Dodaj do ulubionych

umowa zlecenie dla nastolatka - podpisałybyscie?

19.06.22, 16:57
Nastolatek ma pracować w wakacje w stoisku gastro, należącego do firmy Januszex sp. zoo, które obsługuje różne wydarzenia typu pikniki, koncerty, festyny. W umowie, na która rodzic musi wyrazić zgodę, a która obejmuje okres wakacji a nie poszczególne wydarzenia, jest zapis:
"W przypadku, gdy kontrakt handlowy pomiędzy Januszex sp zoo a jego kontrahentem przewiduje kary umowne za nienależyte wykonanie usług, Januszex będzie miał prawo żądać od Nastolatka kary umownej, w trybie określonym w obowiązujących w Januszeksie procedurach, jeżeli czynności Nastolatka lub ich brak stanowią podstawę roszczeń kontrahenta wobec Januszeksu."

Czyli jeżeli dziecko coś zawali, albo pan prezes Janusz oświadczy, że zawaliło i że to jego wina, to ja jako rodzic się zgadzam na karę umowną nieznanej mi w danym momencie wysokości, np. 50 000 zł bo zależy od tego, co tam ma Janusz w umowie na dany festyn. Jak wiadomo, Janusze umieją zwalać winę na pracowników, zwłaszcza nieogarniających. Ja mam ogromne opory, ale może ten zapis nie jest aż taki groźny, jak się wydaje?

Czy pozwoliłybyście dziecku podpisać taką umowę? Dostał ją do podpisania w przeddzień pierwszej roboty.
Dziecku bardzo bardzo zależy, złamię mu życie, jak nie podpiszę a czasu i przestrzeni na negocjacje z Januszexem nie ma.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka