Dodaj do ulubionych

Dlaczego rząd nie dba o najslabszych?

02.06.22, 11:39
Pytanie jak w tytule, i nie mówcie mi o super trzynastkach i czternastkach, bo w skali roku jest to jeden bochenek chleba dziennie. Mam wrażenie, ze inflacja skoczyła najbardziej w górę, jak wprowadzili 12 tys. na dziecko. Mialy za co Karynki robić pazurki. Za to waloryzacje dla emerytów są głodowe - teraz jest inflacja dwucyfrowa, a waloryzacja w przyszłym roku będzie jednocyfrowa. Skandal! Za to waloryzacja pińceta będzie o 200 zł. Są jakieś zasilki pielęgnacyjne i 500+ dla emerytów, ale dostanie ich graniczy z cudem - znam mnostwo osób z Alzheimerem, które nie odróżniają chodnika od smietnika i takich dodatków nie mają. Za to Karynki mają wszystko na pstryknięcie palcem i jeszcze emerytury matczyne...

Wychowano mnie w etosie pracy - mąż pracuje, ja pracuję. Ale naprawdę mi szkoda tych najsłabszych i najuboższych sad Minister od niepełnosprawnych bredzil cos niedawno o dostosowaniu obiektów kultury do takich osób - czyli ubóstwo jako problem estetyczny, a tu często goły tysiąc na przeżycie. I nie wiadomo, czy w ramki to oprawić, czy rachunki opłacić, czy cokolwiek... doszło do tego, ze ludzie po chemii, jak tylko trochę wydobrzeją zakasają rękawy i muszą zaiwaniać - a w środku wrak...

Co o tym sądzicie i czy macie pomysł na jakieś antidotum, czy dalej trzeba jak w wiecznie żywym haśle "popierać zus czynem i umierać przed terminem"?
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 11:45
   Ależ dba, aż za bardzo. Waloryzacja emerytur jest znacznie wyższa niż zaplanowany inflacyjny wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej, a kolejne projektu rozdawnicze tylko wspierają towarzystwo żyjące z MOPS.
   • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:55
    Są w ogóle jakieś zalety pracy na tych najniżej opłacanych stanowiskach w budżetówce?
    Bo biorąc pod uwagę, że nadal rynek pracy jest tak rozgrzany, to żeby dostać pracę za 4 koła, czyli niemal dwa razy więcej, co na minimalnej w urzędzie, wystarczy 1) pojawić się na rozmowie, 2) pojawić się na niej trzeźwym.
    Tzn. z punktu widzenia uniknięcia paraliżu państwa - to dobrze, że jednak ktoś tam chce pracować, ale mimo wszystko - skoro chce, to albo nie ma zupełnie finansowego noża na gardle, albo praca ta ma jakąś wartość dodaną.

    • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:06
     U mnie nie ma takich stanowisk, ale tak, są zalety.
     Często przyjmowani są bardzo młodzi ludzie, którzy mogą wpisać sobie cv pracę w dużej instytucji, mają od razu naliczany staż, dostają grusze, trzynastkę, nagrody, mogą korzystać ze szkoleń prowadzonych przez firmy z rynku dla instytucji, mogą dostać sfinansowanie podyplomowki.
     Niewątpliwą zaletą bycia w służbie cywilnej jest to, że jak raz się dostaniesz, to możesz w trybie przeniesienia zmieniać instytucje i podbijać sobie mnożnik.
     Z perspektywy mniejszych miejscowości- taki urząd skarbowy czy inspektorat PŁACI. Bez fochów, jęków, opóźnień, można wziąć pożyczkę z pracy, dostać zapomogę, iść na zwolnienie czy macierzyński.
     • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:32
      triss_merigold6 napisała:

      >
      > Z perspektywy mniejszych miejscowości- taki urząd skarbowy czy inspektorat PŁAC
      > I. Bez fochów, jęków, opóźnień, można wziąć pożyczkę z pracy, dostać zapomogę,
      > iść na zwolnienie czy macierzyński.
      Z perspektywy mniejszych miejscowości, to są pytania gdzie niby te stanowiska za cztery koła. Wam się wydaje że ludzie pracują za mniej bo lubią? Poza wielkimi miastami nie ma rynku pracownika, a już na pewno nie dla kobiet, zwłaszcza starszych. A to one najczęściej zasilają szeregi w budżetówce.
      • wisniowy_sad Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:39
       Dodajmy do tego, że w małych miastach na ogół trzeba mieć plecy, żeby w ogóle pracować
      • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:58
       runny.babbit napisał(a):

       > Z perspektywy mniejszych miejscowości, to są pytania gdzie niby te stanowiska z
       > a cztery koła. Wam się wydaje że ludzie pracują za mniej bo lubią?

       Pozwolisz, że odwrócę pytanie - gdzie są takie ceny nieruchomości, że kredyt lub wynajem mieszkania można pokryć z pensji 2k?
       • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:00
        Nigdzie. Sorry, ludzi mających dzieci na utrzymaniu czy chcących żyć nie z rodzicami lub współmałżonkiem nie stać na zarabianie najniższej krajowej.
        • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:29
         triss_merigold6 napisała:

         > Nigdzie. Sorry, ludzi mających dzieci na utrzymaniu czy chcących żyć nie z rodz
         > icami lub współmałżonkiem nie stać na zarabianie najniższej krajowej.

         (Abstrahując od słusznej/niesłusznej wysokości pensji minimalnej) - właśnie przy tym będę się upierać - że przynajmniej część osób najniżej zarabiających zarabia mało, bo m o ż e - bo na przykład obniżka pensji nie oznacza u nich bezdomności miesiąc później.
         • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 16:00
          Weź pod uwagę, że często zarabiający najniższą mają inne stałe źródło dochodu: rentę, emeryturę, są jeszcze w trakcie nauki i nie lądują na ulicy.
          Generalnie, niespecjalnie można oczekiwać, że najniższa krajowa pozwoli na zaspokojenie potrzeb bytowych z SAMODZIELNYM wynajem odrębnego mieszkania lub opłaceniem kredytu, to utopia.
          • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 19:41
           triss_merigold6 napisała:

           > Weź pod uwagę, że często zarabiający najniższą mają inne stałe źródło dochodu:
           > rentę, emeryturę, są jeszcze w trakcie nauki i nie lądują na ulicy.
           > Generalnie, niespecjalnie można oczekiwać, że najniższa krajowa pozwoli na zasp
           > okojenie potrzeb bytowych z SAMODZIELNYM wynajem odrębnego mieszkania lub opłac
           > eniem kredytu, to utopia.

           Dlatego też nie spodziewałabym się wzrostów wynagrodzeń w takiej budżetówce, skoro najwyraźniej istnieje rezerwuar pracowników będących w sytuacji życiowej, która na pensję rzędu 2300 w ogóle pozwala.

           • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:36
            Wciąż nie rozumiesz.
            Najniższa krajowa nawet w najbardziej zapyziałym urzędzie w Ustrzykach Dolnych, nie jest tą samą kwotą, którą płaci Januszex, a poza dużymi miastami rynek pracownika jest hm... ograniczony.

            Januszex zapłaci najniższą krajową + 300 zł dorzuci pod stołem okazjonalnie i tyle.
            W każdym podmiocie ze sfery budżetowej do tej najniższej doliczą Ci trzynastkę, stażowe, nagrody kwartalne, gruszę etc., czyli w najgorszym wypadku dwie dodatkowe pensje. No i pensja jest punktualnie jak w zegarku, a nie że firma ma straty, Janusz buduje dom albo umarł itd.

            Nie głoszę chwały wynagrodzeń w budżetówce, nie zrozum mnie źle. Pracownikom ZUS i MOPS-ów z całego serca życzę strajku generalnego i wstrzymania wypłat 500+ i zasiłków, bo często mają mniej niż bezrobotna wielopokoleniowo Karyna ze swoim licznym miotem. W sądach warszawskich jest dramat, nabory hurtowe, bo wynagrodzenia administracji były i są niższe niż w marketach.

            Mnie stać na zarabianie 2300, na zarabianie 2x tyle też mnie nie stać, a innych stać, bo - jak było wyżej - dopiero zaczynają pracę zawodową, mieszkają poza dużymi ośrodkami, potrzebują pracy z możliwością brania zwolnień czy skorzystania z macierzyńskiego, są 50+ albo zwyczajnie, mają wykształcenie w danym miejscu i czasie niezbyt rynkowe.
            • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:41
             nie stać na zarabianie 2300, ofc
            • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 04.06.22, 11:45
             Uprzejmie informuję, że w wielu jednostkach budżetowych nie ma ani trzynastek ani premii kwartalnych.
       • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:02
        (chodzi o całościowe utrzymanie, tzn. po spłacie kredytu/wynajmu ma zostać na życie, i w tej pensji 2k należy się zmieścić).
        • iwoniaw Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:18
         No ale to są dwie strony tej samej- nomen omen - monety, że jednych "nie stać", a inni "mogą sobie pozwolić" na pracę za małe pieniądze i nie jest to związane ani z sytuacją gospodarczą ani czasem czy miejscem - zawsze ktoś tam ma takie czy inne wsparcie/zasoby poza zarobkami bieżącymi, a ktoś inny nie i te dwie osoby nie bedą podejmować takich samych decyzji, bo co mądre/wygodne/mozliwe w sytuacji jednego, to w sytuacji drugiego najgłupsze.
      • evolventa Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:44
       To samo miałam napisać..... takie obserwacje to można poczynić wyłącznie z pozycji rynku pracy dużych miast. Na prowincji obowiązują zupełnie inne stawki.
       • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:52
        Pamiętam jak kiedyś Pracodawcą Roku został Urząd Pracy, na prowincji chyba wszyscy w tych UP byli spokrewnieni, spowinowaceni albo przynajmniej trzymali sobie dzieci do chrztu.
        Po prostu, to praca stabilna, w przewidywalnych godzinach, gwarancja kasy i ubezpieczenia regularnie, nie sezonowo.
        • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 11:10
         I z jakich powodów pracownicy ZUSu w Wypizdowie Małym mieliby chcieć się wychylać i poprzeć ten strajk generalny, jeżeli pracują dla najlepszego pracodawcy w regionie?
         • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 11:23
          Bo akurat w ZUS nie tylko niskie płace są problemem, nawarstwiało im się od lat. No i ZUS to taka słaba budżetówka, nie służba cywilna, bez mnożników.
         • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:24
          Brawo, odkryłas powód dla którego w Polsce nie będzie strajkow generalnych. Brak solidarności to jedna rzecz, a druga to fakt że w Polsce B i C nawet tak nędzna, ale stabilna posada jest lepsza niż inne opcje.
          • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:35
           runny.babbit napisał(a):

           > Brawo, odkryłas powód dla którego w Polsce nie będzie strajkow generalnych.

           Piszesz jakby strajki to była naturalna i racjonalna rzecz. A tymczasem tak po prostu nie jest. Ludzie prędzej będą kombinować coś na boku i starać się być bardziej sprytni od innych niż przeprowadzać rewolucje i przewroty w imię "dobra wspólnego".
           Jeśli w Polsce jest jakiś strajk to oznacza tylko tyle, że ktoś musiał wyskoczyć z dużej ilości kasy na spin doktorów i zawodowych rewolucjonistów. A jesli dochodzi już do jakiejś oddolnej manifestacji, to natychmiast jest ona przejmowana przez polityków i różne grupy interesów.

           Nie ma obecnie w Polsce żadnej grupy interesów, która skorzystałaby na strajku z powodu drożyzny, więc i strajków nie ma, bo nie ma kto na nie wykładać kasy i robić PRu na instagramach i fejsbukach. Po prostu wszyscy (poza plebsem) są przyssani do tego samego cycka, który skutkuje drożyzną.
           • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 21:45
            dramatika napisał(a):

            > runny.babbit napisał(a):
            >
            > > Brawo, odkryłas powód dla którego w Polsce nie będzie strajkow generalnyc
            > h.
            >
            > Piszesz jakby strajki to była naturalna i racjonalna rzecz.
            Bo w wielu krajach tak jest. Głównie w tych gdzie zrozumieli że w kupie siła i nie dają się rozgrywać.
      • agus-ka Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 11:51
       Jeśli ma się zawód dający możliwość pracy zdalnej, można też szukać w innych częściach kraju.
       Pracuje w takiej firmie, cześć osób mieszka poza Warszawą gdzie jest oficjalne biuro. Tylko do tego biura mało kto chodzi, ja np nigdy tam nie bylam
       • trampki_w_kwiatki Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 05.06.22, 09:20
        W mojej firmie 70 procent ludzi to ludzie z jakichś wygwizdowiów, którzy nawet siedziby firmy na oczy nie widzieli...
        • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 05.06.22, 09:48
         To ja big_grin
   • kropka_kom Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:28
    biorę 500 plus...nie jestem beneficjentem mops tak jak cała masa ludzi...
    slaby trolling
  • thea19 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 11:45
   zadajesz naiwne pytania. Zapytaj emerytów na kogo głosowali. Pozorowane obietnice i działania rządu łyknęli jak pelikany a Ty dziwisz się teraz skutkom?
   • jdylag75 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 11:49
    Ale skutki zrzucane sa na wojnę i złą unię więc biznes się kręci.
   • angazetka Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:11
    W grupie emerytów PiS miał 56% poparcia. Dużo, ale nadal niemal połowa emerytów jest "niewinna".
    • thea19 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:51
     mamy w Pl demokrację, skoro większość wybrała, to mniejszość musi cierpieć
   • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:17
    thea19 napisała:

    > Zapytaj emerytów na kogo głosowali. Pozorowane obietni
    > ce i działania rządu łyknęli jak pelikany a Ty dziwisz się teraz skutkom?


    A co z tymi, którzy na pis nie głosowali?
    • thea19 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:52
     mamy w Pl demokrację, skoro większość wybrała, to mniejszość musi cierpieć za wybory większości
     • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:55
      thea19 napisała:

      > mamy w Pl demokrację, skoro większość wybrała, to mniejszość musi cierpieć za w
      > ybory większości

      Problem w tym, że tak zwana opozycja demokratyczna też nie ma nic przeciwko chorym cenom w Polsce, bo "pomagamy Ukrainie". Oraz przed wyborami obiecuje niezabieranie pińceta.
      • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:21
       Piękna ta narracja, że drożyzna jest skutkiem wojny.... szkoda że nieprawdziwa😁
       • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:34
        runny.babbit napisał(a):

        > Piękna ta narracja, że drożyzna jest skutkiem wojny.... szkoda że nieprawdziwa?
        > ?

        Nikt nie mówi, że drożyzna jest skutkiem wojny. Drożyzna jest spowodowana częściowo tym, jak PiS zachowuje się wobec wojny na Ukrainie - uprawiając szabelkizm i rezygnując w tempie stachanowiskim z ruskiego gazu i węgla.
        Kolejne przyczyny to drukowanie kasy dla ludzi, którym PiS zabronił pracować w czasie srowida. Drukowanie kasy na swoite dodatki dla medyków za srowida.
        Na samym końcu socjal.
        • bib24 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:38
         czyli skracając jest wynikiem działalności pis.
         tylko nie czaje czemu w poście wcześniej doczepiasz się do opozycji.
         • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:59
          bib24 napisała:

          > czyli skracając jest wynikiem działalności pis.
          > tylko nie czaje czemu w poście wcześniej doczepiasz się do opozycji.

          Opozycja tak zwana demokratyczna jest nawet bardziej winna - bo nie sprzeciwiała się nawet polityce srowidowej, ani polityce wobec wojny na Ukrainie. Wręcz przeciwnie, podbijali stawkę, a powinni hamować pisiorów w szaleństwie.
          • bib24 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 16:10
           pisiorów nic nie jest wstanie zachamować a jak tego nie widzisz ślepy jesteś.
           zawsze można powtórzyć głosowanie o 3 w nocy w innej sali jakby co.
           winien jest zawsze ten co rządzi, tm bardziej jak rządzi juz chyba 8 (?) lat.
           • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 16:14
            bib24 napisała:


            > winien jest zawsze ten co rządzi, tm bardziej jak rządzi juz chyba 8 (?) lat.

            Czego nie rozumiesz w fakcie, że tak zwana opozycja demokratyczna zgadzała się z polityką PiSu w/s srowida i Ukrainy, czyli zgadzała się z produkcją pustego pieniądza i natychmiastowym odcięciu Polski od ruskich surowców?
            Oni są taką opozycją jak ja mongolską baletnicą.
            • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 19:01
             dramatika napisał(a):

             > Oni są taką opozycją jak ja mongolską baletnicą.


             Jak kobietą - chciałeś napisać 🤣
            • bib24 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 12:08
             śmieszny jesteś.
             a jakby się nie zgadzała to co? mogłaby coś zrobić? no nic. okrągłe zero.
             pis wielokrotnie pokazał gdzie ma protesty albo inne zdanie.
             a mówienie że "opozycja za mało protestuje i to jest jej wina, że pis robi co chce" = 45 kilogramowa kobieta za słabo się broniła w gwałcie zbiorowym przez 6 rosłych chłopów i dlatego ją zgwałcili. ale jakby się lepiej broniła to ho ho! nic by jej się nie stało"

             nie wiem czy ktokolwiek z inteligencją powyżej 80IQ i nie będący elektroratem pisu się jeszcze na ta retorykę nabiera smile że rządy pis to wina opozycji...
             • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 12:38
              bib24 napisała:

              > rządy pis to wina opozycji...

              Od opozycji, na którą głosuje podobno elita społeczeństwa, powinno się wymagać więcej, a tymczasem tym różnią się od PiSu w kwestiach programowych, że są za kompromisem aborcyjnym. I koniec. Reszta - socjalizm i traktowanie kraju jako prywatnego folwarku - to samo. Dlatego ja bardziej gardzę tymi POwskimi "elitami" niż pisowskimi chamami, bo od elit powinno oczekiwać się wiecej, a tymczasem nic ich od chamów nie różni.
              • bib24 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 14:01
               czyli jasne. wina opozycji.
               a przy gwałcie wina ofiary. bo powinna być szlachetniejsza i lepiej się bronić.
               • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:02
                Przede wszystkim zgwałcenie osoby heteroseksualnej przez osobnika płci przeciwnej nie jest gwałtem bo może ofiarą odczuwała przyjemność. To samo przy gwałcie homoseksualnym u homoseksualisty
                • bib24 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 17:06
                 chcesz powiedzieć, że dramatik narzeka na forum ale naprawdę bycie dymanym przez rząd go podnieca?
          • angazetka Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 17:33
           Tak, tak, oczywiście. Bardziej winna. Uhm.
          • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 17:49
           dramatika napisał(a):

           >
           > Opozycja tak zwana demokratyczna jest nawet bardziej winna -
           Zawsze dupa z tyłu i wina Tuska!
        • pade Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 17:38
         Zapomniałaś dodać: handlowanie emocjami CO2 i "uwolnienie" cen energii.
     • kropka_kom Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:30
      thea19 napisała:

      > mamy w Pl demokrację, skoro większość wybrała, to mniejszość musi cierpieć za w
      > ybory większości

      zgadza się...klepałam biedę za PO i musiałam cierpieć...teraz mam zdecydowanie lepiej
      pozdrawiam
  • angazetka Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:12
   Jak czytam o "Karynkach robiących pazurki", to mi się nóż w kieszeni otwiera, ale jednak odpowiem.
   Ten rząd w ogóle o nic nie dba, poza własnymi kieszeniami. Jego polityka socjalna jest do d. i polega na bezmyślnym rozdawnictwie.
   • jdylag75 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:33
    Kupuja głosy, a kazdy nowy program finansowania kogokolwiek z plusem czy bez, jest okazją do wyprowadzenia pieniędzy przez "wybrane w przetargach" spółki kolesi, którzy a to marketing zrobią, a to publikację o memach o kościele katolickim. Myslę że gdyby wszystkie Karyny dostawały przelew z MOPS czy ZUS bez pośrednictwa, to kasy mogłoby styknąć. Wystarczy nie kraśc tongue_out
   • igge Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:59
    No tak.
   • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:33
    angazetka napisała:

    > Jego polityka socjal
    > na jest do d. i polega na bezmyślnym rozdawnictwie.
    To się nazywa populizm i kiełbasa wyborcza, a nie żadna polityka socjalna.
   • lily_evans011 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 19:18
    No i właśnie kupują sobie głosy za te rzęski, pazurki, słynne kreski z grupona, harnasie i czesterfildy.
    • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 21:06
     Ale wiesz, że śmiejący się z Karynek śmieją się z Ciebie - w końcu samotna matka pobierająca 500 plus jest idealnym obiektem niechęci.
     • kloi0505 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 06:27
      <samotna matka pobierająca 500 plus jest idealnym obiektem niechęci.>

      Dla mnie samotna matka to wdowa. Jeśli chodzi o 500+ to największa niechęć ludzie czują do rodzin wielodzietnych, gdzie pracuje tylko jedno z rodziców albo nikt. I nie chodzi tylko o pieniądze ale również o ochronę klimatu. 100 lat temu - 1 mld ludzi, obecnie prawie 8 i rośnie w zastraszającym tempie.
      • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 09:36
       Dziwne, że czują te nie będą do rodzin "wielodzietnych" czyli czworo dzieci u Polaków, ale dziesięcioro małych Afgańczyków ich wzrusza i trzeba im natychmiast pomóc 🙄 Sorry, ale to nie Europa wykańcza planetę dziećmi. Mamy w Polsce bardzo niski przyrost naturalny, więc ta niechęć do dużych rodzin jest kompletnie bez sensu.
      • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 04.06.22, 12:32
       To niech popełnia samobójstwo pomogą klimatowi. Po co żyją i oddychają i szczują na innych?
  • megwhite25 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:14
   Bo te Karynki mogą się jeszcze ochoczo rozmnażać a emeryci są ciężarem dla budżetu.
   Nie ważne że zapracowali na emerytury , teraz liczy się ilość obywateli żeby te dzieci zarabiały na podatki i bieżące emerytury.
   • asia.sthm Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:24
    > Nie ważne że zapracowali na emerytury , ...

    Ci, ktorzy naprawde zapracowali maja pewnie te emerytury wyzsze od glodowej.
    Mnie ciagle dziwi jak w Polsce pojecie emerytury jest kojarzone glownie z minimalna gwarantowana glodowa stawka.
    • lily_evans011 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 19:16
     Powiedz to nauczycielom.
   • kubek0802 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:27
    Pomysły socjalne tego rządu wywołują u mnie taki wk..w, jak mało co. Dochodzimy do takiej patologii że płaca minimalna będzie właściwie o parę groszy niższa niż płaca wielu osób na odpowiedzialnych stanowiskach nie koniecznie w budżetówce. A rękoma i nogami poparłabym wstrzymanie wypłaty 500+ ze względu na kryzys niż waloryzację.
    • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:32
     Dokładnie. Wysokość zasiłków jest demoralizująca, zresztą najniższa krajowa jest zbyt wysoka i działa proinflacyjnie.
     • beneficia Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:59
      Najniższa krajowa netto to niecałe 2400. Zbyt wysoka, aha. Spróbuj za to wyżyć.
      • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:05
       Dokładnie
      • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:09
       A kto powiedział, że można za to przeżyć na sensownym poziomie?! Na jedzenie i bilet wystarczy, ubezpieczenie jest. Najniższa krajowa jest dla osób, które wchodzą na rynek i dopiero się uczą oraz dla tych łatwo zstepowalnych o najniższych kompetencjach.
       • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:50
        A mieszkanie w noclegowni? Osoba łatwo zastępowana nie potrzebuje dachu nad głową? Nie potrzebuje zjeść, ubrać się?
        • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:57
         Osoby zarabiające najniższą krajową nie mieszkają samodzielnie. Proste. Mieszkają z rodzicami, współmałżonkiem, dzielą mieszkanie studenckie etc. natomiast nie stać ich na samodzielne wynajmowanie mieszkania czy spłacanie kredytu. Nie stać ich w Polsce, Niemczech, UK, Francji, Włoszech etc., a nie tylko wyjątkowo u nas.
         • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:02
          Nie chodzi nawet o mieszkanie samodzielne, problematyczne jest nawet wynajęcie pokoju i pokrycie opłat. Tworzenie kasty biednych pracujących ma fatalny wpływ na społeczeństwo
         • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:03
          I jeszcze uważasz że minimalna jest za wysoka. To ile powinna wynosić? 2000? To nawet pokoju nie da się wynająć, ale faktycznie, ludzie łatwo zastepowalni mogą przecież zadowolić się kawałkiem podłogi, powinno wystarczyć
      • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:23
       beneficia napisała:

       > Najniższa krajowa netto to niecałe 2400. Zbyt wysoka, aha. Spróbuj za to wyżyć.


       Minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym wzrasta ( o 130 zl) od 1 maja 2022 r. i wynosi 3079 zł brutto.
       Ile to jest netto- sama sobie oblicz.
     • nicknanowyrok Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:09
      A jaka jest tabela zaszeregowań w urzędach państwowych? 4000 plus dodatki dla triss, głównej specjalistki?
      • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:27
       Jest rozporządzenie PRM z tabela stanowiski w sc i mnożnikami.
       • melikles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:59
        Czyli 4000 i dodatki smile
    • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 04.06.22, 12:33
     A to jest inna sprawa, że minimalna rośnie, a reszta drabinki stoi.
  • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:31
   500 będzie waloryzowane?
   Nie wiedziałam
   • lauren6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:51
    Bo dopiero to ogłoszą w kampanii wyborczej. Ma być 700+.
    • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:56
     A, myślałam że jakoś na dniach.
     • pepsi.only Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 21:00
      No, przecież w sobotę to ogłoszą, jak najbardziej na dniach.
      • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 21:05
       Chodziło mi o to, że inicjalnie zrozumiałam, że ma już zacząć być wypłacane w zwaloryzowanej wysokości (nie śledzę tematu).
  • primula.alpicola Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:34
   To nie emeryci są najuboższą grupa społeczną w Polsce, tylko dzieci z rodzin wielodzietnych.
   • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:38
    dokładnie.
   • agus-ka Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 12:17
    A dzieci rodziców samotnych to już nie? Jak tatuś nie płaci to w zasadzie jeden rodzic zostaje na lodzie. Państwo nie wspiera go a także nie egzekwuje własnych wyroków. Inna sprawa że te wyroki bywają śmieszne, np 300 zł na dziecko
  • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:36
   Zrób sobie dziecko jak tak zazdrościsz.
   • kubek0802 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:46
    Kolejna rada to zatrudnij się za najniższą krajową jak zazdrościsz?
    Nie zazdroszczę widzę skrajnie negatywny skutek ekonomiczny w szerszym kontekście niż komórka rodzinna.
    • vivi86 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:06
     A co to ma do rzeczy?
     • kubek0802 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:24
      Nie no nic. Dalej powinniśmy karmić inflację.
   • wisniowy_sad Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:27
    Ja mam dwoje dzieci, ale pracuję z seniorami i widzę, jak im ciężko
  • igge Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 12:57
   Cóż, myślę, że najsłabszym, tym naprawdę najsłabszym, którzy są mniejszością więc poprawa ich losu nie zabrałaby chyba aż tak dużej nieosiągalnej dla państwa kasy, dodaje się do życia pod górkę mega kłodę i stres pod nogi tzn ubóstwo w gratisie. Bieda moim zdaniem nie dotyczy najbardziej emerytów akurat.
   • asfiksja Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:13
    >Bieda moim zdaniem nie dotyczy najbardziej emerytów akurat.
    I to jest słuszna uwaga. Nie bez kozery targetem sprzedawców garnków z wielbłąda czy innych wyciskarek masujących są właśnie emeryci.
    • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 13:56
     Przeciętna emerytura to ok 2500 zł brutto, mediana jest niższa. Emeryci potrafią za to przeżyć, a nawet trochę odłożyć, bo odmawiają sobie wszystkiego, z przyzwoitym jedzeniem włącznie. A matka za te pieniądze by nie przeżyła.
     • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:04
      2722 zl, jeśli już.
      Nie wynajmują mieszkań i nie spłacają kredytów, nie mają też dzieci na utrzymaniu.

      businessinsider.com.pl/wiadomosci/o-ile-wzrosna-emerytury-od-marca-2022-r/g0zjvjs
     • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 14:17
      Bo matka jak wynika z definicji ma jeszcze dzieci
      • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 15:33
       I z tego powodu ma conajmniej najniższa place, oczywiście jeżeli pracodawca nie oszukuje, 500+, często współmałżonka. Oczywiście, nie są to duże pieniądze, ale jednak żyje się trochę łatwiej. Mojej znajomej (76 lat) nowy właściciel kamienicy podwyższył czynsz do 900 zł za 32 m kw. Niestety, w okolicy mostów brak.
       • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 16:37
        Nie, z bycia matką nie wynika, że ma się co najmniej najniższą płacę,bo dotyczy ona tylko osób zatrudnionych na etat. Posiadanie współmałżonka też nie wynika.
        • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 17:24
         Oczywiście, bycie emerytka również nie jest równoznaczne z otrzymywaniem średniej a nawet minimalnej emerytury. Rozmawiamy chyba o jakiejś średniej, a nie ekstremach. I o ematkach a nie o patologii, pracującej w fabrykach lub innych kasjerkach, ekspedientkach.
         • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 17:56
          Kasjerki to dla Ciebie patologia? Ekspedientki? Przecież to normalna praca. Serio uważasz że bycie matką jest jednoznaczne z posiadaniem wysokiej pensji?
          • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 18:00
           To chyba był sarkazm
           • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 18:29
            Dobrze, że zrozumiałas, co nie każdemu jest dane.
           • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 18:42
            A cholera wie, jak całkiem serio chyba się unosi, że matka mająca dziecko na utrzymaniu nie przeżyłaby za te pieniądze co emeryt.
            • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 19:56
             Oczywiście, że nie. Emeryt może mieszkac w jednym pomieszczeniu, jeść cokolwiek, siedzieć w ciemnościach i pod kołdra. I tak się czasem dzieje. Dziecko powinno mieć choć trochę więcej. Może dlatego minimalna płaca w UK wystarcza na utrzymanie, w Szwajcarii wynosi 200 tysięcy (w złotych), więc nawet gdy koszty życia są trzykrotnie wyzsze niż w Polsce, da się przeżyć.
             • al_sahra Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 20:29
              kokosowy15 napisał(a):

              > Może dlatego minimalna płaca w UK wystarcza na utrzy
              > manie, w Szwajcarii wynosi 200 tysięcy (w złotych), więc nawet gdy koszty życia
              > są trzykrotnie wyzsze niż w Polsce, da się przeżyć.

              W Szwajcarii nie ma krajowej płacy minimalnej. Jest tylko w kilku kantonach.

              Poza tym Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów świata. Porównywanie zarobków w Polsce i Szwajcarii w kontekście tej rozmowy nie ma większego sensu.
              • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 20:58
               Napisałem - koszty życia w Szwajcarii są trzykrotnie wyzsze niż w Polsce. Minimalna płaca, w niektórych kantonach, jest sześciokrotnie wyższa niż w Polsce, więc odnosząc to do poziomu cen - dwukrotnie wyższa.
               • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 21:03
                Bo to bogate państwo. Polska nie jest bogatym państwem, w razie gdybyś nie zauważył.
                • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 21:08
                 A wystarczyłoby nie kraść
               • al_sahra Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 04:49
                kokosowy15 napisał(a):

                > Napisałem - koszty życia w Szwajcarii są trzykrotnie wyzsze niż w Polsce. Minim
                > alna płaca, w niektórych kantonach, jest sześciokrotnie wyższa niż w Polsce, wi
                > ęc odnosząc to do poziomu cen - dwukrotnie wyższa.

                Aha. W Szwajcarii poziom życia jest wyższy niż w Polsce. W Bangladeszu zaś niższy. I co w związku z tym?
              • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 12:20
               al_sahra napisał(a):


               > W Szwajcarii nie ma krajowej płacy minimalnej. Jest tylko w kilku kantonach.

               Szwajcaria osiągnęła mistrzostwo w kolaboracji z mafią banksterska, dlatego pozwolono jej na demokrację bezpośrednią i na inne luksusy typu gospodarka rynkowa.
             • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 21:08
              Przede wszystkim jedna osoba wydaje mniej bez względu na warunki. Nawet "cokolwiek" do jedzenia więcej kosztuje na dwie osoby niż na jedną.
              • kloi0505 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 06:21
               <Przede wszystkim jedna osoba wydaje mniej bez względu na warunki. Nawet "cokolwiek" do jedzenia więcej kosztuje na dwie osoby niż na jedną.>

               Naprawdę? A opłaty stałe jak np. za mieszkanie. Zapewniam cię, że życie w pojedynkę jest droższe niż w dwie osoby (no chyba, że jedna nie pracuje i nie ma emerytury/renty).
               • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 07:48
                kloi0505 napisał(a):


                > Naprawdę? A opłaty stałe jak np. za mieszkanie. Zapewniam cię, że życie w pojed
                > ynkę jest droższe niż w dwie osoby (no chyba, że jedna nie pracuje i nie ma eme
                > rytury/renty).


                Opłaty stałe za mieszkanie to czynsz i fundusz remontowy. Pozostałe są rozliczane wg ilości osob lub zużycia. Dwie-trzy osoby zużywają więcej niż jedna. A jeżeli eneryta nie stać na samodzielne utrzymanie 3-pokojowego mieszkania, zawsze może zamienić na mniejsze 2-pokojowe a i tak komfort mu się nie zmienia.
                Matka z dzieckiem miałaby już problem, bo jeden pokój musi być tylko dziecka.
                • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 09:38
                 Co to znaczy "zamienić"? To tak, jak sprzedać mieszkanie z lat 70 w blokach - na mniejsze nie wystarczy.
                 • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 09:41
                  Że co??? Wiesz ile jest warte moje mieszkanie z lat 70? Niedługo milionerką będę big_grin
                 • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:12
                  kokosowy15 napisał(a):

                  > Co to znaczy "zamienić"? To tak, jak sprzedać mieszkanie z lat 70 w blokach - n
                  > a mniejsze nie wystarczy.


                  Na co nie wystarczy?
                  Na mniejsze mieszkanie też z lat 70 tych?
                  • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:11
                   Nie wystarczy z bardzo prostego powodu. Obrotem mieszkaniami zajmują się biznesmeni, którzy narzucają wysokie marze. Wartość mojego mieszkania wynosi teoretycznie z 250 tys, oferty składane przez nabywców (student, młodzi po ślubie itp) opiewają na 100 - 120 tysięcy, czasem mniej.
                • kokosowy15 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:01
                 MUSI? Co więc z tymi, którzy mieszkają w jednej izbie, pokoju z kuchnią, kawalerce? Należy odebrać im dzieci?
                • jolie Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:22
                 iwles napisała:

                 > kloi0505 napisał(a):
                 >
                 >
                 > > Naprawdę? A opłaty stałe jak np. za mieszkanie. Zapewniam cię, że życie w
                 > pojed
                 > > ynkę jest droższe niż w dwie osoby (no chyba, że jedna nie pracuje i nie
                 > ma eme
                 > > rytury/renty).
                 >
                 >
                 > Opłaty stałe za mieszkanie to czynsz i fundusz remontowy. Pozostałe są rozlicza
                 > ne wg ilości osob lub zużycia. Dwie-trzy osoby zużywają więcej niż jedna. A jeż
                 > eli eneryta nie stać na samodzielne utrzymanie 3-pokojowego mieszkania, zawsze
                 > może zamienić na mniejsze 2-pokojowe a i tak komfort mu się nie zmienia.
                 > Matka z dzieckiem miałaby już problem, bo jeden pokój musi być tylko dziecka.
                 >
                 Ludzie notorycznie nie zgłaszają we wspólnocie/spółdzielni, ile osób mieszka w danym lokalu. Nie zgłaszają np. dzieci czy partnerów. Wtedy czynsz jest niższy, bo nie ma w nim np. wywozu nieczystości za 4-5 osób tylko jest za jedną, ryczałtu na wodę.
               • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 09:40
                Dziecko zazwyczaj nie pracuje...
               • iwoniaw Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:25
                kloi0505 napisał(a):

                > <Przede wszystkim jedna osoba wydaje mniej bez względu na warunki. Nawet "c
                > okolwiek" do jedzenia więcej kosztuje na dwie osoby niż na jedną.>
                >
                > Naprawdę? A opłaty stałe jak np. za mieszkanie. Zapewniam cię, że życie w pojed
                > ynkę jest droższe niż w dwie osoby (no chyba, że jedna nie pracuje i nie ma eme
                > rytury/renty).


                No, czyli rodzic(e) z dziećmi jak najbardziej podpadają pod tę kategorię, dzecko/dzieci z reguly "nie pracują i nie maja emerytur/renty", a jeść muszą i (w odróżnieniu od doroslych z dochodem dowolnym/bez dochodu) w gatki i obuwie czy kurteczkę z poprzedniego sezonu niekoniecznie się wcisną. Cóż więc tak wzburza kokosowych tego świata w stwierdzeniu, że owszem, dorosły z dzieckiem na utrzymaniu potrzebuje więcej niż sam dorosły, by przeżyć/żyć na poziomie X, bogowie raczą wiedzieć.
             • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 02.06.22, 23:06

              Ale ty, jako emeryt, masz cała emeryturę tylko na siebie.
              Rodzic za place minimalna ma na utrzymaniu minimum 2 osoby: siebie i dziecko.
              Widzisz różnice?
              • kloi0505 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 06:14

               <Rodzic za place minimalna ma na utrzymaniu minimum 2 osoby: siebie i dziecko.>


               A oprócz tego pełno benefitów z pińcet plus i alimentami na czele.
               • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 07:51
                kloi0505 napisał(a):

                >
                > A oprócz tego pełno benefitów z pińcet plus i alimentami na czele.


                Alimenty jako benefit. Sorry, ale to już bezczelność. Nie mówiąc o tym, ilu ojców zasadzonych alimentów nie placi.
                • runny.babbit Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 09:49
                 Ale to chyba o to chodzi, że te alimenty są ciągnięte nie od tatusiów tylko z funduszu alimentacyjnego, czyli z kieszeni wszystkich. I prawdę mówiąc mnie to oburza, jak niska jest ściągalność alimentów.
                 • triss_merigold6 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 10:17
                  Państwo przyzwalając na niewydolną ściągalność, stworzyło iluzoryczny mechanizm osłonowy.
                  Iluzoryczny, ponieważ, żeby kwalifikować się do progu dochodowego na alimenty z FA trzeba zarabiać poniżej najniższej krajowej, co sankcjonuje ciut bardziej zaradne matki, a premiuje totalne bezrobotne patolstwo.
                  • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 11:05
                   triss_merigold6 napisała:

                   > Państwo przyzwalając na niewydolną ściągalność, stworzyło iluzoryczny mechanizm
                   > osłonowy.

                   A ten modus operandi już chyba zostanie - wycofywanie się państwa z usług publicznych na rzecz tych właśnie świadczeń, które mają iluzorycznie skompensować braki.
                   I żeby była jasność - nie jest to domena wyłącznie PiSu, bo hasło "tanie państwo" robiło karierę jeszcze za Tuska.
                   • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 12:29
                    ludzikmichelin4245 napisała:


                    > wycofywanie się państwa z usług publi
                    > cznych na rzecz tych właśnie świadczeń, które mają iluzorycznie skompensować br
                    > aki.

                    Ignorantko, FA to nie jest żadne "świadczenie kompensujące braki" tylko rekompensata państwa za swoją niewydolność w kwestii realizowania prawomocnych wyroków. Po wuj komu takie państwo i po wuj ma płacić podatki na takie państwo, w którym wyrokiem można sobie podetrzeć tyłek.
                    Hucpą jest to, że ta rekompensata jest traktowana jak zasiłek i jałmużna, bo tylko dla najbiedniejszych. Reszta może sobie swoje wyroki powiesić na ścianie, tyle z nich mają.
                    • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:27
                     Odniosłam się do słów Triss o iluzorycznych mechanizmach osłonowych - państwu wygodniej jest wypłacać poszczególne świadczenia, niż rzetelnie realizować usługi publiczne (w tym konkretnym przykładzie prowadzić skuteczną egzekucję - mieści się to zatem w iluzorycznym kompensowaniu braków w obszarach usług, którego to sformułowania użyłam).

                     Domagam się przeprosin.

                     • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:36
                      ludzikmichelin4245 napisała:


                      > Domagam się przeprosin.

                      Przepraszać to ty powinnaś samotne matki, bo nazywasz FA "świadczeniem". To nie jest żadne zakichane "świadczenie", tylko rekompensata za nieudolność państwa. Należy się jak psu micha, powinna się nalezeć wszystkim z "nieściągalnymi" alimentami w pełnej wysokości i to jeszcze z oficjalnymi przeprosinami za kartonowość państwa.
                      • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:40
                       Jak to mówi JKM jakby nie bylo FA to by baby nie rozkładały nóg przed byle kim bo by musiały myśleć, czy się facet nadaje na ojca
                       • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:46
                        g.r.uu napisała:

                        > Jak to mówi JKM jakby nie bylo FA to by baby nie rozkładały nóg przed byle kim
                        > bo by musiały myśleć, czy się facet nadaje na ojca

                        I ma rację. Ja dodam, że faceci musieliby się bardziej starać, aby znaleźć kobietę do seksu.

                        Jakby nie było demokracji, tylko monarchia, to JKM byłby tylko jutuberem, a nie politykiem - co nie znaczy, że nalezy odmawiać grania w grę, która jest na stole.
                        Skoro prawo przewiduje zasądzanie alimentów, to państwo ma obowiązek te wyroki realizować, łaski nie robi.
                        • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:50
                         dramatika napisał(a):

                         > Skoro prawo przewiduje zasądzanie alimentów, to państwo ma obowiązek te wyroki
                         > realizować, łaski nie robi.

                         A kto twierdzi, że robi?
                        • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:50
                         dramatika napisał(a):

                         > g.r.uu napisała:
                         >
                         > > Jak to mówi JKM jakby nie bylo FA to by baby nie rozkładały nóg przed byl
                         > e kim
                         > > bo by musiały myśleć, czy się facet nadaje na ojca
                         >
                         > I ma rację. Ja dodam, że faceci musieliby się bardziej starać, aby znaleźć kobi
                         > etę do seksu.
                         >
                         >

                         A jakby nie było emerytur, to ludzie bardziej dbaliby o relacje rodzinne.

                         🙄
                         • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:58
                          mamkotanagoracymdachu napisała:


                          > A jakby nie było emerytur, to ludzie bardziej dbaliby o relacje rodzinne.
                          >
                          > 🙄

                          Przecież dokładnie tak jest. Jakby nie było emerytur, to wzrosłaby dzietność, bo ludzie mieliby wymierną korzyść z posiadania dzieci (oczywiście nie jest to pewność korzyści, ale przynajmniej jakaś szansa, pod warunkiem odpowiedniego wychowania tych dzieci). Możemy się na to zżymać - że to myślenie instrumentalne - ale takie są fakty.
                        • iwles Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:50
                         dramatika napisał(a):

                         > g.r.uu napisała:
                         >
                         > > Jak to mówi JKM jakby nie bylo FA to by baby nie rozkładały nóg przed byl
                         > e kim
                         > > bo by musiały myśleć, czy się facet nadaje na ojca                         >
                         > I ma rację. Ja dodam, że faceci musieliby się bardziej starać, aby znaleźć kobietę do seksu.


                         I kto to mówi 😂😂😂

                      • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:46
                       Jest coś obraźliwego w słowie "świadczenie" i w nazywaniu zadań związanych z sądownictwem usługa publiczną?
                       Bo nie rozumiem, za co dostaję tu becki.
                       • ludzikmichelin4245 Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:48
                        (co najmniej, jakbym polemizowała z tym, że należą się jak psu micha)
                        • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:50
                         Mnie dziwi że konfederatka gardłuje za tym socjalistycznym wynalazkiem
                         • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 13:54
                          g.r.uu napisała:

                          > Mnie dziwi że konfederatka gardłuje za tym socjalistycznym wynalazkiem

                          Następna zrównująca wyroki RP z socjalem. Wracaj do czworaków 🙄
                         • g.r.uu Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:04
                          To normalne że jako kobieta nie znasz się na polityce, ko ko ko kurko, idź sobie gdakać do kuchni
                         • dramatika Re: Dlaczego rząd nie dba o najslabszych? 03.06.22, 15:17
                          g.r.uu napisała:

                          > To normalne że jako kobieta nie znasz się na polityce

                          Bo się nie znasz. Tak, to jest aż tak proste.