Dodaj do ulubionych

Czy ematka jeździ koleją?

12.06.22, 13:45
Słuchajcie, potrzebuje szybkiej rady.

Chciałam kupić bilety, ale są niedostępne na ten konkretny pociąg są wyprzedane. Czy nadal mogę wsiąść do pociągu i kupić bilet u konduktora (pewnie bez miejsca siedzącego)? Czy każe mi wysiąść na najbliższej stacji?
Obserwuj wątek
    • gryzelda71 Re: Czy ematka jeździ koleją? 12.06.22, 13:54
      Kiedyś nam pani w kasie sprzedała na pociąg z rezerwacja, bez rezerwacji. Ale była to sytuacja, że na właściwy spóźniliśmy się z winy innego przewoźnika.
      Na dobrą sprawę jak wsiadam na stacji na której jest tylko ławka i napis to skąd mam wiedzieć, że nie ma miejsc w pociągu?
    • leanne_paul_piper Re: Czy ematka jeździ koleją? 12.06.22, 14:18
      Mnie kiedyś zdarzyło się, że konduktor nie pozwolił mi wsiasc do Intercity. Mnie i dwóm innym paniom.
      Teoretycznie mogłam nie pytać, ale ryzykowałam wysadzenie na następnej stacji, a byłam z kotem. W ogóle ta podróż była koszmarem, transporterek idealny na zimę, latem okazał się koszmarem, kotka siedziała w nim 10 godzin, była przegrzana koszmarnie, a ja tylko polewałam ja woda i modliłam się, abyśmy dojechały.
    • droch Re: Czy ematka jeździ koleją? 12.06.22, 14:20
      W Intercity nic nie jest proste. W skrócie, w EZT/ SZT nie ma możliwości jazdy na stojąco i kasa nie wyda biletu bez rezerwacji miejsca, a jeśli mino wszystko spróbujesz pojechać, konduktor potraktuje ciebie jak osobę bez ważnego biletu.. Na pociągi zestawione z wagonów można kupić bilet bez wskazania miejsca. Więcej informacji: Jak podróżować z PKP Intercity podczas epidemii? Poradnik pasażera
      • profes79 Re: Czy ematka jeździ koleją? 12.06.22, 14:34
        To ciekawe co mówisz, bo jeżdżę pociągami regularnie i nie raz mi się zdarzało, że jadąc bezprzedziałowcem typu Dart miałem wokół stojących ludzi bo pociąg był nabity na maksa. Tak samo można kupić bilet przez internet tylko pojawia się komunikat, że bilet bez gwarancji miejsca siedzącego (bo są pociągi Warszawa-Łódź gdzie w ogóle miejscówek nie ma). Wyjątkiem chyba jest tylko Pendolino. Ostatnio taką sytuację miałem kupując na ostatnią chwilę bilet na święta wielkanocne bo mi się dniówki pokopały i w dniu wyjazdu i na godzinę przed odjazdem zorientowałem się, że zamiast kupić powrotny na poniedziałek to odruchowo kupiłem go na niedzielę tongue_out Pociąg był bezprzedziałowy; mogłem kupić bilet bez gwarancji siedzenia.

Inna sprawa, że moje doświadczenia pochodzą sprzed ostatnich zmian w systemie zakupu biletów; możliwe, że wtedy się coś zmieniło i już to tak różowo nie wygląda.
        Inna rzecz, że zdarza mi się, że że po krótkim pokombinowaniu udaje się miejscówkę znaleźć bo np. zamiast kupić z Centralnego uda się z Zachodniego bo ktoś wysiada dopiero na Zachodnim i zwalnia miejsce, którego szukając na trasie Warszawa Centralna - Łódź nie znajdziesz a Warszawa Zachodnia - Łódź już tak.
        • droch Re: Czy ematka jeździ koleją? 13.06.22, 10:27
          Well, podważasz zapisy RPO-IC? Odważne smile
          Aktualnie nie kupisz biletu na pociąg Intercity bez rezerwacji miejsca siedzącego w EZT/ SZT, a przy próbie zakupu dostaniesz komunikat o jakim pisze mamkotanagoracymdachu. Na plakatach stacyjnych takie pociągi są oznaczane jako duże R w kwadracie "rezerwacja obowiązkowa". W pociągach oznaczonych przez duże R (bez kwadratu) "rezerwacja miejsc" przewoźnik dopuszcza możliwość jazdy na stojąco.
          Owszem, w przypadku opóźnienia czy odwołania pociągu Intercity może ad hoc "dopakować" jakiś EZT pasażerami stojącymi, ale to są zawsze sytuacje wyjątkowe.
          • profes79 Re: Czy ematka jeździ koleją? 13.06.22, 17:21
            Dlatego piszę, że ostatnie próby robiłem PRZED wejściem w życie nowych zasad kupowania biletów tj. tych wszystkich dodatkowych promocji i promocyjek uzaleznionych od obłożenia trasy a za czasów kiedy jeszcze były sztywne pule biletów do wykupienia od razu po tym, jak się pojawiły na 30 dni przed odjazdem. A tzw. dynamiczną taryfę wprowadzono jakoś w maju więc na święta jeszcze kupowałem bilety według starych zasad.
    • b.bujak Re: Czy ematka jeździ koleją? 12.06.22, 15:34
      po pierwsze zaglądaj jeszcze na stronę, może się jeszcze pojawią bilety;
      ostatnio jechałam IC i wsiadło kilka osób, które skierowały się do konduktorki po bilety i parę osób jechało na korytarzu;
      z tymże następną stacją było duże miasto, w którym i tak dużo osób wysiada i te osoby, które kupowaly bilet w pociągu tez chyba powysiadały;
      nie wiem co by bylo gdyby ktoś chcial jechać dalej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka