Dodaj do ulubionych

obśmiejecie się za wszystkie czasy

11.06.22, 23:33
Małżeństwo zawarte za młodu, miłość.,super seks itp. Zero kłopotów finansowych. Dziecko w drodzepo roku.
Po około dwóch latach mąż nie ma ochoty na seks. Zero. Niby dużo pracy fizycznej, ale wy tez ciężko pracujecie fizycznie.
Drugie dziecko to po prostu jakiś fart, bo pan ledwo może raz na tydzień. Tylko bo chce dziecka,bo płeć męska mu się marzy.
Chwila obecna to kredyt na jeszcze 15 lat, moja najniższa wypłata. Pan narobił pożyczek bez mojej wiedzy i nie chce się dokładać do budżetu domowego bo nie ma z czego...
Dom na pół, ja zero seksu od dwóch lat. On też najniższa krajowa od lat.
Być może stres go zjadł, ale co mnie to obchodzi?
Spłacam kredyt. Facet ma dobrze i nie odejdzie w przypadku rozstania. Ma ciepłe miejsce, gdzie mu dobrze.
Wyżywa się krzycząc na mnie i dzieci, obraża nas.
Co policja może? Nic. To też jego dom.
Ja już jestem na skraju wytrzymania.
Oglądałam kiedyś jakiś film o tym,że kobieta nie wytrzymuje i zabija męża i widze się w tej roli.
Obserwuj wątek
    • tanebo001 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 11.06.22, 23:36
      A teraz szybciutko do psychologa!
      • nutella_fan Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 06:58
        A ten to szaman wymyślili rozwiązanie.
    • taki-sobie-nick Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 11.06.22, 23:36
      Coś za dużo tych problemów. Troll.
      • szmytka1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:01
        Jprdl normalne życie tysięcy kobiet w tym kraju, niewaskich niespecjalistek
        • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:24
          szmytka1 napisała:

> Jprdl normalne życie tysięcy kobiet w tym kraju, niewaskich niespecjalistek

Serio?
          • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:41
            Tak, serio. A co cię dziwi?
            • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:43
              marta.graca napisała:

> Tak, serio. A co cię dziwi?
              >

Dziwi mnie, ze uważasz, ze młode kobiety tkwią w nieszczęśliwych małżeństwach i to jest polski standard, normalka.

Chyba ze zle zrozumiałam drzewko?
              • szmytka1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:20
                Tak, tysiące ludzi tkwi w nieudanych małżeństwach, bo zarabiają najniższa, mają kredyty na 20 lat, nie mają się gdzie wynieść, bo małe dzieci, bo to i siamto. Nie myślisz, że każde małżeństwo co masz wokół to takie udane jest, albo że każda kolezanka Ci wyśpiewa o swoich problemach
              • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:31
                Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Zwłaszcza jak mają kredyt, a żadne nie jest w stanie spłacić drugiego. We dwoje jednak łatwiej się utrzymać.
          • lily_evans011 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 18:26
            No, jak ktoś uważa wynagrodzenie rzędu 9 koła netto za niewarte rozważania, to faktycznie może nie wierzyć, że są ludzie, którzy mają mniej i to generuje poważna część ich problemów...
      • agaagaaga123 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:13
        taki-sobie-nick napisała:

> Coś za dużo tych problemów. Troll.

Zeby na anonimowym forum pelnym takich sobie nickow wyeliminować trolle, trzeba wymagać w każdym watku i do kazdej historii wklejenia dowodu osobistego i skanow dokumentow dowodzacych, ge dana historia jest prawdziwa, bo inaczej nikt ci nie odpowie. Moze taki sobie nick da dobry przyklad i uwiarygodni swoje istnienie w ten sposob?

Bo ocenianie na podstawie umiejetnosci pisarskich osoby zglaszajacej problem jest juz bardzo bardzo nudne
        • taki-sobie-nick Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 23:25
          Jestem wiarygodna na tyle, że niezależnie od mojej tożsamości wpisałam się już mnóstwo razy. Nie ma znaczenia, czy nazywam się Janina Kowalska, czy Agnieszka Nowak.
          • agaagaaga123 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 13.06.22, 20:44
            taki-sobie-nick napisała:

> Jestem wiarygodna na tyle, że niezależnie od mojej tożsamości wpisałam się już
            > mnóstwo razy. Nie ma znaczenia, czy nazywam się Janina Kowalska, czy Agnieszka
            > Nowak.

Ale nadal nie ma dowodu, ze nie jestes trollem a to co piszesz o sobie nie jest całkowicie zmyslone.
      • 7katipo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 14:38
        Po części z jednych wynikają kolejne. Więc kto wie, może historia nie tak całkiem wydumana... 🤔
    • bolimniewszystko Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 11.06.22, 23:42
      Nawet połowy problemów nie napisałam...życie
    • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 00:39
      A może to on ma depresję?
      • suki-z-godzin Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:03
        To niech wypier**la na terapie a nie wrzeszczy i obraza zone i dzieci.
        • stephanie.plum Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:43
          jemu to powiedz...
          • kornelia_sowa1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 17:44
            powie mu a on posłucha. To takie proste przecież
      • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:06
        Jakie jeszcze cyrki wytłumaczymy depresją?
        • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:57
          Depresję się leczy a nie tłumaczy.
          • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:59
            A ja gdzieś napisałam, by nie leczyć? Napisałam, by nie zwalać każdego problemu z zachowaniem na depresję.
            • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:38
              Jakoś tak to odebrałam, że jak facet chory "to go nie tłumaczy" a jak babeczka chora "współczuję, idź koniecznie do lekarza".
              (Tak w ogóle , nie tylko z Twojej odpowiedzi)
      • szpil1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 12:05
        sweterwkrate napisała:

> A może to on ma depresję?

Niektórzy wszystko tłumaczą depresją. A może jest chamem, nierobem i przemocowcem?
        • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 12:17
          Poza tym, gdyby miał depresję, to już może żonę wyzywać?
          • szpil1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 12:37
            marta.graca napisała:

> Poza tym, gdyby miał depresję, to już może żonę wyzywać?
            >

Mam wrażenie, że zdaniem niektórych jak najbardziej. Depresja - magiczne słowo, którym każde zachowanie można usprawiedliwić.
            • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 14:30
              Depresja - magiczna choroba, którą się leczy. Nigdzie nie napisałam że to go tłumaczy. Takie moje wrażenie po pierwszym poście, że narobił długów i ogólnie nie radzi sobie z niczym, dlatego wyżywa się na rodzinie.
              Może chory może wredny.
              A autorce radzę zacząć brać leki, jak sama staniesz na nogi zobaczysz wszystko w innym świetle i łatwiej Ci będzie się np. rozwieźć.
        • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 12:33
          szpil1 napisała:

>
          > Niektórzy wszystko tłumaczą depresją. A może jest chamem, nierobem i przemocowc
          > em?

No, może i jest. Takie same twoje gdybanie jak i moje.
      • eriu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:35
        I z powodu depresji facet bierze pożyczki o których żonie nie mówi? Co jest zresztą niezgodne z prawem? Przestańmy tłumaczyć każde złe zachowanie chorobą psychiczną. To jest bardzo krzywdzące dla osób chorych. Są po prostu ludzie źli i oni są po prostu źli, nie dbają, mają w pompie, są tacy którym się nie chce.
        • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:50
          Otóż to. Gdyby miał nadciśnienie albo chore płuca, to może łamać prawo i zatruwać życie rodzinie? Jest dorosły, a jak jest chory, niech się leczy.
    • hande Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:39
      Nie wiem co ci poradzić ale zrób wszystko co możesz żeby nie tkwić w takim związku, życzę dużo siły
    • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:44
      Czy Wy mieliście w ogóle szanse poznać się nawzajem, pobyć we dwoje? Bo małżeństwo w młodości i dziecko po roku brzmi, jakby wszystko wydarzyło się za szybko, trochę przypadkowo właściwie. Myśle, ze warto iść na terapie i spróbować zrozumieć, czego chcecie od życia i czy to są Wasze wspólne cele, bo nie wyglada na to, ze kiedykolwiek mieliście szanse to ustalić.
      • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:50
        Powodzenia w ogarnięciu terapii przy dwu najniższych krajowych.
        • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:59
          marta.graca napisała:

> Powodzenia w ogarnięciu terapii przy dwu najniższych krajowych.
          >

Off topic - jak z dwóch najniższych krajowych stać ludzi na dom??
          • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:01
            Mogli odziedziczyć po kimś.
            • panna.nasturcja Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 13.06.22, 19:22
              Mają kredyt. Kupili, tylko historia się nie klei w szczegółach.
        • noc_na_pustyni Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:49
          Są darmowe w ośrodkach dla kobiet itp. O ile PiS wszystkich nie wykończył.
        • m_incubo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:46
          Zdaję się, że do tej pory z tych dwóch najniższych udało im się ogarnąć dom, kredyt, dwójkę dzieci, to i z terapią sobie poradzą.
          • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:49
            Skoro facet nabrał pożyczek, to znaczy że się tak średnio udawało.
            • m_incubo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 15:00
              Skoro facet pozyczał, a mimo to nie dokładał do budżetu a ona yak po prostu z tej swojej jednej najniższej ogarnia dom, kredyt i dzieci, to jednak znaczy, że zajebiście się udaje.
              I jeszcze to drugie dziecko poczęte "fartem". No ja bym w tej sytuacji nazwała to skrajną głupotą, a nie fartem.
    • bolimniewszystko Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 07:59
      Znamy się od 16 roku życia. To był naprawde wspaniały, ogarnięty facet.
      Wszyscy mi go zazdrościli.
      Ojcem przez pierwszy rok był na medal.
      Obecnie mam wykupione trzy opakowania od psychiatry leków na depresje.
      Nie biore ich bo jeszcze karmie dziecko.
      We wrześniu dostane kolejne trzy.
      Troche się boje tak kitrać te leki, że mi odwali i zażyje wszystkie na raz.
      • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:33
        To tym bardziej musisz zacząć brać leki. Ile ma dziecko, że nie odstawiłaś jeszcze od piersi? Z tego co piszesz to więcej niż rok.
        • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:44
          sweterwkrate napisała:

> To tym bardziej musisz zacząć brać leki. Ile ma dziecko, że nie odstawiłaś jesz
          > cze od piersi?

Roczne dziecko na piersi to jak najnormalniejsza sprawa. Ale w tej sytuacji faktycznie warto rozważyć zalety odstawienia na korzyść rozpoczęcia farmakoterapii.
      • bajgla Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:37
        Jakie leki, może można przy kp?
    • mamtrzykotyidwa Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:00
      Czemu się jeszcze z nim nie rozwiodłaś?
      Dlaczego nie wystąpiłaś do sądu o alimenty na zabezpieczenie rodziny?
      Dlaczego piszesz tutaj zamiast iść do prawnika?
      • maslova Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:13
        Tu możesz się wyżalić, porozmawiać o kłopotach z samą sobą i światem wokół Ciebie, jak również podzielić radością, która stała się Twoim udziałem.
    • bolimniewszystko Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:09
      Mialam odziedziczone malutkie mieszkanie.
      Kredyt dostaliśmy, bo mieliśmy duży wkład własny z mojego mieszkania i zero dzieci.
      Po rozwodzie będzie tylko gorzej.
      On dalej będzie z nami mieszkał, a juz ma jazdy.
      To wszystko bez alkoholu i innych używek.
      • alpepe Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:14
        A bez rozwodu się nagle cudownie polepszy.
      • anorektycznazdzira Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:16
        Spadek nie wchodzi do wspólnot majątkowej nawet, jak został sprzedany i pieniądze wykorzystano na coś wspólnego. Oczywiście to wymaga więcej zachodu niż zachowanie dla siebie mieszkania ze spadku (gdyby nie zostało sprzedane), ale dobry prawnik przeprowadzi taki podział majątku, że ta część z grubsza biorąc wróci do Twojej własności.
      • kadfael Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:10
        Jeżeli ma jazdy to zgłaszasz na policję i żądasz założenia niebieskiej karty.
        • samawsnach Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:22
          "Jeżeli ma jazdy to zgłaszasz na policję i żądasz założenia niebieskiej karty."
          I nakazu opuszczenia lokalu. On nie ma nic wspólnego z prawem własności i jest czasowy, ale zazwyczaj dość mocno otrzeźwia przemocowców.
          Bzpłatna pomoc prawna i psychologiczna w Osrodku (punkcie) interwencji kryzysowej, a jeśli takiej instytucji u ciebie nie ma , to w mops jest na pewno dział dotyczący pracy z rodziną z problemem przemocy.
          Ale najpierw decyzja o działaniu. Bez tego ani rusz.
      • taniax Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 15:23
        Czytamy tylko jak to wygląda z twojej perspektywy a moim zdaniem jeśli ty jesteś w okolicach roku po urodzeniu dziecka to z pewnością przeszłaś nawałnicę hormonalną, nastrój obniżony, pewnie wkurw, patrzysz na swoją sytuację przez filtr zmęczenia, beznadziei, pewnie też warczysz na męża bo jesteś sfrustrowana. Zazwyczaj jak słucham żali kobiet że mąż na nie warczy a póżniej słyszę jak one same sie zwracają do tych facetów podniesionym głosem agresją i oskarżaniem to nie dziwi mnie dlaczego tak mają w relacji.
        • szmytka1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 17:26
          Ta i dlatego w tajemnicy ich zadłuża. Przez to warczEnie biedaczek nie dokłada się do życia.
    • anorektycznazdzira Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:12
      Nie ma się z czego śmiać, o czym pewnie wiesz dobrze. Przestaw dziecko na mleko butelkowe i zacznij brać leki. Przestawianie zajmie chwilę, ale warto, bo poza możliwością brania leków będziesz się mogła lepiej wysypiać i to też bardzo wiele zmienia.
      Jak staniesz nieco na nogi to prawnik, swoje sprawy zawodowo-finansowe. Czy ma Ci kto pomóc (z rodziny, albo przyjaciółka)?
      • noc_na_pustyni Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:55
        Dobre rady.

I rób dla siebie, ile zdołasz w tych okolicznościach. Każda chwila, która poświęcisz sobie doda Ci troszkę sił, żeby to wszystko z czasem uporządkować.
      • ichi51e Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:59
        Będzie mogła albo i nie będzie - przecież to nie jest tak ze po butli w przeciwieństwie do mleka dzieciak śpi - za to mogą dojść kolki i będzie bal. Ale sam pomysł dobry - butla i niech wstają na zmianę
        • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:22
          ichi51e napisała:

> Będzie mogła albo i nie będzie - przecież to nie jest tak ze po butli w przeciw
          > ieństwie do mleka dzieciak śpi - za to mogą dojść kolki i będzie bal. Ale sam p
          > omysł dobry - butla i niech wstają na zmianę
          >

Ale będzie mogła brać leki, i to jest chyba kluczowe w aktualnej sytuacji.
          • sweterwkrate Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:42
            mamkotanagoracymdachu napisała:
            >
            > Ale będzie mogła brać leki, i to jest chyba kluczowe w aktualnej sytuacji.

Dokładnie. A i dzieckiem lepiej się zajmie jeśli najpierw ogarnie siebie.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:44
          Wstawanie ma zmianę w takim związku może być utopiąsad
        • login.na.raz Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:49
          U tak dużego dziecka to już raczej kółek nie będzie
          • login.na.raz Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:50
            Kolek 😀 nie kółek 😀
      • mamkotanagoracymdachu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 08:59
        anorektycznazdzira napisała:

> Nie ma się z czego śmiać, o czym pewnie wiesz dobrze. Przestaw dziecko na mleko
        > butelkowe i zacznij brać leki.

To jest bardzo dobra rada (o ile to dziecko ma więcej niż 3 miesiące).
        • szmytka1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:07
          Ona ma roczne dziecko. 0 seksu od 2 lat, czyli 2 lata minus ciąża, daje wiek dziecka troszkę ponad rok.
    • fogito Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:04
      A dlaczego w takiej sytuacji zdecydowalas sie na kolejne dziecko zamiast wiać od faceta? Czegos tu nie rozumiem.
    • cegehana Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:18
      Duze problemy wymagają radykalnych rozwiązań. Bezboleśnie tego nie rozwiążesz. Rozwód, zabezpieczenie dzieci, przynajmniej taką terapia jaka jest w granicach Twoich możliwości (książki, grupy wsparcia -mnostwo wiedzy jest za darmo w internecie, jeśli ktoś jest otwarty na nieprzyjemną wiedzę). Do psychiatry na NFZ długo sie czeka ale w końcu się dostaniesz i jak dobrze trafisz to doradzi Ci coś celnego w czasie jednej wizyty. A to że mąż nie ma ochoty na seks to duże ułatwienie.
    • login.na.raz Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 09:44
      Współczuję i życzę dużo siły
    • bguslawko_1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:01
      Ktoś mi kiedyś pisał jak wychowa to odejdzie .Synek mamusi ,znieczulica .Podobna historia ciężko będzie . Fajna wykształcona kobieta , z poczuciem własnej wartości .Płakać się chce.
    • zerlinda Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 10:48
      Serio przy dwóch najniższych krajowych i takim mężu rodzi się kolejne dziecko? Tak, wiem, tysiące rodzin tak żyje. Tylko po co?
    • kryzys_wieku_sredniego Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 11:34
      W sądzie rozwodza z podziałem majątku.
      Sąd może nakazać sprzedaż.
      Jak dziewczyny pisza, ze wklad byl twój więdz dostaniesz więcej.
      Teraz zadbaj o swój stan i finanse, to jie jest tak, że ty dzisiaj musisz isć złożyć pozew. Przygotuj sobie plan.
      Daj sobie czas na przemyślenia. Wyznacz datę kiedy się ogarniesz i weźniesz za rozwód.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 11:35
        Więc
    • eriu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 11:47
      Dziewczyno, Musisz brać leki przeciwdepresyjne żebyś miała siłę działać i się ratować w tej sytuacji. To po pierwsze.

Po drugie spróbuj się zapisać na terapię na NFZ. Masz depresję więc skierowanie powinnaś dostać. Poczekasz ale ustaw się już w kolejce. Dzięki temu nie będziesz za nią płacić. W międzyczasie możesz się zwrócić na przykład do Centrum Praw Kobiet. Mają dyżurnego psychologa i prawnika. Obaj Ci się przydadzą.

Pogadaj z tym prawnikiem z Centrum Praw Kobiet. On będzie dla Ciebie za darmo a jego rady bardzo teraz potrzebujesz. Mąż nielegalnie bierze te pożyczki, bo powinien mieć Twoją zgodę na to, bo jesteście małżeństwem. Musisz jak najszybciej się odciąć formalnie od niego. Separacja, potem rozwód- coś co pozwoli abyś nie odpowiadała finansowo za jego czyny, bo inaczej on znowu może brać pożyczki a Ty chcesz je potem spłacać? Ale się nie załamuj! To się da załatwić i Ty to załatwisz! Po prostu potrzebujesz rad prawnika, który Cię dokładnie pokieruje i podpowie. Po to jest Centrum Praw Kobiet i te dyżury specjalistów. Dokładnie opowiedz prawnikowi skąd się wzięły pieniądze na wkład własny do mieszkania - że część była z Twojego mieszkania sprzed małżeństwa. To ważne!

Tylko musisz się najpierw wzmocnić pozwalając sobie na leczenie i będziesz się czuła lepiej i wszystko załatwisz z czasem!
      • eriu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 11:49
        I ja się wcale nie śmieję. Myślę, że jest Ci bardzo trudno i przytulam. Ale też wierzę, że dasz radę. Tylko proszę zadbaj o siebie i zacznij się leczyć.
      • szpil1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 12:04
        eriu napisała:

>
        > Mąż nielegalnie bierze te pożyczki, bo po
        > winien mieć Twoją zgodę na to, bo jesteście małżeństwem.

A to nie jest tak, że jak pożyczka wzięta bez wiedzy i zgody małżonka to tenże małżonek nie jest odpowiedzialny za spłatę?

Musisz jak najszybciej
        > się odciąć formalnie od niego. Separacja, potem rozwód- coś co pozwoli abyś ni
        > e odpowiadała finansowo za jego czyny, bo inaczej on znowu może brać pożyczki a
        > Ty chcesz je potem spłacać?

Rozdzielność majątkowa może na początek?
        • eriu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:43
          A to nie jest tak, że jak pożyczka wzięta bez wiedzy i zgody małżonka to tenże małżonek nie jest odpowiedzialny za spłatę?

Tego właśnie nie wiem. Dlatego właśnie dziewczyna potrzebuje pogadać z prawnikiem i zabezpieczyć się finansowo. Wiem, że takie branie pożyczek przy wspólnocie majątkowej jest nielegalne. Ale żeby dziewczyna nie dała się wrobić w spłaty, bo przecież ten kto dał pożyczkę chce żeby ktoś to spłacił, więc będzie szczęśliwy jak żona będzie czuła, że musi to spłacić, ale może właśnie to jest niezgodne z prawem i może ona tego spłacać nie musi. Dlatego właśnie polecam kontakt z fundacją Centrum Praw kobiet, bo jej prawnik i doradzi tu na te pożyczki (żeby się nie ugiąć jakby jakieś pisma przychodziły) i jak działać z separacją i rozdzielnością majątku. A przynajmniej nie będzie musiała płacić a będzie mogła działać.

No i na pewno świadomość, że są jacyś ludzie, którzy się znają na temacie i pomagają da wytchnienie psychiczne a to jest bardzo ważne przy depresji.
          • szpil1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:56
            eriu napisała:

>
            > Dlatego właśnie dziewczyna potrzebuje pogadać z prawniki
            > em i zabezpieczyć się finansowo.

To podstawa. Nie ma co siedzieć i płakać, że na pewno nic się nie da zrobić.
            Autorka musi się zmobilizować i przede wszystkim uzyskać poradę prawną, żeby wiedziała na czym stoi.
            • eriu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 14:01
              Oczywiście, że się da zrobić i to dużo. Po prostu trzeba krok po kroku robić i się wszystko uda. To teraz tak źle wygląda z perspektywy autorki, bo dziewczyna jest w dołku i nie bierze leków.

Dlatego ważne Autorko: odstawiaj dziecko od piersi i zaczynaj brać swoje leki. I zaczynaj działać. Dla dzieci, także tego maluszka jest ważne żebyś była w dobrej formie, bo maluch czuje Twoje emocje. Jak się poczujesz lepiej dzięki lekom maluch też będzie spokojniejszy, bo Ty będziesz spokojniejsza.
              • taki-sobie-nick Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 23:28
                Bardzo solidna pomoc, ale autorka jakoś nie odezwała się w tej odnodze wątku.
                • eriu Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 13.06.22, 00:11
                  Może dziewczyna nie ma za dużo siły się angażować w wątek. Mi to nie przeszkadza.

Dziękuję smile
                  • taki-sobie-nick Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 13.06.22, 00:26
                    Proszę. Jeśli można, uwaga językowa...?
    • m_incubo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:43
      Kupiliście dom, zrobiliście dwójkę dzieci, spłacacie kredyt i żyjecie z dwóch najniższych, tak?
      Napisz proszę, ile wydajecie miesięcznie na jedzenie, bo w tamtym wątku chyba cię nie widziałam big_grin
    • stephanie.plum Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 13:51
      przyszło mi do głowy, że może mieszkasz gdzieś niedaleko mnie?

mogłybyśmy pogadać.

nie mam poczty gazetowej, ale może Ty masz?

takie sprawy z mężem, cóż, nie Ty pierwsza, i nie ostatnia. musisz zadbać o siebie, to ważne.
    • 7katipo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 14:39
      Co to znaczy nie chce się dokładać do budżetu?
      To nie dostaje jeść.
    • bguslawko_1 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 14:59
      Tu możesz zadać pytania w podgrupie są odpowiedzi .Jeśli będziesz potrzebować darmowego prawnika ja Ci załatwię .Musisz mieć trochę cierpliwości . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.eporady24.pl/Przemoc_w_rodzinie-podkategoria-6-198.html&ved=2ahUKEwjNrM-w-qf4AhWRv4sKHehrA08QFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw32-v2ScR8g3v1Yq2grgyZK
    • 3-mamuska Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 17:41
      Po około dwóch latach mąż nie ma ochoty na seks. Zero. Niby dużo pracy fizycznej, ale wy tez ciężko pracujecie fizycznie.
      Drugie dziecko to po prostu jakiś fart, bo pan ledwo może raz na tydzień. Tylko bo chce dziecka,bo płeć męska mu się marzy.

Po co ludzie robią sobie drugie kolejne dziecko w takich warunkach?
    • znana.jako.ggigus Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 17:47
      Ok, a co takiego zrobiłaś ty, że małżeństwo nie działa?
    • lily_evans011 Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 18:25
      Dlaczego na początku tak dobrze wam się wiodło, a teraz zarabiacie najniższe krajowe ?
      • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 19:41
        Obstawiam, że łatwiej za tę samą kasę utrzymać dwie osoby niż 4.
        • m_incubo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 21:33
          Na dzieci jest 500, a na drugie dodatkowo 1000 z RKO.
          • marta.graca Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 12.06.22, 22:11
            Ale przez ostatnie dwa lata bardzo wszystko podrożało, jak mają kredyt to sama rata jest dużym wydatkiem.
            • m_incubo Re: obśmiejecie się za wszystkie czasy 13.06.22, 09:55
              No jeśli sytuacja jest prawdziwa, to największym wydatkiem jest pan mąż.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka