Dodaj do ulubionych

Jak wyglądać drogo?

04.04.22, 08:58
Chodzi mi oczywiście o to jak wyglądać drogo ale przy małym budżecie. Potrzebuję się trochę upgradować smile, powody czysto praktyczne, ale na razie kasy jeszcze z tego nie ma, więc muszę trochę poblefować.
Jakieś tipy inne niż "zainwestuj w jedną rzecz ale dobrą, np płaszcz z wielbłądziej wełny za 5000" albo "zainwestuj 50 tysięcy w nowe zęby, bo to podstawa"?
Nie chodzi mi tylko o ciuchy, ale też o całokształt wyglądu, detale. Żeby wyglądać w niewymuszony i naturalny sposób na zarabiającą znacznie lepiej, niż jest faktycznie.
Dodam jeszcze, że młodością i jędrną skórą na biuście nie nadrobię.
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:11
      Zainwestuj w dobrego fryzjera - cięcie i koloryzacja. Dentysta nie musi kosztować 50 tys. Ważne są dodatki - buty, rękawiczki, torebka. To one robią wrażenie. Nie muszą być bardzo drogie, powinny być dobrej jakości i eleganckie.
        • aqua48 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:24
          triss_merigold6 napisała:

> Jeśli ma ubytki albo zniszczone zęby i potrzebne są koronki czy implanty, to du
          > żego wydatku nie da się przeskoczyć.

Ale niekoniecznie od razu 50 tys...No chyba że chodzi o złote koronki wtedy rzeczywiście wygląda się drogo...
          • lauren6 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 12:43
            Zwykły aparat (pisze, że ma krzywe zęby) to obecnie koszt 15+ tysięcy. Plus regularny skaling, piaskowanie, ewentualnie wybielenie. Nie mówię o ubytkach czy brakach w uzębieniu, bo wtedy koszty znacznie rosną.

Generalnie w Polsce to jest właśnie taka "elegancja" by nakupić logowanych szmat na wyprzedaży lub w szmateksie, uciułać na markowe auto by sąsiedzi zazdrościli, a zęby w opłakanym stanie.
            • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:28
              Ja na razie nie mam tych 15 tysięcy.
              Markowego auta też nie mam. Żadnego nie mam.
              Markowe ciuchy w lumpie albo na wyprzedaży są innego rzędu wydatkiem, niż zęby.

Zęby robione na błysk prywatnie są dla bogatych. Ze swojej pensji nie jestem w stanie pokryć nawet podstawowego leczenia na co dzień. Przez całe lata cienko przędłam i każda złotówka szła na inny cel, bardziej priorytetowy niż lśniący uśmiech. Widać to niestety po mnie, że jestem niedoinwestowana. Miałam więc latami leczone zęby na NFZ i pomimo dbania o nie i regularnego leczenia, mam poniszczone przez niekompetentnych dentystów i beznadziejne materiały. To co się udało wyremontować i uratować, to udało, ale na prostowanie i inne cuda jeszcze jakiś czas nie będzie mnie stać. Zresztą prostowanie w moim wieku to lata całe i kolejne lata utrwalania, a nie zabieg, który wykonam przez rozmową o pracę albo przed szkoleniem.

Nie znoszę, jak ktoś się wyzłośliwia na ludziach, którzy nie mają kilkunastu tysięcy na prywatne leczenie, jakby to było takie samo wyrzeczenie, jak kupienie pasty do zębów. Na ciuchy 20 zł ma a na zęby nie ma, no co to za priorytety.

• aqua48 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 14:57
                Też nie mam kilkunastu tysięcy do wydania na zęby, od zawsze leczę je prywatnie, ostatnio licówki wymieniane na jedynkach i kiretaż kosztowały mnie ok 1000 zł a nie 15000... Nie przesadzajcie z tymi cenami. Oczywiście można wydać u dentysty i 50 tysięcy jak ktoś chce.
                  • aqua48 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 15:20
                    agaagaaga123 napisała:

> Jasne, jeżeli dla kogoś 1000 zł to drobiazg a nie połowa miesięcznej pensji.

Nie drobiazg, ale wydatek robiony raz na dłuższy okres czasu..Poprzednie licówki miałam robione ok 10 lat temu.
                • snakelilith Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 15:20
                  aqua48 napisała:

>
                  > , ostatnio licówki wymieniane na jedynkach i kiretaż kosztowały mnie ok 1000 z
                  > ł a nie 15000...

Hm, mi ostatnio higienistka od czyszczenia zębów powiedziała, że w pewnym wieku lepiej by zęby nie wyglądały idealnie, jak licówki, bo to wygląda sztucznie. Jakby miało się trzecie. Więc jakiś mały feler, przerwa, lekko skrzywiony zgryz wyglądają naturalniej i pokazują, że ma się własne, najważniejsze, by były zdrowe i jasne.
                  • aqua48 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 16:13
                    snakelilith napisała:

> Hm, mi ostatnio higienistka od czyszczenia zębów powiedziała, że w pewnym wieku
                    > lepiej by zęby nie wyglądały idealnie, jak licówki, bo to wygląda sztucznie.
                    > Więc jakiś mały feler, przerwa, lekko skrzywiony zgryz
                    > wyglądają naturalniej

To luz bo ja mam diastemę, natomiast moje zęby bez licówek nie wyglądają ani dobrze ani naturalnie.
                    • aqua48 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 17:50
                      eriu napisała:

> Zależy jak licówki są zrobione, bo można je zrobić bardziej naturalnie a nie sz
                      > tucznie białe błyszczące.
                      >

Moja dentystka robi wszystko fantastycznie, tak, żenawet jak trafiłam do innego lekarza to się zdziwił jak mam porządnie i ładnie zęby zrobione smile
              • 71tosia Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 15:04
                Jezeli jesteś z miasta w którym jest uniwersytet medyczny to możesz spróbować zapisać się na wizytę na wydziale stomatologii. Na tych wydziałach zawsze potrzebują „materiału do ćwiczeń” a wizyty sa pod nadzorem kadry akademickiej i przy użyciu bardzo dobrego sprzętu. Znajoma tak leczyła dość ciężki przypadek leczenia kanałowego, który prywatnie kosztowałby majątek - była bardzo zadowolona.
                • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 15:23
                  71tosia napisała:

> Jezeli jesteś z miasta w którym jest uniwersytet medyczny to możesz spróbować z
                  > apisać się na wizytę na wydziale stomatologii. Na tych wydziałach zawsze potrze
                  > bują „materiału do ćwiczeń” a wizyty sa pod nadzorem kadry akademickiej i przy
                  > użyciu bardzo dobrego sprzętu. Znajoma tak leczyła dość ciężki przypadek lecz
                  > enia kanałowego, który prywatnie kosztowałby majątek - była bardzo zadowolona.

Poszłam kiedyś za taką poradą, tam właśnie rozpieprzyli mi zęby tak, że lepiej by było, jakbym ich w ogóle nie leczyła. Do tej pory z tego wychodzę, nigdy więcej. Student obsrany i z trzęsącymi się rękami, pani doktor miała wyebane i widziałam ją przez 30 sekund, na koniec się mnie jak najszybciej pozbywali z gabinetu a kanałowe i tak kosztowało nawet na NFZ połowę mojej ówczesnej pensji i pani doktor zrobiła wszystko, żebym się poczuła jak śmieć, że mnie na to nie stać, bo cóż może być ważniejsze. Założone wypełnienia wypadły w ciągu 2 lat, niektóre z połową zęba, odsłaniając niewiarygodną jak na taki upływ czasu próchnicę, jakby były założone na zupełnie niewyczyszczone miejsca.
            • triss_merigold6 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 14:24
              Na litość boską, łatwiej wydać nawet 500 zł na jedne buty na obcasie niż 15 tysięcy na aparat. Z kolei samochód to przedmiot codziennego użytku, w wielu wypadkach narzędzie umożliwiające dojazd do pracy.
        • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:26
          Nie jest tak źle, zęby mam zrobione na miarę swojego budżetu, czyli nie są to zęby milionerki ani celebrytki, ale nie rzucają się w oczy. Widać, że są zdrowe, chociaż średnio proste i w polu widzenia obserwatora są wszystkie sztuki. Czyli poziom podstawowy. Żeby je poprawić na zęby do telewizji, na razie nie mam hajsu. Mogę nimi nie epatować i nie śmiać się perliście, żeby nie ściągać na nie uwagi.
    • motylejka Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:12
      oo działa mi
      rano tez nie działałam ;0

przede wszystkim zrob portretna zone, jak radza
      jak radza moje rosyjhskie i ukrainskie stylistki
      protrietnaja zona to polowa sukcesu
      czyii porządne włosy i zadbana cera
      minimalistyczny makijaz
      ale on byc musi

w odziezy - prostota, jasne barwy
      total looki - bardzo teraz na czasie
      prosta skorzana torebka, klasyczne buty
    • alpepe Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:13
      Ale jak bogata Karyna czy jak Czartoryska-Niemczycka? Ja bym zaczęła od zegarka z manufaktury np. z Glashütte i pochowała biżuterię, chyba że obrączka i jakieś fikuśne proste artystyczne cacko po którym znawca rozpozna kasę. Do tego niestety, dobrej jakości ubrania o prostym kroju i bardzo ważne, buty. Co do twarzy, dobra cera i generalnie makijaż, jak musi być, księżniczek, czyli nie pawie oka i papuzie kolory. Włosy jak świeżo od fryzjera.
    • pepsi.only Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:13
      Świeżą fryzura, bardzo delikatny makijaż, ładne i naturalne paznokcie.
      Jeśli chodzi o ubiór, to nie wiem,ale moim zdaniem powinien to być strój bardzo prosty, dobrany do figury i może monochromatyczny. Nic ekstrawaganckiego.
      I tu zdecydowanie zależy od urody.
      Np. Jedna z moich znajomych- ubiera się na bardzo jasno, kremowo, beżowo , spokojnie i nie jakoś drogo ale prosto i klasycznie, do tego malutki akcent biżuteryjny, i tyle. A inna z kolei ubiera się na czarno, od stóp do głów, i do niej to pasuje. I w tej czerni wygląda naprawdę elegancko.
      (Potem dowiaduję się, że ta czy inna kreacja to jakieś grosze kosztowała :-o taki szlachetny minimalizm).
    • alexis1121 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:31
      Musisz mieć styl. Jeżeli nie masz stylu, to skorzystaj z pinteresta. Mam kombinezon z zary, o który wiecznie ktoś pyta czy to Gucci, więc naprawdę nie trzeba ubierać się drogo. Do tego dobre rady wyżej, to wymodelowane włosy na szczotce, delikatna biżuteria (ja noszę tylko kolczyki) i pomalowane paznokcie (bez wzorków).
    • ms.piggy Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:48
      nie da się
      tak samo jak tani samochód wyglądający drogo?, nie ma czegos takiego, ludzie poznają jakość, metki, krój...nikt się nie nabierze na akryl udający kaszmir, poliester za jedwab, manolo za CCC smile
      a w ogóle co to za dążenie do wyglądania drogo?? zenkowa maryniukowa jest ubrana na drogo, kozidrak też, paris hilton, czy te wszystkie utrzymanki piłkarzy, oligarchów itd..

chyba ważniejsze jest wyglądać świetnie i z klasą smile

• alpepe Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 10:24
        Drogie marki mają drogie poliestry, tyle w temacie. Liczy się odszycie i model, niestety. To nie jest tak, że mnie stać na drogie jedwabie i idę do sklepu designera i tam jest jedwab, nie, tam jest acetat lub wręcz wiskoza udająca jedwab albo i poliester.
      • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 11:33
        ms.piggy napisała:

> a w ogóle co to za dążenie do wyglądania drogo?? zenkowa maryniukowa jest ubra
        > na na drogo, kozidrak też, paris hilton, czy te wszystkie utrzymanki piłkarzy,
        > oligarchów itd..
        >
        > chyba ważniejsze jest wyglądać świetnie i z klasą smile
        >
        Wyjaśniłam na początku, po co. Względy praktyczne. W wielu branżach czy miejscach pracy jak wyglądasz drogo, to zarabiasz więcej albo możesz brać wyższe stawki od klientów. I nie mówię tu o prostytucji big_grin. Jak wyglądasz, jakbyś od 5 lat zarabiała 2500 czyli na mocno niedoinwestowaną, to tracisz wiarygodność jako osoba, która świadczy usługi premium. Moje najbliższe plany wymagają wsparcia wizerunkowego w postaci wyglądania na dobrze zarabiającą i że to dla mnie codzienność a nie strojenie się na event.
        Moje ego nie ma z tym nic wspólnego smile
          • daniela34 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 11:44
            Czy ja wiem? Są ludzie w mojej branży, którzy w ten sposób podchodzą do swojego wizerunku. Wszystko musi wyglądać drogo, bo inaczej ludzie pomyślą, że sobie nie radzisz. Ja mam akurat na to kompletnie wyrąbane.
            • primula.alpicola Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 12:35
              Daniela, możesz mieć wyrąbane, bo w niewymuszony sposób wyglądasz odpowiednio.
              Ms.piggy, ja rozumiem, że autorka nie chce wyglądać na Manolo i Gucci, tylko zrobić upgrade swojego wyglądu, żeby pasował do nowej pracy. Dowiedzieć się, jak wyglądać świetnie i z klasą, bez wydawania fortuny. Nie każdy się z tym rodzi, niestety.
              • daniela34 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 12:48
                primula.alpicola napisała:

> Daniela, możesz mieć wyrąbane, bo w niewymuszony sposób wyglądasz odpowiednio.

Myślę, że wyglądam odpowiednio, bo mimo wszystko dress code jest dla mnie ważny, ale na pewno nie wyglądam drogo smile mam sporo sieciówkowych ubrań, nie mam też specjalnie drogich gadżetów, zegarków, telefonów, portfeli, ok, mam dość drogie oprawki okularów (ale już słoneczne mam tanie, bo liczyło się dla mnie żeby się szkła korekcyjne dało zainstalować smile ).

• daniela34 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:03
                    No nie, jeśli piszesz "drogi" to jednak chyba jest. Jeśli napiszesz "stylowy/z klasą"- to się zgodzę.
                    Przykład opisanej przez ciebie stylizacji: dżinsy i biała koszula. Czy mogę założyć klasyczne, dobrze leżące dżinsy z sieciówki, bawełnianą koszulę z SH (chyba z SH bo w sieciówce o nie niełatwo), zamszowe mokasyny z sieciówki i skórzaną torbę no-name? Pewnie. Czy będę wyglądać dobrze? Pewnie. Czy będę wyglądać stylowo i z klasą? Pewnie. Czy będę wyglądać "drogo"- no nie bardzo, bo jeśli ktoś się jakoś tam orientuje to rozpozna, że te mokasyny to nie od projektanta tylko z sieciówki i torebka dobrej jakości i skóra naturalna, ale nie jest to torebka za naście tysięcy.
                    Przy czym mnie to nie przeszkadza i tak bym się właśnie ubrała smile, sieciówka i no-logo.
                    • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:33
                      Ech, chyba nie umiem zwerbalizować tego, co myślę ale uważam, że można wyglądać drogo w ciuchach z sieciówki. Albo inaczej, można wyglądać jak osoba, która zarabia kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie a ubiera się w sieciówce, bo jej się ten styl podoba lub nie lubi tracić kasy na ubrania.
                      • daniela34 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:44
                        To znowu- myślę, że można wyglądać świetnie w ciuchach z sieciówki, z klasą, stylowo, itd. Ale nie "drogo." Można też pewnością siebie i zadowoleniem ze swojego wyglądu sprawiać wrażenie: "zarabiam kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, ale ubieram się w sieciówce." Czyli inaczej "mam wyrąbane" na marki.

I to akurat jest raczej kwestia po pierwsze psychiki, po drugie- pewnie znalezienia swojego stylu, żeby w ubraniach czuć się swobodnie i być pewną siebie. Wtedy rzeczywiście wywołuje się wrażenie "mam wyrąbane na marki, bo i tak wyglądam fantastycznie."

Mam wrażenie (może się mylę), że Ty się faktycznie nie czujesz pewnie w swoich ubraniach i szukasz czegoś nieuchwytnego, a nazywasz to "drogim wyglądem."

Moja rada jest taka: zostaw "drogo." Nie myśl o "drogo." Skup się na "dobrze."
                        Może skorzystaj ze stylistki, może sama najpierw pooglądaj coś w internecie, poprzeglądaj style, a potem wybierz do galerii i przymierzaj, przymierzaj i przymierzaj, który styl ci pasuje. Owszem, zadbane włosy, paznokcie, cera, owszem- nieudziwnione kroje, dobre materiały, takie rzeczy, które nie tyle wyglądają "drogo" ile raczej wyglądają tak, że nie sposób bez analizy metki powiedzieć, czy to sklepik no-name, sieciówka, czy projektant.
                        • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 15:17
                          daniela34 napisała:

> Mam wrażenie (może się mylę), że Ty się faktycznie nie czujesz pewnie w swoich
                          > ubraniach i szukasz czegoś nieuchwytnego, a nazywasz to "drogim wyglądem."

Nazywam drogim wyglądem to, czego szukam, bo potrzebuję tego użytkowo. Jest to wrażenie wywarte na widzu, że zarabiam spory hajs na tym, co robię i za co chciałabym, żeby on też mi sporo zapłacił. Szukam wyglądu osoby, która zupełnie swobodnie czuje się z dużymi pieniędzmi. Nie potrzebuję do tego wyglądać ani bardzo elegancko, ani luksusowo, bo to nie ta branża, co jest zaletą dla mnie, bo z natury nie jestem luksusowa ani elegancka smile. Może rozszerzę to określenie jako "swobodnie, od niechcenia ale drogo".
                          Np. żeby mniej wyglądać jak nauczycielka w rejonowej podstawówce a bardziej jak nauczycielka w szkole językowej, gdzie lekcja z nią kosztuje 200 zł smile
                          Dostałam tutaj sporo tipów, które takie wrażenie pomogą stworzyć, wiele z nich jest dostępnych finansowo dla mnie i to mnie bardzo cieszy. Nikt za to nie napisał "wyreguluj brwi" smile, na to sama wpadłam, choć nienawidzę tej czynności.

• thank_you Re: Jak wyglądać drogo? 05.04.22, 10:22
                            Tylko nie wiem czy wiesz, ze ludzie zarabiający dobry hajs dziela sie na takich, którzy maja potrzebę wyglądać drogo i takich, którzy nie musza i dopóki nie poznasz ich adresu, to w sumie nawet sie nie domyślasz jakie majątki za nimi stoją.

Byc moze istnieją ludzie, którzy oceniają Cie po tym, jak jestes ubrana, ale w dzisiejszych czasach zakredytowanych ludzi, żyjących ponad stan, z powodu ciuchów, jest zbyt dużo i jest to tak śliskie, ze nikt poważny nie zwraca na to uwagi. smile Na odpowiednia kartę i tak raczej Cie nie stać, na indywidualnie organizowane wakacje, o których opowiesz mimochodem (bo dla ciebie to chleb powszedni) tez raczej nie, wiec skup sie raczej na tym, aby wyglądać DOBRZE a nie DROGO i wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej.
                          • memphis90 Re: Jak wyglądać drogo? 05.04.22, 13:59
                            >wrażenie wywarte na widzu, że >zarabiam spory hajs na tym, co robię i >za co chciałabym, żeby on też mi sporo >zapłacił
                            A czy tego chce klient? Zapłacić więcej, choć mógłby mniej...?
                            • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 05.04.22, 14:33
                              memphis90 napisała:

> >wrażenie wywarte na widzu, że >zarabiam spory hajs na tym, co robię i
                              > >za co chciałabym, żeby on też mi sporo >zapłacił
                              > A czy tego chce klient? Zapłacić więcej, choć mógłby mniej...?
                              >

A ty jak idziesz do specjalisty, to zawsze do najtańszego?
                            • jednoraz0w0 Re: Jak wyglądać drogo? 05.04.22, 15:47
                              memphis90 napisała:

> A czy tego chce klient? Zapłacić więcej, choć mógłby mniej...?
                              >
                              Klient chce wiedzieć, że dobrze wydał pieniądze. Z jakiegoś powodu i no name’y z alibabek i markowe produkty mają swoich nabywców, niemniej są takie produkty i usługi, gdzie nie da się zrobić ctrl+z i klient woli dopłacić za pewność, że usługodawca wie, co robi a klienci mu ufają. Gdybyś miała lecieć na drugi koniec świata to wybrałabyś renomowanego przewoźnika, czy jakiegoś pięć razy tańszego, gdzieś z buszu?
                      • lily_evans011 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 19:37
                        Marie Lund albo Franco Callegari. Większe rozmiary, taliowane, z miejscem na cyc i wcięcie. Nie są drogie - jakieś 250 zł. Na wyprzedaży w Van Graaf kupowałam po ok. 80 zł za jedną.
                        Tyle, że nie wyglądają drogo, a po prostu porządnie i schludnie.
            • extereso Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:56
              W mojej też są tacy wyfiokowani, jedwabie, kaszmiry, obcasy. Często się nie komponuję w moich boyfriendach, ale jest mi dokładnie wszystko jedno. Porównuję stawki, staram się trzymać górnych widełek, na brak klientów nie narzekam. Natomiast, gdybym lubiła dresscody i obcasy, to nosiłabym oczywiście. Natomiast we mnie jest hasło Jestem jaka jestem. Na każdym polu- prywatnym i zawodowym- duży komfort, sprawdza się.
            • leosia-wspaniala Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 14:04
              Ale wiesz, czym innym jest prawnik w porządnym garniturze/garsonce, w eleganckiej kancelarii (bogaty, znaczy musi być dobry!), a czym innym rozmowa kwalifikacyjna do działu prawnego w firmie X. Na rozmowie osoba w lepszej koszuli nie dostanie 100% większej pensji niż osoba w koszuli z H&M.
              • extereso Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 14:07
                No tak, prawnik tak całkiem fantazji nie może się poddać, bo reprezentuje klienta, nie da się do końca stosować bez szkody dla niego filozofii: bierzesz albo nie. Taki naprawdę bogaty (absolutnie nie moja półka) to już nic nie musi i często w rozciągniętym tshircie, aspirujący musi na te koszule/garnitury większą uwagę zwracać.
              • daniela34 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 14:19
                No ja to akurat uważam w ogóle, że prawnik nie musi wyglądać bogato, żeby był dobry, jako że owe pozory bogactwa znam od drugiej strony smile a najlepsza moim zdaniem specjalistka w Polsce w jednej z "moich" dziedzin ubiera się w SH smile I tak, doskonale wiem, że pensja w dziale prawnym nie będzie zależna od tego, czy ma się koszule z H&M czy z ręcznie malowanego jedwabiu.
                Natomiast z początkowych postów autorki wynikało mi, że jej ten wygląd "na kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie" jest potrzebny właśnie po to, żeby te kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie zarobić- bo pisze "na razie kasy z tego jeszcze nie ma."
            • lily_evans011 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 19:03
              Hłe hłe, pamiętam, jak alimentacyjny adwokat tatusia zajechał do sądu złotym volvo big_grin.
              (Biedaczek nie miał na alimenty, ale na jednego z droższych adwokatów w Sz-nie miał.)
              Mnie facet kojarzył się bardziej z ruskim gangsterem niż adwokatem big_grin
            • piataziuta Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 20:36
              daniela34 napisała:

> Czy ja wiem? Są ludzie w mojej branży, którzy w ten sposób podchodzą do swojego
              > wizerunku. Wszystko musi wyglądać drogo, bo inaczej ludzie pomyślą, że sobie n
              > ie radzisz. Ja mam akurat na to kompletnie wyrąbane.

Znam taki typ ludzi, z bliskiego otoczenia - poruszają mnie do głębi. 🤮🤮🤮

Zaczynam ufać specjaliście, widząc połączenie zaangażowania, dociekliwości i merytoryki.
              Odnotowuję też np. wieloletnie, bardzo niemodne już buty - i zawsze budzi to we mnie ciepłą myśl, że moda jest na ostatnim miejscu priorytetów tego inteligentnego człowieka.
              • rzepicha-piastowa Re: Jak wyglądać drogo? 06.04.22, 18:37
                O, to dokladnie tak jak ja! Mam kolezanki Koreanki i dla nich marki i outfity bardzo sie licza. Kiedy na nie patrze to mysle, "dziewczyno, kiedy ty masz czas pracowac, jak spedzasz tyle czasu na bieganiu po sklepach za ciuchami"... Jak ktos wyglada typowo "bogato" to w mojej branzy traci na wiarygodnosci.
      • katiemorag Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 19:36
        Całkowicie się z Tobą zgadzam. Lepiej mniej ciuchów a dobrej jakości. Zupełnie inny krój i szycie. Inaczej układa się na ciele taki ciuch. Ja dlatego uwielbiam TK Maxx czy Half Price. Dziś kupiłam beżowy trencz za 200 zł a taki sam w internetowym sklepie koszt około 120 euro. Mam kilka kolorowych wełnianych płaszczy czy kaszmirowych czy z merynosa sweterków. Poluj na okazje. Outlety internetowe. Klasyczne kolory i wzory. Zadbane włosy i cera. Mój dzisiejszy zakup masz poniżej. Ja czasami mam problem czy dany ciuch jest odpowiedni do mojego wieku.
    • zuzanna_a Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 09:54
      jestem zdania, że o tym decyduje sylwetka, twarz i włosy.

wystarczy spojrzeć na "celebrytki"

Magdalena Cielecka
      Boczarska
      Kożuchowska
      czy nawet Kasia Tusk

- czego nie włożą, wyglądają z klasą. Nawet jakby miały torebkę za 15 zł albo biały t-shirt.

Monika Olejnik,
      Niezgoda,
      Nasza Pani Prezydent
      Joanna Przetakiewicz - to przykłąd że jak masz "przaśne " rysy twarzy, niedopasowane włosy, coś nie tak z rysami ( no niestety na to nie mamy wpływu )
      - możesz się obwiesić ubraniami za setki tysięcy i dalej będziesz wyglądać tanio

Jakbyś w te dziwaczne kiecki od Agaty Dudy ubrała Anje Rubik - to bedzie wyglądać pięknie. Na niej to będzie awangarda, na Dudowej - kicz.
      Więc jak możesz to pracuj nad twarzą, włosami. Ubrania - idź w klasykę. czarny żakiet, mała czarna, beżowe spodnie w kant. ale cudów nie ma smile

• agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 11:50
        zuzanna_a napisała:

> Więc jak możesz to pracuj nad twarzą, włosami. Ubrania - idź w klasykę. czarny
        > żakiet, mała czarna, beżowe spodnie w kant. ale cudów nie ma smile

Ubolewam, że nie mam specjalnego wyczucia stylu, ale też nie chcę się przebierać za paniusię w czarnym żakiecie, bo będę wyglądała jak przebrana, to kompletnie nie ja. Nie jest mi konieczne wyglądanie elegancko, mogę wyglądać jak najbardziej casualowo, przystępnie, luźno, ale jak osoba, która ma hajs i (najlepiej) nie przywiązuje do niego dużej wagi big_grin.

Gdybym miała wybierać style, to najbardziej mi imponuje sposób ubierania się "żon Hollywood" czyli biała prosta koszula, dżinsy, botki, cośtam boho do obwieszenia się, długie włosy i zawsze wyglądają jak milion dolarów, bo tyle też w siebie wpakowały smile ale ja w tym samym wyglądam jakbym się ubrała w Biedronce.
        Są też kobiety, które wyglądają bardzo kosztownie, będąc w dresie, kapciach, z włosami w kitkę i robiąc kanapki. To byłby mój ideał ale kompletnie nie wiem, jak ten efekt uzyskać więc nawet tu nie podskakuję.
        • g.r.uu Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 12:42
          Myślę, że potrzebujesz po prostu dobrych filtrówbig_grin Czy one na żywo też tak jak milion wyglądają, czy po instagramie oceniasz?
          A do takiego stylu to przede wszystkim wybielanie zębów i bardzo dobry fryzjer, szczególnie jak farbujesz włosy.
          • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:02
            Oceniam po telewizji oczywiście, żadnej nie znam na żywo smile
            Z wybieleniem zębów mam potężny dylemat bo z jednej strony bardzo pragnę, z drugiej strony dentysta odradza przy moim szkliwie. Zakładam, że skoro pomimo możliwego zarobku odradza, to ma jakiś istotny powód i pójście do innego, który powie "jasne, wybielamy" może nie być dobrym pomysłem. Nie chciałabym potem skończyć z koniecznością wymiany całej klawiatury, bo ta (dzięki bogini nadal w większości własna) się sypnie.

Ale pewne rady się powtarzają: dobry fryzjer, jasne spodnie, okulary przeciwsłoneczne
            • g.r.uu Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 13:17
              Z tymi jasnymi spodniami to akurat kompletnie nie rozumiem - mogą wyglądać tanio, mogą wyglądać drogo, tak samo jak ciemne. Ja bym w opisywanym tu stylu a la Kasia Tusk tylko drożej (beże, biel, jasny płaszczyk) wyglądała może i drogo, ale pańciowato i jak w przebraniu, nie czuję się w takich rzeczach. Więc ubieraj się w takim stylu, jak lubisz tylko o klasę wyżej smile
                • agaagaaga123 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 15:30
                  black_magic_women napisała:

> Ja zrozumiałam, że autorka właśnie chce wyglądać trochę panciowato.

"Żeby wyglądać w niewymuszony i naturalny sposób na zarabiającą znacznie lepiej, niż jest faktycznie. "
              • jednoraz0w0 Re: Jak wyglądać drogo? 04.04.22, 14:28
                No, nie, białe spodnie to jest status statement, zwłaszcza w Polsce, gdzie białe spodnie podczas zwykłego użytkowania wyglądają dobrze przez godzinę. Poza tym do białych spodni trzeba mieć figurę a figura też się wiąże ze statusem, jeśli się nie wygrało na loterii genowej (z jednej strony ma się czas i środki na dbanie o siebie, z drugiej, można być trophy wife lub córką trophy wife, one są zazwyczaj wybierane po warunkach i dzieci je dziedziczą). Tzn. można mieć świetną figurę bez kasy, ale rzadko jest się kasiastą kobietą ze złą figurą.