Dodaj do ulubionych

Ordy i skrobanki

18.05.22, 15:49
Niby to zgodne z prawem (tak? Mają prawo te swiry występować o.takie dane? ), ale wiecie co- chce się rzygać. To są zwyczajnie zboczency, a ich życie kręci sie wokół seksu, ciąż, etc..
Po.prostu chora akcja sad

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28459355,ordo-iuris-lustruje-szpitale-ws-aborcji-ukrainek-ekspert.html#s=BoxMMtImg1
Obserwuj wątek
    • paskudek1 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 16:21
      Dla mnie kompletnie chorym jest to, że szpital, wg opinii prawnika, w ogóle ma obowiązek udzielać odpowiedzi nawet na pytanie czy wykonuje aborcje. A już zwłaszcza odpowiedzi tym pojebom. Powinni mieć prawo wysłać ich tam gdzie ten okręt wojenny
      • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 16:35
        Placówka medyczna ma obowiązek odpowiedzieć każdemu obywatelowi na pytanie, czy wykonuje zabiegi refundowane określonego rodzaju. Czy to pytanie o aborcję czy o wszczepienie endoprotezy. Nie "wg opinii prawnika" tylko na podstawie ustawy o dostępie fo informacji publicznej. Ja rozumiem i podzielam oburzenie na OI, ale nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Akurat dostęp obywatela do informacji publicznej to jest jedna z zalet współczesnych demokracji.
        • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 16:43
          daniela34 napisała:

> Placówka medyczna ma obowiązek odpowiedzieć każdemu obywatelowi na pytanie, czy
          > wykonuje zabiegi refundowane określonego rodzaju.

Yyyy. Obywatelstwo to jednak co innego niż endoproteza.

„ wnioski o udzielenie informacji publicznej, m.in. na temat obywatelstwa kobiet, które przerwały ciążę w danej placówce.”
          • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:14
            Nie. Gdyby się wszyscy trzymali tego, co to jest informacja publiczna to szpital odpowiedziałby: tak wykonujemy.
            Na pytanie "ile"- domagałby się wskazania interesu jaki przemawia za udzieleniem odpowiedzi a na pytanie komu w ogóle by nie odpowiedział. Z odpowiedzi "tak wykonujemy" raczej koszmaru by nie było.
              • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:25
                Dążenie jest chore, a atmosfera w kraju taka, że czesc placówek uprzejmie odpowie na wszystkie pytania. Szkoda, że jak w innych sprawach się chce uzyskać informację publiczną, to podmioty zobowiązane są zadziwiająco skuteczne w unikaniu odpowiedzi.
            • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:28
              daniela34 napisała:

>Z odpowiedzi "tak w
              > ykonujemy" raczej koszmaru by nie było.

e, mogłyby być pikiety, zamachy i takie tam.
              W Stanach aborcja jest (póki co) legalna od dekad, a gdybyś nie wiedziała o danym budynku że to klinika aborcyjna to w życiu byś się nie domyśliła. Niby zwykły budynek, jak powiedzmy dentysta lub bank, ale nazwa nic nie mówiąca, wejście gdzieś od strony śmietników… no to jeśli tu tak się kryją to już sobie wyobrażam, co by było w Polsce gdyby banda zjeba kwaśniewskiego zechciała podpuścić tłuszczę na konkretny szpital. Wystarczyłby skan info od szpitala wrzucony w socjalne, z odpowiednim komcie, że tu dorzynają ocalone dzieci z wojny czy coś w ten deseń.
              • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:30
                Ale jednorazowo, ta lista placówek i tak jest jawna, więc sama odpowiedź "tak wykonujemy" niczego nie zmienj. Pikiety mogą zrobić jak zadzwonią do NFZ

www.google.com/amp/s/serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1482235,legalna-aborcja-infolinia-nfz-klauzula-sumienia-lekarze.html.amp
          • bi_scotti Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 16:55
            35wcieniu napisał(a):

> Pytanie brzmiało czy wykonał w danym okresie.
            >

Tam niby byly 4 pytania, szczegolnie interesting is #3:
            Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 jest pozytywna, to ile z takich zabiegów było przeprowadzonych na obywatelkach Rzeczpospolitej, a ile na obywatelkach innych państw? Proszę podać z podziałem na miesiące.

Co ta dziwaczna organizacja zamierza zrobic z pozyskanymi info/details? No bo, ze ma prawo je pozyskac, that's fine ale jaki ma byc z tej wiedzy ciag dalszy? Starch sie bac, eh suspicious Peace.
            • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:19
              Nie ma póki co. Póki co ma prawo pozyskać info, czy w danym okresie wykonał. Ile-dopieto jak wykaże interes społeczny. A na pytanie o obywatelstwo już w ogóle nie powinni dostać odpowiedzi.
              • triss_merigold6 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:42
                Z argumentem dot. wykazywania interesu publicznego to bym uważała.
                Trudno uzasadnić, że odpowiedź na pytanie ile? stanowi w tym wypadku informację przetworzoną, do której pozyskania i opracowania organ musi zaangażowac ponadnormatywne siły etc.
                Według mnie - jak nie trawię Ordo Curvis - to informacja prosta, do wyciągnięcia z rejestru przez placówkę w ciągu 10 minut max.
        • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:22
          jednoraz0w0 napisał(a):

> poza tym pytanie „czy wykonuje” to coś zupełnie innego od pytania „czy wykonał”

Ale zwróć uwagę, że ja się odnoszę do wypowiedzi paskudka, który oburza się, że szpital musi odpowiadać na pytanie "czy wykonuje."

Natomiast tak, szpital ma również obowiązek udzielić informacji czy w okresie od...do ... wykonał zabiegi X czy Y refundowane przez NFZ. Także, na jakiej podstawie.
          Odpowiedź na to brzmi tak lub nie. Koniec.
          • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:31
            daniela34 napisała:

> Natomiast tak, szpital ma również obowiązek udzielić informacji czy w okresie o
            > d...do ... wykonał zabiegi X czy Y refundowane przez NFZ. Także, na jakiej pods
            > tawie.
            > Odpowiedź na to brzmi tak lub nie. Koniec.

Ma obowiązek udzielenia takiego info komukolwiek kto sobie zażyczy? Serio? Przecież to spore pole do nadużyć (na przykład dla firm ubezpieczeniowych). Bo przecież bywają zabiegi które są rzadkie. Weźmy takiego putina, nad którego stanem zdrowia cała planeta się zastanawia. I teraz powiedzmy, e on idzie do danej kliniki na czwartek i piątek, a potem ktoś żąda od tej kliniki pytania, czy w czwartek i piątek klinika wykonywała takie, takie lub takie zabiegi.
            • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:37
              Tak. Każdemu obywatelowi ma obowiązek udzielić odpowiedzi na pytanie, czy w okresie od do wykonano określone zabiegi.

Tak, czasem z udzielenia w ten sposób odpowiedzi można uzyskać dodatkowe informacje. Nie jest to polski wymysł, polecam lekturę skandynawskich kryminałów Lisy Marklund- tam ładnie wychodzi jak dziennikarka w oparciu o prawo dostępu do informacji publicznych prowadzi dziennikarskie śledztwo. I zdaje się, że nie jest to tylko wymysł pisarki, bo o ile pamiętam w ten sposób wysypało się płacenie służbową karta za prywatne zakupy przez któregoś skandynawskiego polityka.
              • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:13
                właśnie dziennikarskie śledztwo przyszło mi pierwsze do głowy (właściwie drugie, zaraz po ubezpieczycielami na życie), Marklund nie czytałam więc jeśli nie wymyśliłam to musiałam się z tym już gdzieś spotkać tylko nie pamiętam gdzie.
            • triss_merigold6 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:45
              Dla których firm ubezpieczeniowych? W Polsce firmy ubezpieczeniowe nie mają wpływu na procedury realizowane w publicznych placówkach, a pacjent chcąc otrzymać kasę z ubezpieczenia prywatnego, dodatkowego, sam dostarcza całą dokumentację.
              • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:58
                Tak, argument o firmach ubezpieczeniowych jest dla mnie dość nieczytelny. No bo załóżmy, że towarzystwo zapyta o to, czy w szpitalu świętej Peturbacji wykonywano w danym okresie zabiegi wszczepiania endoprotez. No i dostanie odpowiedź, że a i owszem. No i?
              • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:15
                Nie mam na myśli firm, które płacą za zabiegi, tylko firm w których się kupuje ubezpieczenia na życie. No to jakby inną stawkę zaproponują gościowi, który jest całkiem zdrowy, a inną gościowi, który prawdopodobnie ma raka.
                  • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:24
                    Nie jest to jakąś tajemnicą, że te firmy mają swoich detektywów. Przecież to, że szpital nie podaje żadnych informacji na temat pacjentów nieupoważnionym osobom wynika też między innymi z tego, że przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej mógłby zadzwonić do szpitala i zapłakanym głosem zapytać, jakie szanse ma wujek i do tego dostosować ofertę. W Stanach jeśli pracujesz w szpitalu i wyląduje w nim twój znajomy jako pacjent i ty mu np. na fejsie napiszesz, że życzysz powrotu do zdrowia, to masz wylot z roboty. Pracodawcy czy potencjalni pracodawcy też mogą węszyć, na przykład kiedy mają zamiar kogoś zatrudnić, awansować lub zwolnić.
                • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:23
                  Ale jak z zapytania "czy w państwa placówce wykonywano zabieg TURBt (dajmy na no) I ile tych zabiegów wykonano w okresie od do" i z odpowiedzi: 234 firmie wyjdzie, że to Kowalskiej usunięto guza, jakiego i że ma mieć wyższa stawkę (abstrahując od tego, że Kowalska powinna podać, na jakie schorzenia cierpi/cierpiała).
                  • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:30
                    jeśli zapytają o konkretne zabiegi w konkretnym przedziale czasu, typu 15-16 maja, to ich nie wyjdzie 234. Jeśli zapytają o to w kilku klinikach to im może coś wyjść. Trochę jak w Wordle.
                    Firmy ubezpieczeniowe mają i używają swoich detektywów, więc najwyraźniej nie wszystkie Kowalskie wyznają wszystko jak na spowiedzi.
                      • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:41
                        Jak im wyjdzie 2 to już będą wiedzieli, że nie 0, więc mogą się zastanawiać, czy drążyć dalej. Nie jestem detektywem ani firmą ubezpieczeniową, ale tacy ludzie na takich stanowiskach są i węszą insurance fraud, podobnie, jak węszy się stan zdrowia politycznych przeciwników lub konkurencję itd. Dlatego bardzo mnie dziwi konieczność odpowiedzi na takie pytanie, bo jeśli w grę wchodzi jakiś specyficzny, niecodzienny rodzaj zabiegu, to dla kogoś zainteresowanego to jest użyteczna informacja. No wyobraź sobie, że Kowalska, osoba niespecjalnie binarna startuje w wyborach, w dniu tym i tym idzie do szpitala na zabieg a konkurencja wysyła oficjalne zapytanie, czy w tym a tym czasie orzyszywaliscie państwo komuś fiuta”. Dowodu, ze to Kowalskiej przyszyli, nie ma, ale już do newsow plotkarskich może iść, ze niebinarna Kowalska poszła do takiej i takiej kliniki, a wiadomo, ze w tym czasie przyszyto tam trzy pindole. a jeśli się to poskłada z paroma innymi wizytami Kowalskiej w innych terminach to im to wyjdzie,
                        • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:53
                          Nie mam pojęcia, czy istnieje procedura NFZ opisana jako "przyszycie penisa" czy "przyszycie amputowanej części ciala," niecj się lekarki wypowiedzą, ale jeżeli dziennikarz na podstawie informacji "w tym dniu wykonano taką procedurę" i"w tym dniu Kowalska była w szpitalu" napisze artykuł, ze Kowalskiej przyszyto penisa, to redakcja zapłaci grube setki tysięcy. Oczywiście można się bawić, niemniej jest to grube ryzyko. Natomiast nadal nie jest dla mnie uchwytna tą kwesta firmy ubezpieczeniowej. Ja wiem, że one zatrudniają detektywów, ale tak: jest Kowalska, Kowalska idzie po polisę na życie. Detektyw ustala, że Kowalska leżała w szpitalu na oddziale urologii w dniach 15 i 16 maja. Detektyw ustala, że podobno robiono jej zabieg X. Firma pyta szpital, czy w dniach 15 i 16 maja wykonywano w szpitalu zabieg X i ile. Szpital odpowiada- 1. Firma daje Kowalskiej wyższą składkę, Kowalska pyta: dlaczego. Firma odpowiada: bo nasz detektyw ustalił, że miała pani zabieg X. Kowalska pyta: jakie dowody. Firna: była pani w szpitalu 15 i 16 maja i wówczas wykonano 1 zabieg X. A Kowalska: ok, a jaki macie dowód, że u mnie? Firma: yyyyy?
                          Pomijam tu kwestie, że Kowalska jeżeli faktycznie miała zabieg X to powinna to ujawnić i jak wyjdzie post factum, że kłamała to fima odmówi wypłaty, ale na etapie tej skladki: jaki Firma ma dowód, że ten zabieg to u Kowalskiej?
                        • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:58
                          Poza tym może być na odwrót, czyli ktoś mówi, ze był,chory na to i na to, ale na tamto nie, a ten pobyt w szpitalu to był na coś jeszcze innego. No to jeśli inwestygator zażąda info, czy w danej placówce w danym dniu odbył się zabieg na to, co klient deklaruje, i się okaże ze nie było, to wiadomo, ze ściemnia.
                          • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 19:04
                            Momencik ale jak ktoś podaje, że miał zabieg formie ubezpieczeniowej, to nie dostarcza dokumentów że szpitala tylko firma zamiast o nie poprosić woli zatrudnić "inwestygatora"? No jak ktoś woli w ten sposób, to oczywiście, kto bogatemu zabroni, ale nie rozumiem idei.
                              • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 19:20
                                No ja nie wiem, jak to działa w USA ale w Polsce jak Kowalska deklaruje "miałam zabieg X" to ubezpieczyciel mówi: "Pani Kowalska proszę o dokumentację medyczną" a nie wysyła inwestygatora, żeby zadał w trybie dostępu do informacji publicznej pytanie, czy w tym szpitalu w danym okresie był robiony zabieg X. Łapanie się prawą ręką za lewe ucho przez głowę jest zwykle nieekonomiczne czasowo i finansowo.
                                • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 19.05.22, 04:31
                                  jej, no nie wiem, co ci mam powiedzieć. Tacy inwestygatorzy są, widocznie się firmom kalkuluje ich zatrudniać. Może w Polsce są niepotrzebni gdyż wszyscy tam są kryształowo uczciwi. Albo na odwrót, firmy zakładają tam domyślnie, że wszyscy kłamią i wszystkim na wszelki wypadek odmawiają wypłaty ubezpieczeń bo to tańsze niż inwestygacja.
                            • jednoraz0w0 Re: Ordy i skrobanki 19.05.22, 04:37
                              ale dlaczego mnie o to pytasz, przecież mówię, ze ja w tym nie robię, ale taki zawód istnieje: www.yahoo.com/now/life-insurance-claim-investigations-explained-133000659.html
                              • daniela34 Re: Ordy i skrobanki 19.05.22, 09:23
                                Jednorazowo, ja wiem, że istnieje taki zawód, tak jak i istnieją oszustwa ubezpieczeniowe, ale ustawa o dostępie do informacji publicznej (a o tym jest ten watek) w niczym im nie pomoże w wykryciu tego oszustwa i to ci się staramy pokazać.
                          • 35wcieniu Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 19:14
                            Co ty z tymi firmami ubezpieczeniowymi. Przystępując do ubezpieczenia wypełniasz ankietę. Jak zataisz informacje to nie dostaniesz odszkodowania, bo żeby je dostać dostarczasz dokumenty z przebiegiem choroby. A jak się przyznasz do nieistniejącej choroby to również masz problem bo też musisz dostarczyć dokumenty potwierdzające.
    • sandy_cheeks Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 16:54
      Ruskie im znowu sypnęli kasę, żeby mącili w tym biednym kraju. Podobnie w USA, te próby zaostrzenia prawa do aborcji nie są przypadkowe 😕
      Masakra, jak to łatwo jest skorumpować wydałoby się szlachetne organizacje…
      • bi_scotti Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 16:58
        sandy_cheeks napisała:

> Masakra, jak to łatwo jest skorumpować wydałoby się szlachetne organizacje…

The fight never ends! Sorry za patos ale taka prawda: walka o prawa kobiet nie konczy sie nigdy i nigdzie - zawsze i wszedzie pojawia sie jakies typki, ktore beda chcialy nami rzadzic ... just because sad Ta organizacja czy inna, doesn't matter - ten typ "typkow" zawsze sie gdzies odnajdzie i zjednoczy w poczuciu, ze musza "tym babom pokazac kto tu rzadzi" suspicious Life.
        • engine8 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 18:18
          Kobiety maja wszelkie prawa jakie istnieja. Jakie prawa maja mezczyznie ktorych nie maja kobiety?

Wiec nie wiem o co ta cala awantura? Zwlaszcza walka o "rowne " prawa??.
          - absolutnie nikt im nie zabrani sikania z podniesiona deska klozetowa ani do pisuaru. smile
          A moze kobiety chca miec prawa ponad te jakie maja mezczyzni?
            • engine8 Re: Ordy i skrobanki 19.05.22, 00:22
              Prawa kobiet – uprawnienia i wolności kobiet oraz dziewcząt w danym społeczeństwie.

W niektórych regionach prawa kobiet są zinstytucjonalizowane i wspierane przez prawo, miejscowe zwyczaje i zachowania, podczas gdy w innych są ignorowane i łamane.

Prawa kobiet różnią się od ogólnie rozumianej kwestii praw człowieka wskazaniem uwarunkowanego historią i tradycją słabszego egzekwowania praw kobiet i dziewcząt niż praw mężczyzn i chłopców[1].

Kwestie najczęściej wiązane z prawami kobiet zawierają m.in. prawo do: integralności i autonomii cielesnej, do czynnego i biernego prawa wyborczego, do sprawowania funkcji publicznych, do pracy, do sprawiedliwej i równej z mężczyznami płacy, do edukacji, do służby wojskowej, do zawierania umów, do wolności w dziedzinie rodzinnej, rodzicielskiej i religijnej[2].

Ok,, Ktorych to praw brakuje kobietom w Polsce?
    • gdanskamarylka Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:05
      A może by tak się zajęli własnymi sprawami? Na przykład pogadali z Bosakową albo Smrodkiem, a może posprawdzali kto tam jeszcze z kim gzi się po kątach?

Cała reszta tego, co chcę napisać jest niecenzuralna, ale możecie sobie to bez trudu wyobrazić.
    • lilia.z.doliny Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 17:22
      Perwersyjnie ciągnie mnie w stronę tej mrocznej tajemnicy. DLACZEGO dorosli faceci (kobiety też, ale mężczyźni tu bardziej mnie interesuja) włażą tak intensywnie w obce pochwy. Hurtowo, nie rekreacyjnie. Co za tym stoi? Srogie wychowanie? Normy rodzinne, które nie zakładały wypowiadania brudnych słów i teraz jest okazja? Przecież to wszystko.oscyluje wokół soraw seksualnych. No.ludzie, zdrowy chłop będzie myślał o tym, z kim chce to zrobić i jak, a nie analizował resztę świata i wydawał rozporządzenia. Oni wszyscy są do.leczenia sad
      • lauren6 Re: Ordy i skrobanki 18.05.22, 19:22
        Jakby nie miały urodzić to by po gwałcie dostały kulkę w potylicę. Proste i logiczne. A tu ruska agentura za słabo się stara i jeszcze nie udało im się wymusić zakazu aborcji z powodu gwałtu w Polsce.
    • vivi86 Re: Ordy i skrobanki 19.05.22, 09:31
      Szkoda, że prof. Dębski swego czasu nie wykazał się wielką odwagą i nie podał publicznie nazwisk obrońców życia z aborcją na koncie bo to wyjątkowa sytuacja była (karalne, wiem...) Bo ponoć byli tacy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka