Dodaj do ulubionych

Konkurs różańcowy :D

20.04.22, 15:20
Czyje dziecko bierze udział w takim konkursie? To, jak się właśnie dowiedziałam, jeden z konkursów w szkole mojego dziecka wink
Obserwuj wątek
      • cysorz-bez-poczty Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 16:25
        anilorak174 napisała:
        > A na czym polega? Odmawianie na czas?

REGULAMIN X SZKOLNO-PARAFIALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
        „ MÓJ RODZINNY RÓŻANIEC”
        I. Organizatorzy konkursu:
        Szkoła Podstawowa im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy, Parafia pw. św. Józefa w
        Zagórzycy.
        II. Cele konkursu:
        1. Rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u uczniów klas I-VI
        i oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej.
        2. Pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci.
        3. Wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.
        4. Dostarczanie dzieciom możliwości przeżywania przyjemności i radości z efektów
        swojego działania w gronie rodzinnym.
        III. Techniki i format pracy:
        1. Praca przestrzenna z wykorzystaniem najróżniejszych metod i pomysłów na wykonanie
        różańca np. z orzechów, kasztanów, żołędzi, fasolki, jarzębiny, kukurydzy itp.

parafiazagorzyca.pl/wp-content/uploads/2018/10/KONKURS-ROZANCOWY-PDF.pdf
    • lannnnntana Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 16:20
      Mój syn ma pecha chodzić do wiejskiej szkoły. Konkursy kościółkowe są na porządku dziennym - czego to już nie było w tym roku - konkurs o Wyszyńskim, Janie Pawle II, recytatorski - poezji religijnej, piosenki religijnej itp. Biorą udział dzieciaki, biorą - niektórym nie wypada nie brać, bo co ludzie powiedzą?
    • sarah_black38 Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 16:57
      magata.d napisała:

> Czyje dziecko bierze udział w takim konkursie? To, jak się właśnie dowiedziałam
      > , jeden z konkursów w szkole mojego dziecka wink

Ale, że co? Obowiązkowy dla wszystkich uczniów? Nie ... ? To w czym problem? Skoro jeden z wielu to twój bombelek może się wykazać się w konkursie literacko- plastycznym ,,Moja szkoła" , ,,Trzymaj formę z mamą, tatą" . Przejrzałam stronę tej szkoły. Konkursów było wiele, uczniowie mieli osiągnięcia na szczeblach powiatowych i wojewódzkich. Także w ogólnopolskim. Twoje dziecko startowało w którymś, a może zajęło miejsce na podium? Czy tylko masz ból dudy o konkursik różańcowy tongue_out
      • arthwen Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 17:16
        Ciekawe jak byście pyszczyli, jakby był konkurs związany z islamem, judaizmem, czy hinduizmem. Wtedy też byś powiedziała, że w czym problem, w końcu nieobowiazkowy i jeden z wielu?
            • ga-ti Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 18:53
              Pewnie w tej szkole jest taki przedmiot jak "religia" i ucząca go katechetka/katecheta wymyśliła sobie taki konkurs (być może robi awans i potrzebuje wykazać się dodatkowym zaangażowaniem, jak wielu innych nauczycieli). Jako że przedmiot jest nieobowiązkowy to i konkurs zapewne też jest nieobowiązkowy.
              Gdyby w szkole nauczana była religia hinduska, muzułmańska, czy jakaś inna to pewnie nauczyciel uczący tego przedmiotu też mógłby zorganizować konkurs dotyczący przedmiotu, który naucza.

Dziwi jedynie to, że konkurs na różaniec nie jest organizowany w październiku. W maju obstawiałabym konkurs maryjny związany z Litanią Loretańską smile
              • bistian Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 20:02
                ga-ti napisała:

> Dziwi jedynie to, że konkurs na różaniec nie jest organizowany w październiku.
                > W maju obstawiałabym konkurs maryjny związany z Litanią Loretańską smile

A pani od biologii, zorganizowałaby konkurs wiedzy o krokodylach różańcowych
            • majaa Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 18:57
              Uważam inaczej. Skoro religia jest w szkole, to nie widzę powodu, żeby nie można było tam organizować religijnych konkursów. Szkoła to nie Akademia Nauk, jest tam miejsce i dla innych aktywności.
            • zurekgirl Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 20:27
              A tu sie nie zgodze, nauka religii, wielu religii, wyszlaby niejednemu na dobre. Mam na mysli nauke zasad, ciekawostek, historii, a nie modlitw. W szkolach w UK sie to praktykuje od najmlodszych lat. Juz w zerowce dzieci koloruja chinski nowy rok, hanukkah, merry chrismas, eid mubarak i inne festiwale swiatla czy kolorow. W szkole sredniej dosc doglebnie porownuja rozne religie. Bardzo ciekawe, rozwijajace swiatopoglad.
          • arthwen Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 20:02
            Problem w tym, że w Polsce katolicyzm jest uprzywilejowany, a wszelkie inne postawy szykanowane.
            I nawet jeśli ty osobiscie będziesz twierdzić, że Tęczowy Piątek też jest ok, czy tam inny dowolny event, który KK traktuje jak zło wcielone, to wystarczy zobaczyć i poczytać co na ten temat mówią zarówno przedstawiciele KK jak i minister czy ten czy tamten kurator.
            A potem z czystym sumieniem znowu się teatralnie zdziw, czemu komuś nie podobają się religijne konkursy w szkole.
      • magata.d Re: Konkurs różańcowy :D 20.04.22, 20:24
        sarah_black38 napisała:

>
        > Ale, że co? Obowiązkowy dla wszystkich uczniów? Nie ... ? To w czym problem? S
        > koro jeden z wielu to twój bombelek może się wykazać się w konkursie literacko-
        > plastycznym ,,Moja szkoła" , ,,Trzymaj formę z mamą, tatą" . Przejrzałam stron
        > ę tej szkoły. Konkursów było wiele, uczniowie mieli osiągnięcia na szczeblach
        > powiatowych i wojewódzkich. Także w ogólnopolskim. Twoje dziecko startowało w
        > którymś, a może zajęło miejsce na podium? Czy tylko masz ból dudy o konkursik r
        > óżańcowy tongue_out
        >
        O co ci chodzi? Jakiej szkoły stronę przejrzałaś? Skąd wiesz jakie inne konkursy były w szkole mojego dziecka? Cis ci się chyba pomyliło.

Konkurs różańcowy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, dobre big_grin big_grin

Szkoła to nie salka katechetyczna. Daruj sobie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka