Dodaj do ulubionych

Szkoła muzyczna Warszawa

03.06.22, 20:29
Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i dlatego pytam wszechwiedząca Ematkę.

Chciałabym swojego 11 letniego syna zapisać ( np. na sekcje dętą) do szkoły muzycznej.
Czy są takie szkoły gdzie jednocześnie jest szkoła podstawowa i muzyczna?

Bo szkoła muzyczna kojarzy mi się z dodatkowymi, popołudniowym i zajęciami, po lekcjach w zwykłej podstawówce.
Jak to jest ?
Obserwuj wątek
  • little_fish Re: Szkoła muzyczna Warszawa 03.06.22, 20:38
   Oczywiście że są szkoły podstawowe muzyczne, z tym że tam zapisuje się dziecko w wieku 7 lat, do pierwszej klasy. No bo jak wyobrażasz sobie teraz dołączenie 11 latka do rówieśników, którzy zajęcia muzyczne mają od 4 lat? Obawiam się, że zostaje wam wyłącznie szkoła popołudniowa
   • sylwus34 Re: Szkoła muzyczna Warszawa 03.06.22, 20:46
    O ile wiem( a niewiele wiem😉), na instrumenty dęte przyjmują starsze dzieciaki( żeby miały siłę dąć w nie).
    I tak sobie wyobrażałam, że przyjmują takiego 11 latka do takiej sekcji i jednocześnie jest realizowany program p podstawöwki.
   • mamtrzykotyidwa Re: Szkoła muzyczna Warszawa 03.06.22, 21:18
    Niektóre szkoły przyjmują też starsze dzieci na cykl nauki czteroletni.
    Trzeba szukać i sprawdzać konkretne szkoły w jakim wieku dzieci przyjmują i do jakich klas.
    W zakładce rekrutacja wszystko jest napisane, ale w tym roku to już za późno, rekrutacje już się odbyły w kwietniu/maju.
    Ale jeśli chciałabyś zapisać w przyszłym roku, to lepiej od razu się zainteresować szczegółami, bo to nie jest taka prosta droga, że zapiszesz i już, trzeba spełniać różne wymogi, żeby się dostać.
    Syn ma predyspozycje, jest muzycznie uzdolniony, na czym gra? Chodzi gdzieś na lekcje?
    • sylwus34 Re: Szkoła muzyczna Warszawa 03.06.22, 21:57
     Jest uzdolniony, gra że słuchu, grywa na keyboardzie, flażolecie i gitarze. Chodzi do ogniska muzycznego. No i nauczyciel podsunął mi pomysł z tą szkołą. Byłam dość sceptyczna, ale t we aż w domu włączyła mi się " myślenica" i stąd moje pytania.
     • ankanka3 Re: Szkoła muzyczna Warszawa 03.06.22, 23:00
      Wiesz, od "grywania na keybordzie" do czytania nut głosem, pisania dyktand np. melodycznych, śpiewania a vista w paru tonacjach, rozpoznawania sluchowo interwałów, akordów itd itp - daleka droga. Zobacz sobie na podstawę programową kształcenia słuchu w klasie III. Bez tych umiejętności, chociażby częściowych nikt dziecka do 4 klasy szkoły muzycznej nie przyjmie. Więc tu byś musiała popatrzeć, żeby realnie ocenić jego szanse.
       • katriel Re: Szkoła muzyczna Warszawa 04.06.22, 09:14
        No ale nauczyciel pewnie zakładał, że dziecko pójdzie do popołudniówki, od pierwszej klasy, zapewne w cyklu czteroletnim (ze względu na wiek), a kształcenie ogólne będzie kontynuować tam gdzie do tej pory. Pomysł wskakiwania od 4 klasy pojawił się wyłącznie dlatego, że wątkodawczyni chciałaby zoptymalizować logistykę i wybrać szkołę muzyczną dzienną. Ale tego się nie da zrobić, poza właśnie wyjątkowym przypadkiem dziecka, które wiedzę z pierwszych lat szkoły muzycznej zdobyło inną drogą. Teoretycznie możliwe, ale znacznie rzadsze niż uzdolnione muzycznie 10- czy 12-latki (a nawet starsze dzieci), które wcześniej do szkoły muzycznej nie chodziły i dla których przewidziany jest właśnie cykl 4-letni w popołudniówce.
  • ankanka3 Re: Szkoła muzyczna Warszawa 03.06.22, 21:47
   Zostaje Wam jedynie szkoła popołudniowa. W muzycznej szkole ogólnokształcącej dzieci od I klasy mają przedmioty muzyczne - np. rytmikę, kształcenie słuchu, a w 4 klasie dołączają kolejne przedmioty. Na tym etapie dzieci mają już sporą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, których brak uniemożliwia dostanie się do szkoły.
   Co do przyjmowania w późniejszym etapie na instrumenty dęte - owszem, w okolicach 4,5 klasy część dzieci zmienia instrument i są to zazwyczaj zmiany z tych najpopularniejszych instrumentów (fortepian, skrzypce) na m.in. instrumenty dęte. Ale to są dzieci, które mają opanowane podstawy, czytają nuty i mają za sobą paroletnią praktykę muzyczną.
  • odnawialna Re: Szkoła muzyczna Warszawa 04.06.22, 00:31
   Obawiam się, że w tym roku za późno, nabory są w kwietniu. Jednak warto popytać, na mniej popularne instrumenty bywają wolne miejsca.
   Jak wcześniej piszą dziewczyny szkoła dzienna nie wchodzi w grę, jedynie popołudniowa. Na pociechę powiem, że dzienna muzyczna nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, bo nacisk jest kładziony na kształcenie muzyczne, tym samym poziom kształcenia ogólnego jest niższy niż w podstawówkach.
   • little_fish Re: Szkoła muzyczna Warszawa 04.06.22, 09:35
    Jako absolwentka popołudniowej szkoły muzycznej doradzę jedynie, żebyście to dobrze przemyśleli. Bo to jest naprawdę sporo zajęć, dochodzi logistyka dojazdowa plus oczywiście czas na ćwiczenia.
    Jeśli chodzi o samą naukę gry na instrumencie, to może warto przemyśleć zostanie w ognisku? Chyba, że w grę wchodzi dalsza edukacja muzyczna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka