Dodaj do ulubionych

Śmietnik, sąsiadka i bezdomni

13.06.22, 15:36
Jak byście zareagowały na taką sytuację. Sąsiadka wyrzuca zmieszane śmieci do pojemnika na papier gdyż boi się iść do głównego śmietnika bo na codzień rezydują tam bezdomni. Ten kontener na papier jest oddalony. Spółdzielnia wie że mieszkańcy słabo segregują odpady i już grozi podwyżką opłat za śmieci. Jedną z tych osób którą przyłapaliście że źle segregują jest właśnie ta sąsiadka.
Obserwuj wątek
    • mava1 Re: Śmietnik, sąsiadka i bezdomni 13.06.22, 18:23
      wszystkie smietniki, jakie widziałam w swoim mieście, nawet te na osiedlach poprlowskich, sa zamykane na klucz. Jakim cudem w tym głównym rezydują bezdomni? nie jest zamykany? to może niech spółdzielnia zamknie głowny smietnik. Chyba kontenery nie stoja na ulicy tylko w jakiejś altance = można dorobic drzwi, jesli nie ma.
      "Mój" smietnik też jest zamykany na klucz. Przyznam, do zamykania podchodziłam luźno bo "kto może ukraść smieci" a po wprowadzeniu ogólnych opłat za śmieci to nawet podrzucać do innych śmietników nie opłacało się nikomu.
      Dopóki kiedyś nie wlazłam na bezdomnego, z fiutkiem na wierzchu i lejącego wprost na kontener, podłogę, po której przecież chodzimy, czyli po sikach różnych takich typów.
      Kiedy wyraziłam swoje "oburzenie' (czyli najzwyczajniej nabluzgałam mu) to on mi na to, że chciało mu się a obok nigdzie kibla to niby co miał robić. Co akurat nie było prawdą bo budynek stoi tuz pod lasem i 100m dalej jest wystarczająco zieleni, żeby sie dyskretnie zlać. W drugą stronę, w podobnej odległości, jest stacja metra, z darmowymi kiblami.
      Niemniej ta sytuacja skłoniła mnie do starannego zamykania drzwi altany śmietnikowej.
      Reasumując, niech spółdzielnia zrobi zamykany śmietnik
    • eriu Re: Śmietnik, sąsiadka i bezdomni 13.06.22, 22:53
      Ja to się dziwię, że nie przeszkadza Wam śmietnik z mieszkającymi tam bezdomnymi w pierwszej kolejności. Skoro wiele osób nie segreguje można podejrzewać, że wiele osób zachowuje się jak ta sąsiadka.
    • ichi51e Re: Śmietnik, sąsiadka i bezdomni 14.06.22, 20:02
      a co robicie w sprawie bezdomnych w śmietniku? kurczę lato jest niech sobie znajda inne miejsce - najlepiej zamek na klucz zamykany niech spółdzielnia założy.

Raz mi się coś takiego zdarzyło - wchodzę do śmietnika a tam 3 panów ma urządzony pokoik. wiecie jak dziwnie się ludziom śmiecie na środku pokoju wyrzuca? nawet jeśli na tym środku stoi kontener...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka