Dodaj do ulubionych

Gierek 2022-dlaczego tak nisko oceniony(Netflix) ?

25.04.22, 09:01
Korzystając z tego że na Netfliksie pojawił się film Gierek 2022 obejrzałem Gierka smile

Nie był to wybitny film, ale oglądało się go przyjemnie.
Do części aktorów można się przyczepić, pewnie jakby sprawdzać to scenografia ma słabe punkty (takich puszek coca-coli raczej nie było w latach 70-tych).

Film miał lekko komediowy wydźwięk, jednak równolegle prezentował ważne i poważne i wcale nie śmieszne rzeczy: sposób w jaki ruscy wyciskali z naszego kraju produkty a jednocześnie próbowali wpływać na rządzących.

W sumie była to hagiografia Gierka. Ale też trzeba przyznać, że Polska lat 70-tych dużo mu zawdzięcza. Sam to widzę na co dzień choćby fajne osiedla. I nie było lepszego 1 sekretarza. Nie jestem w stanie historycznie ocenić na ile był Gierek dobry albo zły. W filmie był bardzo dobrym patriotą smile

Nie spodoba się on na pewno fanom Jaruzelskiego, bo w tym filmie był on postacią jednoznacznie negatywną: Jaruzel i Maślak (Kania?) niszczyli nasz kraj dla własnych interesów albo dla cudzych.

Rola Koterskiego mi się podobała - dla mnie był przekonujący jako Gierek.
Nie podobała mi się za mocno rola Kożuchowskiej, bo grała trochę jak w rodzince.pl, ale w momencie kiedy powiedziała Gierkowi, że go nie zostawi, to się nawet wzruszyłem smile albo jak śpiewała w święta, też było podniośle.

Ale zaskoczony jestem, że tak nisko film został oceniony:
Filmweb 4.7 , IMDB 4.3
Zgadzacie się z tą opinią, że kiepski?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka