Dodaj do ulubionych

Wolontariat raz jeszcze

04.06.22, 16:27
Czy jest jakaś lista działań wolontariackich, które są brane pod uwagę i wpisywane na świadectwa? Czy może to być działalność zupełnie dowolna i wystarczy, że ktoś ją poświadczy?
Obserwuj wątek
    • widosna Re: Wolontariat raz jeszcze 26.06.22, 07:49
      Do doświadczonych. Czy szkoła ma obowiązek wpisać wolontariat robiony poza szkoła na swiadectwo? Na co się powołać (jakieś przepisy?), jeśli tak? Dziecko miało zrobiony wolontariat poza szkoła, dostarczyła zaświadczenie. Inne dzieci robiły wolontariat w ramach szkolnego wolontariatu. Żadne z nich nie ma wpisu na swiadectwie. dzieci, które robiły w ramach szkolnego wolontariatu, dostały oddzielne zaświadczenie.
      Koleżanki dziecko (które robiło wolontariat poza szkoła razem z moim) ma wpis na swiadectwie (w innej szkole).
      Trochę żal będzie tych kilku punktów w rekrutacji jeśli okaże się, ze to czynnik decydujący o dostaniu się lub nie do liceum pierwszego wyboru.
      Czy ktoś z Was wie?
    • dziadumila Re: Wolontariat raz jeszcze 26.06.22, 13:36
      Moja córka była wolontariuszka w stadninie koni (jest nadal, bo nie dla punktów to robi a z potrzeby i pasji).
      Fundacja wystawiła zaświadczenie, wychowaca je otrzymał. Ma to wpisane w świadectwie szkolnym.
    • ga-ti Re: Wolontariat raz jeszcze 26.06.22, 14:26
      W zeszłych latach było tak, że liczyło się tylko to, co wpisane na świadectwie. Wszystkie inne zaświadczenia i dyplomy mogły być ewentualnie wzięte pod uwagę tylko przy rekrutacji uzupełniającej (teraz chyba nawet nie, bo uzupełniająca ma być też elektroniczna, jak zrozumiałam).
      Moje dziecko ma wolontariat robiony po za szkołą (robiła 8 lat i robi nadal), przyniosło dla wychowawcy stosowne zaświadczenie z wpisaną liczbą godzin. Wychowawca wpisał to na świadectwo.
      Idź i proś o zmianę świadectwa, każdy punkt może być na wagę złota wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka