Dodaj do ulubionych

Problemy z cerą u jedenastolatki

22.05.22, 12:31
Zauważyłam, że mojej starszej zaczynają się zatykać pory na nosie i robią jej się wągry. Mogę jej użyczyć swojego peelingu enzymatycznego i to coś pomoże? Od około roku kupowała sobie sama jakieś kremy w Rossmannie za pieniądze od dziadków, firmy niby dobre ale dobór zupełnie przypadkowy. Używała ich albo i nie. Może jakaś seria dla nastolatek? Wyrosłam już z problemów z cerą i zupełnie nie jestem na bieżąco.
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Problemy z cerą u jedenastolatki 22.05.22, 12:40
      peeling pomoze, ale niech nie przesadzi. Musi pamietac o dokladnym oczyszczaniu twarzy a w tym wieku bywa roznie. Ziaja ma rozne fajne kosmetyki do mycia np. plyn micelarny do mycia z ogorkiem - jest lagodny a dobrze oczyszcza, sa tez rozne peelingi na zaskorniki, dosc przyjemne geste i drobnoziarniste. Ale dziewczynki w tym wieku zazwyczaj nie sa szczegolnie systematyczne po czym jak sobie raz na jakis czas urzadza wieczor "urodowy" to niemal do zdarcia skory, wiec trzeba wyjasnic co to znaczy systematycznie, dokladnie i bez przesady, zeby nie szorowala sobie calej twarzy 3 razy dziennie a pozniej 2 tyg nic wink
        • mikams75 Re: Problemy z cerą u jedenastolatki 22.05.22, 15:02
          u mnie to doszlo do tego, ze pochowalam rozne bardziej agresywne kosmetyki, bo mi moje podciagala i jej wydzielalam np. krople peelingu do wyszorowania nosa. Od dermatologa miala rozne specyfiki ale co z tego, jak uzywala jak sie jej przypomnialo w polaczeniu z mnostwem innych rzeczy w jeden wieczor po czym twierdzila, ze nic nie dziala a cera tylko podrazniona. Pociesze Cie - tak chyba blizej 13stych urodzin zmienilo sie podejscie, nauczyla sie uzywac kosmetykow w odpowiedniej ilosci i czestotliwosci i cere tez ma w o wiele lepszym stanie.
    • anvalley Re: Problemy z cerą u jedenastolatki 22.05.22, 13:50
      U mojej dokładnie w tym samym wieku zaczęły się podobne problemy - próbowałyśmy różnych płynów micelarnych, żeli do twarzy itd. ale nic to nie dawało. Aż wreszcie odkrycie! Normalizujący tonik antybakteryjny do twarzy Bielenda - przeciera raz dziennie wieczorem i znów ma cerę dziecka smile
    • daisy Re: Problemy z cerą u jedenastolatki 22.05.22, 15:13
      Na coś takiego skutecznie podziała raczej tylko lek od dermatologa. My stosowaliśmy żel z retinolem Ziaja, przepisany przez lekarkę. Bardzo skuteczny. Nazywa się Izotziaja, pomaga. Tylko trzeba przestrzegać zaleceń - smarować cieniutką warstwą na noc, rano zmywać i nawilżać, żeby nie doprowadzić do podrażnienia.
    • kiddy Re: Problemy z cerą u jedenastolatki 22.05.22, 21:50
      Po pierwsze, to niech zacznie porządnie myć buzię, nie samą wodą, tylko emulsją, żelem. Regularnie, chociaż raz dziennie. Po drugie, przyda jej się krem, który nawilży skórę i zadziała antybakteryjnie. Synowi kupiłam emulsję i krem Sylveco z serii WOW. Młodemu zaczęły się robić zaskórniki, wypryski. Po kilku tygodniach porządnej pielęgnacji problem zniknął. Alergolog i dermatolog zgodnie pytały, czy syn porządnie myje twarz. Mycie delikatnym żelem czy emulsją zaleciły też mojej córce, która ma 5 lat. Na buzi gromadzi się miejski brud, smog, kurz, alergeny. To trzeba zmyc, a sama woda to za mało. Dobre nawilżenie i cera powinna się uspokoić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka