Dodaj do ulubionych

Dyrektor szpitala u chorobach ukraińskich dzieci.

15.04.22, 08:48

Dyrektor szpitala dziecięcego w Krakowie na konferencji mówił o trudnej sytuacji przepełnionego szpitala i o chorobach występujących u ukraińskich dzieci, a u nas rzadko spotykanych. Jestem ciekawa kiedy wątek poleci bo dyrektor szpitala zostanie uznany za ruskiego trolla wypowiadającego się na zakazane tematy:

„Ogromna większość to dzieci, które mają takie same choroby jak nasze oraz takie, które występują na Ukrainie, a w naszym kraju rzadziej są spotykane. To jest całe spektrum chorób” – powiedział w czwartek dziennikarzom dyrektor szpitala dziecięcego w Prokocimiu Wojciech Cyrul i doprecyzował, że chodzi m.in. o choroby onkologiczne, kardiologiczne i o zakaźne.
Dopytywany o przyczyny schorzeń rzadko występujących w Polsce, a wykrytych u dzieci uchodźców, przyznał, że chodzi m.in. o wyszczepialność. „Nasza populacja jest inna, jeśli chodzi o kwestie epidemiologiczne” – zauważył.
Podczas spotkania z dziennikarzami padły nazwy chorób zakaźnych, np. polio, krztusiec, gruźlica. Ze źródeł PAP wynika, że przypadków polio, gruźlicy i krztuśca nie ma w żadnym z krakowskich szpital.

krakow.tvp.pl/59634642/dzieci-uchodzcow-z-chorobami-rzadziej-wystepujacymi-w-polsce
Obserwuj wątek