Dodaj do ulubionych

Niespokojny kot

02.05.22, 12:41
Doradzcie mi prosze, co zrobic, zeby uspokoic kota. Dzis jestem po nieprzespanej nocy i juz nie mam sily. Miauczal w nocy dosc intensywnie. Slyszalam przez zatyczki i poduszke dodatkowo na glowie.
Takie miauczenie/buczenie cos jak marcujace sie koty.
Ma ok 5 lat, jest wykastrowany. W sobote byl u weta na badaniu krwi. Wet powiedzial, ze moze niepoprawnie zostal wykastrowany, ze mozna sprawdzic to badajac krew, pewnie hormony. Kot znaleziony na ulicy, wiec 0 info co bylo z nim wczesniej.
Od soboty jest u mnie, ale wczesniej kiedys byl przez miesiac. W sobite ok, a wczoraj nerwowy biega, no i ta noc. W.ciagi dnia wczoraj byl sporo.godzin sam, wirc moze to jakis lek separacyjny?
Od piatku bierze 1x dziennie kalmwet.
Oszaleje jak bedzie tak kolejne dni. Zlece te badania na hormony, krew tydzien pd sobpty dostepna na ew dodatkowe badania.
Jak miauczy w nocy wskakiwal na lozko, to domagal sie tez glaskania, widac niespokojny.
Obserwuj wątek
        • maimeriaqa Re: Niespokojny kot 03.05.22, 00:31
          Tak, pozwolić mu żyć normalnie a więc wypuścić z klatki (mieszkania).
          To że jest niewychodzący znaczy tyle, że człowiek zabrania mu wychodzić a nie , że wyjścia nie potrzebuje wink
          Mądry wet mi powiedzial ze jak kiedyś koty normalnie łaziły po podwórkach, osiedlach, to żadnych behawiorystów nie było potrzeba. Teraz koty fiksują, bo hoduje je się wbrew naturze i instynktowym .
          Może zacznij chociaż od smyczy ?
        • runny.babbit Re: Niespokojny kot 02.05.22, 14:59
          Jeśli możesz to oczywiście się zajmij, pobaw się z kotem, wyjdź z nim na dwór- nasz wychodzi na smyczy a po powrocie śpi zadowolony. Natomiast jeśli nie daje spać w nocy, to sorry Winnetou, ja bym go zamknęła w jakimś pokoju najdalej od sypialni, oczywiście z jedzeniem, kuweta itp. i zajęła nim po przespanej nocy.
          Ale wyklucz powody medyczne, może rzeczywiście coś go boli. Zwłaszcza że to nie twój kot? Mojego miauczenie rozpoznaję jak płacz niemowlaka, wiem które oznacza jeść, które że chce wyjść a jeszcze inne że idzie kupa.
          • arabelax Re: Niespokojny kot 02.05.22, 15:52
            Bylam kiedys jego domem tymczasowym. Ostatnio zdecydowalam, ze chcialabym kota na stale, wlanie tegp kota, poniewaz kiedys super dogadywalismy sie, byl fajnym, spokojnym kotem. Jednak wtedy niestety nie mogl zostac na stale.
            W.sobotę wzielam go na stale juz. Sobota super i noc sb/nd. Wcziraj byl sam w donu 14-21 od tej 21 niepokój i wszystko o czym pisze.
            Skontaktowalam sie z jego domem w ktorym do sobitt byl. Ponoc tez tak miauczal ostanio.
            Chyba musze czekac do srody na wyniki krwi i poprosic o cos na uspokojenie dla niego o tez zalezy co wyjdzie z badan. Bo moze rzexzywoscie chory jest i stad to zachowania. Albo niepokoj spory zwiazany z kolejna zmiana.
            • mysiulek08 Re: Niespokojny kot 02.05.22, 17:12
              z reguly chory kot szuka odosobnienia i spokoju, chyba ze sluch zawodzi, wtedy tak, mocno wokalizuje
              przy problemach z pecherzem moze miauczec przy probach wyproznienia i przy proble,ach neurologicznych

najczesciej jednak domaga sie uwagi i atencji
              • arabelax Re: Niespokojny kot 02.05.22, 18:03
                mysiulek08 napisała:

> z reguly chory kot szuka odosobnienia i spokoju, chyba ze sluch zawodzi, wtedy
                > tak, mocno wokalizuje
                > przy problemach z pecherzem moze miauczec przy probach wyproznienia i przy prob
                > le,ach neurologicznych
                >
                > najczesciej jednak domaga sie uwagi i atencji
                >
                >
                >
                Jezeli szuka atencji i uwagi, to jak mam reagowac?
                • mysiulek08 Re: Niespokojny kot 02.05.22, 18:29
                  no zajac sie nim smile zabawa w polowanie albo glaskanie brzucha, to juz zalezy od kota tongue_out

niewykluczone, ze sie po prostu nudzi, stad te okrzyki, biegi i inne szalenstwa, noc jest pora polowan u drapieznikow wink jest szansa, ze jak sie wieczorem zmeczy zabawa, dostanie surowizne na kolacje to noc spokojnie przespi

rozumiem, ze zanim go teraz wzielas na stale to byl w jakims domu tymczasowym? byl tak sam czy mial kocie towarzystwo?

Kicia.Yoda miewa odpaly, w nocy, musi ale to musi wyjsc zeby napic sie wody z kaluzy albo z podlewaczki... a to o 3 w nocy a to o 5, albo 7 (wczesnie to my nie wstajemy)
                  Bursztyn dla odmiany jest cicho kiedy je albo spi, jesli tylko czlowiek jest na w zasiegi jego wzroku to zaczyna sie koncert pt 'brzuch, brzuch niech glaska' a ten brzuch to mozna mietoscic 24h na dobe tongue_out
                  Umpa Lumpa miewa szalenstwa, z okrzykami, miaukami, pogonia, wspinaniem sie po zaslonach na karnisz (3m na podloga) ale na szczescie ma niezawodne kumpelki w tych szalenstwach
                  • arabelax Re: Niespokojny kot 02.05.22, 19:24
                    Wlasnie niedawno go mizialam o trochę zabawy. Udalo sie, bo wczesniej bardzo nerwowo chodzil i miauczal i nic sie z mim nie dalo zrobic. On kiedys spal spokojnie, teraz nagle zmiana. Mial tymczasowy, ale bez kotow. Sam. On nie akceptuje innych kotow.
        • arabelax Re: Niespokojny kot 02.05.22, 19:02
          Wlasnie na maila przyszly wyniki morfologia, tarczyca, keratynina i mocznik ok. Dzwonilam do weta omowic je i zdrowy jest. Z krwi ktra jest jeszcze mu zrobia hormony, zeby spraedzic jak.z ta kastracja.
          Dalam mu kalmvet, w koncu troche soe pobawil, pomiziany i uspokol sie. Oby tak sie trzymalo, wlasnie zasnal. Moze powinnam go obudzić, zeby w nocy nie szalal smile
            • sylwianna2018 Re: Niespokojny kot 02.05.22, 20:20
              A zęby i dziąsła oglądnięte? Mocz zbadany, usg pęcherza? To częste dolegliwości u kotów. Kreatynina i mocznik świadczą o nerkach, ale nie dają obrazu pęcherza, struwitów np.
              Jak wszystko wykluczysz to próbuj Zylkane tylko w dawkach większych niż producent poleca, żeby podziałało. Baw się z nim dużo i daj mu się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Niektórym koto pomagają feromony do kontaktu Feliwey czy Zenifeld.
                • sylwianna2018 Re: Niespokojny kot 02.05.22, 21:24
                  mysiulek08 napisała:

> zylkene, calmaid (i inne z Ltryptofanem) feliway/zenifeld ( inne z feromonami),
                  > obrozki i itp uczciwie mowiac pomoga albo nie pomoga, 50/50
                  >

Dlatego też piszę, że niektórym kotom może pomóc. Moja neurotyczna kotka bardzo dobrze reaguje na Zylkane minimum 225 mg na dobę, a taki Kalmvet to owszem pyszny ale nic nie daje akurat jej. Ale spróbować można. Ale ten przypadek cisnęłabym medycznie. Niewiele badań jest zrobionych raptem podstawowy pakiet krwi. Kot zmieniał dom, wiadomo jak stres działa na kota, a szczególnie na jego pęcherz. Dlatego tak ważne jest badanie moczu. No i choć to nie stary kot można by popatrzeć na tarczycę, która jest w pakiecie tzw. geriatrycznym.
                • gralam.w.familiadzie Re: Niespokojny kot 02.05.22, 22:17
                  Mój brał zylkene 225 okazało się że jego wycie to kłopoty z ciśnieniem, strzeliła mu obrazowo mówiąc gałka oczna, kot na lekach na nadciśnienie od kilku miesięcy, z podejrzeniem zmian nowotworowych. Krew perfekcyjna, USG horror.
                  Sprawdź wszystko.
              • arabelax Re: Niespokojny kot 02.05.22, 21:23
                sylwianna2018 napisała:

> A zęby i dziąsła oglądnięte? Mocz zbadany, usg pęcherza? To częste dolegliwości
                > u kotów. Kreatynina i mocznik świadczą o nerkach, ale nie dają obrazu pęcherza
                > , struwitów np.
                > Jak wszystko wykluczysz to próbuj Zylkane tylko w dawkach większych niż produce
                > nt poleca, żeby podziałało. Baw się z nim dużo i daj mu się przyzwyczaić do now
                > ej sytuacji. Niektórym koto pomagają feromony do kontaktu Feliwey czy Zenifeld.
                >
                Zeby I dziasla juz ok. Mial.sprawdzane i 1 zeba wyrwanego.
                Usg pęcherza i mocz nie. Zrobie.
                Feromony do kontaktu ma.
    • arabelax Re: Niespokojny kot 02.05.22, 21:25
      Nie wiem jak on ma dzis spac. Zamknac soe w sypialni a on sam w duzym pokoju, zatyczki i jakos dac rade? Czy pozwolić mu do sypialni? Dzis w nicy mialki ale tez chcial w nocy przytulanie.
      • arabelax Re: Niespokojny kot 03.05.22, 08:43
        Spal ze mna, a ja wzielam na noc tabletki na uspokojenie. Slyszalam go mniej pewnie przez tabletki, tylko to nie jest rozwiazanie na stale.
        Od rana dalej lamemtuje. Normanie odechciewa mi sie wszysrkoego i strasznie mi na zdrowie.psychiczne wplywa ten lamentujacy kot.
        • mysiulek08 Re: Niespokojny kot 03.05.22, 17:40
          po kolei:

niespokojny jest tylko w nocy?
          w dzien jak sie zachowuje?
          mieszkasz w bloku? na ktorym pietrze? masz balkon?
          ta jego niespokojnosc to miauki, zawodzenia, gardlowanie?
          zachowuje sie jak 'tygrys w klatce'
          • arabelax Re: Niespokojny kot 03.05.22, 22:12
            Jest niespokojny I w dzien i w nocy.
            W dzien jak nie spi to nerwowo chodzi bardzo często, macha ogonem, uszy pochylone, podchodzi do mnie i patrzy sie, czasem chce głaska/robi baranka, nie jest agresywny. Tak jakby cos chcial. I nin stop to zawodzenie.
            Blok, 2 pietro, bez balkonu. W domu poprzednim tymczasowym mial balkon i tez ktak.ie zachowywal jak u mnie. Dowiedzialam sie o tym jiz po tym jak jego wzielam.
            A dzwiek gardlowy, cos jak marcowanie kotow.
            Cos jak tygrys w klatce pasowaloby.
            • mysiulek08 Re: Niespokojny kot 03.05.22, 22:34
              bez balkon mogl cos widziec (inne koty?) i teraz moze byc, ze sie boi, kolejna zmiana dla niego

pochylone/polozone uszy przy glowie machanie ogonem to zwykle agresja/zdenerowanie/strach

warto by bylo sprawdzic od strony neurologicznej a jak bedzie ok, to niech wet rozwazy fluoksetyne, przez np miesiac, koty z trauma bardzo dobrze reaguja
              • mysiulek08 Re: Niespokojny kot 04.05.22, 19:28
                Twoj kot spac mi nie daje...

jeszcze jedno pytanie: zauwazylas moze zbieznosc nerwowosci z jakims dzialaniem ? np przez lub po uzywaniu kuwety?

ps
                Kicia.Yoda zerwala nas z lozek okolo 4tej nad ranem, z gardlowaniem takim, ze nieboszczyka by podniosla, lazila, bila ogonem, pewnie znowu cos przez okno widziala (ulubione poslanie ma przy oknie tarasowym z widokiem na pole)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka