Dodaj do ulubionych

Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲

05.06.22, 21:54
Te gnojki ze偶r膮 mi nied艂ugo wszystko 馃檨
Co polecacie skutecznego, 偶eby wyt臋pi膰 馃悓, a jednocze艣nie nie zaszkodzi膰 bezdomnym kotom, kt贸re dokarmiam i 艂a偶膮 mi po ogrodzie?Do kot贸w absolutnie nic nie mam, ale tych wstr臋tnych 艣limak贸w ju偶 mam doooo艣膰c馃懝
Obserwuj w膮tek
    • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:05
      Zaopatrzy膰 si臋 w zgrzewk臋 deser贸w jogurt贸w i zgrzewk臋 najta艅szego piwska.
      Jogurty ze偶re膰.
      Zakopa膰 miseczki po jogurtach po brzegi i wla膰 do nich wieczorem tanie piwo.
      Powtarza膰 codziennie.

Drugi spos贸b to rozsypa膰 sol wok贸艂 ro艣lin / donic, - taka drogowa. 艢limaki po niej nie przejd膮.

Spos贸b trzeci: zbieraj skorupki jajek. Nast臋pnie je rozbij w misce i upiecz w piekarniku. B臋d膮 twarde i ostre. Rozsyp wok贸艂 sadzonek. Skorupki wzbogaca ziemie o cenne minera艂y, a 艣limaki b臋d膮 mia艂y barier臋 nie do przej艣cia. Ja 艣limak贸w nie zabijam. Jak znajd臋 na ro艣linie, zbieram i ucz臋 lata膰 na otwartej przestrzeni. Ptaki je uwielbiaj膮 - uwa偶aj膮 za przysmak.

• sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:05
        P.S. Zawsze tez mo偶na podrzuci膰 do ogrodu nielubianego s膮siada
        • hanusinamama Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:28
          One wracaj膮...
          • princesswhitewolf Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:44
            a kto by nie wracal jak darmowe piwo rozdaja im!
      • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:08
        A i ostatnie! Podlewaj ogr贸dek z samego rana - nigdy wieczorem bo slimory zeruj膮 w nocy!
        • pepsi.only Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:15
          U nas ostatnio pada艂o, i st膮d wysyp 艣limak贸w. Nie od podlewania.

A piwo faktycznie zwabia 艣limaki, tyle, 偶e piwo nie zabija.
          Je艣li 艣limak od razu nie utopi si臋, to po 艣ciankach naczynia wydostanie si臋, i pijany p贸jdzie 偶re膰 dalejtongue_out
          St膮d trzeba by nape艂nia膰 piwem naczynia pod wiecz贸r, a z samiutkiego rana opr贸偶nia膰 naczynie ze z艂apanymi 艣limakami. I tak w k贸艂ko, nalewamy, i opr贸偶niamy.
          Jest to mega stary spos贸b, moi rodzice w latach 90tych ju偶 wykorzystywali go.
          • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:17
            No niestety, - jak si臋 ma ogr贸d to si臋 robi naokraglo sad Trzeba to naprawd臋 lubi膰 by 艂adnie wygl膮da艂.
            • pepsi.only Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:55
              Owszem, robi si臋 na okr膮g艂o smile i trzeba to naprawd臋 lubi膰 smile
      • memphis90 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 14:39
        Rozsypa膰 s贸l drogow膮 wok贸艂 ro艣lin??? 馃槯馃槯馃槯
    • milva24 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:12
      Obsypa膰 wko艂o grz膮dek popio艂em.
      • milva24 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:13
        Cho膰 to w sumie prewencja...Na 艣limaki kt贸re ju偶 s膮 jie pomo偶e.
        • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:16
          Pomo偶e zdecydowanie odchwaszczenie i odtr膮cenie ogrodu gdzie te 艣limaki mia艂yby si臋 chowa膰 w ci膮gu dnia przed s艂o艅cem. Mo偶na tez zainwestowa膰 w 偶wirek, piasek, spulchnia膰 ziemie. Skorupki jajek zawsze pomagaj膮. Sposob贸w jest bez liku
          • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:18
            * odgracenie ogrodu oczywi艣cie
    • alicia033 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:22
      kup przeciwko 艣limakom preparat z fosforanem 偶elaza.
      • pasquda77 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:34
        alicia033 napisa艂a:

> kup przeciwko 艣limakom preparat z fosforanem 偶elaza.
        >
        Widz臋 偶e jest Target na 艣limaki , stosowa艂am, jest skuteczny?
    • bguslawko_1 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:26
      Nie ma idealnych 艣rodk贸w .Pokochasz 艣limaki jak krety .U mnie tylko na iglakach .A 艣limak贸w i ich rodzaje jest sporo.Wieczorami 偶eruj膮 mo偶na zbiera膰 .Jedynie skuteczna jest chemia ,ale masz koty .Ja rozsypuj臋 to ,ale mi臋dzy ro艣linami .Czy kot tego nie zje nie wiem .Normalny facet nie da Ci do pu艂apki piwa 馃槉 www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjHooq_kJf4AhWnR5EFHVReDvwYABANGgJscg&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAASJeRoz5dqi5sejNI1RrccBwRbImcFkAFRybvFK2gZVLXUbSzUGJU&sig=AOD64_3nZIA87s_tT0Yf36gi36UlRtIbKg&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwidm4S_kJf4AhWmlIsKHTNUAukQwg8oAHoECAEQGw&dct=1&adurl=
    • berdebul Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:45
      Jak masz czas i ch臋ci to bierzesz kube艂ek z alkoholem (piwko, albo denaturat, albo zimowy p艂yn do spryskiwaczy), p臋set臋 i wybierasz slimaki. Wrzucone w alkohol umieraj膮 szybko i bezbole艣nie.
      Mo偶na u偶y膰 fosforanu 偶elaza.
      Mo偶na robi膰 pu艂apki piwne, ale lepiej domiesza膰 mocniejszego alkoholu, 偶eby nie ucieka艂y.
      Mo偶na zbiera膰 i wywozi膰.
      Mo偶na (moja s膮siadka tak robi), wywala膰 na ulice i liczy膰 偶e samochody rozwi膮偶膮 spraw臋.
      • hanusinamama Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:30
        Slimaki bezdomne topi臋. One sa gatunkiem obcym u nas, nie maj膮 naturalnych wrog贸w.
    • woman_in_love Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:51
      a jednocze艣nie nie zaszkodzi膰 bezdomnym kotom, kt贸re dokarmiam

bezdomne 艣limaki, bezdomne koty... krety.. turkucie... masakra co za szajs... nie ma ratunku, trzeba dzia艂a膰 ostatecznie

• babsee Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:56
      W ubieg艂ym roku mia艂am inwazj臋 w moim ogr贸dku. Problem jest taki,偶e te cholery bardzo szybko si臋 rozmna偶aj膮. Jaja s膮 w ziemi. Podesz艂am do sprawy z ka偶dej strony馃槂. Po pierwsze, po opadach urz膮dzi艂am polowanie na slimaki- po艣wi臋ci艂am na to du偶o czasu ale obejrza艂am ka偶da ro艣link臋,zajrza艂am pod jazdy listek i wynios艂am z ogr贸dka dwa s艂oiki tych dziad贸w. Nast臋pnie regularnie zruszalam ziemi臋 bo one tam sk艂adaj膮 jajka,kt贸re gin膮 od promieni s艂onecznych. Nast臋pnie posz艂am na 艂膮k臋, nabiera艂am wrotyczu i zrobi艂am napar. Psikakam tym wszystko w ogrodzie, ka偶da ro艣lin臋 ale te偶 pod donicami, na podje藕dzie, na murku okalaj膮cym dom, jak oszala艂a psikakam wszystko. Potem kupi艂am tymianek w r贸偶nych odmianach(kilka doniczek) i posadzi艂am k臋pki w r贸偶nych miejscach. W miejscach trudno dost臋pnych wysypalam niebieskie granulki antyslimakowe( tam,gdzie pies nie wsadzi ryjka)Akcja 艣limakowa trwa艂a dwa tygodnie i zako艅czy艂a si臋 pe艂nym sukcesem.
      • pepsi.only Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 23:17
        Super.!!!

W Twoim opisie brakuje mi tylko jednego sposobu :
        biegus贸w.
        smile
      • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 23:23
        U mnie jest te偶 du偶o naszadzanego creaping thyme. 艢limaki go nie ruszaja. Czy dzia艂a te偶 odstraszajaco? Ale ja lubi臋 zio艂a w ogrodzie. Ko艂o r贸偶 s膮dz臋 rozmaryn bo gdzie艣 wyczyta艂am 偶e lubi膮 takie towarzystwo ale zapomnia艂am ju偶 dlaczego. Tu i 贸wdzie ro艣nie mi czosnek w艣r贸d innych warzyw. Nie wiedzia艂am 偶e tymianek odstrasza 艣limaki. Posadz臋 wi臋cej tak偶e w艣r贸d warzyw!
        • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 23:27
          A i ko艂o truskawek mam teraz posadzone allium i inne cebulaki szczypiorowate. W tym roku truskawki s膮 zupe艂nie nie ruszone przez 艣limaki.
      • babcia47 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:39
        馃憤
    • nena20 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 23:01
      Zbieraj i wyrzucaj daleko od ogrodu. Inaczej tylko chemia, lepiej jednak odpu艣ci膰, teraz pe艂no p艂atk贸w ma l臋gi,
    • princesswhitewolf Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 00:03
      Nemaslug
    • alfa36 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 00:15
      M膮czka bazaltowa. Podejrzewam, 偶e dzia艂a na zasadzie skorup jajek, tylko nie wiem, czy ona nie rozmywa si臋 przy podlewaniu.
    • thea19 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 00:17
      z ekologicznych sposob贸w dzia艂a ferramol/pe艂zakol - po dw贸ch sezonach armagedonu s膮 tylko pojedyncze okazy. Piwo, eko 偶ele, popi贸艂 ani nic z tych rzeczy si臋 kompletnie nie sprawdzi艂o. Kaczek nie chcia艂am - ju偶 wol臋 艣limaki bo tylko ze偶r膮 a kaczki ze偶r膮 i obfajdaj膮 dos艂ownie wszystko.
    • mamtrzykotyidwa Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 01:06
      Po ka偶dym nocnym deszczu wychodz臋 rano na polowanie uzbrojona w 艂y偶k臋 i s艂oik zakr臋cany, oraz pude艂ko. 艁y偶k膮 do s艂oika zbieram te rude, 艂yse paskudy, a do pude艂ka winniczki. 艁yse du偶e c臋tkowane i ma艂e 艣luzowate zostawiam, jest ich malutko, s膮 nasze, i s膮 pod ochron膮.
      Rudzielce, jako obcy naje藕d藕cy, mno偶膮cy si臋 bez opami臋tania s膮 unicestwiane poprzez zakr臋cenie s艂oika i wyrzucenie do 艣mieci.
      Winniczki wynosz臋 na 艂膮ki nad rzeczk膮. Razem z nimi czasem id膮 te偶 inne muszlowate i pomrowy, jak si臋 ich za du偶o namno偶y.
      • thea19 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 14:35
        pomr贸w wielki nie jest pod ochron膮, jest zawleczonym szkodnikiem, kt贸rego nale偶y t臋pi膰
      • hanusinamama Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:32
        Wszystkie bezdobne s膮 obcymi gatunkami. 呕aden nie jest pod ochron膮. Nie maj膮 tez naturalnych wrog贸w. Ornitolodzy zaobserwowali, ze nawet dobieraj膮 sie do jaj ptak贸w w gniazdach na ziemi i je jedz膮...
      • babcia47 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:42
        Tyle, ze Te nagie 艣limaki robi膮 najwi臋ksze szkody w ogr贸dku. Winniczki raczej symboliczne lub gdy ich jest zbyt du偶o
    • b-b1 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 06:00
      U mnie buszuj膮 koty od s膮siad贸w i moje w艂asne psy- nikt nie po偶era granulek, a stosuje od lat- bo nic innego si臋 nie sprawdzi艂o. Bez nich w ogrodzie mam tylko 艂ody偶ki sadzonek. Korzystam z brosa na 艣limaki( niebieskie granulki) i nawet funkie maj膮 li艣cie ca艂e. Posypuj臋 co kilka tygodni-od wiosny do jesieni.
    • tilijka123 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 09:37
      Ja poluj臋. Wieczorem, a czasem te偶 rankami wychodz臋 uzbrojona w plastikowe szczypce i wiaderko z wod膮 z p艂ynem do mycia naczy艅 (mo偶na te偶 doda膰 troch臋 soli). 艁api臋 szczypcami i do wiaderka.
      Czasami wyk艂adam przyn臋ty typu sk贸rka arbuza, g艂膮b kapusty.
      • babcia47 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:44
        Ale one tak strasznie piszcz膮 gdy s膮 w wodzie z sol膮. Nawet si臋 nie spodziewa艂am ze potrafi膮 wydawa膰 jakie艣 d藕wi臋ki
    • fornita111 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 15:22
      Temat dla mnie, przycupne sobie z boczku. (A ode mnie rada na przyszlosc: niszczyc gnojkom jaja na jesieni. Skladaja w wilgotnych i ciemnych miejscach, u mnie pod pniakami byly. Zawsze to nastepnego roku mniej talatajstwa bedzie.)
      • pasquda77 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 07.06.22, 11:15
        Zam贸wi艂am 艣rodek, kt贸ry nie szkodzi innym zwierzakom, powiem po testach czy warto, p贸ki co chodz臋 i wybieram te ob艣lizg艂e cholery z moich 偶eniszk贸w i go藕dzik贸w, bo aktualnie to im najbardziej smakuje, dali臋 ju偶 z偶arly 馃懝
    • deszczu_kropelka Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 07.06.22, 11:04
      艢limaki najwi臋cej szkody robi膮 w warzywniku, zatem warzywa nale偶y uprawia膰 w skrzyniach oklejonych ta艣m膮 miedzian膮 - problem solved.
      Aby ochroni膰 reszt臋 ogrodu, trzeba w nim porozstawia膰... poide艂ka dla ptak贸w. S贸jki, szpaki, kosy, drozdy zjadaj膮 艣limaki. Nie gwarantuj臋 oczywi艣cie, 偶e u ka偶dego ten spos贸b podzia艂a, ale ja tak pozby艂am si臋 k艂opotu, wi臋c dziel臋 si臋 do艣wiadczeniem. 艢limaki s膮, ale tak mocno przetrzebione, 偶e rzadko zauwa偶am jakie艣 wyrz膮dzone przez nie szkody.
      • nicknanowyrok Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 07.06.22, 11:21
        Problem co?
      • thea19 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 07.06.22, 12:11
        pomrow贸w nic nie zjada a ta艣my miedziane dost臋pne w sprzeda偶y miedziane nie s膮 tylko pomalowane na kolor miedziany i absolutnie nie dzia艂aj膮
    • aniakkkkkk Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 09:31
      Sposoby na 艣limaki testuj臋 st膮d, bo mam plag臋 nagich. P贸ki co najlepiej chyba dzia艂a obsypanie ka偶dej grz膮dki kaw膮 z popio艂em. Ale ile to roboty... A nie chc臋 sypa膰 granule, bo potruj臋 ptaki i je偶e
    • babcia47 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:14
      Jak masz dost臋p do miedzianej ta艣my, czasem zostaje taka powycieciu jakis kszta艂tek lub miefzianego drutu mozna najcenniejsze rosliny otoczyc niskim plotkiem tuz przy ziemi. Z jakis powodoe miefz jest dla 艣limak贸w toksyczna (?) lub wywoluje jakies niekorzystne reakcje i takiej zapory nie przejd膮. Patent z piwem jest ok tylko wystarczy pojemnik zape艂ni膰 do 1/3, pijane 艣limaki si臋 w nim utopi膮 ale faktycznie trzebavzmieniac codziennie bo to smakosze i do zwietrza艂ego nie lez膮. Granulki na slimaki nie s膮 szkodliwe dla kot贸w A przynajmniej nie tak jak si臋 wydaje. Stosowa艂am gdy moje koty by艂y jeszcze wychodz膮ce i nigdy nie mia艂y 偶adnych niepo偶膮danych objaw贸w tak 偶e okazjonalne zastosowanie nie powinno mie膰 z艂ych skutk贸w bo koty zatrutego 艣limaka nie rusza A rozsypuje si臋 w miejscach wilgotnych, w kepach wysokich ro艣lin gdzie w cieniu 艣limak贸w dobrze si臋 mieszka. Koty tam nie wy艂a偶膮 wilgotny cie艅 to nie ich miejsce. Wol膮 suche i s艂oneczne
    • maly_fiolek Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 10:39
      Najbardziej ekologicznie - kaczki smile. Wypo偶ycz albo hoduj przez okres wegetacji - pozb臋dziesz si臋 mi臋czak贸w i b臋dziesz mia艂a genialne, ekologiczne mi臋so.
    • kurtkapuchowa Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 10.05.23, 15:52
      Dodam jeszcze co slyszalam, choc nie sprawdzilam. Podobno owcze runo, trzeba "owinac" pojemnik, w ktorym rosnie np. salata, podobno zapora jest taka szorstka, ze nie przeleza. Nie wiem, czy chodzi o pasek skory owcy z sierscia czy moze o welne, z jakiej robione sa skarpety goralskie dostepne w Zakopanem i przed centrami handlowymi czasem smile Minus tego rozwiazania: nadaje sie tylko do upraw donicowych lub jesli grzadka jest "ogrodzona" np. deskami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nie pami臋tasz has艂a lub ?

Nakarm Pajacyka