Dodaj do ulubionych

Jak tam Wasi ósmoklasiści?

14.06.22, 14:29
Już po balu? Jakie nastroje? Będą tęsknić za podstawówką czy z ulgą opuszczają mury niekoniecznie lubianej szkoły? Zmęczeni?
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 14:38
      Bal w poniedziałek. Mój introwertyk i piwniczak klaszcze uszami na samą myśl o polonezie tongue_out Z ulgą opuszcza szkołę. W ósmej klasie wyraźnie już widać zmęczenie materiału. Zarówno u nauczycieli jak i u uczniów. Wszyscy mają siebie z lekka dosyć. Dziś zdali książki, jutro wycieczka, potem długi weekend i zbliżamy się do końca. Dla nas to też ostateczne zamknięcie rozdziału pt: szkoła podstawowa. Przepchnęliśmy przez publiczną edukację podstawową troje dzieci i z ulgą żegnamy te mury wink
      • grey_delphinum Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 14:42
        heca7 napisała:

> Dla nas to też ostateczne zamknięcie rozdziału pt: szkoła podstawowa
        > . Przepchnęliśmy przez publiczną edukację podstawową troje dzieci i z ulgą żegn
        > amy te mury wink
        >
        Miałam dokładnie to samo uczucie! Wieeelka ulga i współczucie dla koleżanek, które jeszcze muszą się męczyć 😉
        • heca7 Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 15:11
          Mój syn po tym co zarządziła pani od wf-u w ramach poloneza, te wszystkie obroty, zakrętasy, przyklękania, tunele itd miał zdanie jak Kabaret Ani Mru Mru wink www.youtube.com/watch?v=9WKHfCiSDjo
          Też najchętniej by wybrał Mazurka Dąbrowskiego gdzie można stać na baczność big_grin
      • lannnnntana Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 16:14
        heca7 napisała:

> . Przepchnęliśmy przez publiczną edukację podstawową troje dzieci i z ulgą żegn
        > amy te mury wink
        Gratulacje, przepchnąć trójkę przez podstawową edukację to nie lada wyczyn. Przyznam, że ja też z ulgą żegnałam swoją siedemdziesiątkę szóstkę w Falenicy.
        • mysz1978 Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 19:23
          u nas już po komersie - był i polonez i belgijka big_grin A więc na bogato wink
          Myślę, że synowi troche przykro będzie opuścić kolegów, planuje z niektórymi podtrzymywać kontakt, no ale wiadomo, że z tym bywa róznie...

Bez garnituru się obeszliśmy - czarne adidasy (całe czarne), czarne dzinsy i błękitna koszula. Choć powiem, że stroje były różne, ale jednak mało kto miał garnitur
    • e-ness Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 14:45
      Moja już po balu. Było super -usłyszałam od dziecka.Wzruszyłam się patrząc jak tańczą poloneza. Bo jeszcze niedawno dreptała do szkolnej zerówki, a tu kolejny etap życia zaraz rozpocznie.
      Po imprezie ekipa córki wbiła się do nas na chatę i świętowali do 18.00 dnia następnego.
      Widziałam na ich twarzach radość, ekscytacje i taka pewność siebie. I luuuuzzzz, totalny luz, taka błogość. Bo choć jeszcze musieli powyciągać niektóre przedmioty, to liczyło się dla nich tu i teraz. Te ostatnie chwile spedzone razem.
    • zielonazaba9999 Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 14:47
      Bal był w piątek. Z balu wróciła zadowolona. Od testu kompetencji językowych (który zdała - już są wyniki) do klasy dwujęzycznej odpoczywa. Czy będzie tęsknić - nie sądzę. Na razie odliczamy do wyników egzaminów ósmoklasisty i do wakacji.
    • fibi00 Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 14:58
      U nas nie ma balu tylko komers😉. Ma być jutro.
      Akurat wczoraj pytałam syna czy cieszy się z końca podstawówki i nie umiał odpowiedzieć. Ogólnie szkołę lubił, klasę również więc myślę że jednak trochę będzie mu żal zmieniać środowisko. Ale mój syn jest raczej z tych nieśmiałych, nie lubi zmian woli to co dobrze zna.
    • ga-ti Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 20:13
      Po balu, było bardzo fajnie, dziecko z odciskami na stopach, wytańczone tak, jak nigdy wcześniej. Polonez też się udał, bardzo poważnie podeszli do sprawy.
      Oceny wystawione, wypracowane i bardzo dobre. Dziecko trochę zmęczone, ale jeszcze ciągle coś się w szkole dzieje, warsztaty, wykłady, wycieczki. Do tego już planuje wakacyjny obóz.
      Wykańcza też trochę stres związany z rekrutacją, staramy się o tym nie myśleć, ale podskórnie czujemy.
      • ga-ti Re: Jak tam Wasi ósmoklasiści? 14.06.22, 20:15
        Ja się z podstawówką nie żegnam, bo jeszcze najmłodsze w systemie, ładnych parę lat przed nami wink
        Dziecko ma mieszane emocje, w trakcie zmieniło klasę, więc nie jest aż tak bardzo zżyte, choć najbliższej paczki szkoda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka