Dodaj do ulubionych

PO zalegalizuje aborcje

09.06.22, 15:31
Na życzenie, do 12 tc.
I związki partnerskie.

Ktoś im jeszcze w to wierzy??? 😂
Obserwuj wątek
   • livia.kalina Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 16:02
    Żaden rząd, włącznie z lewicowymi, nigdy tego nie zrobił co nie znaczy, że teraz by tego też nie zrobili. Wręcz przeciwnie, jestem pewna, ze przeprowadzi to każdy rząd z wyjątkiem betonowych katolibanów bo takie są obecnie czasy, takie są standardy w całym cywilizowanym świecie. Dobrze,z e Donald Tusk to zadeklarował.
    • paskudek1 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 17:17
     Tylko zauważ co zadeklarował, że zrobią to jak będą rządzić. Nie że zagłosują za ustawą która JUŻ JEST w Sejmie. Czemu niby mamy czekać aż może odzyskają władzę? Ustawa jest w Sejmie, czekam co zrobią teraz a, nie kiedyś
      • paskudek1 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 17:52
       livia.kalina napisała:

       > Przecież aktualnie PiS tego nie przepuści. To strata czasu
       >
       Nie, to nie jest strata czasu. Chociażby po to żeby zobaczyć jak zagłosuje PO. Co, myślisz że jeśli teraz będą pezeciw albo się w kiblu zatrzasną to mam uwierzyć że jak jakimś cudem dojdą do władzy to to załatwią?
       • fornita111 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 17:55
        Ale bym sie smiala, jakby ich znowu pis zalatwil dajac im szanse przeglosowania tego. Ale to juz bylby cyrk na kolkach. PO albo niech sie zdecyduje i okresli, albo rozwiaze. Chyba widza, ze ludzi juz ich "jestesmy za a nawet przeciw" maja dosc.
       • livia.kalina Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 19:40
        Po w sejmie teraz, to nie będzie to samo po, co po wyborach. Na listy przecież wstawia osoby, które nie będą kontrastowały słów Donalda Tuska.Jeśli D.Tusk będzie teraz mówił o aborcji o związkach partnerskich, jeśli wstawia to do programu, to na listach będą ludzie, którzy się pod takim programem podpiszą.
       • iwoniaw Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 19:48
        fornita111 napisała:

        > Nie, to nie strata czasu, to ich praca.

        Też uważam, że to nie strata czasu - mogliby wręcz pokazać wyborcom w ten sposób, że (i którzy konkretnie) mówią serio. Dobrze byłoby też, gdyby była to jakaś weryfikacja przed ponownym umieszczeniem na listach tych, którzy teraz w Sejmie są (i weszli tam pod konkretnymi haslami na sztandarach - a guziki przyciskają niekoniecznie zgodnie z nimi). I w tym kontekscie to dobrze, że Tusk zaczął ten wątek publicznie - niech się wszyscy jakoś zdeklarują, a i publiczna debata nie byłaby od rzeczy.
       • livia.kalina Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 22:09
        W sumie to macie Dziewczyny rację. Ja po prostu wiem na kogo konkretnego zagłosuję i dobrze wiem, jak on podczas konkretnych głosowań wybierze ( w sumie nie obchodzi mnie kto z jakiej jest partii). Ale inni mogą chcieć wybrać z wieloosobowej listy kogoś, kto mu konkretnie pasuje i sparwdzić podczas tego głosowania. Jak wiadomo PiS i tak niczego dobrego dla Polski w sejmie nie zrobi, to mogą posłowie głosować ustawę, nawet wiadomo, jeśli to prawo nie przejdzie..
        • lauren6 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 22:30
         Myślę, że to Ty livia masz rację. KO po wyborach nie będzie tą samą partią co teraz. Myślę, że Tusk teraz rzucił publicznie hasło po to by wybadać, kto jest z nimi, kto przeciwko nim. I ewentualnie pośle dziadówy i dziadersów popierających tzw kompromis na poselską emeryturę. Gdyby doszło do głosowania to kij wie jak by się zachowało konserwatywne skrzydło, Kidawy-Błońskie i inni. Być może PIS zyskałby nowych posłów.

         Wszystkie sondaże pokazują, że Polacy chcą liberalizacji prawa antyaborcyjnego, więc politycznie im się ta zagrywka po prostu opłaca. Co z tego, że kościółek ich zajedzie? I tak to robi. Nie są w stanie niczego przegrać, a jedynie zyskać głosy niezdecydowanych, którzy chcą odrobiny normalności w tym kraju.
         • martini.n Re: PO zalegalizuje aborcje 11.06.22, 09:48
          Problem w tym, ze konserwa glosujaca na PiS to wyznawfy. A ludzie chcący liberalizachi prawa antyaborcyjnego, zwlaszcza lewica, ale tez liberałowie, czesto kreca nosem na pierdoły (co widac tez w tym wątku), więc opowiedzenie się za liberalizacją prawa aborcyjnego może, ale nie musi przysporzyc KO dodatkowych głosów. Co nie zmienia tego, że zycze im, żeby się wreszcie określili, a dla tych, którzy uważają że prawo do aborcji to "przesada" jest miejsce u Gowina lub w PSL.
   • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 15:50
    mdro napisała:

    > O, widzę, że jakieś antPOwskie szczujątko nam się objawiło... Chyba się kampani
    > a wyborcza zaczęła.
    >


    To o mnie?
    Zawsze głosowałam na PO, i teraz pewnie tez zagłosuje, z braku alternatywy głównie.

    Ale kurde, naprawdę mogliby się chociaż nie ośmieszać.
     • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 16:00
      mdro napisała:

      > Dlaczego "ośmieszać"? Od czasów rządów PO co nieco czasu minęło i ludzie pogląd
      > y pozmieniali (także wyborcy PO).
      >

      Wiesz, ja naorawde mam nadzieje, ze ktoś w końcu zrobi w tym kraju porządek, skończy z kolesiostwem, kosciolkowa mafia, ogólna miernoscia w każdej dziedzinie. Ale chyba już nie wierze, ze to będzie PO. Nie widzę alternatywy, i to jest smutne.

      Z aktualnie dostępnych opcji na pewno zagłosuje na PO, bo przecież nie na „trzeba rozmawiać” Holownie, ale jakoś tak bez entuzjazmu już.
  • lauren6 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 15:54
   PIS dotrzymało obietnic z kampanii i 500+ wdrożyło.
   Mam nadzieję, że PO czegoś przez te lata w opozycji się nauczyło i dotrzyma swoich obetnic, bo w przeciwnym razie skończą na śmietniku historii.

   Generalnie ruch na duży plus.
  • gulcia77 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 15:57
   Mieli na to osiem lat. Ale bali się KK. Nie wierzę za grosz. Byli tak samo koniunktualni wobec KK, jak większość polityków. A to kościólłkowość, a co za tym idzie ciemnota i kołtuństwo, jest rakiem toczącym Polskę. No i stosunek do edukacji. Ale to już temat na inną dyskusję.
  • kaki11 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 18:38
   Dobrze by było. Tylko szkoda, że obecnymi działaniami i czasem, kiedy oni byli u władzy, doskonale pokazali, że na zasługują na zerowe zaufanie.
   Obiecywać jest łatwo, a jak przyjdzie co do czego, to połowa się wstrzyma albo będzie przeciw a druga połowa powie, że nie ich wina, bo oni byli za. To ciągle bardzo kontrowersyjna ustawa, i prędzej wierzę, że będą chcieli wypracować coś w rodzaju poprzedniego kompromisu, niz, że realnie wprowadzą aborcję do 12tc. Prędzej już wierzę, w te zwiazki partnerskie, które swoją drogą też już dawno powinny być wprowadzone, a że PiS to zrobi nie ma co liczyć.
  • latarnia_umarlych Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 18:58
   Co cię to obchodzi, przecież wg ciebie Polki mają dostęp do aborcji?
   Cytaty z ciebie, zatroskany trollu:

   "Natomiast to nie jest tak, ze Polki nie maja prawa usuwać ciąży. Maja, tylko ze nie w Polsce"
   "Ale póki co jest jak jest - i uważam, ze szkodliwa jest narracja, ze „Polki nie maja prawa do aborcji”."
   • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 21:21
    latarnia_umarlych napisał(a):

    > Co cię to obchodzi, przecież wg ciebie Polki mają dostęp do aborcji?
    > Cytaty z ciebie, zatroskany trollu:
    >
    > "Natomiast to nie jest tak, ze Polki nie maja prawa usuwać ciąży. Maja, tylko z
    > e nie w Polsce"
    > "Ale póki co jest jak jest - i uważam, ze szkodliwa jest narracja, ze „Polki ni
    > e maja prawa do aborcji”."
    >
    >

    Przepraszam, ale czy Ty rozróżniasz pojęcia „prawo” i „dostęp”?
    • paskudek1 Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 22:49
     Nie wiem jak ona ale ja rozróżniam. I wiem że prawa nie mają Polki prawie wcale a dostępu nie mają W OGÓLE i tyle. To że za granicą można wykonać aborcję to nie jest ani prawo ani dostęp w Polsce.
     • cegehana Re: PO zalegalizuje aborcje 09.06.22, 23:00
      Jest to jednak dostęp, a piszę tak, bo pamiętam czasy sprzed akcesji Polski do UE kiedy właśnie dostępu nie było. Od tego czasu dużo się zmieniło, poza akcesja także rozwój internetu, dostęp do informacji, dostęp do łatwych zakupów i internetowych, dostęp do grup wsparcia. Wszystko to powoduje że dostęp do aborcji dla Polki mieszkającej w Polsce się poprawił, nawet mimo wydarzeń ostatnich dwóch lat nie przenioslabym się pod tym względem do roku powiedzmy 1997. Gdyby aborcja była legalna to ten dostęp byłby zapewne lepszy, ale nie jest żaden. Tak jak jest dostęp do narkotyków choć legalne nie są, ale nikt chyba nie twierdzi że Polacy nie mają w ogóle dostępu do kokainy np.
      • paskudek1 Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 07:29
       Nie, to NIE JEST ŻADEN dostęp. Już tu któraś pisała na tej zasadzie to my mamy i dostęp do marihuany, i do raju podatkowefo4. Wystarczy że się wyjedzie. Dostęp to będzie jak te zabiegi będą robione W POLSCE
       • latarnia_umarlych Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 08:28
        paskudek1 napisała:

        > Nie, to NIE JEST ŻADEN dostęp.
        Dostęp to będzie jak te zabiegi będą robione W POLSCE
        >

        Dokładnie tak. Brzdąkanie, że przecież można za granicę pojechać, jest tak durne i szkodliwe, że wszystko opada.
       • cegehana Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 16:55
        Ale to prawda: mamy dostęp i do marihuany i do narkotyków twardych dlatego utrzymywanie wydziałów do walki z przestępczością narkotykową, prewencja antynarkotykowa w szkołach, szkolenie psów do wykrywania narkotyków i zakłady zamknięte dla narkomanow to jak najbardziej zasadne działania, a nie byłyby zasadne gdyby dostępu do narkotyków nie bylo. Jak zabiegi będą robione w POLSCE to ten dostęp będzie jeszcze łatwiejszy ale teraz też jest. Nie przekreslaj dorobku proaborcyjnych aktywistek w Polsce i za granicą, które kupe pracy w to wkładają żeby ten dostęp był i efekty tej pracy widać. Można tez przetestować jak się jest w niechcianej ciąży. Uważam, ze lekceważenie inicjatywy oddolnej to droga na manowce, nawet jesli ustawa przejdzie bo nie politycy nie zadbają o realizację przepisów jeśli my o to nie zadbamy.
        • dramatika Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 17:05
         cegehana napisał(a):

         > Nie przekreslaj dorobku proaborc
         > yjnych aktywistek w Polsce i za granicą, które kupe pracy w to wkładają żeby te
         > n dostęp był i efekty tej pracy widać.

         Ja tylko nieśmiało przypominam, że pochwalanie przestępstwa jest przestępstwem. Nie to, żebym była jakąś walczącą prolajferką, ale prawo jest jakie jest i zanim zmienicie prawo, żeby w Polsce żyło się dostatnio z powodu dostępności aborcji, to wypadałoby przynajmniej udawać, ze się to prawo szanuje.
          • dramatika Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 17:16
           cegehana napisał(a):

           > Serio? Nie wiedziałam, jaka jest kara za pochwalanie przestępstwa?

           Art. 255.
           § 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

           Na ematce nie możesz pisać o Ukrainie, bo inaczej wylot, ale łamanie prawa na propsie.
           To ja mam takie pytanie - jak już tę aborcję wprowadzicie, by ludziom żyło się dostatniej, to będzie można i tak lekarzy zamykać w pierdlach, skoro prawo mamy generalnie w doopie?
            • dramatika Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 17:49
             cegehana napisał(a):

             > I moja wypowiedź lapie się na ten paragraf?

             To co w takim razie się łapie, jak nie to?
             Pomaganie w przeprowadzeniu nielegalnej aborcji w Polsce jest nielagalne, a pisanie o tym pomaganiu jako o pożytecznej działalności, jest również nielegalne. Czego nie rozumiesz?
             • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 17:55
              dramatika napisał(a):

              > cegehana napisał(a):
              >
              > > I moja wypowiedź lapie się na ten paragraf?
              >
              > To co w takim razie się łapie, jak nie to?
              > Pomaganie w przeprowadzeniu nielegalnej aborcji w Polsce jest nielagalne

              Ale aborcja za granica nie jest nielegalna. Nie ma prawa, które zakazuje Polce pojechać za granice i tam usunąć ciąże.
              • cegehana Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 20:18
               Napisalam o działalność proaborcyjnych aktywistek w Polsce i za granicą, nie napisałam których, więc więc nie wiem skąd wniosek ze chodziło o przestepczynie. Wiele proaborcyjnych aktywistek nie ma wyroków. I słowa "pożyteczne" nie użyłam. Czy bezpodstawne oskarżanie kogos o przestępstwo nie jest pomówieniem czy jakoś tak? Są za to jakieś kary?
               • dramatika Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 23:33
                cegehana napisał(a):

                > Wiele proaborcyjnych aktywistek nie ma wyroków.

                Poczytaj artykuł kodeksu karnego, który przytoczyłam. Czy jest coś w im o tym, że pochwalanie przestępstw dotyczy tylko prawomocnie stwierdzonych przestępstw?
                Czy jak pochwalisz organizację walczącą o prawo do gwałtów, mimo że nikt z tej organizacji nie został skazany za gwałt, to się wywiniesz?
                Masz rację. Wywiniesz się big_grin Problem polega na tym, że nie uświadamiasz sobie tragizmu sytuacji.
              • dramatika Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 23:24
               mamkotanagoracymdachu napisała:


               > Ale aborcja za granica nie jest nielegalna. Nie ma prawa, które zakazuje Polce
               > pojechać za granice i tam usunąć ciąże.

               Patrzcie jakie nagle znawczynie prawa big_grin
               (Tego typu działalność może polegać też na sprowadzaniu hormonów i ich rozprowadzaniu, więc nie, nie chodzi tylko o załatwianie aborcji za granicą)

               Się qrfa gospodarką zainteresujcie w podobnym stopniu co doopą, no ale jest przeszkoda - utrzymują was faceci, więc po wuj wam jakaś gospodarka.

               • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 11.06.22, 06:42
                dramatika napisał(a):

                > Patrzcie jakie nagle znawczynie prawa big_grin

                Nagle? big_grin


                > Się qrfa gospodarką zainteresujcie w podobnym stopniu co doopą, no ale jest prz
                > eszkoda - utrzymują was faceci,

                Jezu, gdzie ten facet co mnie utrzymuje, znasz go?? Bo tez bym chętnie poznała w sumie, chociaż dziękuje mu powiem!
               • sumire Re: PO zalegalizuje aborcje 11.06.22, 09:43
                Szkoda, żeś kretynie nie zauważył przez tyle lat swojego odreagowywania życiowych klęsk tutaj, iż jesteś na forum, na którym ogromna większość uczestniczek to osoby pracujące, i że skwapliwie ignorujesz każde zdanie wskazujące na mocne związki między pomiędzy polityką rodzinną a gospodarką, by móc bredzić, że się nią nie interesujemy. No właśnie qrwa wprost odwrotnie jest. Ale zobaczysz to na starość, czego serdecznie zresztą życzę.
        • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 09:40
         sumire napisała:

         > No otóż. Masz dostęp do oceanu, wystarczy, że pojedziesz do Portugalii jak berd
         > żi.

         Nie masz dostępu.
         Ale masz PRAWO pojechać.

         Widzisz różnice? Nikt nie zabrał Ci paszportu, nikt nie wsadził Cię do więzienia, nikt nie zablokował Co dostępu do konta. Nie jest to sytuacja idealna ani nawet pożądana, fajniej byłoby budzić się z widokiem na ocean, ale jak się uprzesz, to nad ten ocean możesz dotrzeć. MASZ TAKIE PRAWO.
          • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 09:53
           triss_merigold6 napisała:

           > Chyba, że wybuchnie akurat covidowa czy inna schiza.

           Tak, to prawda.

           Albo chyba ze mieszkasz na Podkarpaciu, masz trójkę drobiazgu, maz chleje, a najbliższy szpital przeprowadzajcy aborcje w stolicy.

           Aborcja powinna być dostępna w każdym ośrodku zdrowia, a tabletki wczesnoporonne w każdej aptece. To, ze wrócimy do sytuacji „kompromisu” rozwiąże wyłącznie problem kobiet w miastach, zamożnych, wykształconych. Nijak nie pomoże to tej marce wielodzietnej na Suwalszczyznie.
           • iwoniaw Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 10:29
            triss_merigold6 napisała:

            > Niektórzy uwierzyli nawet, że po osiedlu nie mogą się przemieszczać.

            Nie chodzi o to, w co kto uwierzył, tylko jakie miał realne możliwości udania sie na portugalskie czy francuskie wybrzeże Atlantyku np. w maju 2020 - i to byłoby tyle na temat "masz swobodny dostęp, nikt ci nie zabiera paszportu ani prawa do podróży"
         • sumire Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 10:10
          Nie widzę różnicy. Jak ci już wielokrotnie wspominano, pierniczenie, że Polki mają prawo do aborcji, bo mogą pojechać za granicę jest najzwyczajniej szkodliwe i jest przysługą dla konserw, które nami rządzą.
          • bguslawko_1 Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 10:22
           Ależ sam Kaczelnik mówił -Kaczyński: Każdy średnio rozgarnięty człowiek może załatwić aborcję za granicą .To było tuż po strajku kobiet . Przestańcie wierzyć jakieś partii i ich cudom nad Wisłą . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8170580,jaroslaw-kaczynski-aborcja-polski-lad.html&ved=2ahUKEwiN7fWtuaL4AhURtosKHSYcAB4QFnoECAsQAQ&usg=AOvVaw0U9vdk6mxVxWmO389xKyhE
         • lauren6 Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 10:43
          Świetne prawo. Zamówię tabletki w internecie, to zaraz zacznie mnie ścigać prokuratura. Bo owszem, mnie samej nic za to nie grozi i mogę usuwać ciążę co miesiąc. Ale zaczną wiercić dziurę: kto mi odebrał paczkę z tabletkami z paczkomatu, czy mąż wiedział jaka jest zawartość paczki, czy ktoś pośredniczył w kupowaniu tych tabletek, na jakiej stronie kupiłam, gdzie przelałam pieniądze itd.

          Najgorsze jeśli kobieta poroni w szpitalu oczekiwaną ciążę, a jej dokumentacja medyczna zostanie przekazana prokuraturze i musi odpowiadać na tym podobne pytania.

          To się nazywa wolność!
           • paskudek1 Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 11:46
            mamkotanagoracymdachu napisała:

            > Nie, lauren, to prawo nie jest świetne. Jest koszmarne. Ale nadal nie możemy po
            > zwolić kobietom uwierzyć, ze nie maja wyjścia, informacja jest siłą.

            Nie, twoje pierdolenie jest w najwyższym stopniu szkodliwe. Owszem, należy pomagać kobietom, należy je informować a jednocześnie głośno mówić że w Polsce becnie NIE MA żadnego dostępu do aborcji.
            • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 11:51
             paskudek1 napisała:

             > mamkotanagoracymdachu napisała:
             >
             > > Nie, lauren, to prawo nie jest świetne. Jest koszmarne. Ale nadal nie moż
             > emy po
             > > zwolić kobietom uwierzyć, ze nie maja wyjścia, informacja jest siłą.
             >
             > Nie, twoje pierdolenie jest w najwyższym stopniu szkodliwe. Owszem, należy poma
             > gać kobietom, należy je informować a jednocześnie głośno mówić że w Polsce becn
             > ie NIE MA żadnego dostępu do aborcji.
             >
             >

             Dobra, bo tracę cierpliwość.
             Zacytuj mi proszę, gdzie napisałam, ze w Polsce jest DOSTĘP DO ABORCJI, albo zejdź ze mnie.
             • paskudek1 Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 11:53
              Pierdolisz że Polki mają dostęp do aborcji bo mogą wyjechać. No to ci tlumaczymy jak tłumowi że prawo do wyjazdu to NIE JEST DOSTĘP do aborcji. Łaskawie więc przestań pierdolić farmazony
             • sumire Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 11:59
              Jezu.
              Piszesz cały czas, że Polki mają prawo do aborcji. Forum ci odpowiada, że to ich "prawo" jest takie samo, jak prawo do korzystania z finansowych przywilejów w rajach podatkowych - owszem, masz je, tylko żeby z niego korzystać, musisz opuścić kraj, pojechać tam, poświęcić na to stosowną ilość czasu (więcej niż gdybyś miała taką opcję w swoim mieście), wydać pieniądze. A i tak nie wiadomo, czy problemów nie będzie. Czyli co z tego, że masz to prawo? Ano niewiele. Teraz rozumiesz, dlaczego to, co wypisujesz, ma... umiarkowany sens?
              • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 12:04
               Ok, to wytłumacz mi proszę, jak REALNIE zmieniła się sytuacja Polek po zaostrzeniu ustawy.

               Pamiętając, ze ilość aborcji w Polsce szacuje się na 150-200.000 rocznie, a legalnych śniegów przed zaostrzeniem ustawy wykonywano około 1000.
              • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 12:08
               Możemy sobie tu dalej pieprzyć o tym, jak być powinno, jakie mamy prawo i co na papierze. Ale realnie zaostrzenie ustawy nie zmieniło praktycznie nic. Polki jak nie miały dostępu do aborcji, tak nadal go nie maja, jak wyjeżdżały za granice tak dalej wyjeżdżają. Dlatego powrót do sytuacji sprzed kilku lat nie zmieni NIC. Tylko realnie dostępna aborcja w każdym ośrodku zdrowia jest realnym rozwiązaniem. Ale paniusie z wielkich miast nadal będą się wyrzygiwac nad tym, jak to zabrano Polkom dostęp co aborcji. Nic nam nie zabrano. Dawno go nie miałyśmy, jakoś od 1993.
               • sumire Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 12:34
                No ale to właśnie to, co ty piszesz, trąci paniusią z wielkiego miasta, która w 3 minuty wygugla sobie adres kliniki, kupi bilet na samolot na najbliższy weekend albo weźmie urlop na żądanie, bo w jej pracy to nie problem i pojedzie. Myślisz, że takie same możliwości ma uwiązana do męża kobieta z miasteczka w lubelskiem?
                • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 12:50
                 sumire napisała:

                 > No ale to właśnie to, co ty piszesz, trąci paniusią z wielkiego miasta, która w
                 > 3 minuty wygugla sobie adres kliniki, kupi bilet na samolot na najbliższy week
                 > end albo weźmie urlop na żądanie, bo w jej pracy to nie problem i pojedzie. Myś
                 > lisz, że takie same możliwości ma uwiązana do męża kobieta z miasteczka w lubel
                 > skiem?

                 Przecież właśnie pisze, ze nie.
                 I w 2018, 2010 ani w 1999 tez nie miała.
               • triss_merigold6 Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 12:35
                Ale realnie zaostrzenie ustawy nie zmieniło praktycznie nic.

                Ależ zmieniło, na gorsze.
                Pozwolisz na przykładzie: w 2011 miałam 37 lat i byłam w planowanej ciąży. Robiłam amniopunkcję na NFZ, żeby zminimalizować ryzyko fatal error. Wiedziałam w którym szpitalu mogłabym w razie niefartu zrobić terminację ciąży. Teraz bym nie mogła bez względu na skalę wad płodu.
                Oczywiście, powinny wrócić przepisy sprzed 1992 r.
                Nie ma żadnego powodu, dla którego przerwanie ciąży miałoby być traktowane jako zabieg inny niż jest w rzeczywistości - prosta, tania, bezpieczna, krótka procedura medyczna.
                • mamkotanagoracymdachu Re: PO zalegalizuje aborcje 10.06.22, 12:52
                 triss_merigold6 napisała:

                 > Ale realnie zaostrzenie ustawy nie zmieniło praktycznie nic.
                 >
                 > Ależ zmieniło, na gorsze.
                 > Pozwolisz na przykładzie: w 2011 miałam 37 lat i byłam w planowanej ciąży. Robi
                 > łam amniopunkcję na NFZ, żeby zminimalizować ryzyko fatal error. Wiedziałam w k
                 > tórym szpitalu mogłabym w razie niefartu zrobić terminację ciąży.

                 Triss, jeśli to było takie proste, to czemu aborcji w Polsce oficjalnie przeprowadzało się tysiąc, z nieoficjalnych 200k? Czemu te pozostałe 190 tysięcy kobiet nie korzystało z tej super łatwo dostępnej procedury?