Dodaj do ulubionych

Cudza paczka w paczkomacie

20.05.22, 17:45
Dzisiaj odbieralam paczki z paczkomatu i oprocz moich paczek byla tam paczka dla innej osoby. Zostawilam ja i zamknelam skrytke. Teraz sie zastanawiam czy to zglaszac do inpostu. Jak mam rozmawiac z ta ich sztuczna inteligencja to mi sie odechciewa. Co zrobiłbyscie?
Obserwuj wątek
  • mamtrzykotyidwa Re: Cudza paczka w paczkomacie 20.05.22, 20:21
   Trzeba było od razu spod paczkomatu dzwonić na infolinię, (albo do adresata), to by ci powiedzieli, co zrobić. Jak zamknęłaś skrytkę, to teraz ktoś inny będzie miał problem, bo automat myśli, ze skrytka jest pusta i otworzy ją dla kogoś nadającego paczkę.
   Jest szansa, że ten ktoś będzie miał trochę rozumu i empatii dla tego, kto czeka na tę paczkę i zadziała prawidłowo.
   Ty się nie popisałaś.
   • bistian Re: Cudza paczka w paczkomacie 20.05.22, 20:41
    mamtrzykotyidwa napisała:

    > Trzeba było od razu spod paczkomatu dzwonić na infolinię, (albo do adresata), t
    > o by ci powiedzieli, co zrobić. Jak zamknęłaś skrytkę, to teraz ktoś inny będzi
    > e miał problem, bo automat myśli, ze skrytka jest pusta i otworzy ją dla kogoś
    > nadającego paczkę.
    > Jest szansa, że ten ktoś będzie miał trochę rozumu i empatii dla tego, kto czek
    > a na tę paczkę i zadziała prawidłowo.
    > Ty się nie popisałaś.

    Miałaś organizować szkolenia dla klientów tej firmy, a tych szkoleń nadal nie ma. Dlaczego się wywiązujesz ze obowiązków? wink A co? Też potrafię strzelać z zawiązanymi oczami! big_grin

    Człowiek głupieje, jest w nietypowej sytuacji, liczy na obsługę, że przyjedzie pracownik firmy i wyjaśni wszystko. Ty uważasz, że firma nie działa, nic nie zrobi, a to klienci mają rozwiązywać problemy między sobą. To tak, jak z naszym państwem i rządem, już nikt nie wierzy w urzędy i rząd, większość problemów trzeba rozwiązywać samodzielnie albo przy pomocy społeczeństwa.

    Niefajne podejście, jak dla mnie i głupi atak na człowieka, który znalazł się w nietypowej sytuacji i nie okazał się Bondem albo innym Mac Gyverem
    • mamtrzykotyidwa Re: Cudza paczka w paczkomacie 20.05.22, 21:09
     Kurier mógł się pomylić. Mylenie się to rzecz ludzka.
     A ty nic nie zrobiłaś, chociaż mogłaś niewielkim kosztem jego błąd naprawić.
     Przecież tamten adresat musi bywać gdzieś niedaleko tego paczkomatu, więc mógłby paczkę od ciebie odebrać, gdyś ją wzięła i do niego zadzwoniła, a tak paczka może zginąć.
     • lily_evans011 Re: Cudza paczka w paczkomacie 21.05.22, 07:53
      OJP ona nie jest zobowiazana do naprawiania błędów durnej i niedbałej firmy. A na infolinii faktycznie można zakwitnąć.
      Już pomijam, że odbiorca mógł jej wmówić, że zniszczyła paczkę albo coś, nikt nie ma obowiązku latać za obcymi ludźmi i oddawać im przesyłek.
      Jeśli by nawet nic nie zrobiła, to kurier wkładający następne paczki zobaczy, że coś tam jest i będzie musiał naprawić swoje niedbalstwo.
      • leosia-wspaniala Re: Cudza paczka w paczkomacie 21.05.22, 08:48
       >OJP ona nie jest zobowiazana do naprawiania błędów durnej i niedbałej firmy.

       Dlaczego zaraz durnej i niedbałej? Piszesz jak dziecko, które uważa, że piłka jest głupia. Człowiek się pomylił, nie zdarza ci się nigdy?

       >Już pomijam, że odbiorca mógł jej wmówić, że zniszczyła paczkę albo coś, nikt nie ma obowiązku latać za obcymi ludźmi i oddawać im przesyłek.

       Mógł też okazać się gwałcicielem i mordercą! Obowiązku nie ma, ale życie jest łatwiejsze, jak ludzie są dla siebie życzliwi i posiadają minimum empatii. Polecam. Kiedyś dostałam do skrzynki nie swój list, poszłam oddać właścicielowi kilka bloków dalej. Bardzo dziękował. A przecież mogłam wywalić do kosza, prawda? Nie miałam obowiązku zdzierać własnych butów, żeby do niego iść.
       • lily_evans011 Re: Cudza paczka w paczkomacie 21.05.22, 08:57
        List to trochę co innego, dasz do zwrotów, wróci do adresata, miną tygodnie. Tutaj można się pofatygować i napisać maila do Inpostu albo kurier zobaczy za parę godzin, co się dzieje, przy otwarciu skrzynki. Naprawdę nie trzeba biegać za kimś, żeby dostał paczkę, problem rozwiąże się w ciągu 1 dnia. Kurier otwiera skrzynkę, widzi obcą paczkę, zabiera ją lub na nowo umieszcza.
        Co do głupiej firmy, z żadna firma kurierska nie miałam przebojów, z InPost ta, choćby przesyłki wędrujące nadmiarowo długo do paczkomatu, kiedy były już w moim mieście albo podrzucenie beztrosko paczki pod drzwi mieszkania, bo córka nie odebrała telefonu od kuriera.
     • milva24 Re: Cudza paczka w paczkomacie 21.05.22, 08:18

      > Przecież tamten adresat musi bywać gdzieś niedaleko tego paczkomatu, więc mógłb
      > y paczkę od ciebie odebrać, gdyś ją wzięła i do niego zadzwoniła, a tak paczka
      > może zginąć.

      Nie wiemy kim jest adresat, może ktoś, kto źle potraktowałby autorkę. Ja się nie dziwię, że nie podjęła się doręczania cudzej paczki, za to zgłosiła na infolinię. Też bym tak zrobiła.
  • przepio Re: Cudza paczka w paczkomacie 21.05.22, 20:34
   Ja kiedyś otworzyłam skrytkę, ale paczka była tak wciśnięta, że nie byłam jej w stanie wyjąć. Zadzwoniłam pod podany numer i to zgłosiłam. Na drugi dzień odebrałam paczkę juz z większej skrytki.
  • milupaa Re: Cudza paczka w paczkomacie 22.05.22, 00:38
   Robisz problem, tam, gdzie go nie ma. Kiedyś wysyłając paczkę otworzyła mi się pełna skrytka. Zamknęłam, zadzwoniłam, normalnie łączy z obsługą klienta. Dzwoniłam kilka razy w sprawie różnych problemów z paczkami, nigdy nie było problemu z połączeniem. Takie rzeczy się zgłasza, nie trzeba nad tym debatować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka