Dodaj do ulubionych

Brudna zmywarka

23.04.22, 13:19
Właśnie podjęłam decyzje że podczas najbliższego remontu do pomieszczenia gospodarczego zakupie zmywarkę. Na wszelkie "nie naczynia". Przecież w takiej zmywarce można by umyć bezwysilkowo całe mnóstwo rzeczy. Np deskę klozetowe, doniczki, kuwety itd itd.

Taka specjalna zmywarka do rzeczy nie kuchennych, to genialne rozwiązanie. Wrzucasz, kilkadziesiąt minut i masz sprzęt czyściutki wyparzony i błyszczący

Dlaczego ja na to wcześniej nie wpadłam.

No i szczotkę do kibla reż mogę umyć smile bo czemu nie.
Obserwuj wątek
    • beataj1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:23
      Rany, dopiero doczytałam że obok jest higieniczno zmywarkowy wątek.
    • kk345 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:23
      Pomysł na miarę nagrody Nobla 🙂
    • snajper55 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:26
      beataj1 napisała:

> Właśnie podjęłam decyzje że podczas najbliższego remontu do pomieszczenia gospo
      > darczego zakupie zmywarkę. Na wszelkie "nie naczynia". Przecież w takiej zmywar
      > ce można by umyć bezwysilkowo całe mnóstwo rzeczy. Np deskę klozetowe, doniczki
      > , kuwety itd itd.
      >
      > Taka specjalna zmywarka do rzeczy nie kuchennych, to genialne rozwiązanie. Wrzu
      > casz, kilkadziesiąt minut i masz sprzęt czyściutki wyparzony i błyszczący
      >
      > Dlaczego ja na to wcześniej nie wpadłam.
      >
      > No i szczotkę do kibla reż mogę umyć smile bo czemu nie.

Zmywarka koszerna i niekoszerna? 😂 Wiele z rzeczy niekuchennych nie nadaje się do zmywarki. Wiele tworzyw sztucznych nie lubi wysokich temperatur.

Szczotka do kibla nie może że być myta w zmywarce do naczyń? Przecież zmywarka po zmywaniu jest czysta.

S.
    • maleficent6 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:28
      Ale przecież to już było
      • beataj1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:38
        No widzisz, ominęło mnie. Szkoda, bo już dawno bym to miała.
    • magata.d Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:33
      Deska klozetowa czy szczotka to chyba jest myta specjalnymi środkami, domestosem, odkażaczem itp., kuwety też. W sumie to można wlać chyba do zmywarki domestos. Ja kuwetę wykładam specjalna folią, wiec rzadko myję. Deska klozetowa i szczotką nie zdążą się pobrudzić, bo je na bieżąco traktuję domestosami itp.
      • beataj1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:38
        No właśnie jeżeli mogłabym ja co pare dni wstawić na krótkie zmywanie nie musiałabym lac chemi.
    • cysorz-bez-poczty Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:34
      beataj1 napisała:
      Przecież w takiej zmywar
      > ce można by umyć bezwysilkowo całe mnóstwo rzeczy. Np deskę klozetowe,

Przed zakupem zmywarki sprawdź czy się mieści deska klozetowa.
      Najlepiej odkręć deskę i idź z nią do sklepu ze zmywarkami, żeby przymierzyć.
      • beataj1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:36
        Moja deska jest zdejmowana przy pomocy takich dwóch guziczków. Zmieści sie na bank.
    • borsuczyca.klusek Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:34
      Na wsiach popularna jest brudna pralka na robocze ciuchy.
      • beataj1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:40
        Moja babcia miała kiedyś taką Franię i twierdziła że rzaden automat tak nie dopiera jak Frania.
        • little_fish Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:57
          "rzaden" to z pewnością 😉
        • cysorz-bez-poczty Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 14:17
          beataj1 napisała:
          > Moja babcia miała kiedyś taką Franię i twierdziła że rzaden automat tak nie do
          > piera jak Frania.
          >

A prabacia pewnie twierdziła, że żadna pralka Frania nie dopierze tak jak ona na tarze w balii.
      • magata.d Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:51
        Na wsiach to w ogóle dziwne podejście niektórzy mają. Do domu psa czy kota nie wpuszczą, bo się brzydzą, ale po podwórku po kurzych odchodach chodzą, krowy doją itp.
      • mashcaron Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:54
        Istnieje też pojęcie brudnej kuchni wink
      • primula.alpicola Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:58
        Mam znajomych weterynarzy (od dodatkowo myśliwy), mają oddzielną pralkę na ubrania robocze.
    • magata.d Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 13:52
      beataj1 napisała:

>
      > No i szczotkę do kibla reż mogę umyć smile bo czemu nie.
      >
      >
      Po co szczotka i jej mycie? Kibel włożysz do zmywarki i umyjesz ;D
      • chatgris01 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 14:51
        magata.d napisała:

> Po co szczotka i jej mycie? Kibel włożysz do zmywarki i umyjesz big_grin

Przypomnialas mi (ale szybciutko wycofali te reklame) cool

www.culturepub.fr/videos/brandt-lave-vaisselle-le-pot/
    • mava1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 16:28
      musisz tylko wziąć pod uwagę, że np. deska klozetowa jest dosyc mało foremna do upchniecia w zmywarce = niewiele innych rzeczy tam wejdzie. Ja myje wszystkie gary,okresowo blachy z piekarnika, ruszt od kuchenki, także wyposażenie okapu czy piekarnika itp w zmywarce (bo ręcznie mi sie nie chce) ale to kiepsko sie ustawia. A to oznacza, że musisz puścic zmywarke z kilkoma blachami czy 2 szybami. Nie wiem czy finansowo to sie opłaca, o ekologii nie wspomnę.
      • chatgris01 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 17:06
        Ale szorowanie tego goraca woda pod kranem tez tanio nie wyjdzie.
        BTW, ja wokol takich blach czy polek z lodowki upycham jeszcze mniejsze rzeczy, jakies wazoniki, miseczki, mydelniczki, porcelanowe bibeloty.
    • mysiulek08 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 17:25
      mialam w planie kupic, wlasnie do mycia kuwet ale kuwety z serii xxl do tego kryte i sie nie mieszcza w zmywarce sad
      • cysorz-bez-poczty Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 17:32
        mysiulek08 napisała:
        > mialam w planie kupic, wlasnie do mycia kuwet ale kuwety z serii xxl do tego kr
        > yte i sie nie mieszcza w zmywarce sad
        >

Ktoś już myślał jak rozwiązać ten problem.
        Ale mam pomysł na biznes!
        Produkcja dużych zmywarek do mycia dużych kuwet. Przy kupnie dużej zmywarki, nabywca dostanie dużą zniżkę na małą do mycia szczotki do kibla.
        Czy to nie genialny pomysł?

forum.gazeta.pl/forum/w,567,173135760,173135760,Mycie_kuwety.html?p=173141742
    • szmytka1 Re: Brudna zmywarka 23.04.22, 18:01
      Też bym tak chciala. Gdybym.miala.pomieszczenie gospodarcze, to bym sobie kupiła. Pilnuj, by miała jakieś krótkie programy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka