Dodaj do ulubionych

Zremixowany Krawczyk

08.06.22, 19:35
Ematka już słyszała? Chyba szykuje się hit lata 22 😉
Osobiście mam flashbacki do 2010, gdy pracowałam w wiejskiej dyskotece i takie brzmienia były mocno pożądane przez uczestników zabawy. Ale cóż wszystko już było 😉

Obserwuj wątek
    • znana.jako.ggigus Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 19:44
      Krawczyk seksownie mruczał, a to wykonanie no niestety. Tyle że ktoś zaszalał przy obróbce dźwięku.
      To jak posłuchać nowej wersji "Byłaś serca biciem" (brzmi naprwdę dobrze), a potem oryginał Zauchy (i to jest wersja z głębią. No że się tak wyrażę).
      Jedyny wyjątek lepszego wg mnie remaku to Bródka. Ona śpiewa "Wszystko czego dziś chcę" i normalnie słychać w jej głosie - staraj się chłopcze, a ja i tak podniosę poprzeczkę. Trojanowska brzmi zbyt miło i sympatycznie.
        • znana.jako.ggigus Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 21:09
          Trojanowska (i Bródka) śpiewają też -

Zapalasz się, słyszę Twój szept
          "Trochę starań i świat jest nasz"
          Powiedzmy tak, za osiem lat
          Adres w bloku i mały Fiat
          Nie łam głowy, jak Ty to uzbierasz
          Wszystko hurtem możesz dać mi teraz

Poprzeczka będzir coraz wyżej.
          Czy ja wiem, czy prześmiewcza? Dla mnie to femme fatale lat 80
    • asia_i_p Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 19:58
      Uczniowie dziś puszczali na wycieczce, więc chyba rzeczywiście się zanosi na hit lata. Ja piosenki z przyjemną linią melodyczną lubię nawet w kiepskim wykonaniu, mózg dośpiewuje sobie resztę.
    • riki_i Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 21:16
      Straszna kicha. Ale hitem lata może być, nic mnie w dzisiejszym świecie nie zdziwi.

Oryginał jest nieporównywalnie lepszy, poza tym istotną wartością tego utworu jest głos Krawczyka. Metaliczne rzężenie z kompa ma go zastąpić?

PS. Co do Brodki / Trojanowskiej, o których też piszecie. Pamiętam czasy oryginału, Iza T. była wówczas objawieniem. Po latach broni się słabo, widać jak drewniana była w ruchu scenicznym, głos też nienadzwyczajny, a wizerunek który był wtedy jej głównym atutem, pokrył się kurzem. Tym niemniej również wolę jej wersję niż Brodki, z powodu tego, że pierwotna aranżacja Lipki IMO jest dużo lepsza niż klubowe brzmienie Brodki.
      • znana.jako.ggigus Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 21:22
        Na jakimś teledysku Iza tańczy i to jest tak drewaniane i tak nie do rytmu, że aż szkoda że się za nią ktoś nie wziął. Byli dobrzy choreografowie wówczas.

Aczkolwiek objawienie, powiem Wam, to Gayga i np piosenka Maryna. Tam jest wszystko - ten głos, imidż, treść i to głęboka, aktualna też, świetna oprawa wizualna, taniec też. Wiele wartw, jedna Gayga.
        W dzieciństwie śmiałam się z Gaygi, a teraz słucham.

A także Zdzisława Sośnicka - głos ostry jak diament i jednocześnie łagodny jak moje ulubione waniliowe czekoladki. .
        • riki_i Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 21:53
          znana.jako.ggigus napisała:

> Na jakimś teledysku Iza tańczy i to jest tak drewaniane i tak nie do rytmu, że
          > aż szkoda że się za nią ktoś nie wziął. Byli dobrzy choreografowie wówczas.

Była przypadkiem beznadziejnym. Próbowano bez żadnych efektów. W końcu wykoncypowano, żeby najlepiej stała bez ruchu i "hipnotyzowała" (męską) publikę swoim wizerunkiem wściekle atrakcyjnej 'zimnej suczy'.

> Aczkolwiek objawienie, powiem Wam, to Gayga i np piosenka Maryna. Tam jest wszy
          > stko - ten głos, imidż, treść i to głęboka, aktualna też, świetna oprawa wizual
          > na, taniec też. Wiele wartw, jedna Gayga.
          > W dzieciństwie śmiałam się z Gaygi, a teraz słucham.

To kontrowersyjna artystka. Całe życie eksperymentowała z różnymi stylami muzycznymi, skutki bywały różne.

> A także Zdzisława Sośnicka - głos ostry jak diament i jednocześnie łagodny jak
          > moje ulubione waniliowe czekoladki. .

Kupiłem sobie jej zremasterowane płyty. Niezwykle wysoki poziom artystyczny, ale jakoś nie mogę tego dłużej słuchać poza kilkoma utworami. Trudno mi powiedzieć, dlaczego.
          • znana.jako.ggigus Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 21:59
            Może masz rację z Izą - była wyjątkowo drewniana w Klanie.
            Póżnej Gaygi nie trawił nawet jej wielbiciel M. Szczygieł.
            Ja tam wolę wersje niezremasterowane. Wersje zremasterowane to jak "Niewinni czarodzieje", poddani obóbce cyfrowej. Wygładzone koszule i zniknęła cała chropowatość filmów tamtych czasów.
            No i film się okrutnie zestarzał.
            • riki_i Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 22:27
              znana.jako.ggigus napisała:

> Póżnej Gaygi nie trawił nawet jej wielbiciel M. Szczygieł.

Ostatnia płyta "Dziennik z podróży", mimo skrajnie afektowanego wokalu, jest interesująca (nie na tyle, abym jej słuchał wink, no ale obiektywnie stwierdzam).

To co robiła jako MC Diva budzi najwięcej kontrowersji.

> Ja tam wolę wersje niezremasterowane. Wersje zremasterowane to jak "Niewinni cz
              > arodzieje", poddani obóbce cyfrowej. Wygładzone koszule i zniknęła cała chropow
              > atość filmów tamtych czasów.
              > No i film się okrutnie zestarzał.

Ba! Długo by o tym mówić!

Poza tym jest jeszcze milion odcieni masteringu. Dane mi było np. słuchać tych samych utworów zremasterowanych przez różne studia / inżynierów dźwięku. Efekty bywały diametralnie różne.

Niestety, gros ludzi nie słyszy nawet różnicy między plikiem mp3 o słabej kompresji, a plikiem wav.
    • lisciasty_pl Re: Zremixowany Krawczyk 08.06.22, 21:24
      Bieda. Krawczyk ze Snoop Doggiem albo Laskowski z Tupakiem dużo lepsze :]

www.youtube.com/watch?v=1AIVA1bmxFw

www.youtube.com/watch?v=LaXazWRppwI

Albo Maryla z Dr Dre wink

www.youtube.com/watch?v=ppBmWVegx80

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka