Dodaj do ulubionych

Składki na zakończenie roku szkolnego

08.06.22, 13:11
Dwa tygodnie temu składka dla ósmoklasistów (pożegnanie) - 40zł. Tydzień temu składka na prezent dla nauczycieli - 50zł oraz składka na prezent dla personelu tzw. pomocniczego - 30zł. Wczoraj składka na imprezę z okazji zakończenia roku 50zł, dziś (przed zebraniem) email od Rady - składka na prezent dla wychowawcy 30zł. Do tej pory pokornie płaciłam, ale składka na wychowawcę mnie zeźliła - leniwy facet, który NIC nie robi dla klasy, jedyna klasa w szkole, która nie ma żadnych wycieczek, wyjść, ma wywalone na wszystko i jeszcze mam mu prezent robić??? Też macie tyle składek?
Obserwuj wątek
  • jkl13 Re: Składki na zakończenie roku szkolnego 08.06.22, 13:34
   Nie mam.
   Szkoła publiczna, 7 klasa sp. Składka w tym roku to 50 zł za cały rok. Osobno płatne wyjścia do kina czy teatru. Z tych 50zl był symboliczny lizak na dzień dziecka, kwiatek dla wychowawczyni na dzień nauczyciela i teraz po 1 kwiatku dla nauczycieli na zakończenie roku. To wszystko, żadnych prezentów za kilkadziesiąt złotych.
  • lannnnntana Re: Składki na zakończenie roku szkolnego 08.06.22, 13:49
   Do tej pory składki oscylowały w granicach stówki. W tym roku to już ponad 200zł. Podobno dobrowolne (ale spróbuj się wyłamać), podobno dlatego, że to siódma klasa - trzeba godnie pożegnać starsze klasy, żeby zostały dobre wspomnienia, będzie wspólna impreza, ognisko itp. Z okazji zakończenia roku dla wszystkich też będzie impreza. Podobno wysokość składek wzrosła, bo wszystko drogie. Idę dziś na zebranie, nie wiem, czy poruszyć tę kwestię. Kiedyś jedna z matek poruszyła i została skąpiradłem, które żałuje pieniędzy na dziecko.
  • suki-z-godzin Re: Składki na zakończenie roku szkolnego 08.06.22, 13:51
   > i jeszcze mam mu prezent robić???

   a jak nie zrobisz, to co?...
   nie rozumiem, dlaczego rokrocznie rodzice pomstują na składki, a potem grzecznie się składają. żeby nie być gołosłowną, od czasu własnej drugiej klasy liceum sama nie wydałam grosza na zrzuty dla ciała pedagogicznego.
   niech sobie rada, czy też Rada, wsadzi email w dupę, i niech sama się zrzuca, HA TFU.
   • iwoniaw Re: Składki na zakończenie roku szkolnego 08.06.22, 16:13
    suki-z-godzin napisała:

    > > i jeszcze mam mu prezent robić???
    >
    > a jak nie zrobisz, to co?...
    > nie rozumiem, dlaczego rokrocznie rodzice pomstują na składki, a potem grzeczni
    > e się składają.

    Też tego nie rozumiem, nie pasuje mi kupowanie prezentu dla wychowawcy czy nie podoba mi sie idea imprezy pożegnalnej na koniec roku, to mówię wprost, że to nie jest formuła, w ktorej biorę udział i na mój wkład proszę nie liczyć i tyle.
  • enigma81 Re: Składki na zakończenie roku szkolnego 08.06.22, 14:31
   8kl - 170 zł a w tym komers, kwiaty dla nauczycieli i personelu szkolnego (malutka szkoła na wsi), kwiaty i prezent dla wychowawczyni. Klasa 24os.

   Jako że mój syn nie idzie na komers zadeklarowałam, że mogę dać 50-60 zł, nikt nie oponował.
   Od siebie prywatnie kupuję prezent dla pani wspomagającej, która przez 4 lata ratowała nam tyłek wiele razy a przy okazji jest cudowną kobietą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka