Dodaj do ulubionych

Mejl ze skarbówki

20.05.22, 11:48
Obudził mnie rano telefon ze skarbówki:
Pani poinformowała, że wpłynął do CEIDG wniosek o zmianę opodatkowania i zapytała groźnym tonem
- czy to pani składała wniosek?
- tak, ja
- a dlaczego?
Tu mnie z lekka zatkało... bo mogę? ale wyjaśniłam grzecznie, że kalkulowałam koszty, mam takie prawo i złożyłam
- Ok, to pani mi napisze oświadczenie.
- Dobrze, napiszę
- To ja pani wyślę mejla, a pani mi odpisze (tu potwierdza adres mejla)
- Tak, zgadza się
- To super, to ja czekam, to na razie
Właśnie przyszedł mejl, treść jest następująca:

☺️

Tak, to cała treść. Mam ochotę odpisać jej w tym samym tonie, jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • zosia_1 Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 12:01
      Ja bym zapytała jakie oświadczenie mam pisać .przecież wniosek o zmianę opodatkowania wpłynął do ceidg i został formalnie podpisany. To czego ma dotyczyć oświadczenie?
        • 35wcieniu Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 12:46
          Nie przyśle, ona nie wysyła reakcji, tylko wysłała Ci praktycznie pustego maila, żebyś miała adres.
          Czy to jest profesjonalne? Pewnie nie. Ale z moich doświadczeń wynika że masa osób z rozmaitych instytucji publicznych tak robi. Zamiast pisac że prosi o przesłanie tego i tamtego na ten i ten adres, to dzwoni, mówi o co chodzi a później śle pustego maila bo i tak chodzi w nim tylko o to żebyś wiedziała na jaki adres wysłać. Zdarza mi się to regularnie.
          • mikams75 Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 14:43
            W zyciu sie nie spotkalam z czyms takim, zazwyczaj ludzie maja jedno gotowe zdanie w takich sytuacjach typu w nawiazaniu do rozmowy telefonicznej przesylam maila z moimi danymi kontaktowymi, pozdrawiam.
      • asia.sthm Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 14:21
        35wcieniu napisał(a):

> Przecież chodziło tylko o to żebyś miała jej maila, już nieraz się z tym spotka
        > łam że wysyłają nawet bez treści, jesli uprzedzili telefonicznie że wyślą.

To nie jest powazny sposob zalatwiania urzedniczych spraw a jakas wariacka maniera.
        Kazdy urzednik po rozmowie telefonicznej zaczyna od odwolania sie do owej rozmowy z dnia tego i tego, oraz krotkiedo opisu ustalenia, konczac uprzejmie najlepiej podziekowaniem niejako na wyrost.

To co tu urzedniczka odwala to jest skandal big_grin
    • katriel Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 12:44
      Ale twój problem jest taki, że masz pisać bezsensowne oświadczenie, czy taki, że treść maila niewystarczająco urzędowa?
      Bo jeśli to pierwsze, to trzeba się było pieklić wcześniej. W rozmowie telefonicznej potwierdziłaś, że oświadczenie napiszesz.
      A jeśli to drugie, to przesadzasz. Pani uważa (być może słusznie, być może nie) że jest fachowcem, a nie biurowym pierdzistołkiem, i że płacą jej za znajomość przepisów skarbowych i umiejętność ich stosowania w praktyce, a nie za pisanie nadętych pism. Ustaliła z tobą telefonicznie, co masz zrobić, i wysłała ci maila, żeby ci ułatwić (nie musisz notować adresu mailowego dyktowanego przez telefon, tylko kliknąć odpowiedz). Chciała zaoszczędzić czas sobie i tobie. A ty, zamiast korzystać, rozkminiasz na forum.
        • droch Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:15
          (...)tylko zwykły pusty mail żeby wiedziała na jaki adres pisać.

Autorka prawdopodobnie nie ma daru jasnowidzenia, żeby trafnie domyślić się, co miała na myśli autorka maila.
      • maslova Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:06
        > Pani uważa (być może słusznie, być może nie) że jest fachowcem, a nie biurowym pierdzistołkiem, i że płacą jej za znajomość przepisów skarbowych i umiejętność ich stosowania w praktyce, a nie za pisanie nadętych pism.

No to pani źle uważa, ponieważ pracując w urzędzie i mając w zakresie czynności kontakt z klientami, jej obowiązkiem jest jasne i czytelne dla klienta komunikowanie się. Ludzie w całej Polsce podlegają podatkom, wielu z nich zakłada działalność gospodarczą, i nie mają obowiązku domyślania się, co pani z urzędu miała na myśli wysyłając emotikona.
        I nie trzeba pisać ani urzędowych pism, ani innych elaboratów, wystarczy zdanie: "w nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej przesył maila z prośbą o przesłanie zwrotnej wiadomości z załączonym zeskanowanym dokumentem".
        • znana.jako.ggigus Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:13
          oczywiscie, ale o wiele szybciej da sie to wyjasnic, pytajac o to te pania ze skarbowki. Ja bym jeszcze kliknela na adres i rozwinela go, czy jest rzeczywiscie prawdziwy.
          Zamiast tracic czas na zgadywanie cudzyc intencji
          Pani mogla sie pomylic i moze chciala wyslac emotke komus innemu, a moze jest luzara. Mnie kiedys pani w ZUS-ie rapowala.
        • 35wcieniu Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:14
          Ja pierdzielę, naprawdę to nie jest dla Ciebie jasne jak ktoś dzwoni, prosi o maila w danej sprawie, mówi "wyślę pani maila, pani mi odpowie" i wysyła go pustego (no nadgorliwość, dodała emotkę, OJEZUOKUR*A) to jest to NIC WIĘCEJ tylko wskazanie maila na którego trzeba wysłać to, o czym rozmawiały telefonicznie?
          • maslova Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:44
            Zależy, jak przebiegała rozmowa - to po pierwsze. Po drugie pani że skarbówki sama robi sobie kłopot - gdyby jasno napisała w mailu jednym krótkim zdaniem, o co jej chodzi, wówczas nie narażałaby się na ewentualną potrzebę tłumaczenia petentom, po co wysyła pustego maila.
      • odnawialna Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:42
        No powiem, że kontakt z urzędniczką mnie lekko zdziwił. To urzędniczka, nie moja koleżanka. Ode mnie jako podatnika wymaga oświadczenia - urzędowego dokumentu, a sama wysyła mi emotikonę. Tak trudno napisać parę słów typu: proszę przesłać oświadczenie mejlem zwrotnym, no cokolwiek, w końcu to urzędowa korespondencja. Gdybym miała powołać się tego mejla, to na co się powołam? na emotikonę?
    • ukulele129 Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 13:22
      Odpowiedzialabym, ze nie posiadam maia ( w Polsce nie ma obowiazku) zatem wszelkie ogicjalne pisma proszę kierowac do mnie Pocztą Polską.
      Jak sie pani po pracy kilka razy na pocztę przejdzie to jej sie odechce wymagac niepotrzebnych oswiadczeń.
      • kk345 Re: Mejl ze skarbówki 21.05.22, 00:42
        Cudowny pomysł, koniecznie przenieś kontakty na drogę pocztowo-papierową i następnie grzecznie odbierz wezwanie do osobistego stawienia się w US, celem złożenia odpowiednich dokumentów. Pokażesz im, gdzie ich miejsce, aż w pięty im pójdzie big_grin
      • laura.palmer Re: Mejl ze skarbówki 22.05.22, 07:44
        ukulele129 napisała:

> Jak sie pani po pracy kilka razy na pocztę przejdzie to jej sie odechce wymagac niepotrzebnych oswiadczeń.

🤣🤣🤣 Czy ty naprawdę myślisz, że urzędnicy pisma wysyłają latając na pocztę po godzinach pracy? 🤦‍♀️
    • megwhite25 Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 14:20
      Do bliskiej osoby dzwonili czemu złożył wniosek do Cedig zawieszenie firmy.
      Zadzwonili do 93 latka z pytaniem czemu zawiesza firmę po 50 latach działalności. Wytłumaczył że chce się skupić na zdrowiu. Powiedzieli że rozumieją i dali spokój. Żadnych oświadczeń.
    • nenia1 Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 14:49
      Chyba nie łapię problemu, tzn. rozumiem, że chciałabyś dostać oficjalnego w treści maila. Ale tak właściwie po co?
      Przecież wszystko wyjaśnione było w rozmowie telefonicznej. Nie szkoda czasu na urzędnicze ę, ą?

• maslova Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 15:23
        No już bez przesady z tą stratą czasu. Jak już pisałam, przeciwtny Kowalski może jednak nabrać watpliwosci po otrzymaniu maila bez treści, więc żeby się upewnić, o co chodzi, będzie pisał lub dzwonił do pani z urzędu. Wówczas pani ta będzie musiała mu odpisać lub z nim rozmawiać. A wystarczy ustawić sobie na poczcie szablon wiadomości i wówczas jej utworzenie i wyslanie zajmuje całe kilka sekund.
        • nenia1 Re: Mejl ze skarbówki 20.05.22, 16:28
          Mail poprzedził telefon. Pani z urzędu podała wcześniej swój adres mailowy i poinformowała, że wyśle maila.
          Według mnie całkiem sensownie, bo ma pewność, że odpisujący nie pomyli adresu, o co nietrudno jak w adresie jest imię i nazwisko. Zwykła literówka i nic nie dochodzi, znowu trzeba dzwonić.
          Co tam jeszcze musiałoby się znaleźć? Pani skończyła rozmowę, wstawiła emotikonkę z uśmiechem, a tu obraza "bo to urząd". No i całkiem dobrze, że w końcu odchodzi się od nieprzyjemnego urzędniczego formalnego zadęcia, zwłaszcza, że sprawa jest drobna.
          Niedobrze, że chce jakieś oświadczenie. Powinna wystarczyć sama zmiana w CEIDG, ale tu trudno się odnieść bo do końca sprawa nie jest opisana, może to zmiana w trakcie roku a przed rozpoczęciem sprzedaży?
      • czanka Re: Mejl ze skarbówki 21.05.22, 10:08
        Też bym nic nie odsyłała w tej sytuacji. Lepiej pojechać osobiście.
        Bez składania skargi, wystarczy informacja, że coś takiego było, ale zdecydowałam dostarczyć osobiście.
        • paskudek1 Re: Mejl ze skarbówki 21.05.22, 10:25
          7katipo napisała:

> 🤣🤣🤣
          > I poskarżyłabyś się, że co?
          > Że przekazała adres mailowy, na który należy wysłać korespondencję?
          Że jest nieprofesjonalna. Buźki to sobie można wysyłać do koleżanki a nie do klienta. Kurcze, jestem na stopie koleżeńskiej z dyrekcją ale jak wysyłam wiadomości dotyczące pracy, choćby i, sms to NIE WYSYŁAM tam emotek. Tak samo do rodziców dzieci, jeśli wysyłam korespondencję.
          • 7katipo Re: Mejl ze skarbówki 21.05.22, 10:50
            I tak się kończy ułatwianie podatnikom życia.
            Emotka była całkowicie zbędna; Pani mogła/powinna była sobie darować.
            Pewnie się nadmiernie przejęła konkursem na urząd przyjazny przedsiębiorcy 🤪😅
          • mamkotanagoracymdachu Re: Mejl ze skarbówki 21.05.22, 20:13
            paskudek1 napisała:

> 7katipo napisała:
            >
            > > 🤣🤣🤣
            > > I poskarżyłabyś się, że co?
            > > Że przekazała adres mailowy, na który należy wysłać korespondencję?
            > Że jest nieprofesjonalna. Buźki to sobie można wysyłać do koleżanki a nie do kl
            > ienta. Kurcze, jestem na stopie koleżeńskiej z dyrekcją ale jak wysyłam wiadomo
            > ści dotyczące pracy, choćby i, sms to NIE WYSYŁAM tam emotek. Tak samo do rodzi
            > ców dzieci, jeśli wysyłam korespondencję.
            >

Mam nadzieje, ze nie przyjdzie Ci pracować z pokoleniem Z, bo dopiero się zdziwisz!
            • znana.jako.ggigus Re: Mejl ze skarbówki 22.05.22, 00:03
              Można też w drugą stronę - u mnie w pracy jest dziwaczna maniera pisania nagle ni z gruszki per Szanowna Pani, jak ode mnie czegoś chcą i to ludzie, z którymi już wcześniej pisałam czy rozmawiałam przy automacie z kawą. Nie rozumiem fenomenu.

Mój przełożony, którego nigdy nie widziałam na oczy, bo jest od lat na zdalnym, też od ponad dwóch lat mi per Szanowna Pani i z poważaniem. I w piątek odpisałam jak zwykle piszę - z szacunkiem, ale bez ceregieli, bez Szanownego Pana i zorientowałam się po fakcie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka