Dodaj do ulubionych

Sekretarka -jakie ma obowiazki?

10.06.22, 06:38
Czym w ogole zajmuje sie sekretarka w pracy?Jakie są jej obowiazki?Jakie powinna miec wykształcenie?
Jest firma budowlana. Jest w niej sekretarka.Jest najprawdopodobniej po zawodówce.Ale wszystkie sprawy załatwia sie przez nią tzn. chcesz wolne dzwonisz do niej?wg mnie kobieta powinna miec pojęcie nt ksiegowosci,rachunkowosci,urlopow,rozliczen a nie zatrudniona po znajomosci i z fatalnym wykształceniem.
Jakie jest Wasze zdanie ?
Obserwuj wątek
  • zerlinda Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 06:46
   To już nie pracujesz w przychodni gdzie pracowała twoja matka?
   A co do sekretarki. Zatrudnia ja pracodawca a nie ty. Widocznie ma odpowiednie wykształcenie. Ja ciebie też podejrzewam że jesteś albo głupia albo troll i to może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.
  • szara.myszka.555 Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 06:52
   To zależy od firmy, jej wielkości i potrzeb.
   Jeśli zatrudniają również księgową, to sekretarka nie musi się zajmować księgowością, rachunkowością etc. Ewentualnie przyjmie złoszenie, coś tam zeskanuje, wyśle etc.

   A tak ogólnie - firma ma prawo zatrudniać kogo chce, nawet bez wykształcenia. Jeśli według nich Pani wykonuje swoją pracę dobrze, to co Ci do tego.
  • ichi51e Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 06:59
   czyli powinna robic w firmie wszystko od podawano herbaty szefowi do prowadzenia księgowości? No to faktycznie wyższe by się przydało...

   Chyba wszystko zależy od tego co w tej firmie robi - jeśli jest po prostu odciążeniem/asystentka kogoś to ta osoba decyduje jakie kwalifikacje jej potrzebne (i być może tępa zona kolegi czy bratanica styka). Za to jeśli ma de facto ogarniać w tej firmie wszystko to wymagania masz inne. Najdziwniejsze jest jak szukasz de facto CEO a chcesz płacić jak sprzątaczce.
  • 35wcieniu Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 07:14
   No wg ciebie. A jej pracodawca widać uznał że potrzebuje sekretarki przez którą "załatwia się wszystkie sprawy" ale która nie musi do ich załatwiania być po rachunkowości.
   Będziesz zatrudniać własną to zatrudnisz, o ile znajdziesz chętną, taką jaką sobie wymarzysz xD
  • kocynder Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 07:25
   Serio do odebrania telefonu i zapisania na kartce "Siedemkropek82 - wolne w poniedziałek, 02 mają" potrzebne jest wyższe wykształcenie?
   Jeśli firma zatrudnia księgową itd, a sekretarka jest właśnie od odbierania telefonów, umawiania spotkań itp i robi to dobrze to co ci do tego? Ty jej płacisz? Bo jedyne co bym zrozumiała, to gdybyś była współwłaścicielem tej firmy i uważała, że w ogóle to stanowisko jest zbędne, a wspólnik zatrudnił na nim swoją córkę, bratową czy kochankę..
   • perspektywa Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 12:12
    100/100. Nawet chińskiego magika dowróżenia z fusów i wachlowania w upalne dni może zatrudnić. To on mu płaci i określa jego obowiązki. A jeżeli forumka ma zastrzeżenia do jakości pracy pani może to zgłosić właścicielowi.
  • turbinkamalinka Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 08:21
   U mnie też firma budowlana. Sekretarka odbiera telefony, załatwia catering, odbiera maile, odpisuje na większość, zamawia materiały budowlane, zamawia materiały biurowe, higieniczne, parzy kawę jak są goście, umawia spotkania. Sporo jeszcze innych rzeczy, ale nic do czego potrzebne byłoby wyższe wykształcenie. Jeden warunek to znajomość angielskiego (ale nie musi mieć formalnie kursów, to sprawdzić można na rozmowie)
   • balbina1710 Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 14:53
    asiairma napisała:

    > Musisz dzwonić z informacją o wolnym do babki po zawodówce? Albo na przykład mu
    > sisz się jej tłumaczyć ze spóźnienia? Współczuje.

    Jest gorzej. W firmie budowlanej czesto szef jest po zawodowce. Jak zyc? wink
    • turbinkamalinka Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 15:48
     No zależy jakiej. U mnie są: kierownik odpowiedzialny za całość (szef wszystkich szefów)ale on dochodzący i kontaktuje się bezpośrednio z kierownikami budowy. Kierowników budowy jest 5, każdy ma swoją działkę i mają wykształcenie wyższe. Sekretarki są dwie i nie przynoszą kawy do biurka, tylko parzą w trakcie spotkań tylko
    • anorektycznazdzira Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 16:54
     Powinien być zakaz zakładania firmy bez uniwersyteckiego wykształcenia.
     Mogliby też dorzucić zakaz dla osób np. z wadami wymowy (weź potem negocjuj jakiś kontrakt albo coś) i ze słabą aparycją (bo co to za przyjemność z takim gadać).
     I nie wiem, może jeszcze nakaz posiadania prawa jazdy i aktualna książeczka sanepidu.
    • aqua48 Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 16:24
     angazetka napisała:

     > A dzwonienie z informacją o wolnym do babki z dyplomem magistra jest jakieś lep
     > sze?

     No przecież. Przy okazji możesz zamienić parę słów repertuarze paryskich teatrów, współczesnej poezji nigeryjskiej i zasadności przyznawania nagrody Nobla w naukach ścisłych.
     A z sekretarką o wykształceniu podstawowym to tylko o tym jak lepić pierogi.
  • agonyaunt Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 16:39
   A rzuciłaś już tego gnojka, który nie reagował jak jego sąsiad wytykał ci grube dupsko?
   I co ci powiedziała policja jak zgłosiłaś, że koleżanki bezprawnie przeszukały ci torebkę?
   I ile wytrzymał w lodówce tort na czterdziestkę?
  • kaki11 Re: Sekretarka -jakie ma obowiazki? 10.06.22, 16:42
   Nie spotkałam się, aby urlop załatwiać przez sekretarkę a nie kierownika lub osobę z działu kadr. Trochę dla mnie dziwne, ale wyobrażam sobie, że może organizacja tej firmy pozwala na coś takiego. A poza tym, szef firmy zwykle wie najlepiej jakie kompetencje powinna mieć jego sekretarka. I serio, to nie jest standard, że zawsze zajmuje się pomocą w księgowości, rachunkowości i rozliczaniach - skąd ten pomysł? Może zajmować się tylko segregowaniem poczty i odbieraniem telefonów, robieniem kawy klientowi i ksero jak coś potrzeba. Bo wiesz, do księgowości to można zupełnie obok zatrudnić księgową, podobnie jak zatrudnia się murarza do murowania i hydraulika do wody, wiesz? I teraz news: to jednak szefa sprawa, kogo zatrudnia i dlaczego (nawet jeśli stworzył fikcyjne stanowisko dla kuzynki swojej żony, w co i tak wątpię) i on ocenia czy ta osoba się sprawdza czy nie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka