Dodaj do ulubionych

Hiszpania - kosmetyki

13.06.22, 10:51
Warto kupic i przywiezc cos czego nie ma w Polsce?
Obserwuj wątek
        • simply_z Re: Hiszpania - kosmetyki 13.06.22, 11:28
          szczerze to ja tez nie..., pamietam, ze jak tam mieszkalam to kupowalam wlasnie produkty na bazie migdalow, mydelka, szampony, czasem mydelka oliwne. Instituto espanol ale mozna te produkty dostac tez w Polsce.
          Lepsze kosmetyki sa w Grecji i tam faktycznie mozna cos dostac.
          • homohominilupus Re: Hiszpania - kosmetyki 13.06.22, 11:40
            W miarę ok są jakieś tam mazidła Babaria, oraz zupełnie przypadkowo odkryte maski do włosów i szampon z glinką Bonte w supermarketach Día. I jeszcze kosmetyki do włosów Kin.
            Żadne z wymienionych doopy nie urywają. Brakuje mi tu porządnego Rossmanna lub Hebe. Bajzel w tutejszych sklepach z kosmetykami jest niewyobrażalny.
            • apallosa Re: Hiszpania - kosmetyki 14.06.22, 15:52
              Mieszkałam w Hiszpanii już dość dawno temu ,ale pamiętam,że w supermarkecie Mercadona były tanie i o dziwo niektóre dość dobre kosmetyki .
              Taki Deliplus miał np.swietne peelingi do twarzy , niezle były też ichnie balsamy i masła do ciała . Ale nie wiem,jak teraz...
              Jest/ był też Douglas i sporo małych , niesieciowych perfumeryjek że skarbami sprzed lat. Czasem dawali próbki i to dużo, a czasami nic.
          • gris_gris Re: Hiszpania - kosmetyki 17.06.22, 00:30
            primula.alpicola napisała:

> We Włoszech kupowałam wiele razy bez recepty, nie robią żadnego problemu.
            > Możliwe że Hiszpańscy farmaceuci są podobnie wyluzowani.

Nie da sie juz, ani we Wloszech, ani w Hiszpanii. Tzn zawsze moze sie trafic wyluzowany farmaceuta, ale mi sie we Wloszech nie udalo. Kiedy ty probowalas? W Hiszpanii byl retirides w ogole bez recepty, i jak ktos jechal, to prosilam o zakupy. Juz ze dwa lata temu kolege poproszono o recepte; oczarowal farmaceutke i kupil, ale nie wypadalo mi go juz wiecej o to prosic.
              • gris_gris Re: Hiszpania - kosmetyki 17.06.22, 09:27
                primula.alpicola napisała:

> Osyatnio w lutym 2022, apteka w małym miasteczku na południu. Wcześniej też bez
                > problemów.
                > Weź nie strasz.

No wiem sad Ale jak kupilas w 22, to jest szansa. W Hiszpanii czy we Włoszech? Ja w H nigdy nie bywam, wiec nie moge sprobowac; we Włoszech pytałam w maju (fakt, ze w jednej aptece). Szkoda, ze w Polsce tretinoina nie jest dopuszczona do obrotu, bo moja lekarka wypisalaby mi receptę do zrealizowania zagranica, ale nie moze jej wypisać na lek nieistniejący.

Na szczescie jeszcze mam zapas!
                • gris_gris Re: Hiszpania - kosmetyki 17.06.22, 09:30
                  O, juz widze, ze pisalas, ze we Włoszech. Kupilas airol czy generyk? 0,1 czy 0,5? Jak pytałam dwa lata temu,, to mi powiedział farmaceuta, ze we Włoszech jest juz tylko 0,5. Myśląc, ze mam hiszpańskie źródło, nie wzielam..!
    • sueellen Re: Hiszpania - kosmetyki 17.06.22, 08:53
      Z tego co wiem jest dokładnie na odwrót. Hiszpanki przywoziły kosmetyki z UK do Hiszpanii. Teraz się to skończyło przez Brexit... nie słyszałam o żadnych powalających kosmetykach w Hiszpanii...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka