Dodaj do ulubionych

książka moim zdaniem kuriozalna

02.06.22, 15:10
Wpadła mi w ręce książka, która (moim zdaniem!) jest kuriozalna i w ogóle nie wiem, dla kogo przeznaczona. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że ktokolwiek chce ją przeczytać, bo i po co.
Nie podam autora, tytułu ani nazwy wydawnictwa, które jest porządne i szanowane, bo nie chcę nikogo personalnie ośmieszać. Powiedzcie mi tylko, czy się mylę i przesadzam.
W książce jest na przykład rozdział poświęcony SMS-om, pisany językiem prawie że naukowym, zawierającym terminy typu "forma adresatywna" ("...forma SMS-a powinna przypominać list tradycyjny. Dobrze jest więc rozpocząć go formą adresatywną typu Szanowny Panie czy Panie Kierowniku, zakończyć zaś formułą pożegnalną Z poważaniem..."). Są wyjaśnienia językowe ("Są to skróty powstałe zarówno na gruncie języka polskiego, np. pzdr, pozdro, oba od form pozdrawiam lub pozdrowienia..."), rozszyfrowane skróty ("Na przykład smile oznacza uśmiech i odpowiada takim wyrażeniom, jak To bardzo miłe, To tylko żart").

Serio ktoś czyta takie książki? Książki wyjaśniające (m.in.), co to sms i co znaczy użyta w nim buźka? Kto?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka