Dodaj do ulubionych

Zachwyty łazienkowe

06.06.22, 11:48
Mam do zaplanowania trzy łazienki:

- skromną, nowoczesną, kolory „wypłowiałe morskie”
- spokojną, „porządną” przy dość bezstylowym pokoju telewizyjnym z ciemnobrązowymi meblami
- biało-marmurowo- złotą,

Muszę znaleźć jakieś fajne inspiracje, bo proponują mi same nudy. Już kilka razy wpakowałam się w płytki które aktualnie uwielbiał architekt, wszystkich nie cierpiałam szczerze. Nie mam takiego gustu jak państwo architekci, lubię amerykańsko i pańciowato.
Obserwuj wątek
    • geez_louise Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 12:00
      nexterio.pl/172735,Plytka-scienna-Como-wall-structure-blue-glossy-10x30-Golden-Tile-gat-I.html

Ta ściana w jodełkę do łazienki „morskiej” mi się podoba. I na tym się skończyły moje pomysły. Kiedyś miałam sterty gazet wnętrzarskich, a teraz nawet fotoforum umarło…
      • mid.week Re: Zachwyty łazienkowe 20.06.22, 18:58
        geez_louise napisała:

> nexterio.pl/172735,Plytka-scienna-Como-wall-structure-blue-glossy-10x30-Golden-Tile-gat-I.html
        >
        > Ta ściana w jodełkę do łazienki „morskiej” mi się podoba. I na tym się skończył
        > y moje pomysły. Kiedyś miałam sterty gazet wnętrzarskich, a teraz nawet fotofor
        > um umarło…
        >

one ładnie grają z wzorem na podłodze, tylko trzeba odcienie spasować z morskim
        https://www.dhresource.com/0x0/f2/albu/g20/M00/DA/8D/rBVaqWCfXTSAKFmSAAIlApuqGkM219.jpg

zobacz sobie na płytki PERONDA
        www.google.com/search?q=peronda+p%C5%82ytki&sxsrf=ALiCzsbR1BztgLnC2GZy3QOi8j8dVAmMuQ:1655744277818&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiimpKMwLz4AhWIxosKHbEtBIIQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1242&bih=568&dpr=1.1

• taje Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 12:06
      Wejdź na amerykański Houzz, tam jest dużo inspiracji jak lubisz amerykański styl.

Nie po amerykańsku ale może coś z poniższych zdjęć, zwłaszcza jeśli lubisz pastele (nie wiem czy lubisz)?
            • taje Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 12:37
              Jak mogę coś radzić, to ustaw najpierw funkcję - zaplanuj rozmieszczenie sprzętów biorąc pod uwagę wymiary pomieszczeń i przyłącza i ergonomię typu odstęp od ściany, przestrzeń przed umywalką, jaki prysznic (czy walk-in czy z brodzikiem), czy kibelek podwieszany (do stylu ze zdjęcia niekoniecznie a jeśli tak to trzeba by stelaż ukryć w ścianie, żeby nie było uskoków). Potem konkretny styl dla danego pomieszczenia i kolorystykę i dopiero na końcu szukaj materiałów. Jak dwa pierwsze punkty będziesz miała ogarnięte to oszczędzisz sobie dużo czasu - na pewno zawsze coś znajdziesz w hurtowniach do każdego stylu.
              • geez_louise Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 12:43
                To remonty już istniejących łazienek, bez istotnych zmian funkcji, bo były dość sensownie zaplanowane przez poprzednich architektów. Ale tym razem sobie powiedziałam, ze już nigdy nie kupię do domu niczego, co mnie nie cieszy. Koniec z „to są świetne płytki, właśnie zrobiłem z nich łazienkę do apartamentu na wynajem”. Jak chcę kafelki które wyglądają jak macica perłowa, do tego złote krany i lampy z kryształkami, to chrzanić dobry gust, będę je mieć!
                • taje Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 12:52
                  Ja jestem zdania, że wnętrze ma cieszyć i pasować do ciebie a nie do architekta. Lampa z kryształkami i złote krany nie kłócą się wcale z dobrym gustem (cokolwiek to znaczy). Chodzi o proporcje i spójność wnętrza. Jak jest za małe, to trzeba na przykład uważać, żeby nie przedobrzyć.
            • kurt.wallander Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 17:08
              Jesli jesteś z Warszawy, to przejedź się na Bartycką, jest tam trochę aranżacji łazienkowych, może jakieś płytki wpadna ci w oko? Ewentualnie do tego sklepu wnętrzarskiego po dawnym TTW w Al. Jerozolimskich (nie pamiętam nazwy).

Ja niektore płytki kupiłam w tym sklepie, zaznaczyłam ci kolory niebieski i zielony, do tej morskiej łazienki. Mają dużo takich małych płytek, jak w inspiracji. Parę lat temu niektóre płytki mozna było zakupić w formie próbki (co na żywo, to na żywo), poza tym taka pojedyncza płytka przydaje się, gdy trzeba dopasowac inne elementy. modnydom24.pl/pl/produkty/80/plytki-lazienkowe?color=28;31

Jesli chodzi o meble, to jeśli ma być w akceptowalnych cenach i niezłej jakości, to polecam jednak popatrzeć na IKEA, mają całkiem fajne szafki i spory wybór frontów np. takie, nawiązując do twojej inspiracji: www.ikea.com/pl/pl/p/godmorgon-szafka-pod-umywalke-z-2-szufladami-kasjoen-jasnoszary-10387628/
              Polecam oczywiście wiszące, bo sprzątanie powierzchni pod tą szafka z inspiracji może być niezłym wyzwaniem.
        • taje Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 12:24
          No minimalizmu tam raczej nie ma. Poza tym próbuję wybadać, co się Geez_loiuse podoba. Z opisu potrzeb (skromna i nowoczesna czy spokojna i porządna a przy tym po amerykańsku i panciowaty styl) trudno wywnioskować. Domyślam się, że na pewno odpada minimalizm w stylu ikeowskim.
    • pepsi.only Re: Zachwyty łazienkowe 06.06.22, 18:50
      Ja bazowałam na wizualizacjach na stronie Homebook.
      A potem wyrysowaliśmy w sketchup projekt: wszystko dopasowane- gdzie jakie płytki położymy, tu gładkie, tu wzorzyste, ile tych płytek, wszystkie fugi pięknie się zgrywały....

Kiedy pojechaliśmy do sklepu po konkretny produkt to okazał się być on wadliwy , a nie było już czasu na projekty, i szukanie nowych inspiracji, i na żywca wybieraliśmy w sklepie co się nam podoba vs co jest dostępne od ręki.
      I tyle miałam z inspiracji wybieranych godzinami, i szczegółowego planowania big_grin
      (łazienka wyszła super, ufff, mimo iż na wariata )
    • adamnowanski1235 Re: Zachwyty łazienkowe 20.06.22, 18:48
      Ahh ile ja czasu nad swoją łazienką spędziłem. Oczywiście najwięcej czasu traci się przy samym projekcie, ale odpowiednio taki projekt planując jesteśmy w stanie wszystko wykonać tak jak chcemy. Ja postawiłem na jasną łazienkę, białe płytki ale z czarną armaturą i grafitową podłłogą. Jakie oświetlenie wykorzystałem standardowe oprawy halogenowe Wszystko wyszło bardzo fajnie i nie za drogo smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka