Dodaj do ulubionych

Komisja wojskowa syn z autyzmem

10.06.22, 14:14
Piszę bo nie do końca wiem, co robić. Syn, 19 latek z autyzmem - wg ZUS całkowita niezdolność do pracy, orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, - byl dziś na komisji wojskowej. Nie pozwolili mi wejść ani nic powiedzieć. Młody poszedł sam z teczka pełna dokumentów. I wyszedł po 45 minutach z kategoria A. Nie zrozumiał albo nie usłyszal pytań o stan zdrowia, powiedz tylko ze teczkę mu kazali zostawić z ubraniem wierzchnym przed sala gdzue było badanie lekarskie, a sam lekarz byl bardzo niemiły, niegrzeczny, gdy syn go nie rozumiał powiedział że nie będzie powtarzal i że zachowanie syna - złościł się, ma napady agresji - przekracza granice rozumu. Czytałam jakie schorzenia podpadają pod kategorie niezdolny do służby wojskowej, autyzmu tam nie ma. Syn jest w normie intelektualnej, skończył liceum ale już sam z domu nie wychodzi, nie pojedzie zatłoczonym autobusem bo krzyczy, wymaga pomocy przy np. Wiązaniu butów bo nie do końca umie. Ja się mam odwolac? On? Na ck się powołać? W pisemku jest ze komisja bazowała na wywiadzie lekarskim. O dokumentach które miał nic, bo syn ich nie dał... Nie, nie mogłam wejść razem z nim.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka