Dodaj do ulubionych

Święta i goście czyli dalsza rodzina

17.04.22, 12:44
40 lat temu:
Jako rodzina mieszkająca na wsi, zawsze czekaliśmy w święta ( Boże Narodzenie, Wielkanoc) na rodzinę z miasta ( bo my bez środka transportu a oni zmotoryzowani). Tamci nigdy nas nie zapraszali w Święta i tak już utarło się, że jak Święta to goście zawsze do nas. Nigdy odwrotnie.

Dzisiaj :
W naszym domu rodzinnym na wsi, pozostała jedynie mama. Tata zmarł jakiś czas temu a rodzeństwo porozjeżdżało się dawno po świecie.
Chciałam pojechać do mamy na te Święta ale jednocześnie ominąć tzw.gości czyli dalszą rodzinę, która przyjeżdża zawsze ( zawsze !!!) na święta.
Nigdy nikt nie zaprosi mamy do siebie a mama czuje się w obowiązku siedzieć w święta we własnym domu i czekać na gości.
Pisząc goście mam na myśli : moja kuzynka z rodziną, kuzyn, wujek ( brat zmarłego taty) z dorosłymi córkami.
A mnie krew zalewa, że _jak_zawsze_goście_jacyś_będą! Muszą bo się uduszą!

I wzięłam urlop od czwartku aby pojechać do mamy.
A dzisiaj zjedliśmy razem śniadanie : mama, siostra, siostrzenica i jej chłopak, i ja z córką.
I siedzimy sobie przy stole a tu: dzyń, dzyń ... kuzyn!
I nawet jeśli chciałabym spędzić święta TYLKO z najbliższymi ( czyli z mamą i siostrą i siostrzenicą) to nic z tego ! Bo kuźwa jak zwykle : kto ? Goście !

Na szczęście kupiłam bilet powrotny na 12.00 na dzisiaj smile
I niech się goszczą sami ! Ja nie mam ochoty na gości ! Nie mam ochoty na kontakt z osobami, z dalszej rodziny, z którymi normalnie nie utrzymuję kontaktu !
Bo święta !!!

PS Tylko mama nie jest zadowolona bo chciałaby aby moje jedyne 12 letnie dziecko miało kontakt z dziećmi mojej kuzynki ( są z jednego rocznika) a ze mnie taka zimna suka, że pojechałam. A powinnam zostać, jak za dawnych lat i ... czekać na gości bo w końcu święta !
Nie, nie będę czekać na kuzynkę i jej dzieci - bo nie mam na to ochoty tongue_out
A powinnam dla dobra mojego dziecka i w imię świąt !

Dobrze jest się wygadać wink
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka