Dodaj do ulubionych

Finansowe nieporozumienia

29.05.22, 09:46
Jest sobie para z długim stażem. Bez dzieci. Mieszkają w mieszkaniu Pani. Pan 10 lat temu kupił swoje mieszkanie. Pani wtedy dała mu bezzwrotna "pożyczkę" na 20% mieszkania. Przez ten czas Pan swoje mieszkanie wynajmował i z tego spłacał kredyt. Teraz po spłacie kredytu chce odłożyć na wkład własny i kupić kolejne mieszkanie na siebie które będzie spłacał już z wynajmu dwóch mieszkań.
Pani natomiast czuje się lekko wykorzystana bo dzięki mieszkaniu u niej on będzie spłacał kolejne mieszkanie a ona nic z tego nie ma.
Zaproponowała że kupią mieszkanie wspólnie, wkład własny na pół, kredyt będzie spłacany z wynajmu nowego mieszkania plus z połowy wynajmu poprzedniego, drugą połowę niech pan sobie zachowa. Pan na to się nie zgadza bo to jego dochód.

Co o tym sądzicie? Jak dla mnie facet się dobrze ustawił i myśli tylko o sobie.
Obserwuj wątek
  • pepsi.only Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 09:56
   Tak, doskonale widzę brak symetrii. Pan się dobrze ustawił, a Pani została wykorzystana, trudno.
   I gorzej, bo nadal jest wykorzystywana: dlaczego mieszkają u niej, nie u niego? może pani też chciałaby swoje mieszkanie wynająć i mieć z tego zysk? Pan się dokłada chociaż do rachunków?

   Pani nie powinna już niczego planować z tym panem.
   Chyba, że wszystko na piśmie, potwierdzone u notariusza
   uncertain
  • eriu Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 10:07
   Czytam o tym prezencie w postaci 1/5 ceny mieszkania i się zastanawiam po co kobiety robią takie rzeczy? Albo Was facet dopisuje do chaty albo podpisujecie umowę o pożyczkę. Nigdy w życiu takich prezentów. Facet się nauczył, że tylko bierze i dalej to robi.
   • aqua48 Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 11:41
    sweterwkrate napisała:

    > Pani powinna powiedzieć Panu, że teraz zamieszkają w nowym domu Pana i oboje bę
    > dą wynajmować po jednym swoim.
    > Tak będzie sprawiedliwie.


    Sprawiedliwie to dodatkowo pani też powinna kupić drugie mieszkanie i spłacać kredyt z wynajmu dotychczasowego. A pan powinien jej oddać "pożyczkę" z odsetkami, żeby mogła ją przeznaczyć na wkład własny.
  • ga-ti Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 10:36
   Mam nadzieję, że pan się dokłada do utrzymania mieszkania, w którym mieszka i dba o nie jak o swoje, wspólnie z panią płaci rachunki wszelakie. Oraz, że zyski z wynajmu jakoś tam są wkładane do puli wspólnych wydatków. Oraz, że pan jednak pracuje i zarabia i współuczestniczy w wydatkach na życie i przyjemności, a nie że kasa z wynajmu na ratę kredytu, a pani go utrzymuje?
   Skoro wyszło jak wyszło to niech pan panią spłaci i się wyprowadza, bo raczej pola do wspólnych interesów mieszkaniowych to ja tu nie widzę.
   Żyjesz z kimś kilkanaście lat i się okazuje, że wcale go nie znasz, przykre to.
   • randomstory Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 11:10
    Pan do rachunków się dokłada, remonty, zakup mebli im potrzebnych i rzeczy do domu finansują po połowie. Nigdy nie było problemu z kasą. Kasa z wynajmu szła na kredyt a nie do wspólnego budżetu. Oboje ustalili że pozbycie się kredytu to priorytet
    Dopiero teraz wyszła dziwna sytuacja z tym zakupem kolejnego mieszkania.
    • eriu Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 11:31
     Tak realnie rzecz biorąc to ja się nie dziwię, że ktoś nie chce płacić raty ze swojego dochodu na wspólne mieszkanie. Gdyby to była kobieta to tak samo byście pisały.

     Ale problemem jest to, że od samego początku nie było wymagania żeby oznaczać że ta 1/5 kasy na mieszkanie to było od tej kobiety. Teraz pan uważa, że to jego tylko i wyłącznie i po ptakach. Nie robi się takich prezentów.
  • krolewska.asma Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 11:32
   Przeczytałam tytuł „forumowe nieporozumienia” i już chciałam przyjść i napisać moją historię o tym jak bo bardzo się pomyliłam co do jednej Forum ki która okazała się podłym trollem udającym kogoś innego
  • iberka Re: Finansowe nieporozumienia 29.05.22, 16:17
   Pan już się ustawił a Pani pomogła udzielając pożyczki, z której nie ma zysku a nawet straciła....i traci nadal. On się nie zmieni, bo ma wygodne życie. Ona nadal będzie tak naiwna?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka