Dodaj do ulubionych

Czy da się coś zrobić z takim ex?

31.05.22, 21:06
Ogólnie mój były to człowiek pokroju prawie byłego męża Pani Cichopek. Wszystkim wkoło rozpowiada jaki on jest biedny aż do porzygu.
Kiedy zdecydowałam się na rozwód była obraza majestatu, później oczernianie mnie przed wszystkimi, nawet próbował przed moją matką. Jak się nie udało to oczerniał też moja matkę. To samo robili jego rodzice przed naszymi dziećmi. Rozwodu chciał z orzekaniem o mojej winie mimo żadnych podstaw i dowodów ale przeciągał go dwa lata. Ostatecznie pani prawnik chyba go namówiła i skończyło się jako obopólna wina.
Ma problem w kontaktach z naszą córka, trwa to kilka lat, zaczęło się przed wzmiankami o jakimkolwiek rozwodzie. Moje sugestie jak można to naprawić były zbywane i olewane. Zawsze było że to ja jestem winna, teraz doszło nawet że winna jest moja matka. Straszył mnie kuratorami, sądami itp. Ostatecznie stwierdził że córka musi iść do psychologa. Zgodziłam się ale na pierwszą wizytę poszliśmy my, rodzice. Tam pani psycholog po wysłuchaniu wszystkiego stwierdziła że z dzieckiem nie ma problemów i to on powinien iść na terapię. Powiedziała mu to dosadnie. Że jeśli nie pójdzie na terapie to córka się całkiem od niego odetnie. Myślałam że wreszcie zrozumie ale znowu zaczął wypisywać że to ja i moja mama jesteśmy winne i że córka kiedyś dostrzeże prawdę.

Czy z takim człowiekiem można coś zrobić? Nawet rozważam pójście do sądu bo się łudzę że może po tym by zrozumiał. Czy jakoś spróbować się odciąć.
Normalnie brak mi już sił bo co parę tygodni dostaje głupie telefony, smsy a do tego jeszcze gada głupoty dzieciom. Tym kuratorem straszył nawet córkę niewiadomo czemu...
Obserwuj wątek
  • eriu Re: Czy da się coś zrobić z takim ex? 31.05.22, 22:29
   Zacznij zbierać dowody: esemesy, wyciągi, nagrywaj rozmowy, zapisuj kiedy córka mówiła, że ojciec ją skarżył kuratorem. Notatki terapeuty będą też dowodem i po prostu skontaktuj się z prawnikiem i porozmawiaj o sprawie w sądzie: rodzicom eksa ograniczyć widzenia, bo źle działają na dziecko. Co to za wciąganie dziecko w konflikt dorosłych? Eksowi sprawę za nękanie rozważyć i do sądu rodzinnego z odpowiednim wnioskiem, że krzywdzi dziecko oraz Ciebie nęka. Ale jak mu założysz sprawę to sąd może czekać aż ona zostanie wyjaśniona - tu prawnik Ci powie czy tak rzeczywiście będzie.
  • koronka2012 Re: Czy da się coś zrobić z takim ex? 31.05.22, 22:36
   Odciąć się, nie wchodzić w interakcje, nie wdawać w dyskusje, kontakty ograniczyć do SMSow „Odbierz Kasię o 18”. Rodzinie i wspólnym znajomym zapowiedzieć że nie chcesz słuchać o tym co mówił, pisał i donosił.

   Pozostałe sprawy załatwiać w sądzie i bezwzględnie egzekwować.
  • bistian Re: Czy da się coś zrobić z takim ex? 01.06.22, 17:34
   olpa7 napisała:

   > Tam pani psycholog po wysłuchaniu wszystkiego stwierdziła że z dzie
   > ckiem nie ma problemów i to on powinien iść na terapię. Powiedziała mu to dosad
   > nie. Że jeśli nie pójdzie na terapie to córka się całkiem od niego odetnie. Myś
   > lałam że wreszcie zrozumie ale znowu zaczął wypisywać że to ja i moja mama jest
   > eśmy winne i że córka kiedyś dostrzeże prawdę.

   Pani psycholog bardzo nierozgarnięta, jeśli faktycznie myśli, że takiego gościa da się przeprogramować.
   Zadanie skazane na porażkę, szkoda zachodu
  • betyskai Re: Czy da się coś zrobić z takim ex? 01.06.22, 17:46
   Jeśli chcesz coś robić z założeniem "może po tym on zrozumie" - to jest to błąd u podstaw i twoja naiwność.

   Zgromadź dowody, notatkę od psychologa, dowody także na to co gada do dzieci - i z prawnikiem rozważ wniosek o ograniczenie praw palantowi. Przecież dzieciom rozwala psychikę, a ty ciągle "a może jak cos zrobię to on zrozumie.." . Nic nie zrozumie. A jak coś mu powiesz to zrobi na odwrót, na złość. Kopa i jak najdalej trzymać palanta od dzieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka