Dodaj do ulubionych

Gdzie spotkać takich ludzi?

13.05.22, 18:53
Ostatnio mam nie najlepszy okres w życiu. Nic mi nie wychodzi, praca, związek to dno. Właśnie wychodzę z toksycznego związku. Nie łatwo się pozbierać. No i... czytam po raz kolejny, że samobójstwo w moim mieście. To już 4 w tym miesiącu. Facet rzucił się pod pociąg. Byli też tacy co skakali z bloku. Nasunął się mi pomysł, że przecież nie tylko ja mam problemy, jest wielu takich ludzi i właśnie... gdzie ich znaleźć, nim się odważą na taki krok? Siedzę w domu, dołuję się a gdzieś był facet który też miał takie myśli, też mu było źle. Gdyby dane nam było się akurat spotkać, może byśmy sobie pogadali, wzajemnie wsparli i może oboje znaleźlibyśmy sens życia. Szukam takich osób, które mają dość wszystkiego, którzy być może i mnie by też zrozumieli. Razem zawsze łatwiej. Ale chyba tacy ludzie, zdesperowani to raczej nie piszą w internecie, nie afiszują się tym. Ale może macie jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • saszanasza Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 18:59
      Myślę, że zamiast szukać ludzi „zdolowanych” spróbuj otaczać się ludzmi pozytywnymi. To lepiej działa na psychikę. Każdy może cię wesprzeć, jeśli potrafi. Potrzebujesz raczej ludzi którzy bedą potrafić „wyciagnąć cię z doła” niż takich, którzy juz w tym dole się znajdują. Mozesz oczywiście poszukać grup wsparcia, ale najlepiej takich pod kontrolą jakiegoś psychoterapeuty. Glowa do góry, bedzie dobrze.
      • engine8 Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 19:53
        Ludzi chetni i zdolni do wspolzycia nie maja problemow znalezc sobie innych poodobnych.
        A dolka wyciagna cie jedynie Ci ktory ni ebeda sie bali ze jak ci podadz reka to ty ich wciaganiesz..
        Najpierw nalezy poprawic siebie bo tylko to mozmy zrobic.
    • eriu Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 19:15
      Chcesz szukać sensu życia z osobą, która jest tak nieszczęśliwa, że jedyne rozwiązanie widzi w samobójstwie? Weź to przeczytaj i zobacz jak to brzmi.

Ty potrzebujesz nadziei i pozytywów a nie rozmowy z osobą, która tej nadziei nie widzi. Możesz skorzystać z grupowej terapii, bo tam będzie terapeuta i on będzie to trzymał pod kontrolą. Ale uważam, że nie powinnaś szukać takich kontaktów do zdołowanych osób bez żadnej nadziei jeśli jesteś w sytuacji, kiedy sama masz niełatwy okres w życiu i wychodzisz z toksycznego związku. Bo chodzi o to, żebyś nie została ściągnięta w dół.

Powinnaś szukać wsparcia dla siebie. Ludzi Tobie przyjaznych. Ale na pewno nie pozbawionych nadziei.
      • kamkaklamka Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 19:29
        Większość ludzi ma jakieś problemy a duża część ma poważne problemy, chodzi tylko o to jak sobie z tym radzą. Jedni lepiej inni gorzej. Sama mam najgorszy okres w życiu, ciągnie się już kilka lat. Wiem też co jest największym moim problemem ale obiecałam sobie że ostatnie co zrobię to będę brała tabletki na toksycznych, złych ludzi, potrzebuje zmiany i ona kiedyś nastąpi. Przeczekaj zły czas.
    • mia_mia Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 19:31
      Zwariowałaś? Raczej byście się razem pod pociąg rzucili. Ostatnio na profilu pewnej celebrytki, jakos stąd mnie chyba pokierowało, czytałam życzenia dla przyjaciela, taka osoba by ci się przydała, pozytywnie zakręcona, chociaż tacy ludzie to też często ludzie zagadki, ale na początek bezpieczniej niż ktoś z jawną depresją.
    • engine8 Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 19:50
      Jakby tak czytac opinie z tego forum to by wygladalo ze to kobiety wychodza z toksycznych zwiazkow i to nie one sa toksyczne.
      A z drugiej strony mezczyzni popelniaja samobojstawa - i to z powodu ich toksycznosci?
      • bistian Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 14.05.22, 06:29
        engine8 napisał(a):

> Jakby tak czytac opinie z tego forum to by wygladalo ze to kobiety wychodza z t
        > oksycznych zwiazkow i to nie one sa toksyczne.
        > A z drugiej strony mezczyzni popelniaja samobojstawa - i to z powodu ich toksyc
        > znosci?

Czego nie rozumiesz? Kobiety wychodzą ze związków, gdzie zawsze to mężczyzna jest toksyczny. A mężczyźni popełniają samobójstwa, ponieważ nie są w stanie znieść swojej toksyczności.
    • manala Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 13.05.22, 22:59
      Kiedyś na onecie był czat "samobójstwo"...ale teraz chyba już w ogóle czatów nie ma...
      W każdym razie saszanasza dobrze Ci napisała...Nie idź w tym kierunku. Depresyjny człowiek, szczególnie taki z myślami samobójczymi, to nie jest dobry materiał na 'wspieracza'...Władujesz się w kolejny zły związek (w najlepszym wypadku).
    • feel_good_inc Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 14.05.22, 06:57
      Po pierwsze, jak już emadki pisały, pomysł bardzo zły, bo dwójka z depresją to nie jest przepis na sukces, tylko na samobójstwo rozszerzone.
      Po drugie, tacy mężczyźni się nie afiszują. Mężczyźni - w przeciwieństwie do kobiet - nikogo nie obchodzą. A tacy, którzy okażą słabość, dodatkowo są wyszydzani. I to szczególnie przez kobiety, bo od innych mężczyzn mogą jeszcze liczyć na zaproszenie do wspólnego opróżniania pojemników z alkoholem. Nie licz więc na to, że jakiś się przed tobą otworzy.
      • cegehana Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 14.05.22, 14:18
        Nie do końca się zgadzam. Wrażliwy smutny miś to dobry patent na podryw, czasem celowo wykorzystany przez mężczyzn. Kobiety z silnym instynktem opiekuńczym się dobrze odnajdują w takich relacjach i tacy mężczyzni obchodzą ich o wiele bardziej niż ci zaradni i przebojowi. Wyśmiewanie, wyszydzanie to raczej że strony mężczyzn - takie "wspierające" komentarze można poczytać czasem przy okazji jak jakiś sportowiec się poplacze po przegranej, klasyka jest surowy ojciec który wrzeszczy na syna a mamusia pociesza. Myślę, ze autorka jak najbardziej moze liczyć na to, że przygnieciony życiem facet się przed nią otworzy, choć skutki tego niekoniecznie będą dobre dla obojga.
        • konsta-is-me Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 14.05.22, 20:21
          Dokładnie, mnóstwo facetów używa tego jako łowika na podryw, bo kobiety generalnie mają więcej empatii a już szczególnie skłonności opiekuńczych.
          I często, gęsto faceci udają biednych misiów albo robią z siebie rzekoma ofiarę (bo to zła kobieta była) żerując na damskiej naiwności.
      • bene_gesserit Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 14.05.22, 21:59
        'Fajni - pozytywni' po pierwsze często nie mają ochoty na towarzystwo ponuraków, którzy w dodatku nie umieją wziąć się w garść. Po drugie - czasem mimo najlepszych chęci nie rozumieją i nie umieją pomóc. Po trzecie - sama tego doświadczyłam - czasem nie umieją trzymać języka za zębami. Po czwarte, jeśli jesteś na dnie rozpaczy, towarzystwo ludzi całych w skowronkach może pogłębiać samotność i uczucie nieadekwatności czy tam coś w tym stylu.

Tak w ogóle, używanie słowa 'pozytywni' w przeciwieństwie do depresyjnych tworzy wrażenie, że depresyjni są 'negatywni'. Bardzo podnoszące na duchu.
      • kochanka_proboszcza Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 15.05.22, 18:18
        Kierując się twoją logiką , na jaki chj ci fajni pozytywni ludzie mieliby otaczać się przygnębioną autorką wątku?

„ak to mówią: "prowadził slepy kulawego". Otaczaj się fajnymi, pozytywnymi ludźmi. Ludzie nieszczęśliwi beda sie tylko wzajemnie nakręcać.„
    • bene_gesserit Re: Gdzie spotkać takich ludzi? 14.05.22, 21:55
      To nie jest dobry pomysł, żeby szukać towarzystwa ludzi z 'myślami S'. Co, jeśli ktoś, z kim się spotykasz i kto cię rozumie, bo dzielicie tę samą niedole, nagle skończy ze sobą?

Samobójstwa bywają zaraźliwe.
      .
      Poszukaj towarzystwa ludzi, którzy byli tam, gdzie ty, ale już nie są, bo udało się im z tego wygrzebać. Będziecie się rozumieć, oni mogą cię inspirować, a im być może pomoc tobie da poczucie sensu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka