Dodaj do ulubionych

Pieniądz czasowy...

22.04.22, 08:06
podrozekuwolnosci.pl/czy-grozi-nam-pieniadz-czasowy-8-powodow-dlaczego-cyfrowy-pieniadz-z-data-waznosci-to-bardzo-niebezpieczne-rozwiazanie/
Co myślicie...?Mnie zmroziło po tej lekturze.
Obserwuj wątek
  • saszanasza Re: Pieniądz czasowy... 22.04.22, 08:35
   Myślę, że adwokat nieco „popłynął” i ma jakieś problemy z postrzeganiem świata.Snuje jakieś teorie spiskowe, nie wspominając już o tym, że promuje się jako specjalista od rynków finansowych🙈
  • taki-sobie-nick Re: Pieniądz czasowy... 22.04.22, 22:24
   Punktów 4. i 6. nie rozumiem, a z resztą się zgadzam.

   Tj. rozumiem, co jest napisane, ale moja wiedza ekonomiczna jest niewystarczająca. Przyznaję się, że czytałam samą listę przyczyn, bez wyjaśnienia.

   Dlatego od dawna jestem przeciw pieniądzowi cyfrowemu.
   • saszanasza Re: Pieniądz czasowy... 23.04.22, 09:12
    taki-sobie-nick napisała:

    > Punktów 4. i 6. nie rozumiem, a z resztą się zgadzam.
    >
    > Tj. rozumiem, co jest napisane, ale moja wiedza ekonomiczna jest niewystarczają
    > ca. Przyznaję się, że czytałam samą listę przyczyn, bez wyjaśnienia.
    >
    > Dlatego od dawna jestem przeciw pieniądzowi cyfrowemu.


    No ok, ale facet też neguje płatności bezgotówkowe. Rozumiem, że to wszystko opiera się na systemach które są niezawodne, ale pieniądze papierowe również nie są.
   • dramatika Re: Pieniądz czasowy... 23.04.22, 12:33
    taki-sobie-nick napisała:

    > Punktów 4. i 6. nie rozumiem, a z resztą się zgadzam.

    To proste. CBCD z datą ważności spowoduje inflację, bo ludzie rzucą się by kupować towary/usługi, aby zdążyć przed wygaśnięciem ważności pieniędzy. A jak jest duży popyt na towary/usługi, to cena tych towarów/usług rośnie. I to jest właśnie inflacja.

    Punkt 6 obnaża ignorancję autora - nie wie on czym jest w ogóle CBCD. Oczywiście, że CBCD będzie można "drukować" w nieograniczonych ilościach oraz CBCD to kryptowaluta oparta o blockchain (jak każda kryptowaluta). Tyle że kryptowalutę można "zaprojektować" w dowolny sposób. Taki bitcoin jest zaprojektowany w ten sposób, że nie jest możliwy jest "dodruk", ale to cecha tylko bitcoina (i innych kryptowalut podobnych do bitcoina). Nie ma przeszkód, aby CBCD posiadała funkcjonalności takie jak data wazności, mozliwość ręcznego sterowania przez bank centralny, dodruk z powietrza itp i przy tym nadal była by to technicznie kryptowaluta.
    Reasumując kryptowaluta może być "dobra" (bitcoin, ethereum itd) i "zła" (CBCD).
   • dramatika Re: Pieniądz czasowy... 23.04.22, 12:43
    taki-sobie-nick napisała:


    > Dlatego od dawna jestem przeciw pieniądzowi cyfrowemu.

    Pieniądz cyfrowy może być dobry, albo może być zły - zalezy jak się go zaprojektuje. Bitcoin jest zaprojektowany tak, aby imitować gotówkę, czy też raczej metale szlachetne. Jest go ograniczona ilość, nie jest zewnętrznie sterowalny oraz można się nim wymieniać w sposób anonimowy, z pominięciem osób trzecich, czyli zachowuje się tak jak gotówka, tyle że jeszcze lepiej - bo można tę "gotówkę" przekazać anonimowo i bezprośrednio na odległość, z pominięciem banku czy innych pośredników i to w sposób całkowicie pewny i bezpieczny.
    Wada jest taka jak przy gotówce - trzeba pilnować portfela przed złodziejami, a jak się trzyma kase w sejfie, to trzeba pamiętać do niego hasło. Wadą jest też anonimowość (oprócz tego, że anonimowość jest zaletą), bo anonimowy pieniądz ułatwia przestępczość.
    W interesie całego świata byłoby przejście na pieniądz cyfrowy zaprojektowany podobnie jak bitcoin.

    CBCD to jednak zupełnie co innego, mimo że to też kryptowaluta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka