Dodaj do ulubionych

Depilacja laserowa w gabinecie - a w domu lumea

09.06.22, 00:49
Pytanie do dziewczyn ktore maja doswiadczenie w obu.
Co lepiej kupic lumea czy zainwestowac jednak w kosmetyczke.
Cobyscie radzily?
Obserwuj wątek
  • jammer1974 Re: Depilacja laserowa w gabinecie - a w domu lum 09.06.22, 08:42
   Nikt nie doswiadczyl jednego i drugiego zeby miec porownanie?
  • pyzata0001 Re: Depilacja laserowa w gabinecie - a w domu lum 09.06.22, 08:57
   Mam czarne włosy, bardzo czarne, powinny być łatwe do usuwania. Kupiłam babyblis (coś jak Lumea), kurde to sie do niczego nie nadaje, zmarnowane pieniądze. Poszłam do kosmetyczni na laser i juz po pierwszym zabiegu żałowałam że tak późno się zdecydowałam. Super. Co prawda teraz po dwóch latach włoski zaczynaja odrastać, ale to pikuś, pójdę na jeszcze jeden zabieg i bedzie git.

   tak więc, tylko laser smile
  • lauren6 Re: Depilacja laserowa w gabinecie - a w domu lum 09.06.22, 09:50
   Porównania nie mam, ale ten domowy laser do niczego się nie nadaje.
  • armamagedon Re: Depilacja laserowa w gabinecie - a w domu lum 09.06.22, 10:17
   Robiłam jedno i drugie. Rozróżnij laser i IPL (intensywne pulsy światła). Obie prowadzą do celu, ale ścieżka jest inna. U kosmetyczki też możesz zrobić IPL, więc trzeba się upewnić, czy pani nie myli tego jak większość osób.
   Laser u kosmetyczki działa szybciej - mnie wystarczyły 3 zabiegi (robiłam pachy i bikini), teraz po 15 latach pojedyncze włoski się pojawiają. Zabieg wypala włoski do cebulek i to widać, jest obrzęk, zapieczone punkty gdzie rosną włosy, schodzi do kilku dni. Włosy po zabiegu mogą sprawiać wrażenie, że rosną, ale one będą wypadać. Kontrast włos-skóra jest ważny, nie zadziałało mi na wąsik.
   Zadziałał za to IPL, bo chociaż też potrzebny jest kontrast, to zazarlo, może dlatego że strzelałam chyba z 20 razy. I właśnie, IPL domowy, zgodnie z zaleceniem producenta (jest ulotka w opakowaniu, kupowałam lumee z 5 lat temu), stosujesz regularnie z określoną częstotliwością i ilością zabiegow(w moim urządzeniu jest info co 2 tygodnie, wykonujesz chyba 6-8 zabiegów). Bez tego nie ma efektów, robisz jak producent przykazał. Robiłam nogi (ja jadę z największą mocą, przy której we wrażliwych okolicach może pojawić się lekki ból), powtarzam teraz okresowo że 3 x w roku jak mi się przypomni,czy jakiś pojedynczy włosek odrośnie. Dla mnie to nie tylko wygoda, ale też efekt - bo noga wygląda ładnie, nie ma zaczerwienionych mieszków, wrastających włosków, jest po prostu ładna skóra. A, po IPL nie ma żadnych podrażnień, to po prostu działa łagodniej, dlatego trzeba więcej zabiegów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka