Dodaj do ulubionych

Ematki z Niemiec - zakupy.

04.05.22, 07:57
W jakich sklepach w DE robicie codzienne zakupy?
Mam do Niemiec bliżej niż do centrum mojego miasta i potrzebuję zakupowej odmiany 🤣
5 minut rowerem mam duże Rewe, Kaufland, Edeka.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 08:07
      Najbliżej mam Kaufland i tam chodzę stale. Lubię Lidla i Aldi, ale mi za daleko. Edeka jest ok, ale to jest franczyza, więc może u ciebie Edeka nie jest za specjalna, bo to zależy od właściciela danego sklepu. Rewe obok siebie nie lubię, ale np. moja córka, jak jest u chłopaka, robi tam zakupy, bo ma blisko i nie narzeka, może kwestia przyzwyczajenia.
    • krwawy.lolo Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 08:13
      W Edejce posiadają dobre warzywa i owoce. Do niedawna można było też kupić polskie ogórki kiszone, kapustę kiszoną i inne jakieś tam mielonki. Niestety, tu gdzie pomieszkują udało mi się ostatnio dostać niemieckie ogórki kiszone. Nie są najgorsze, niemniej polskim nie dorastają. W Kauflandzie kupisz łyski, czy jakiś inny koniak/brandy w promocji. Rewe jest najgorsze z tej trójcy. Ale ... to u "mnie". Może u "Ciebie" jest inaczej.
      • snakelilith Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 11:27
        Edeka to są sklepy z franczyzną, więc wszelkie dodatkowe produkty i jakość warzyw są uzależnione od konkretnego sprzedawcy. U mnie w najbliższej Edece polskie produkty to prawie nic. Mają za to ekologiczne mięso i dobre stoisko z mrożonkami. Rewe ma wielkie polskie stoisko, kupuję tam polskie ogórki, jak nie chce mi się iść do polskiego sklepu. Rewe mam też najbliższej i często tam kupuję rzeczy pierwszej potrzeby jak ziemniaki, produkty mleczne, mąkę, wodę mineralną itd, zdecydowanie wolę go od Edeki.
        Osobiście lubię chodzić też do Penny, bo po zmianie wystroju wnętrz (wspólnego dla wszystkich filii) mają wszystko bardzo poukładne i mają sporo produktów ekologicznych. Netto jest zaraz obok, ma często bardzo dobre spożywcze promocje typu masło, sery, tuńczyk w puszcze.
        Po wiele rzeczy idę jednak do Aldi, prawie zawsze przed weekendem, tam najczęściej kupuję warzywa, bo mają najświeższe. W Aldi mają często różne produkty, w konkurencyjnych cenach. Wczoraj kupiłam tam 5 paczek z suchą białą fasolką za 1,19 za paczkę, w sklepach jak Rewe/Edeka cena zaczyna się od 1,99. Czasem idę do Kauflandu, bo tam w sezonie mają ogórki do kiszenia, ale nie przepadam za tym sklepem.
        Nie lubię za to Lidla. U mnie Lidl to koszmar. Idę tam od wielkiego dzwonu, bo mają całkiem dobrą pomarańczową marmeladę bez syropu fruktuzowego, ale ogólnie to straszny, zawsze zatłoczony, trochę brudny sklep z dziwnym sortymentem.
        Momentalnie panuje jednak cenowy chaos i ceny wielu produktów mogą być w Aldi wyższe niż w Rewe. Rewe ma aktualnie Goudę Pikantje za 6 z kawałkiem za kilo, a Aldi ten sam ser sprzedaje już za ponad 8 euro. Trzeba bardzo uważać.
        • krwawy.lolo Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 11:48
          W Netto kupowałem miszpilce. Już chyba z pół roku nie ma. Ale mimo to sporo kupuję w Netto. M.in. fojrygi i sałatę Matyjasa. To jedyny supermarket we wiosce. Płacę za pomocą Netto App i jak mi się nazbiera dycha z punktów, kupię jakąś poduchę na balkon.
          • snakelilith Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 12:04
            Czasem jest tak, że jakaś pierdoła okaże się w którymś sklepie najlepsza. Netto ma doskonałą ekologiczną passatę pomidorową w kartonie. Nawet te o wiele droższe w innych sklepach jej smakowo nie dorównują. Ekologiczny sok pomarańczowy w kartonie jest też super. Oraz chemia gospodarcza. Ichni proszek do prania wygrał testy konsumenckie, a jak kupuję tam do tego ekologiczny płyn do mycia naczyń pod nazwą Respekt, jedyny, który nie wysusza mi rąk, gdy używam go bez rękawiczek. Wyjątkowo dobry u nich jest też ekologiczny dżem z moreli. I kiedyś obłowiłam się tam w tuńczyka w oliwie marki Appel za jedyne 99 centów. Normalnie płaci się za to dużo ponad 2 euro.
        • chatgris01 Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 21:32
          snakelilith napisała:

> bo
          > mają całkiem dobrą pomarańczową marmeladę bez syropu fruktuzowego,

Polecam tez ich ekologiczny dzem z czarnych jagod (kocham Lidla, ale u nas ich sklepy sa czyste, wielkie i dobrze zaopatrzone)

https://fr.openfoodfacts.org/images/products/20842994/front_fr.57.200.jpg
    • mayaalex Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 10:53
      Nie wiem, czy w NL ceny sa podobne do BE, ale ja, jesli jestem w DE to zawsze biegne do DM po chemie gospodarcza i podstawowe kosmetyki (szampony bez sls, odzywki bez silikonu, plyny do prania, kapsulki do zmywarki) bo wybor jest duzy a ceny duzo nizsze.
        • snakelilith Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 14:31
          W DM godna polecenia jest przede wszystkim marka własna Alverde. Nie wszystko jest super, ale ja np od lat kupuję kremy i mleczko do makijażu serii różanej. Oprócz tego płyny pod prysznic i balsamy do ciała.
          Niektórzy cenią sobie także markę Balea. W DM kupuję także chemię gospodarczą zwłaszcza markę Denk Mit oraz ekologiczną żywność dmBio typu mąki, kasze, orzechy, ryż, ziołowe herbaty itd. Kupuję tam zwłaszcza tahini i zakwas do chleba (żytni i orkiszowy) w proszku oraz sól morską.
          Dobra jest też marka kosmetyków dla dzieci Babylove. Używam ich balsamów do mycia.
          Produkty innych marek są w DM często tańsze.
        • andace Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 19:50
          W DM kupujemy prawie wszystko do domu, poza papierem toaletowym: płyny i proszki do prania, do naczyń, do zmywarki, płyny dosprzatania i czyszczenia, chusteczki higieniczne, pastę do zębów, szczoteczki do zębów (mają Curaprox) ścierki i ściereczki. Wszystko jest tańsze niż w NL i większy wybór.
          Jak mamy jechać przez DE to sprawdzamy foldery sklepowe i patrzymy co można kupić. W DM mąż założył też karte stałego klienta i są dodatkowe zniżki.
          I tankujemy benzynę w DE.
      • mayaalex Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 22:37
        Juz dziewczyny napisaly ale dopisze jeszcze swoje - szampony i odzywki (alverde i balea, balea kosztuje grosze), wszystko do zmywarki, plyny do prania (marka wlasna dm, sa naprawde ok), wszystkie produkty Frosch bo sa duzo tansze, mydla w plynie do rak (maja super wklady w takich workach z zakretka, dzieci od tego nieustannego mycia i dezynfekowania maja czesto sucha skore na rekach i potrzebuja mydel bez mydla czy innych dla wrazliwcow - sa bardzo dobre). Kupuje tez plyn do mycia podlog drewnianych i wszelkie inne psikadla do sprzatania. I suplementy (w sumie ja to tylko magnez, cynk i wit D ale maja tego duzo). W ogole sa tani ale ich marka wlasna jest supertania a niezla.
        • snakelilith Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 22:57
          mayaalex napisała:

> mydla
          > w plynie do rak (maja super wklady w takich workach z zakretka, dzieci od tego
          > nieustannego mycia i dezynfekowania maja czesto sucha skore na rekach i potrzeb
          > uja mydel bez mydla czy innych dla wrazliwcow - sa bardzo dobre).

O, właśnie. Bardzo polecam mydło w płynie Alverde lawenda-malwa. 500ml kosztuje 1,95 euro, więc jak na mydło nie takie tanie, ale naprawdę delikatne dla rąk.
          Super do mycia całego ciała jest balsam do mycia Baby Love ultra sensitiv. Kremowy, świetnie zmywa też makijaż. 500ml -1,95 euro.
          Jak ktoś lubi te nowe kostki do mycia, albo szamponowe, to całkiem dobra jest też Baby Love Nature 2in1 Feste Dusche & Shampoo. 60g -2,99 euro.
    • princesswhitewolf Re: Ematki z Niemiec - zakupy. 04.05.22, 14:08
      >Mam do Niemiec bliżej niż do centrum mojego miasta i potrzebuję zakupowej odmiany 🤣

oj to rewelacja. Kiedys pojechalam na wakacje do przygranicznego miasteczka we Francji i na zakupy chodzilismy po obu stronach i francuskiej i hiszpanskiej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka