Dodaj do ulubionych

Jaka jest wasza dzienna aktywność

10.05.22, 07:15
Z racji ze dni są coraz cieplejsze, dłuższe itp to jak wygląda aktualnie wasza aktywność w ciągu dnia? Więcej się ruszacie niż zimą czy jesienią? więcej chodzicie? ćwiczycie itp? Macie wypracowany stały schemat np zawsze ćwiczycie w ten same dni, o tej samej porze?
Ja staram się wykorzystywać fakt, ze pogoda jest coraz fajniejsza. Do pracy i z pracy chodzę piechotą, gdzie tylko się da jeżdżę rowerem co spowodowało, ze od tygodnia nie wsiadłam do auta. Regularnie tez ćwiczę i to z przyjemnością bo dzień jest dluzszy i jakoś magicznie znajduje czas żeby poćwiczyć wieczorem no i naprawde robię to bez przymusu (zimą zapadała ciemność ok 17 i jakoś mi się nie chciało i musiałam sie strasznie zmuszać).

Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 07:27
      U mnie to nie zależy od pogody i pory roku, tylko od tego, ile mam czasu. Chodzenie to kwestia ubioru; z rowerem już jest inaczej- przeszkadza mi wiatr, deszcz, niska temperatura, więc przy takiej pogodzie nie jeżdżę.
      Teraz akurat mam czas, więc staram się codziennie zrobić te 10-12 tys. kroków, jednym ciągiem (nie liczę dreptania po domu tylko ten konkretny spacer). Ćwiczę codziennie, bez żadnego przymusu, ot, wieloletni nawyk. Zachowuję jakąś równowagę pomiędzy siłą, wytrzymałością, mobilnością, elastycznością i regeneracją.
    • extereso Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 07:33
      U mnie różnica chyba dotyczy tylko roweru: wiosna i latem że dwa trzy razy w tygodniu jadę na rundę ok 15 km i niekiedy dojeżdżam rowerem - że dwa razy w tygodniu (3 km w jedną stronę). Spacery- bez różnicy. Zimą są łyżwy, latem trochę pływania. Inne aktywności nie zależą od pogody. Zimą odpoczywam na kanapie, latem na hamaku 😊
    • mashcaron Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 07:33
      Mam psa potrzebującego dużo ruchu bez względu na pogodę i porę roku, więc niezmiennie, codziennie robię z nim od 3 do 8 km, czasem więcej.
      Prawie codziennie robię 30-60 min na orbitreku.
      Inne aktywności są zależne od natężenia mojego lenistwa :p
    • martishia7 Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 07:37
      Jak się rozchodzi o moją podstawową aktywność ostatnim czasem, czyli bieganie, to z powodu kontuzji, którą nie mam się czasu zająć - i tak nie korzystam wink Ale kiedy korzystam, to stanowczo wolę sobie pobiegać w grudniu niż w maju. Okres między czerwcem a wrześniem jest nie do życia pod tym względem.
    • pyza-wedrowniczka Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 11:52
      U mnie zdecydowanie jest lepiej. Po pierwsze do pracy jeżdżę rowerem zamiast autem, tak samo jak mam coś załatwić po pracy itp. W weekendy więcej czasu spędzamy aktywnie. Na zajęcia sportowe też chodzę więcej, zimą jak jest ciemno nie chce mi się ruszać już, a latem jakoś mój dzień aktywności jest dłuższy,
    • lalkaika Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 12:13
      Zapisałam się na siłownię. I córkę też. Tak to ja pijaną trolica.
      Ale może damy radę. Bieganie nie dla mnie , nie lubię. Jestem ex atletka forme zrobię w miesiąc.. rzeźbę. Tylko masa ciała hmmm.zrzuce wiem tylko uff się zabrać.
    • nevertheless123 Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 16:28
      Zimą więcej czasu spędzam na ćwiczeniach w pomieszczeniach, bo zazwyczaj odstrasza mnie pogoda. Wiem, podobno nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednia odzież, ale i dobrze ubrana nie przepadam za żadnymi zimowymi aktywnościami. Ale że sportu i ruchu jako takiego potrzebuję, to ćwiczę wtedy w domu. W zimie lubię też rozgrzewającą i pobudzającą funkcję sportu.
      Natomiast latem dochodzą spacery, wędrówki, wycieczki, pływanie, może jakiś kajak, stąd też odrobinę redukuję takie typowe ćwiczenia i bardziej ruszam się "przy okazji".
    • kaki11 Re: Jaka jest wasza dzienna aktywność 10.05.22, 20:30
      U mnie jest bardzo różna. Jedyne co mam stałe to codziennie wieczorem staram się (czasem nie zrobię) swój zestaw ćwiczeń na kręgosłup. I raz w tygodniu chodzę na pole dance - w ten sam dzień i godzinę, bo wtedy są zajęcia, o ile oczywiście coś nie wypadnie typu musze zostać z dzieckiem. Pozostałe rzeczy są różne i zależą od pogody, czasu i planów.
      O ile nie pada ze 2-4 razy w tygodniu idę na spacer z psem to tak 1-3h spaceru (stopień aktywności takiego spaceru zależy też od tego czy zabieram córkę). Czasem popołudniu albo w weekend rowery.
      Weekendowo lubimy sobie zorganizować jakąś aktywność typu góry, narty albo wspinaczka skałkowa, ale tu dużo zależy od możliwości (choćby wolny u męża weekend, opieka nad dzieckiem, pogoda, kasa). Raczej nie zdarza się miesiąc bez takiej aktywności, ale czy jest raz czy trzy to już inna sprawa.
      W efekcie są tygodnie gdzie cała ta aktywność ograniczy się do 2h spaceru a są takie gdzie był i pole dance i 6h na rowerach i cały dzień w górach. Na szczęście wagę w jakiejś normie utrzymuję, kondycyjnie też daję radę więc nie muszę się bardziej pilnować.
      Zimą faktycznie jest mniej tej popołudniowej aktywności bo zniechęca mnie ciemność- po pracy i obiedzie już nie ma opcji na 2h łażenia w dziennym świetle, czasem na godzinę nie wystarczy. I plucha (jak spadnie śnieg, to mogę cały dzień na polu siedzieć, ale jak jest buro to mi się z domu nie chce ruszać.).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka