Dodaj do ulubionych

Farmaceutki- import równoległy?

15.05.22, 13:23
Dermatolog przepisał płyn na skórę aknemycin plus. Kupuję na dozie i jest możliwość kupienia tego leku (taniej)- import równoległy. Czy to jest różnica, który lek kupię - "normalnie" czy import równoległy?
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: Farmaceutki- import równoległy? 15.05.22, 13:29
      W latach 90 tych kupowałam w Niemczech bardzo często pigułkę antykoncepcyjną z importu równoległego. Opakowanie miało tylko opisy w obcym języku (bardzo często francuskie) i różniło się ceną na moją korzyść, poza tym chodziło o ten sam produkt, tej samej firmy.
    • karma18 Re: Farmaceutki- import równoległy? 16.05.22, 16:54
      Nie przepłacaj za to samo !!! Ja kupuje cały czas z produkty importu równoległego, bo jest taniej, a przecież to jest ten sam lek tylko sprowadzany z innego kraju - Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Aby lek mógł być sprowadzony do Polski w ramach importu równoległego, musi spełniać szereg wymogów. Przede wszystkim musi mieć tę samą substancję czynną, tę samą moc (dawkę) oraz drogę podania i postać. Jedyną widoczną różnicą pomiędzy lekami z importu równoległego a polskimi oryginałami jest opakowanie. Nie słuchaj informacji, że to coś gorszego - gdyby tak było żaden Urząd w Polsce nie dopuściłby takiego produktu do obrotu. Zawsze pytam o produktu z importu równoległego i mimo zdziwienia farmaceutów w aptece zawsze uda mi się sporo zaoszczędzić. Decyzja należy do Ciebie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka