Dodaj do ulubionych

Zakaz dowożenia dzieci pod szkołę i przedszkole.

02.05.22, 12:22
Kraków pod jedną szkołą i przedszkolem wprowadza pilotażowy program. Ulica pod placówką będzie zamknięta przez 45 minut przed rozpoczęciem lekcji, od 7.45 do 8.30. Rodzice nie będą mogli w tym czasie odwieźć dzieci do szkoły i przedszkola, ale najlepsze jest to, że mieszkańcy w tym czasie również nie będą mogli dojechać na swoją posesję. Wszystko po to aby dzieci mogły bezpiecznie dojść piechotą, oraz aby nie były dowożone tylko przerzuciły się na rowery i hulajnogi.
Jak dla mnie pomysł niewiarygodnie idiotyczny, bo dzieci zaczynają zajęcia o różnych godzinach, a ulica zamknięta jest tylko przed 8, a co z dziećmi zaczynającymi później? Zakaz nie będzie obowiązywał gdy dzieci będą kończyć lekcje, więc to przerzucenie ich na rowery i hulajnogi, spowoduje że po lekcjach będą pomykać na dwókołowcach między samochodami. Tam jest też przedszkole. Małych dzieci nie puści się samych, muszą być dowożone przez rodziców, więc rodzice będą mieć problem. Niektóre dzieci dojeżdżają z daleka, i muszą być dowożone przez rodziców przez wiele lat. Ogólnie uważam że będzie to duży problem dla rodziców, a zwiększenie bezpieczeństwa przez 45 minut w ciągu dnia nic nie znaczy. Zakazu wjazdu mieszkańców na własną posesję to nawet nie wiem jak skomentować.
Jak wy zapatrujecie się na taki pomysł, chciałybyście aby wprowadzono go w waszej szkole?
lovekrakow.pl/aktualnosci/po-majowce-startuje-szkolna-ulica-45-minut-bez-dojazdu-samochodem-pod-drzwi-rozmowa_45746.html
Obserwuj wątek