Dodaj do ulubionych

Zdejmowanie aparatu ortodontycznego

08.05.22, 20:46
Mam pytanie do osób po leczeniu ortodontycznym oraz do osób, które mają wiedzę w tym temacie. Reszcie uprzejmie dziękuję za dobre rady i inne ognogi tematyczne. 😏

Higienizacja. Czy PRZED zdejmowaniu aparatu ortodontycznego wykonywaliście HIGIENIZACJĘ? Czy higienizację PRZED zdjęciem lub po zdjęciu aparatu robił wam Ortodonta czy przychodziluście już po?
Będę miała bonding po zdjęciu aparatu, stomatologa kazała mi być po higienizacji i jestem ciekawa jak to wyglądałonu was itp?
Obserwuj wątek
  • extereso Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 20:50
   Córka miała po. Ortodontka jest też stomatologiem więc u niej. Kolejne już u innego stomatologa. Syn chodzi cały czas do swojej pani, która też ma praktykę orto i stom więc ona robi wszystko.
  • saszanasza Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 20:58
   oczywiście, że po, tzn. ja tak planuję. po zdjęciu aparatu zęby mogą mieć różnice w wybarwieniu inależałoby to nieco skorygować doczyszczając zęby.
  • passiflora78 Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 20:59
   W trakcie noszenia aparatu przez syna, była robiona higenizacja co pół roku w gabinecie ortodonty przez panią higienistkę. Miał też tam zrobioną higenizację po zdjęciu aparatu.
   Wydaje mi się, że zrobienie higenizacji ma większy sens po zdjęciu aparatu.
  • smoczy_plomien Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 21:13
   Zdejmowałam aparat 15 lat temu i wtedy nikt nie słyszał o higienizacji, więc naturalnie jej nie robiłam (nie wiem nawet, na czym polega). Teraz chyba jest trend, że wszystkie medyczne niedouki chcą zarabiać jak lekarze i wymyślają tych higienistów, podologów czy innych trychologów.
   • saszanasza Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 21:37
    smoczy_plomien napisała:

    > Zdejmowałam aparat 15 lat temu i wtedy nikt nie słyszał o higienizacji, więc na
    > turalnie jej nie robiłam (nie wiem nawet, na czym polega). Teraz chyba jest tre
    > nd, że wszystkie medyczne niedouki chcą zarabiać jak lekarze i wymyślają tych h
    > igienistów, podologów czy innych trychologów.

    Niestety ale higienizacja jamy ustnej to nie fanaberia i marketingowy twór a fakt. Przynosi wymierne korzyści i poprawia estetykę zębów. Kamien na zębach jest jak najbardziej realny tak samo jak wybarwienia od kawy czy herbaty. Zwykla higiena tego nie usunie zwłaszcza, gdy ma się tendencję do gromadzenia. Można polemizować nad skutkami „nadużywania” tych zabiegów, ale w rozsądnych ilościach naprawdę pomaga utrzymać zęby w zdrowiu,
   • alfa36 Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 09.05.22, 16:31
    O matko, a tak ładnie usunęła mi odcisk podolog🤔
    • saszanasza Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 09.05.22, 17:10
     alfa36 napisała:

     > O matko, a tak ładnie usunęła mi odcisk podolog🤔

     W zasadzie gdyby nie taki podolog, trycholog czy inny, to „zwykli” lekarze zamiast leczyć usuwaliby odciski a jak wiadomo z tym leczeniem i tak różnie bywa.
  • lauren6 Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 21:14
   > po zdjęciu aparatu robił wam Ortodonta

   Ta opcja
  • saszanasza Re: Zdejmowanie aparatu ortodontycznego 08.05.22, 21:40
   A tak swoją drogą, ostatnio umówiona byłam na higienizację i do dentystki. Oczywiście wybrałam higienizację jako pierwszą. Pomyślałam, że jak z takimi wypucowanymi ząbkami przejdę z gabinetu higienistki do dentystki to ta druga będzie zachwycona🙈 I była, moją głupotą, bo powinnam zrobić na odwrót i był problem z leczeniem ponieważ wymagało ono płukania jamy ustnej a po fluoryzacji nie powinnam🙈

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka