Dodaj do ulubionych

Ideały, porównania.

03.05.22, 09:20
Jeszcze w temacie porównywania, zawsze żyłam mniej więcej w zgodzie ze sobą a z wiekiem tym bardziej. Akceptuje siebie taka jaka jestem i nie mam potrzeby porównywania się do nikogo a tym bardziej do jakiś nieprzystających do rzeczywistości medialnych kreacji idealnego życia czy wyglądu. Nie mam już 20 lat więc pewnie też inną percepcję.
Widzę natomiast problem z drugiej strony, że ta wszechobecna wysoka poprzeczka, media, internet, filtry, sztucznie wyidealizowany estetycznie świat, kultura obrazkowa powoduje że ludzie bezustannie mają coś do zarzucenia innym i sama tego doświadczam. Naoglądają się tych popkulturowych celebrytów, idealnych wnętrz, wyprasowanych wymalowanych twarzy i płaskich brzuchów im się miesza w głowach, zdarza mi się słyszeć pod swoim adresem różne komentarze. Jesli ludzie zajmowali by się dążeniem do najlepszej wersji siebie napędzani porównaniami z innymi to ja nie mam nic do tego, niech się spalają w pogoni za ideałem ale ja coraz częściej widzę że to napędza krytykę wobec innych. Dlaczego?
Obserwuj wątek
  • zosia_1 Re: Ideały, porównania. 03.05.22, 09:30
   Dlatego, że ludzieom brakuje kultury osobistej. Spotkałam się z osobami noszącymi rozmiar XL, które mówiły mi, co mam robić, żeby schudnąć, jak ćwiczyć i ,że jestem gruba, samemu preżąc się i mówiąc o sobie" ja to jestem laska". Ja noszę rozmiar M czasem L. Tacy ludzie wymagają od innych zamiast od siebie. Nie należy się takimi orzejmować
  • abecadlowa1 Re: Ideały, porównania. 03.05.22, 09:42
   A jak sobie skonstruujesz tą koncepcję najlepszej wersji siebie, bez odnoszenia się do tego co mają lub potrafią inni? Skąd weźmiesz wyobrażenia o tym, co można osiągnąć bez obserwowania innych i oceny czy Ci to odpowiada czy nie? W każdej dziedzinie życia odnosimy się do innych ludzi i dokonujemy ocen. Gdy jesteś sportowcem obserwujesz najlepszych w swojej dyscyplinie, uczysz się ich metod treningowych, porównujesz się. Właściwie to nabywając każdych nowych kompetencji dążysz do jakiegoś ideału skonstruowanego na podstawie ocenia innych ludzi i porównywania się z nimi.
  • princesswhitewolf Re: Ideały, porównania. 03.05.22, 10:46
   >Jesli ludzie zajmowali by się dążeniem do najlepszej wersji siebie napędzani porównaniami z innymi to ja nie mam nic do tego, niech się spalają w pogoni za ideałem ale ja coraz częściej widzę że to napędza krytykę wobec innych. Dlaczego?

   i potem pulchna dziewczynka ma niska samoocene. Przypominam sobie dwie pulchne dziewczynki w klasie mojego dziecka. Sa popularne. Jedna jest znacznie bardziej lubiana niz klasowe pieknosci. Mieszkam w Uk
  • konsta-is-me Re: Ideały, porównania. 03.05.22, 19:01
   Hmm, obudziłas się ?
   To trwa od lat 90- tych i przypomnę tylko mode na anoreksję...
   Dziś i tak nowe jest tak źle pod tym względem
   Tylko że wtedy chodziło o ideał piękna a dziś jest to ukryte pod płaszczykiem troski o zdrowie.
  • trampki_w_kwiatki Re: Ideały, porównania. 03.05.22, 19:26
   Mam to szczęście, że nie znam takich osób. Ponadto wszelkie próby krytyki innych ludzi pod tym kątem duszę w zarodku. Każdemu jego porno jak wygląda, w co jest ubrany. Chyba, że jest brudny i śmierdzi.
   Wobec siebie mam wymagania. Ale to wobec siebie i nikomu nic do tego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka