18:54
      Czy przypadkiem glowa tego srodowiska nie jest jakis samozwanczy life coach? W kazdym razie lacze sie w bolu i dosiadam z drinkiem z palemka. Uwazam perfekcjonizm (szczegolnie w domu i szczegolnie jesli jest wymaganiem wobe innych) za niebezpieczne zjawisko.
    • mashcaron Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 23:27
      Mojemu się tak okresowo zdarza, że próbuje do domu przenosić "dryl" z pracy, za zwyczaj, kiedy tej pracy ma dużo, kończy projekt i jest w stresie.
      Dziś wyskoczył z tekstem, że powinnam szybciej reagować i być lepiej zorganizowana.. i to w związku z jakimiś pierdołami. Przypomniałam mu gdzie jest i z kim rozmawia, że nie mam na imię Julienne ani Etienne i niech zostawi pracę w pracy.
      W większości przypadków olewam, ale czasem przegina .
    • irma223 Re: Jak funkcjonować z kimś takim? 02.04.22, 23:43
      fioletowa01 napisała:

> zaczyna się specyficznie zachowywać
      > np irytuje go u innych luz a wręcz zaczyna mieć ludzi za nieudolnych

Nie wróży to dobrze waszemu związkowi i to nie dlatego, że twój partner jest perfekcjonistą, a ty nie, tylko dlatego, że twój partner nie akceptuje ciebie i twojego charakteru.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka