Dodaj do ulubionych

Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲

05.06.22, 21:54
Te gnojki ze偶r膮 mi nied艂ugo wszystko 馃檨
Co polecacie skutecznego, 偶eby wyt臋pi膰 馃悓, a jednocze艣nie nie zaszkodzi膰 bezdomnym kotom, kt贸re dokarmiam i 艂a偶膮 mi po ogrodzie?Do kot贸w absolutnie nic nie mam, ale tych wstr臋tnych 艣limak贸w ju偶 mam doooo艣膰c馃懝
Obserwuj w膮tek
    • sueellen Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:05
      Zaopatrzy膰 si臋 w zgrzewk臋 deser贸w jogurt贸w i zgrzewk臋 najta艅szego piwska.
      Jogurty ze偶re膰.
      Zakopa膰 miseczki po jogurtach po brzegi i wla膰 do nich wieczorem tanie piwo.
      Powtarza膰 codziennie.

Drugi spos贸b to rozsypa膰 sol wok贸艂 ro艣lin / donic, - taka drogowa. 艢limaki po niej nie przejd膮.

Spos贸b trzeci: zbieraj skorupki jajek. Nast臋pnie je rozbij w misce i upiecz w piekarniku. B臋d膮 twarde i ostre. Rozsyp wok贸艂 sadzonek. Skorupki wzbogaca ziemie o cenne minera艂y, a 艣limaki b臋d膮 mia艂y barier臋 nie do przej艣cia. Ja 艣limak贸w nie zabijam. Jak znajd臋 na ro艣linie, zbieram i ucz臋 lata膰 na otwartej przestrzeni. Ptaki je uwielbiaj膮 - uwa偶aj膮 za przysmak.

• bguslawko_1 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:26
      Nie ma idealnych 艣rodk贸w .Pokochasz 艣limaki jak krety .U mnie tylko na iglakach .A 艣limak贸w i ich rodzaje jest sporo.Wieczorami 偶eruj膮 mo偶na zbiera膰 .Jedynie skuteczna jest chemia ,ale masz koty .Ja rozsypuj臋 to ,ale mi臋dzy ro艣linami .Czy kot tego nie zje nie wiem .Normalny facet nie da Ci do pu艂apki piwa 馃槉 www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjHooq_kJf4AhWnR5EFHVReDvwYABANGgJscg&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAASJeRoz5dqi5sejNI1RrccBwRbImcFkAFRybvFK2gZVLXUbSzUGJU&sig=AOD64_3nZIA87s_tT0Yf36gi36UlRtIbKg&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwidm4S_kJf4AhWmlIsKHTNUAukQwg8oAHoECAEQGw&dct=1&adurl=
    • berdebul Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:45
      Jak masz czas i ch臋ci to bierzesz kube艂ek z alkoholem (piwko, albo denaturat, albo zimowy p艂yn do spryskiwaczy), p臋set臋 i wybierasz slimaki. Wrzucone w alkohol umieraj膮 szybko i bezbole艣nie.
      Mo偶na u偶y膰 fosforanu 偶elaza.
      Mo偶na robi膰 pu艂apki piwne, ale lepiej domiesza膰 mocniejszego alkoholu, 偶eby nie ucieka艂y.
      Mo偶na zbiera膰 i wywozi膰.
      Mo偶na (moja s膮siadka tak robi), wywala膰 na ulice i liczy膰 偶e samochody rozwi膮偶膮 spraw臋.
    • babsee Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 05.06.22, 22:56
      W ubieg艂ym roku mia艂am inwazj臋 w moim ogr贸dku. Problem jest taki,偶e te cholery bardzo szybko si臋 rozmna偶aj膮. Jaja s膮 w ziemi. Podesz艂am do sprawy z ka偶dej strony馃槂. Po pierwsze, po opadach urz膮dzi艂am polowanie na slimaki- po艣wi臋ci艂am na to du偶o czasu ale obejrza艂am ka偶da ro艣link臋,zajrza艂am pod jazdy listek i wynios艂am z ogr贸dka dwa s艂oiki tych dziad贸w. Nast臋pnie regularnie zruszalam ziemi臋 bo one tam sk艂adaj膮 jajka,kt贸re gin膮 od promieni s艂onecznych. Nast臋pnie posz艂am na 艂膮k臋, nabiera艂am wrotyczu i zrobi艂am napar. Psikakam tym wszystko w ogrodzie, ka偶da ro艣lin臋 ale te偶 pod donicami, na podje藕dzie, na murku okalaj膮cym dom, jak oszala艂a psikakam wszystko. Potem kupi艂am tymianek w r贸偶nych odmianach(kilka doniczek) i posadzi艂am k臋pki w r贸偶nych miejscach. W miejscach trudno dost臋pnych wysypalam niebieskie granulki antyslimakowe( tam,gdzie pies nie wsadzi ryjka)Akcja 艣limakowa trwa艂a dwa tygodnie i zako艅czy艂a si臋 pe艂nym sukcesem.
    • thea19 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 00:17
      z ekologicznych sposob贸w dzia艂a ferramol/pe艂zakol - po dw贸ch sezonach armagedonu s膮 tylko pojedyncze okazy. Piwo, eko 偶ele, popi贸艂 ani nic z tych rzeczy si臋 kompletnie nie sprawdzi艂o. Kaczek nie chcia艂am - ju偶 wol臋 艣limaki bo tylko ze偶r膮 a kaczki ze偶r膮 i obfajdaj膮 dos艂ownie wszystko.
    • mamtrzykotyidwa Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 01:06
      Po ka偶dym nocnym deszczu wychodz臋 rano na polowanie uzbrojona w 艂y偶k臋 i s艂oik zakr臋cany, oraz pude艂ko. 艁y偶k膮 do s艂oika zbieram te rude, 艂yse paskudy, a do pude艂ka winniczki. 艁yse du偶e c臋tkowane i ma艂e 艣luzowate zostawiam, jest ich malutko, s膮 nasze, i s膮 pod ochron膮.
      Rudzielce, jako obcy naje藕d藕cy, mno偶膮cy si臋 bez opami臋tania s膮 unicestwiane poprzez zakr臋cenie s艂oika i wyrzucenie do 艣mieci.
      Winniczki wynosz臋 na 艂膮ki nad rzeczk膮. Razem z nimi czasem id膮 te偶 inne muszlowate i pomrowy, jak si臋 ich za du偶o namno偶y.
    • b-b1 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 06:00
      U mnie buszuj膮 koty od s膮siad贸w i moje w艂asne psy- nikt nie po偶era granulek, a stosuje od lat- bo nic innego si臋 nie sprawdzi艂o. Bez nich w ogrodzie mam tylko 艂ody偶ki sadzonek. Korzystam z brosa na 艣limaki( niebieskie granulki) i nawet funkie maj膮 li艣cie ca艂e. Posypuj臋 co kilka tygodni-od wiosny do jesieni.
    • tilijka123 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 06.06.22, 09:37
      Ja poluj臋. Wieczorem, a czasem te偶 rankami wychodz臋 uzbrojona w plastikowe szczypce i wiaderko z wod膮 z p艂ynem do mycia naczy艅 (mo偶na te偶 doda膰 troch臋 soli). 艁api臋 szczypcami i do wiaderka.
      Czasami wyk艂adam przyn臋ty typu sk贸rka arbuza, g艂膮b kapusty.
      • pasquda77 Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 07.06.22, 11:15
        Zam贸wi艂am 艣rodek, kt贸ry nie szkodzi innym zwierzakom, powiem po testach czy warto, p贸ki co chodz臋 i wybieram te ob艣lizg艂e cholery z moich 偶eniszk贸w i go藕dzik贸w, bo aktualnie to im najbardziej smakuje, dali臋 ju偶 z偶arly 馃懝
    • deszczu_kropelka Re: Pomocy- 艣limaki w ogrodzie 馃檲 07.06.22, 11:04
      艢limaki najwi臋cej szkody robi膮 w warzywniku, zatem warzywa nale偶y uprawia膰 w skrzyniach oklejonych ta艣m膮 miedzian膮 - problem solved.
      Aby ochroni膰 reszt臋 ogrodu, trzeba w nim porozstawia膰... poide艂ka dla ptak贸w. S贸jki, szpaki, kosy, drozdy zjadaj膮 艣limaki. Nie gwarantuj臋 oczywi艣cie, 偶e u ka偶dego ten spos贸b podzia艂a, ale ja tak pozby艂am si臋 k艂opotu, wi臋c dziel臋 si臋 do艣wiadczeniem. 艢limaki s膮, ale tak mocno przetrzebione, 偶e rzadko zauwa偶am jakie艣 wyrz膮dzone przez nie szkody.

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka