Dodaj do ulubionych

DPS ściąga z dzieci opłaty za wyrodnego rodzica.

28.05.22, 16:01
Przeczytałam właśnie artykuł o dzieciach które muszą płacić na wyrodnych rodziców, niezależnie od ich własnej sytuacji:
tvn24.pl/premium/alimenty-na-rodzica-kiedy-dzieci-musza-je-placic-prawdziwe-historie-5676775
Przyznam, że choć mnie ten temat nie dotyczy to niezwykle mnie szokuje i nie mogę uwierzyć w tak skrajną niesprawiedliwość sądów. Ja oczywiście rozumiem, że to wszystko po to aby państwo nie płaciło, no ale po prostu nie mogę uwierzyć, że dzieciom które przeżyły piekło ze swoimi rodzicami można jeszcze dowalić czymś takim. I jak ktoś tam napisał, nieważne jaka jest zasądzona kwota, ważne że to dzieje się w świetle prawa. Kolejny policzek dla dziecka, któremu rodzice zmarnowali życie. I mam wrażenie, że takich sytuacji jest i będzie coraz więcej, bo pokrzywdzone dzieci nie są już w dzisiejszych czasach takie głupie i nie mają tak przepranej psychiki, żeby z własnej woli opiekować się "rodzicem", a i zwyrodnialcy znają swoje prawa.
Jak wiadomo z takimi rodzicami nie dojdzie się do porozumienia, bo oni dla czystej satysfakcji zrobią wszystko żeby dziecko zniszczyć, pogrążyć finansowo i na każdym innym polu jak tylko się da. Jak widać w świetle prawa.
Jak się bronić, aby nie musieć płacić na starość takim starym zwyrodnialcom? Radźcie dziewczyny, może kiedyś się to komuś przyda.
Zakładając że rodzic będzie robił wszystko na złość, na przekór, aby dziecko jak najbardziej zniszczyć i finansowo pogrążyć. Czy jak senior radośnie dysponujący najniższą emeryturą uprze się i załatwi sobie dom opieki za 6 tys zł, to dziecko nie ma nic do gadania i musi płacić? Czy dziecko może się kategorycznie nie zgodzić na opłacanie dps i zaproponować, że opłaci seniorowi opiekę w jego własnym domu? Czy dziecko ma tu coś w ogóle do gadania czy ma pokornie wypełniać wolę rodzica i sypać kasą? Rodzic oprócz najniższej emerytury ma dom, ale jak już tu kiedyś ustalono opieka społeczna nie interesuje się majątkiem seniora tylko ściąga od dzieci. I mimo, że rodzic może wynająć połowę domu, może przyjąć panią z zamieszkaniem do pomocy to z czystej wredoty chce iść do dps żeby dziecko musiało płacić. Jak dziecko ucieknie za granicę- znajdą go, jak pójdzie pracować na czarno- ściągną majątek z wnuków. Przeraża mnie to prawo. Jak te biedne, pokrzywdzone dorosłe dzieci mogą się bronić?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka