Dodaj do ulubionych

operacja kręgosłupa u osoby 70+

24.05.22, 08:53
czy ktoś z Waszych bliskich miał taką operację i czy pomogło?

muszę przyznać że jestem podłamana, byłam z mamą u lekarza i usłyszałyśmy "ma pani bardzo chory kręgosłup, operacja jest konieczna". widać to gołym okiem, że jest źle i pewnie będzie gorzej. ale mama boi się operacji, że po niej będzie miała sztywne plecy i nie zdoła się schylić, a poza tym sama tak skomplikowana operacja to ryzyko u starszej osoby? długo po niej będzie niesprawna i będzie wymagała rehabilitacji?
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: operacja kręgosłupa u osoby 70+ 24.05.22, 08:58
      A skąd ktokolwiek poza lekarzem może wiedzieć? Nawet nie piszesz co to za operacja.
      Generalnie operacje kręgosłupa przeprowadza się żeby pacjentowi pomóc, a nie uczynić go niesprawnym i sztywnym (pomijając oczywiście te, kiedy ratowanie życia jest nadrzędne nad sprawnością czyli np. onkologiczne) więc obawy średnio uzasadnione.
    • jolunia01 Re: operacja kręgosłupa u osoby 70+ 24.05.22, 19:50
      Nie wiem o jaką operację chodzi, więc za bardzo ci nie pomogę, bo rehabilitacja w dużej mierze zależy od rodzaju operacji. Jeśli to ci pozwoli mieć więcej optymizmu to napiszę, że moja mama miała wertebroplastykę czterech kręgów w wieku 80 lat. Po operacji względną sprawność uzyskała po ok. miesiącu, a całkiem - jak na wiek - niezłą po ok. 3. Oczywiście wspierana ćwiczeniami i zabiegami fizjo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka