Dodaj do ulubionych

Kota z Ukrainy - koci update zdrowotny

10.04.22, 18:30
Juz Wam ty pokazywałam moją kocią sierotę z Ukrainy. Małe, kudłate i przekochane futro.
Mała w pierwszym tygodniu u nas się aklimatyzowała i było spokojnie a potem postanowiła zrobić przegląd kocich chorób 🤷‍♀️
Przerobiliśmy: gorączkę, herpesa (koci katar), paskudny kaszel krtaniowy, zakłaczenie, zarobaczenie (i powiązane z tym odkłaczanie i odrobaczanie na wielu frontach), zatkanie kota (i wlewki po kilku dniach wiadomo gdzie żeby go odetkać), zapalenie oczu, podejrzenie świerzbowca usznego, ruję, która po krótkiej przerwie okazała się być rują ciągłą (ale nie możemy wysterylizować bo leci na antybiotykach od 3 tygodni).
Plus w badaniach wyszły kwiatki jak pogrubiona ściana jelita, powiększone węzły chłonne, powiększona śledziona ale na razie zakładamy ze to od infekcji która miała)
I jak już jakoś wszystko zaczęło wyglądać niezłe, kot przytył, zaczął jeść, świrować po domu i zaprzyjaźnił sie z psem… to nagle w ciągu 24h dostał łysienia ekstensywnego na obu bokach zadka i mam teraz kota w połowie syberyjskiego a w połowie bezwłosego 🤷‍♀️😱
No kurde no, psychicznie zaczynam wysiadać a u weta spędzam więcej niż w domu. O tym ile kasy u weta zostawiłam już to nawet nie wspomnę 🤷‍♀️
Od czego kot może wyłysiec? Od długoterminowego antybiotyku? Na ektopasożyty dostała leki już w sumie 2 razy, świerzbowiec to raczej nie jest. Alergia? Kota je mięso (surowe lub spażone) z kurczaka/indyka, w tym tygodniu dostała tez wołowinę i cielęcinę pierwszy raz. Dojada suchym. Wet twierdzi ze to nie alergia, ale tez nie widać żeby miała jakiś pomysł co to 🤷‍♀️
W piątek (kiedy rano odkryliśmy łyse placki) dostala zastrzyk sterydowy i coś na wzmocnienie + jakiś łagodzący szampon. Placki sie nie powiększają niby ale widzę że sie liże czasem. I nie wiem czy jutro znowu lecieć do weta czy czekać do środy (kiedy mamy kontrolne rtg i usg)
Czuje sie jak koci hipochondryk (trochę jestem bo młoda sie pojawiła za krótko po odejściu poprzedniego kicia i ja każdy nowy jej problem znoszę źle…) a wetka niedługo wpisze mój numer telefonu na czarna listę 😂
Tak sie tylko chaotycznie chciałam poradzić i pożalić. Zdjęcia futra dla atencji wink
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka