07.06.22, 23:40
Czyli Trzaskowski u Wojewódzkiego i Kędzierskiego.

Moja koleżanka ma taką teorię, że kryzys wieku średniego, bo dopiero co 50-tka stuknęła, no więc miło powspominac jak było się młodym. Poza tym ile można z tym wizerunkiem poligloty z dobrego domu.
A ja mam taką obserwację, ze w facetach urodzonych powiedzmy przed latami 80 siedzi dziaders. I to nie jest nawet wina delikwentów, tylko kwestia pokoleniowa, wychowania, dorastania w konkretnych czasach i chłoniecia okreslonych wzorców. I nawet jeśli pan niby ąe i postępowy, to w sprzyjających warunkach dziaders wylezie.

Abstrahując od tego, że ja określenie dupiarz słyszę po raz pierwszy, to gdyby padlo, nie wiem: casanova, podrywacz, to pewnie nie byłoby tematu.

Aha, chcąc zapobiec takiemu kierunkowi wątku - nie, to o wewnętrznym dziadersie oczywiście nie dotyczy mężów i partnerów ematek.
Obserwuj wątek
      • kropka_kom Re: Dupiarz 08.06.22, 16:15
        liliawodna222 napisał(a):

> Trzaskowskiemu wszystko wybaczę wink Uwielbiam gościa.
        >
        nie no cudo...które traktuje kobiety przedmiotowo..
        chyba masz jakieś braki z dzieciństwa skoro imponuje ci ktoś taki
    • dyzurny_troll_forum Re: Dupiarz 07.06.22, 23:49
      martini.n napisała:

> Aha, chcąc zapobiec takiemu kierunkowi wątku - nie, to o wewnętrznym dziadersie
      > oczywiście nie dotyczy mężów i partnerów ematek.

Oczywiście! Jak najbardziej!!!
      Ja jestem dziadersem, co wypomniał mi inny dziaders w innym wątasku wink
          • maslova Re: Dupiarz 08.06.22, 07:57
            Bardziej? Nie ośmieszaj się. Duda to jeden wielki chodzący mem - nie ma tygodnia, aby nie palnął jakiejś głupoty. A jeśli oglądasz tylko TVPis i tego nie widzisz, to skorzystaj z Googla.
            • triss_merigold6 Re: Dupiarz 08.06.22, 08:03
              Oczywiście. Tyle, że po nim nikt nie spodziewa się czegoś innego. Posłowi w dresie w PE, dziecku ematki z szafą pełną wygodnych ubrań, też ów dres na zaszkodzi na głosy, bo kandydował z wizerunkiem chłopaka z bloków.
              • kropka_kom Re: Dupiarz 08.06.22, 10:31
                triss_merigold6 napisała:

> Oczywiście. Tyle, że po nim nikt nie spodziewa się czegoś innego. Posłowi w dre
                > sie w PE, dziecku ematki z szafą pełną wygodnych ubrań, też ów dres na zaszkodz
                > i na głosy, bo kandydował z wizerunkiem chłopaka z bloków.
                sek w tym ze to nie byl dres ..pelne zdj.jest na insta
                  • dramatika Re: Dupiarz 08.06.22, 12:40
                    thank_you napisała:

> Tak, spodnie garniturowe na gumce, wiązane w pasie.
                    >
                    > O tempora, o mores...

To taka stylówa, spodnie niby z gumka, ale materiałowe.
                    Ematka coś podejrzanie zaczyna capić konserwą 🙄

• triss_merigold6 Re: Dupiarz 08.06.22, 12:46
                      Zestaw piżamowy z Pepco i wyjściowe adidasy.
                      Rozumiem, na początku lat 90-tych na blokowiskach chłopaki nosiły kościółkowe dresy, takie odświętne, nie do codziennego wycierania po ławkach i murkach.
                      • dramatika Re: Dupiarz 08.06.22, 12:57
                        triss_merigold6 napisała:

> Zestaw piżamowy z Pepco i wyjściowe adidasy.

Nie to żebym była fanką PiSu (czym tam Solidarnej Polski), ale macie percpecję modową niczym babcie moherowe.
                        Raz, że adidasy do garnituru to trend obecny w modzie od co najmniej kilku lat (jak też ten, że adidasy zakłada się teraz do wszystkiego), dwa - te spodnie są z niedresowego materiału, szwy jak w spodniach garniturowych, jedyna różnica to "dresowa" gumka. To ma być takie przełamanie stylu, pewien żart stylistyczny, luźne podejście do garnituru. Stylówa.
                        Ematko, starzejesz się big_grin

• 152kk Re: Dupiarz 08.06.22, 14:33
                          To jest może super młodzieżowa stylówa, ale Pan Patryk Jaki nie ma 12 lat i nie jest posłem parlamentu dziecięcego.
                          • dramatika Re: Dupiarz 08.06.22, 14:54
                            152kk napisała:

> To jest może super młodzieżowa stylówa, ale Pan Patryk Jaki nie ma 12 lat i nie
                            > jest posłem parlamentu dziecięcego.

Jaka młodzieżowa? big_grin
                            Normalny styl casual.
                            Można się oczywiście kłócić czy do PE można w casual, zwłaszcza że to teatr mający sprawić wrażenie jakiegoś procesu demokratycznego big_grin
                          • dramatika Re: Dupiarz 08.06.22, 14:59
                            A tak BTW wolę casual Jakiego (te spodnie mi się bardzo podobają, jak i adidasy do tego) niż grzeczny konserwatyzm Mejzy tongue_out
                            (Tak, wiem, to skrót perspektywiczny, ale myślę że nie tylko to big_grin )

• krolewska.asma Re: Dupiarz 08.06.22, 15:10
                            Trzaskowi nie przeszkadza zachowywać się jak w liceum i takich słów używać wiec dlaczego jaki nie może ?????

Dupiarzom wolno więcej niż przyzwoitym?
                    • thank_you Re: Dupiarz 08.06.22, 21:13
                      A dresy nie są "materiałowe"? Proszę cię, chłopakowi pomyliły się okoliczności, ale rozumiem, rozumiem - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
    • ichi51e Re: Dupiarz 08.06.22, 00:00
      raczej mitoman gawędziarz. skad on jest ze takiego określenia używa? w życiu nie słyszałam a wiekowo chyba zbliżony...?
    • misterni Re: Dupiarz 08.06.22, 01:43
      Dużo szumu o nic.
      Owszem, było to niefortunne, Trzask się zbyt wyluzował i mieliśmy tego efekt, ale przeprosił, wyjaśnił, że opowiadając o tym, użył słownictwa z czasów liceum (tak, w latach osiemdziesiątych było to dość popularne słowo wśród młodzieży).
      Dla mnie ma większe znaczenie, co robi dla kobiet jako Prezydent Warszawy i jak je traktuje na co dzień. To jest ważne, a nie jakaś gafa w programie, który z założenia jest na luzie.
      Dużo większe gafy popełnia Dudeł i to w wystąpieniach oficjalnych.
        • misterni Re: Dupiarz 08.06.22, 02:03
          taki-sobie-nick napisała:

"Bardzo jestem ciekawa, co takiego Trzaskowski robi dla kobiet"

Chociażby uruchomienie programu "Warszawa dla kobiet". Poczytaj sobie o nim.

"i jakie gafy popełnia Duda."

😂😂😂
          • taki-sobie-nick Re: Dupiarz 08.06.22, 02:30
            Poczytałam sobie o nim, nie było długo. Oferta dla lepiej zarabiających i bywałych kobiet, a dla całej reszty?

Jakieś jeszcze programy czy to już wszystko?

Widzę, że post bez płakania ze śmiechu jest nieważny, a coś ad rem?
                  • krolewska.asma Re: Dupiarz 08.06.22, 08:03
                    Dalej jest ?

Warszawa w ogole się nie zajmuje tylko telefonami do Brukseli i kariera w mediach

Żeście zadowolone nadal ze go wybralyscie ?
                    Nie było nigdy prezydenta który tak by nienawidził swojej pracy
                    • lauren6 Re: Dupiarz 08.06.22, 09:33
                      > Żeście zadowolone nadal ze go wybralyscie

O programie Warszawa dla kobiet nie słyszałam. Mam za to dziecko w warszawskim żłobku. Wiesz jaka jest różnica między moim najstarszym dzieckiem w żłobku, a najmłodszym? Przepaść.

Ekipa Trzaskowskiego zwiększyła pulę żłobków publicznych wykupując miejsca w żłobkach prywatnych. Dzięki temu po pierwsze łatwiej się dostać do żłobka, po drugie żłobki są bliżej domu. Do publicznego żłobka musiałam dziecko wozić. Teraz żłobek prywatny, finansowany przez miasto mam praktycznie pod domem. Od kilku lat pobyt dziecka w żłobku jest darmowy, płaci się jedynie za wyżywienie.
                      Jeżeli ktoś nie dostał się do żłobka to i tak otrzyma pomoc w postaci bonu żłobkowego.

Wiesz co to znaczy dla rodziców, w szczególności matek, że mogą spokojnie wrócić do pracy, bo dziecko jest zaopiekowane? Na prywatny żłobek mojego pierwszego dziecka, bo na państwowy nie było co wtedy liczyć, szło pół mojej pensji. Obecnie płacę co miesiąc koło 200 zł za wyżywienie.

Musiałabym być ślepą i niewdzięczną samicą psa, żeby nie docenić tego co ekipa Trzaskowskiego, a wcześniej HGW, zrobiła w Warszawie dla młodych rodziców.
                      • jednoraz0w0 Re: Dupiarz 08.06.22, 09:36
                        Ech, trzaskowski i jego ekipa jeśli myśli o dalszej karierze i jakimś ponownym starcie nie ma najmniejszych szans, skoro nie umie ogrywać medialnie swoich sensownych działań. Nie, zebybto dla mnie jakaś nowość była, koncertowo przepierdolił swoją prezydencką kampanię.
                        • mava1 Re: Dupiarz 08.06.22, 10:05
                          jasne...na pewno wygra jakis pisowski "byle jaki"...
                          ps. zapomnij w Warszawie. Tu wygra każdy, byle tylko nie pisior. Pominąwszy warszawską pisuarską Pragę, gdzie gro wyborców to beneficjenci MOPSu, żyjący na krzywy ryj z naszych podatków. No ale to nie wystarczy na wygraną, dla złodziejskiego i prostackiego pisuaru.
                          • jednoraz0w0 Re: Dupiarz 08.06.22, 10:09
                            Mam na myśli potencjalne ambicje ogólnokrajowe. Jego kampania prezydencka była jakby zaprojektowana pod publiczność z Warszawy. Nie wiem, jak się miała do jego kampanii na prezydenta miasta, bo tej nie znam, ale w prezydenckiej on czy jego sztab zupełnie zapomniał, ze samą Warszawą się nie wygra. Duda o tym pamiętał. Prawdopodobnie ze szkodą dla całego kraju, No ale cóż.
                            • mava1 Re: Dupiarz 08.06.22, 10:54
                              i myślisz, że wyborcom z Pokarpacia akurat najbardziej przeszkadza "dupiarz"? przeciez to ich język
                              Bardziej przeszkadza to, że nie jest z PISu. To podstawowy argument.
      • triss_merigold6 Re: Dupiarz 08.06.22, 05:14
        Trzaskowski jest rocznik 1972 i z Warszawy, czyli jest ode mnie starszy o 2 lata. Uprzejmie informuję, że pierwszy raz w życiu słyszałam owo rzekomo popularne określenie, a nie spędziłam czasów licealnych pod kamieniem.
      • loganberry Re: Dupiarz 08.06.22, 06:08
        Zdaje się, że właśnie o tym wątek. Wszystko ładnie pięknie i poprawnie, a pod spodem i tak dziaders, który w końcu zerwie się z łańcucha. Czyli lepszy dziaders trzymający się w ryzach niż oficjalny, ale to wciąż słaby wybór.
        • triss_merigold6 Re: Dupiarz 08.06.22, 06:22
          Słaby. Generalnie pokolenie mężczyzn z lat 70-tych jest, może poza nielicznymi wyjątkami, do szpiku kości patriarchalne, nawet nie w sferze zachowań co w mentalności i postawach. Mieli nieobecnych, dysfunkcyjnych ojców i słabe, znerwicowany matki + nierealistyczne wzorce kulturowe.
          • martini.n Re: Dupiarz 08.06.22, 07:24
            > Słaby. Generalnie pokolenie mężczyzn z lat 70-tych jest, może poza nielicznymi
            > wyjątkami, do szpiku kości patriarchalne, nawet nie w sferze zachowań co w ment
            > alności i postawach.

No właśnie o to mi chodzilo, też mam takie wrażenie.
      • martini.n Re: Dupiarz 08.06.22, 07:21
        > Owszem, było to niefortunne, Trzask się zbyt wyluzował i mieliśmy tego efekt,

Widać, że tego typu luz nie leży w jego naturze, bo nie umie się z nim obchodzić.

> ale przeprosił, wyjaśnił, że opowiadając o tym, użył słownictwa z czasów liceum
        > (tak, w latach osiemdziesiątych było to dość popularne słowo wśród młodzieży).

Nie wiedziałam. Sporo określeń z dawnych lat wyszło z użycia, często nie bez powodu.

> Dla mnie ma większe znaczenie, co robi dla kobiet jako Prezydent Warszawy i jak
        > je traktuje na co dzień. To jest ważne, a nie jakaś gafa w programie, który z
        > założenia jest na luzie.

Ok, ale było to słabe. Dobrze, ze przeprosil, a nie narodowopolsko szedł w zaparte.

> Dużo większe gafy popełnia Dudeł i to w wystąpieniach oficjalnych.

Nawet nie ma co porownywac, gdzie Trzaskowi do mistrza. 😁
        • misterni Re: Dupiarz 08.06.22, 09:16
          Tak, wyszło z użycia, szczerze, to usłyszałam pierwszy raz wielu po latach. XD
          Fakt jest taki, że powinien unikać podobnych żarcików i tego nie kwestionuję.
          Fakt drugi - potrafi przeprosić, co jest umiejętnością unikatową w polskim świecie politycznym.
          Wkurza mnie, bo wiem, jak długo będzie podgrzewany temat w kurwizji.
    • afro.ninja Re: Dupiarz 08.06.22, 05:08
      Dziaders, dziadersem pogania. I nie zależy od lat osiemdziesiątych (i starszych lat), po prostu patriachat ma się dobrze. Co najsmutniejsze, zwłaszcza w kulturze i polityce.
      • martini.n Re: Dupiarz 08.06.22, 07:26
        > Dziaders, dziadersem pogania. I nie zależy od lat osiemdziesiątych (i starszyc
        > h lat), po prostu patriachat ma się dobrze.

Wiesz, ja się urodziłam w latach osiemdziesiątych i wydaje mi się, że u moich rówieśników jest jednak chociaż trochę inaczej. W młodszym wieku szybciej i sprawniej chloneło się lepsze wzorce, kiedy pojawił się do nich dostęp.
        • afro.ninja Re: Dupiarz 08.06.22, 07:44
          Akurat ten sam rocznik i skąd myśmy mieli brać wzorce jak wkoło same dziadersy?? Zwłaszcza pisarze, poeci, dziennikarze, ta ich wyższość, niepodważalne opinie i te żony...
          I jeszcze dziadersy na spółkę z kościołem. Pokolonie boomu, nie mialo żadnych wzorców, przeciwnie, samo zaczyna dziaderskie teksty, bo dziaders z nich wyłazi.
          • triss_merigold6 Re: Dupiarz 08.06.22, 07:53
            Poeci, pisarze, wzorce etc. - mix zapitej mlodopolszczyzny z równie zapitą bohaterszczyzna opozycyjną, a na okrasę inteligencki Borejko z dwiema lewymi rękami. Do trzymania w domu się toto nie nadawało.
        • noonsense Re: Dupiarz 08.06.22, 09:42
          martini.n napisała:

> > Dziaders, dziadersem pogania. I nie zależy od lat osiemdziesiątych (i st
          > arszyc
          > > h lat), po prostu patriachat ma się dobrze.
          >
          > Wiesz, ja się urodziłam w latach osiemdziesiątych i wydaje mi się, że u moich r
          > ówieśników jest jednak chociaż trochę inaczej. W młodszym wieku szybciej i spra
          > wniej chloneło się lepsze wzorce, kiedy pojawił się do nich dostęp.

Masz rację.

W moim pokoleniu faceci nie pozwalają sobie na takie teksty.
            • noonsense Re: Dupiarz 08.06.22, 09:58
              noonsense napisała:

> W 1970 urodził się także Zbyniu Ziobro...
              >

No i Michał Żebrowski, który był wspominany w kontekście swojej zafiksowanej na macierzyństwie żony i ich małżeństwa kultywujacego tradycyjne wartości.

• trampki_w_kwiatki Re: Dupiarz 08.06.22, 06:30
      Dobrze, że mój chłopina jest rocznik 82 i dziaderskie żarty o tym jak ruchał w liceum się go nie trzymają.
      Ale to może dlatego, że nie ruchał w liceum 😂
      • noonsense Re: Dupiarz 08.06.22, 09:41
        trampki_w_kwiatki napisała:

> Dobrze, że mój chłopina jest rocznik 82 i dziaderskie żarty o tym jak ruchał w
        > liceum się go nie trzymają.
        > Ale to może dlatego, że nie ruchał w liceum 😂

No bo to jest właśnie inne pokolenie. Widać różnice między tymi urodzonymi w latach 70. a 80.
        • trampki_w_kwiatki Re: Dupiarz 08.06.22, 21:26
          No powiem szczerze, że nigdy nie słyszałam, żeby ktokolwiek z moich kolegów chwalił się byciem "dupiarzem" albo tym "ile zaliczył". Jakoś znani mi faceci w tym zakresie byli zawsze dyskretni i nie chichrali się pod nosem z takich spraw, tak jak nie komentowali nikogo w stylu "fajna dupa" albo "dobre cycki". Wyciągnęłam z chłopa czy z kolegami po pijaku chwalili się swoimi podbojami albo wyliczali kogo to "zaliczyli", ale mówi, że nie było tematu, że przy wódce wchodzą tematy polityczne /samochodowe / gry na konsolę.
          Jak lubię Trzaskowskiego tak "przefajnował". Dał się podejść durnowatemu wojewódzkiemu jak mały chłoptaś.
    • nangaparbat3 Re: Dupiarz 08.06.22, 07:11
      E tam. Możemy przecież wybrać polityka, który nigdy nie użył słowa "dupiarz", mamy duży wybór: Ziobro, Sasin, Jaki, ten od Katarzyny,zapomniałam już, jak się nazywa - jest ich legion. I Beata Kepa.
      • black.emma Re: Dupiarz 08.06.22, 07:35
        To jest właśnie podstawowy błąd opozycji. Myślą, ze wszystko im ujdzie, bo przecież Ziobro, Sasin bla bla bla. Tymczasem równają do nich 😔
        • livia.kalina Re: Dupiarz 08.06.22, 08:54
          „Równają do nich”??

W złodziejstwie? Realizowaniu interesów Putina? Rozwalaniu polskiej gospodarki, rujnowania polityki zagranicznej, przwkretqch w Trybunale Konstytucyjnym sądzie Najwyższym, łamaniu Polskiej Komstytucji?
      • martini.n Re: Dupiarz 08.06.22, 08:17
        Widziałam tylko post na fb, gdzie napisała, że nie czuje się bezpiecznie w Warszawie, kiedy ktoś taki nią rządzi. Ona może i chce dobrze, ale jest nieznosnie histeryczna. Może u tej młodej lewicy to takie odbicie w drugą stronę właśnie po dziadersach, tak jak wychowywani surowo obecni 40-50 latkowie często wychowują swoje dzieci na życiowe kaleki.
        • krolewska.asma Re: Dupiarz 08.06.22, 08:27
          Ale on nie rządzi
          Nie ma czasu i go to w ogole nie interesuje

Pracowały byście jakby ktoś was wsadził do jakiejś pracy za karę ?

On aspiruje na prezydenta ale polski tudzież posadkę w Brukseli
          Warszawa to kamień uwiązany u jego kostki
          • ajr27 Re: Dupiarz 08.06.22, 08:44
            Biedroń też tak miał, a jednak zrobił dla Słupska dużo dobrego zanim odszedł do Brukseli. Jedno drugiego nie wyklucza, a ględzenie, że on nic nie robi dla Warszawy jest pisowską propagandą
            • krolewska.asma Re: Dupiarz 08.06.22, 09:05
              Kurde nie pamiętam dokładnie ale to chyba nie było tak że Biedroń spadł z wysokiego stołka tylko piją się raczej tak Równo po szczeblach kariery

Trzaskowski ze swojej wizji ze będzie pomoeszkiwal na salonach Brukselskich jako prezydent Polski trafił do zapyziałego urzędu miasta

Gdzie on może wykorzystać znajomość francuskiego i savoir vivre pośród tych pustych urzędników
              Każdemu by odbiło
        • lauren6 Re: Dupiarz 08.06.22, 09:50
          Jeśli Majunia nie czuję się bezpiecznie w Warszawie to raczej z powodu fali gwałtów dokonywanych przez taksówkarzy firm na B i U. A na sprowadzaniu pracowników z tych rejonów geograficznych co ci taksówkarze zdaje się zależy głównie młodej lewicy 🙄
          • ajr27 Re: Dupiarz 08.06.22, 10:10
            Sądzę, że to g... prawda, że ona nie czuje się bezpiecznie, chodzi tylko o to żeby mogła sobie histeryzować tak jak to ma w zwyczaju, jak ktoś wyżej ładnie napisał
            • lauren6 Re: Dupiarz 08.06.22, 11:54
              Staśko to atencjuszka, która najpierw coś palnie, a potem myśli. Dla 5 minut pozowania na ściance jest w stanie np popierać Kołodziejczaka, choć poglądy Agrouni na np zwierzęta (farmy norek!!!) są absolutnie nieakceptowane dla osoby o lewicowej wrażliwości.

Kiedyś ją lubiłam, bo ma pewne zasługi w walce z przemocą wobec kobiet. Od pewnego czasu bardzo mnie drażni.
              • dramatika Re: Dupiarz 08.06.22, 12:36
                lauren6 napisała:

> Kiedyś ją lubiłam, bo ma pewne zasługi w walce z przemocą wobec kobiet. Od pewn
                > ego czasu bardzo mnie drażni.

Lauren to konfiara 🙄
    • asfiksja Re: Dupiarz 08.06.22, 07:33
      Nie, pogarda wobec kobiet nie jest związana ani z wiekiem, ani z kryzysem jakiegoś wieku. Natomiast nieumiejętność dobierania odpowiednich słów w odpowiednim kontekście społecznym występuje w młodości (niedoświadczenie) i starości (początki demencji). I to jest, moim zdaniem, główny zonk w tej sytuacji.