Dodaj do ulubionych

DPS dla toksycznej babci- Kogo zmuszą do płacenia?

13.05.22, 14:00
Sytuacja koleżanki wink Toksyczna seniorka , najniższa emerytura, chętnych do opieki brak, pozostaje dps., na który seniorka się zgadza lub opiekunka w domu. Kogo można pozwać o sfinansowanie dpsu lub opiekunki:
1. Córka niepracująca, schorowana, pracuje mąż, czyli zięć seniorki. Czy z zarobków pracującego zięcia można ściągnąć opłatę za dps teściowej? Córka z zięciem mają dodatkowe mieszkanie, kupione na kredyt, jako wsparcie na przyszłość (córce seniorki nie będzie się należała emerytura). Mieszkanie wynajmują i z całej kwoty wynajmu spłacają i nadpłacają kredyt ile się da ( płacą po 1,5 raty miesięcznie) Czy sąd może zadecydować, że mają sprzedać to mieszkanie lub nie nadpłacać kredytu i płacić tylko wymaganą ratę aby z reszty kwoty za wynajem wspomóc finansowo matkę kobiety?
2. Wnuczka 35 lat. Zamężna, dzieciata. Oboje z mężem pracują. Malutkie mieszkanie na kredyt, chcą sprzedać, wziąć większy kredyt i kupić większe mieszkanie. Czy sąd może zablokować te plany kupna większego mieszkania i nakaże wnuczce zostać w tym małym i finansować dps babci.
3. Wnuczka 25 lat, panna. Pracuje, mieszka z rodzicami. Odkłada każdy grosz na zakup pierwszego mieszkania. Czy sąd może zdecydować. Sorry , odkładanie na własne mieszkanie musi poczekać, teraz masz sfinansować babci opiekę? Czy jeśli wnuczka "się postawi" i kupi swoje pierwsze mieszkanie na kredyt to będzie zwolniona z finansowania babci, bo będzie miała kredyt do spłaty?
Obserwuj wątek